LEGO x Non-LEGO purismus

Založil KLF, 17.01.2006, 11:32:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Je vhodné používat do LEGO staveb non-LEGO díly (nebo LEGO upravené)

Nikdy ne
17 (29.8%)
Jen když to jinak nejde
27 (47.4%)
A proč ne?
13 (22.8%)

Celkem hlasů: 56

KLF

Bleee... uznavam, ze som mozno v tomto nazore osamoteny, ale neznasam tieto mixovania LEGA s kadecim co tam nepatri.  >:( Kabliky, diodky, prepinace... kolesa z anglicakov, Merkur, rozpilene diely... atd. Malo by sa vyuzivat len to co LEGO da. V opacnom pripade to mozme zacat miesat aj s kadejakymi inymi stavebnicami, autickami, figurkami (igracik, hej-rup, playmobil), kovovymi dielmi, atd.
Terminated.

Colonel32

imho existuje jista hranice tolerance non lego dilku. Vyzadujicich predpoklad, ze:

dil ma plnit uhlohu ciste praktickou, a pritom je non-lego dil nepomerne levnejsi (hadicky a trubick)

pouzitelny dil se z lega vubec nedela

pouziti lega by sice vedo ke stejne fungujici veci, ale ta by dosahla nekolikanasobne vetsich rozmeru

Cavelon

Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 11:32:37
Bleee...

OK, teším sa na Tvoje pure-Lego riešenie. ;) :)

KLF

Citace od: Cavelon kdy 17.01.2006, 11:56:17
Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 11:32:37
Bleee...

OK, teším sa na Tvoje pure-Lego riešenie. ;) :)

Tak nie, no zas nemozes ocakavat od LEGA vsetko, ze si z neho aj kalkulacku poskladas. Semafory sa z LEGA bez NON LEGO dielov spravit proste nedaju. A treba sa s tym zmierit. Nie pchat do toho kabliky a ja neviem co... Ked budeme chciet, aby LEGO chodilo, stekalo, aportovalo, tak do LEGO suciastok zabalime psa ?
Terminated.

TomG

KLF: Nikdo te nenuti si neco takove poridit ci na to dokonce koukat, kdyz te to tak pohorsuje :) Me osobne nevadi rozsirovat moznosti lega o dalsi veci co TCL puvodne nedela a delat pravdepodobne nebude, protoze tim se jen rozsiruji moznosti Lega jako hracky.
Only the best can survive.

KLF

Citace od: Colonel32 kdy 17.01.2006, 11:54:51
imho existuje jista hranice tolerance non lego dilku. Vyzadujicich predpoklad, ze:

dil ma plnit uhlohu ciste praktickou, a pritom je non-lego dil nepomerne levnejsi (hadicky a trubick)

pouzitelny dil se z lega vubec nedela

pouziti lega by sice vedo ke stejne fungujici veci, ale ta by dosahla nekolikanasobne vetsich rozmeru

No ak by sme mali brat v uvahu ako predpoklad aj to, ze LEGO dany diel nevyraba, tak potom mozme do LEGA zacat miesat aj Megablocks a podobne shity. Lebo tam SU diely, ktore LEGO nema. Pripadne roznych Playmobil/Igracik panacikov do vacsich LEGO modelov... atd.
Terminated.

Colonel32

rekl jsem POUZITELNY dil, tz. ne panacek takovej a makovej, ale treba velky kolo na parni lokomotivu...

ale btw, dyk mas lidi, co si zbrojej figy vecma z little armory, ne?

KLF

Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 12:05:46
KLF: Nikdo te nenuti si neco takove poridit ci na to dokonce koukat, kdyz te to tak pohorsuje :) Me osobne nevadi rozsirovat moznosti lega o dalsi veci co TCL puvodne nedela a delat pravdepodobne nebude, protoze tim se jen rozsiruji moznosti Lega jako hracky.

Prepac, ale mal by si zniest aj negativnu kritiku. Ako som uz napisal - uznavam, ze som tu asi sam co sa mi to miesanie nepaci (paradox), ale proste je to tak ! Roznorode upravy LEGA (rezanie, lamanie, ohybanie, pridavanie non-LEGO veci) ja neuznavam a spati to LEGO.

