Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 01.03.2017, 13:29:16
V tématu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50663.msg244257;topicseen#msg244257

Je hrubá stavba minigolfového modulu a potřebovala bych se velmi rychle domluvit, jak s cestičkami, protože ve čtvrtek mě můj modul opustí a poputuje do Prahy. Chairudo, jak to vidíš s napojením na tvůj Lunapark? Mohu tam udělat cestičku, která povede zhruba v přechodu mezi 1. a 2. modulem. Co ty na to?

Otázka jestli tu cestičku neprotáhnout až k diskopárty k tomu dát nějakou branku. A pak ano, napojit na Chairuda.

Sihaja

Nějaký plůtek tam zvládnu udělat, to asi není problém.

Bruno

Potřeboval bych se se sousedy dohodnout na přechodech parcel, jak navázat, nebo oddělit?

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50665.msg244300#msg244300


MÍLA

Otázka pro sousedy v A7-B7-B6, Jak daleko od kraje má být ten technic pin když je silnice součástí modulu ?

peki

Citace od: tomas. kdy 03.03.2017, 12:35:05
Našel by se někdo, kdo by postavil auto s přívěsem pro člun (člun dodám) a poskytl ho do modulu marina? Nějaké veselé SUV... :)
Díky!
Pokud se nikdo nepřihlásil beru  ;)

milanv

Ranč U růžového poníka je hotový (plus mínus), fotky jsou ve vlákně o stavbě.

Cavelon: napojil jsem se snad všude: cesta, záhonky s kytkama... Jediný rozdíl na který jsem mezi námi přišel, je ve výšce dláždění, máš ho o plate výš. Tak jsem se to pokusil zahladit do ztracena. Jediné, kde jsem s tím zatím nic nedělal, je písčitá cestička za stánkem s botama.
Pán na Žlutém hradě

Cavelon

Máš to parádne! Myslím, že to bude dobre pasovať dovedna s našim výtvorom. Mám iba obavy, či dokážeme udržať úroveň, ktorú si nastavil riadne vysoko a dúfam, že si neurobíme hanbu...  :-[
Zistil som teraz, že preorientovať sa zo železničných stavieb na svet Friends nie je zase až tak úplne jednoduché. Chce to zmeniť myslenie. ;D

yanice

Citace od: MÍLA kdy 04.03.2017, 16:28:07
Otázka pro sousedy v A7-B7-B6, Jak daleko od kraje má být ten technic pin když je silnice součástí modulu ?

Předpokládám, že 2 study od okraje. Silnici ještě nemám komplet, čekám na poslední dílky.

MÍLA

Citace od: yanice kdy 06.03.2017, 11:02:14
Předpokládám, že 2 study od okraje. Silnici ještě nemám komplet, čekám na poslední dílky.

Já myslel spíše na té straně kde je silnice, protože podle toho co napsal Igorus v prvním příspěvku, by to byli čtyři study od kraje na opačné straně boků.

Citace od: Igorus kdy 15.08.2016, 10:44:32
Napojení- Umístění technic pinů dva bricky od hrany a to jen u sousedních boků.
<obrázek bude dodán dodatečně>


janopr

Když už je řeč o silnici, jak bude ta bílá čára uprostřed? Bude plná nebo přerušovaná? A na čí straně silnice bude (resp. kdo ji udělá), já a yanice nebo Míla a Igorus, popř. všichni?
Pokud by byla čára přerušovaná, musíme se domluvit, jak dlouhé budou bílé čáry a mezery.

waf

Já mám u svého modulu půlku silnice bez jakékoli čáry. Čáry bych nedělal...

Igorus

Zpět do práce :)

Co se týká části silnice a umístění technic bricku (zde prezentováno dírou - je na cestě...) tak viz foto. Jinak při tvorbě silnice jsem rovněž přistoupil k tomu, že středová čára z bílých tiles nebude.


Robkteryten

Já jen k tomu technik bricku... Jak moc je důležitý? pokud si vzpomínám tak ve vesnici se nakonec ani nepoužil...

Igorus

Citace od: Robkteryten kdy 07.03.2017, 14:56:52
Já jen k tomu technik bricku... Jak moc je důležitý? pokud si vzpomínám tak ve vesnici se nakonec ani nepoužil...

On je tam spíš jako taková "pojistka" pro případ, kdyby to opravdu bylo nutné uchytnout.
(ano, všiml jsem si že jej nemáš u kavárny  ;) )

yanice

Citace od: Igorus kdy 07.03.2017, 14:38:16
Zpět do práce :)

Co se týká části silnice a umístění technic bricku (zde prezentováno dírou - je na cestě...) tak viz foto. Jinak při tvorbě silnice jsem rovněž přistoupil k tomu, že středová čára z bílých tiles nebude.



Technická poznámka/otázka k šířce silnice ve vilové části. Dle http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50055.210 to má být 8 studů a já tu vidím jen 6?

MÍLA

Yanice, hlavní inženýr se asi seknul ve výpočtu a jako jediný to bude mít menší.

Ravenhorn

Já se musím z tohoto projektu omluvit, prostě poslední dva měsíce jsem vůbec neměl čas na stavění "jakéhokoliv Lega" a po té, co přišlo, že disco klub ma někdo jiný, tak jsem prodal skoro všechny sety ze kterých jsem to chtěl stavět. Potom jsem měl, že vlastně mohu mít také tu svoji párty. No tak jsem si dal, že budu přemýšlet co jiného až z nedostatku času něco vymyslet a postavit jsem tu, kdy nemám ani návrh, ani skoro žádné LEGO Friends, které bych k tomu využil.

