Vození S@H z Němec

Založil Lucka, 06.08.2005, 22:03:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Lucka

A je veliký problém zajet do Německa a přivézt do sem ? Nefungovalo by to tak, že bychom si to odsud objednali a pak pro to dojeli ? - nevím jen se ptám protože o S+H nic moc nevím, ale do Německa si takhle jezdím pro hračky, které tu nemůžu sehnat.

Colonel32

S@H posila do namacka.. tz, potrebujes nejakou adresu v nemecku, kam to muzes poslat, a pak to tam vyzvednout. A pokud ta  adresa existuje, tak pak uz by nebyl takovy problem zajistit, aby to z te adresy nekdo poslal do CR

Lucka

nedá se to vyzvednout osobně ?

Colonel32

na S@H ? to dost pochybuju.. to leda koupit v nejakem obchode, a akorat s nima dohodnout, aby ti to zbozi pripravili stranou, aby ho tam meli ;-))

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 07.08.2005, 11:45:35
na S@H ? to dost pochybuju..

Teoreticky by se to mohlo nechat poslat z S@H na nějakou blízkou německou poštu "Poste Restante" a tam si to vyzvednout.

Funguje to tak? Nevíte někdo? Poste Restante sem nikdy nezkoušel...

Lucka

Tak adresu bych měla, zbývá dohodnout se zda by jim to nevadilo. Když něco dalšího zjistím napíšu. Měli byste vůbec zájem. Abych se nesnažila zbytečně. Ten člověk navíc jezdí 3x ročně do Prahy, tak by nebyl problém dostat to do Čech, odpadly by náklady na dopravu.

Lucka

#6
Psala jsem, že jsem sehnala adresu v Německu a zjišťuji zda by jim nevadilo abychom si k nim mohli zasílat balíčky. Navíc jezdí 3x ročně do Prahy, tak bychom mohli ušetřit náklady na zaslání sem. Ale německy taky neumím a s angličtinou jsem na tom bídně. Když nemůžu u nás sehnat něco co se mi líbí (nejen z lega, ujíždíme i na Playmobil) tak 2x do roka seberu auto, kamarádku a vyjedem za hranice a nakoupíme i to co se sem nedováží. Tam jazyk nepotřebuji, částku na pokladně si přečtu sama a cestu už známe.
Jak zjistím něco bližšího, dám vědět.

Lucka

Takže prázdniny jsou u konce a dovolené taky  :'( :'(. Známí z Němec jsou také doma živí a zdraví a se zasíláním zásilky na jejich adresu souhlasí a nic za to nechtějí, takže . . .  Pokud se vám do toho chce, tak si vyberte a napište mi - asi radši na soukromý email a můžeme to vyzkoušet.  ;)

Akinom

A už jste posílali něco z USA? Mám kamarádku, která je ochotná poslat z USA cokoli. Dopředu zjistí i cenu poštovného.

Cavelon

Citace od: Akinom kdy 31.08.2005, 19:06:40
A už jste posílali něco z USA? Mám kamarádku, která je ochotná poslat z USA cokoli. Dopředu zjistí i cenu poštovného.
Nezabudni si potom dať poslať zásielku ako GIFT, lebo ináč sa nedoplatíš na cle a DPH.

Lucka

Já jsem zatím nezkoušela posílat nic ani z Němec ani z USA. Je to nabídka pro všechny zúčastněné, pokud by se nás našlo víc co by něco chtělo S+H (aby se rozdrobilo poštovné na co největší počet věcí), tak mám adresu na kterou se to dá poslat, zaplatila bych jim to dopředu převodem z účtu a oni by to potom přivezli do ČR, takže bychom neplatili již poštovné za přeposlání.  No a u nás bychom si to už rozebrali, případně poslali kdo jste z daleka.
Je to jen návrh, prostě ta možnost tu je a víte o tom.

Jindroush

Citace od: Cavelon kdy 31.08.2005, 19:34:20
Citace od: Akinom kdy 31.08.2005, 19:06:40
A už jste posílali něco z USA? Mám kamarádku, která je ochotná poslat z USA cokoli. Dopředu zjistí i cenu poštovného.
Nezabudni si potom dať poslať zásielku ako GIFT, lebo ináč sa nedoplatíš na cle a DPH.

Gift negift, záleží na tom, jak se celník vyspí.
Pokud prohlásí, že je to zboží na kšeft, tak napaří clo a dph a to ještě z částky, co si vycucá z palce.

Ostatně, po vstupu do unie, je cena zboží beze cla výrazně omezena a to na 45 euro od fyzické osoby, 22 euro z obchodu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

rdk

Ještě doplním: při dovozu zboží do 350 EUR připočte celnice ještě paušální clo 3,5% (a samozřejmě 19% DPH).

chadzi

proto si po techto zkusenostech nechavam posilat 2 baliky - jeden z krabicema a jeden z vybalenyma dilkama. sice to pak neni MISB, ale jen NIB, ale celnici nemuzou ani prd

TomG

Citace od: chadzi kdy 01.09.2005, 08:12:20
proto si po techto zkusenostech nechavam posilat 2 baliky - jeden z krabicema a jeden z vybalenyma dilkama. sice to pak neni MISB, ale jen NIB, ale celnici nemuzou ani prd
MISB a NIB ?
Only the best can survive.

chadzi

sorry... MISB = Mint In Sealed Box (Perfektni v zabalene krabici)
NIB = New In Box (Novy v krabici, tzn. rozbalena krabice)

TomG

Citace od: chadzi kdy 01.09.2005, 08:39:13
sorry... MISB = Mint In Sealed Box (Perfektni v zabalene krabici)
NIB = New In Box (Novy v krabici, tzn. rozbalena krabice)
aha sem zas o neco chytrejsi, btw nebyvaji ty dilky stejne zatavene v saccich ? tudiz kdyz u toho neni krabice (da se rozlepit a poslat jinak) tak by se nemel ztratit nejaky dilek.
Jen je otazka jestli se vyplati to tak udelat a usetrit a pak davat dohromady ty sety a krabice.
Only the best can survive.

chadzi

necham to v saccich akorat krabice a navody posilam separat. Pro celniky je to pak moc komplikovany na pochopeni a nechaji to bejt :) krabice dou pak separatne. Momentalne si krabice nechavam schovany u kamaradky v US a doufam ze si to tam jednou vyzvednu  ::)