Neviem co je zle na tom, ak je model mesta (ako ten vyssie) a semafory tam nefunguju ? Ved to je MODEL, nie trenazer v autoskole.
Terminated.

Jindroush

#8
Osobně jsem odpůrce modifikací, ale zase proti gustu žádnej dišputát...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Colonel32 kdy 17.01.2006, 12:09:19
rekl jsem POUZITELNY dil, tz. ne panacek takovej a makovej, ale treba velky kolo na parni lokomotivu...

ale btw, dyk mas lidi, co si zbrojej figy vecma z little armory, ne?

No ja by som ani velke kolo na parnu lokomotivu nedaval. Aj ked viem, ze to LEGU chyba ako SOL ! Hlavne v cervenej farbe. No ale co sa da robit. To potom mozme mat nejake hybridne modely, kde bude 50% LEGO a 50% nieco ine... (ciste teoreticky). A je to potom este LEGO model ?

No ved ani s tymi "little armory" nesuhlasim. Fakt... to by sme mohli rovno LEGO zmiesat s kadecim uzitocnym, co fakt LEGO (zial) nevyraba, ale potom to uz nemozme nazyvat LEGO model.
Terminated.

TomG

#10
Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 12:09:46
Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 12:05:46
KLF: Nikdo te nenuti si neco takove poridit ci na to dokonce koukat, kdyz te to tak pohorsuje :) Me osobne nevadi rozsirovat moznosti lega o dalsi veci co TCL puvodne nedela a delat pravdepodobne nebude, protoze tim se jen rozsiruji moznosti Lega jako hracky.

Prepac, ale mal by si zniest aj negativnu kritiku. Ako som uz napisal - uznavam, ze som tu asi sam co sa mi to miesanie nepaci (paradox), ale proste je to tak ! Roznorode upravy LEGA (rezanie, lamanie, ohybanie, pridavanie non-LEGO veci) ja neuznavam a spati to LEGO.

Neviem co je zle na tom, ak je model mesta (ako ten vyssie) a semafory tam nefunguju ? Ved to je MODEL, nie trenazer v autoskole.


Je rozdil mezi negativni kritikou a demagogii. Lego je hracka vyrobena z kusu plastu a pokud nam k hrani vyhovuje si tam pridat svetla a jine vhodne dilky ci dokonce to rezat nebo barvit, tak je to ciste nas osobni problem a obavam se, ze tvoje narikani, ze je to proti Legu, je nesmysl. Stejne tak se nikde nezakazuje si model upravit tak at je funkcni do te miry, jake jsou moznosti stavitele. Nikde neni napsano, ze se to s legem delat nesmi nebo te postihne nejaka katastrofa ci te za to nekde ukrizuji nebo dokonce zabiji. Verim tomu, ze par takovych lidi by se naslo (patrne v usa), co by radi nejak potrestali, ze ublizujes jejich milovanemu legu, ale ti by si spis sami meli zajit na konzultaci s psychologem.
Porad to nic nemeni na tom, ze tobe (nejen tobe samozrejme, vicemene vetsine sberatelu) se to nelibi a nam (ten kdo je vic modelar a stavitel nez sberatel) to prijde akceptovatelne.
Kazdopadne michat lego s jinym druhem podobne stavebnice (megablock, brick atd.) neprosazuju, ackoliv legu chybi nektere vhodne dilky a nebo stavajici dilky v urcitych barvach co nejsou bezne dostupne. 
Only the best can survive.

Cavelon

No, koľko ľudí, toľko názorov. :)

Trochu som teraz nad tým premýšľal a môj osobný postoj k Legu je taký, že nikdy by som nedopustil u nás doma jeho miešanie s kadejakými shitmi, t.j. megablocks, cobi, enlighten, či jak sa to volá, ap. Proste také veci sú neprípustné!