Velmi se omlouvám, doufám, že na dalším projektu už bude vše ok, ted se soustředuji na plánování své 3 týdenní cesty po Japonsku.

Všem ostatním, máte to fakt super, všichni do jednoho  ;)
Castle, Pirates a Star Wars.

janopr


Igorus

Citace od: MÍLA kdy 08.03.2017, 01:20:57
Yanice, hlavní inženýr se asi seknul ve výpočtu a jako jediný to bude mít menší.

Hlavní inženýr se nemůže seknout. Hlavní inženýr má vždy pravdu. Ale aby ostatní nemuseli předělávat tvoje silniční pásy tak je předělám tak aby to bylo v pořádku  ;) :D  >:D

Igorus

Citace od: Ravenhorn kdy 09.03.2017, 19:13:12
Já se musím z tohoto projektu omluvit, prostě poslední dva měsíce jsem vůbec neměl čas na stavění "jakéhokoliv Lega" a po té, co přišlo, že disco klub ma někdo jiný, tak jsem prodal skoro všechny sety ze kterých jsem to chtěl stavět. Potom jsem měl, že vlastně mohu mít také tu svoji párty. No tak jsem si dal, že budu přemýšlet co jiného až z nedostatku času něco vymyslet a postavit jsem tu, kdy nemám ani návrh, ani skoro žádné LEGO Friends, které bych k tomu využil.

Velmi se omlouvám, doufám, že na dalším projektu už bude vše ok, ted se soustředuji na plánování své 3 týdenní cesty po Japonsku.

Všem ostatním, máte to fakt super, všichni do jednoho  ;)

Jsem rád, že se takového informace dozvídám s dostatečným předstihem. No nedá se nic dělat.

Má někdo dobrovolně zájem využít volnou parcelu?

Igorus


Bruno

Citace od: Igorus kdy 10.03.2017, 13:21:10
Citace od: Ravenhorn kdy 09.03.2017, 19:13:12
Já se musím z tohoto projektu omluvit, prostě poslední dva měsíce jsem vůbec neměl čas na stavění "jakéhokoliv Lega" a po té, co přišlo, že disco klub ma někdo jiný, tak jsem prodal skoro všechny sety ze kterých jsem to chtěl stavět. Potom jsem měl, že vlastně mohu mít také tu svoji párty. No tak jsem si dal, že budu přemýšlet co jiného až z nedostatku času něco vymyslet a postavit jsem tu, kdy nemám ani návrh, ani skoro žádné LEGO Friends, které bych k tomu využil.

Velmi se omlouvám, doufám, že na dalším projektu už bude vše ok, ted se soustředuji na plánování své 3 týdenní cesty po Japonsku.

Všem ostatním, máte to fakt super, všichni do jednoho  ;)


Jsem rád, že se takového informace dozvídám s dostatečným předstihem. No nedá se nic dělat.

Má někdo dobrovolně zájem využít volnou parcelu?

Mám jistý rychlo nápad, jak volné místo zaplnit. Večer dám vědět a dohodneme se, zda to bude dávat smysl, nebo ne.
Je to docela na rychlo vzhledem k tomu, že 1.4.2017 začíná BR

MÍLA

#292
Citace od: Igorus kdy 10.03.2017, 13:20:12
Hlavní inženýr se nemůže seknout. Hlavní inženýr má vždy pravdu. Ale aby ostatní nemuseli předělávat tvoje silniční pásy tak je předělám tak aby to bylo v pořádku  ;) :D  >:D

Inženýre, z jakých kostek je středový pruh ? asi tu bude uprostřed vozovky vypadat jako komedie když ho každý má asi naplánováno jinak. Já ho udělal z plate a tiles 2x2 když se původně plánovalo že tam bude i vodorovné dopravní značení, nic delšího než dva study tam nemám.

Jo a ještě kdo bude vedle střediska, Yanice nebo Inženýr ? už jste se dohodli ?

janopr

O pár příspěvků výš Igorus píše: "středová čára z bílých tiles nebude. "
A bohužel asi ani z růžových tiles :(

Igorus

@ MÍLA:

Středový pruh (jak jsem psal a jak potvrdil Janopr) tak bude z LBG tiles. Žádné přerušované čáry.

co se týká rozložení:
Citace od: Igorus kdy 20.02.2017, 14:34:43
Aktuální schéma projektu:



MÍLA

Jo, to chápu že tam nebudou bílé, ale budou mít všichni ty dvě řady z tiles a plates stejně ? Já tam mám jen 2x2 všechny plates a tiles už nasázené, na tvojí fotce je to zase trošku jinak a u zbývajících dvou není zatím fotka silnice.

Ravenhorn

CitaceJsem rád, že se takového informace dozvídám s dostatečným předstihem. No nedá se nic dělat.

Má někdo dobrovolně zájem využít volnou parcelu?

To je pravda, sypu si kostičky na hlavu, chtěl jsem to s tebou probrat osobně a setkání pořád ne a ne, měl jsem to napsat. Jako nápady jsem měl dva super, ale aktuálně nejsou peníze na nákup dílků a hlavně ten čas na stavění. Příště nejdříve něco postavím, pak se s tím přihlásím.
Castle, Pirates a Star Wars.

Pool

Pokud někdo nemá připomínky, tak finální modul s jezírkem a vodopádem zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50649.new#new

Ondrej

Trochu se mi změnily plány na vodu když jsem koukal na moduly kde je voda, z tohoto důvodu poptávám baseplate 48x48 modré 4 kusy, koupím nebo pokud by měl někdo na půjčení prosím SZ.

MÍLA