A teraz dva pohľady na vec:
1. Pohľad mňa ako dospelého človeka, ktorý zbiera Lego iba pre svoje potešenie: som puritán, tzn. nepripustím nič iné. 8) Tzn. že keby som žil sám, určite by som si nevyrábal blikajúci semafór. ;D
2. Pohľad mňa ako otca detí, aj pre ktoré doma Lego mám a nerozlišujem ho na moje a ich: viem, že keď vyrobím elektroniku na semafór, tak z toho bude Kubko nadšený. Samozrejme sa bude vypytovať na všetko do najmenších detailov a ja mu to budem musieť vysvetliť. A to je ono, lebo v tomto procese jednak získa veľa zaujímavých a užitočných poznatkov a jednak stúpne jeho chuť tvoriť nové veci, rozumej hrať sa s Legom. Možno je to aj tým, že som profesiou elektronik a mám predstavu o tom ako elektronikou možno Lego krásne oživiť, tak preto pripúšťam jej miešanie do neho, nakoľko elektronických Lego komponentov je malý výber alebo sú nenormálne drahé (napr. kondenzátor rádove stovky korún ap.). Ale opakujem, takéto miešanie som ochotný robiť iba kvôli svojím deťom a v záujme ich vzdelávania a zdokonaľovania sa. 8)

KLF

Citace od: Cavelon kdy 17.01.2006, 12:36:46
No, koľko ľudí, toľko názorov. :)

Trochu som teraz nad tým premýšľal a môj osobný postoj k Legu je taký, že nikdy by som nedopustil u nás doma jeho miešanie s kadejakými shitmi, t.j. megablocks, cobi, enlighten, či jak sa to volá, ap. Proste také veci sú neprípustné!

A teraz dva pohľady na vec:
1. Pohľad mňa ako dospelého človeka, ktorý zbiera Lego iba pre svoje potešenie: som puritán, tzn. nepripustím nič iné. 8) Tzn. že keby som žil sám, určite by som si nevyrábal blikajúci semafór. ;D
2. Pohľad mňa ako otca detí, aj pre ktoré doma Lego mám a nerozlišujem ho na moje a ich: viem, že keď vyrobím elektroniku na semafór, tak z toho bude Kubko nadšený. Samozrejme sa bude vypytovať na všetko do najmenších detailov a ja mu to budem musieť vysvetliť. A to je ono, lebo v tomto procese jednak získa veľa zaujímavých a užitočných poznatkov a jednak stúpne jeho chuť tvoriť nové veci, rozumej hrať sa s Legom. Možno je to aj tým, že som profesiou elektronik a mám predstavu o tom ako elektronikou možno Lego krásne oživiť, tak preto pripúšťam jej miešanie do neho, nakoľko elektronických Lego komponentov je malý výber alebo sú nenormálne drahé (napr. kondenzátor rádove stovky korún ap.). Ale opakujem, takéto miešanie som ochotný robiť iba kvôli svojím deťom a v záujme ich vzdelávania a zdokonaľovania sa. 8)

Cavelon ano, na Tvoj prispevok sa da aj rozumne uz reagovat na rozdiel od TomG-ho, kde spomina demagogiu, od ktorej myslim si tu mame daleko.
Hej... vystihol si to asi spravne. Ja sa radim, do tej prvej skupiny - slobodny, bezdetny zberatel. ;) A plne akceptujem a rozumiem, co pises ako otec.
Ak by som Ti potom ale mohol poradit - skus nejake LEGO Dacta suciastky. je toho pomerne dost na to, aby sa na tom dieta naucilo co-to z elektroniky. Asi to nebude najlacnejsie - s tym treba ratat - ale maju fakt kadeco. No a ak to spojis s podobne drahym Mindstorms - tam sa uz da potom kadeco elektronicke vymysliet. Myslim kombinaciu Dacta elektronicke diely + Mindstorms.
Terminated.

Cavelon

Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 12:45:44
Ak by som Ti potom ale mohol poradit - skus nejake LEGO Dacta suciastky. je toho pomerne dost na to, aby sa na tom dieta naucilo co-to z elektroniky. Asi to nebude najlacnejsie - s tym treba ratat - ale maju fakt kadeco. No a ak to spojis s podobne drahym Mindstorms - tam sa uz da potom kadeco elektronicke vymysliet. Myslim kombinaciu Dacta elektronicke diely + Mindstorms.

Jasné, vďaka za radu! ;)
Už som skôr o tom uvažoval, ale technic a mindstorms som zatiaľ musel nechať bokom, lebo momentálne nie som až taký solventný. Ale verím, že časom sa to podarí. :)

TomG

#14
Citace od: Cavelon kdy 17.01.2006, 12:36:46
No, koľko ľudí, toľko názorov. :)

Trochu som teraz nad tým premýšľal a môj osobný postoj k Legu je taký, že nikdy by som nedopustil u nás doma jeho miešanie s kadejakými shitmi, t.j. megablocks, cobi, enlighten, či jak sa to volá, ap. Proste také veci sú neprípustné!

A teraz dva pohľady na vec:
1. Pohľad mňa ako dospelého človeka, ktorý zbiera Lego iba pre svoje potešenie: som puritán, tzn. nepripustím nič iné. 8) Tzn. že keby som žil sám, určite by som si nevyrábal blikajúci semafór. ;D
2. Pohľad mňa ako otca detí, aj pre ktoré doma Lego mám a nerozlišujem ho na moje a ich: viem, že keď vyrobím elektroniku na semafór, tak z toho bude Kubko nadšený. Samozrejme sa bude vypytovať na všetko do najmenších detailov a ja mu to budem musieť vysvetliť. A to je ono, lebo v tomto procese jednak získa veľa zaujímavých a užitočných poznatkov a jednak stúpne jeho chuť tvoriť nové veci, rozumej hrať sa s Legom. Možno je to aj tým, že som profesiou elektronik a mám predstavu o tom ako elektronikou možno Lego krásne oživiť, tak preto pripúšťam jej miešanie do neho, nakoľko elektronických Lego komponentov je malý výber alebo sú nenormálne drahé (napr. kondenzátor rádove stovky korún ap.). Ale opakujem, takéto miešanie som ochotný robiť iba kvôli svojím deťom a v záujme ich vzdelávania a zdokonaľovania sa. 8)

Cavelon: Zapominas jeste jeden pohled. Clovek ma LEGO pro zabavu a relaxaci (casem i pro deti) a neni velky sberatel setu a je celkem i modelar, kde nebere LEGO jako vec urcenou ke zboznovani, ale jako sikovnou hracku a pripadne modelarsky material. Stavebnic je samozrejme spousta ktere se daji timto zpusobem pouzit, ale maloktera nabizi tak velke mnozstvi casti na kombinovani a kdyz nejaka chybi nebo je dilek v te barve nedostupny (extra dilky pro legolend nepocitam), tak se to bud nejak obejde, at se to da postavit i bez daneho dilku nebo prijde na radu modelarina. Vsimli jste si nekdo, ze zminene zlute celni okno na te zlutosede santafe lokomotive ma to okno natrene zlutou barvou, neni to samolepka. To bych ja osobne pouzil, az jako posledni mozne reseni a to pouze za predpokladu, ze bych mel postradatelny tento dilek a nejde to udelat jinak nebo je to prilis pracne. Stejne tak bych nechtel kombinovat dilky jinych podobnych stavebnich s legem. I kdyz jsou lidi co jim nevadi ani to, viz. Police Collector.

Cavelon, KLF: Nechcete nahodou hlasovat, aby lidem, co pouzivaji lego jinak nez si myslite, ze je spravne, lego obebrali a pokud mozno je jeste zavreli do vezeni?
Budete se muset smirit s tim, ze jak je lego ruznorode, tak jsou ruznorodi lide co se o nej zajimaji a maji k nemu pristup. Pripominam, kazdy si sve LEGO zaplatil (tim nepocitam deti co lego dostali takze by se k nemu meli chovat jako ke kazde jine hracce a zamerne bezucelne ho nenicit) a tim ma tak nejak narok ho treba postupne tavit v peci i kdyz je to ponekud extremni pripad. Pze to dela jen malokdo, takze jsou lide co lego sbiraji a pravidelne utiraji prach a obdivne koukaji na slozene sety a neustale premysli, kde sehnat chybejici do sbirky. A maji radost z kazdeho noveho prirustku, pak lidi co sice sbiraji sety, pze se jim libi nebo k tomu maji jiny duvod a pouzivaji je jako zasobarnu dilku na staveni, pak ciste stavitele, co berou lego jen jako spoustu ruznych dilku ze ktere se da lecost postavit a pak lide co maji blizko k modelarum, kde si do lega pridavaji vecicky pro svou radost a tech co maji podobny nazor. Spoustu dalsich skupin lidi co se nejak stykaji s Legem sem vynechal, pze nejsou moc caste aspon ne v teto komunite. Kazdy by se dal nejak charakterizovat svym pristupem k legu a taky mam dojem, ze by spis mel respektovat, ze nekdo ma jiny pristup nez on sam a ne to resit plivanim "jak je to proti legu", ze dotycny ma pristup odlisny.

KLF: na kazdy prispevek se da nejak reagovat, kdyz to neumis tak je lepsi napadnout pisatele ? :)
Only the best can survive.

Cavelon

TomG: Písal som o svojích pohľadoch. Samozrejme, že každý má právo na ten svoj. Ja som iba chcel vysvetliť ako to vnímam ja a mrzí ma, že si to pochopil tak, že chcem niekomu niečo diktovať. Čo kto robí so svojím Legom, je čiste jeho vec. Myslím, že sa zbytočne rozčuľuješ a prechádzaš na flame tón! :-\

KLF

Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 13:02:50
KLF: na kazdy prispevek se da nejak reagovat, kdyz to neumis tak je lepsi napadnout pisatele ? :)

Kde som ta napadol ? len som Cavelonovi napisal, ze na jeho prispevok sa uz da odpovedat normalne. V jeho prispevku som si nevismol nic o demagogii, ale jasne vysvetlenie ako to vidi, bez toho, aby naznacil ze by mohlo ciste toereticky niekde tu ist o demagogiu.
Nikde som ta nenapadol. Len proste jeho prispevok mi prisiel objektivnejsi.

Terminated.

TomG

Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 13:12:36
Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 13:02:50
KLF: na kazdy prispevek se da nejak reagovat, kdyz to neumis tak je lepsi napadnout pisatele ? :)

Kde som ta napadol ? len som Cavelonovi napisal, ze na jeho prispevok sa uz da odpovedat normalne. V jeho prispevku som si nevismol nic o demagogii, ale jasne vysvetlenie ako to vidi, bez toho, aby naznacil ze by mohlo ciste toereticky niekde tu ist o demagogiu.
Nikde som ta nenapadol. Len proste jeho prispevok mi prisiel objektivnejsi.

To ze je prispevek objektivnejsi, se nepozna podle toho, ze prispevek vic odpovida tvemu vlastnimu nazoru. To totiz neni objektivnost, ale subjektivnost.
To ze na muj prispevek neumis reagovat normalne neni muj problem. Sorry.
Only the best can survive.

Raistlin M

1) Mě tu chybí ještě možnost v anketě: Používat do Lega NON-Lego součásti a klidně ho i modifikovat dle svých potřeb. Sám toho nejsem zastáncem, ale myslím, že ta možnost je reálná a spousta lidí to dělá.
2) Už jsem měl v úmyslu založit jeden specifický thread, ale toto pořemístění příspěvků z tématu semaforů mi umožní se zeptat zde.

Mám spoustu Lego dílků (z KW) ve stavu žalostném. Rozkousané, polámané, či jakkoliv poškozené do míry, kdy nejsem tento dílek ochotný už používat jako součást svých staveb a už vůbec počítat do setů.
Je u takového dílku pro vás přípustné, ho nějak modifikovat? Kupříkladu k použití do modelu, který bych s normálním Lego dílkem nezvládl - Lego takový nevyrábí. Ten dílek má třeba study (na pro mne potřebných místech) v pořádku a lehká úprava smirkovým papírem, popř. rozbruskou ho udělá pohledově přípustným. Ten dílek je totiž už normálně nepoužitelný a zároveň je to vlastně Lego.
Nemyslím tím řezání baseplate, nebo zlomených plates na běžné rozměry. Myslím opravdu úpravu "na tvrdo". Otvory, zkracování, snižování výšky atd.

Llevelyn

Proboha lidi co blbnete...
Je každého věc, co si tropí se svými kostkami, co do nich přidává a jak je upravuje. Něco už je trošku moc/ třeba nástřik barev, háčkované oblečky a jiné zvthlostě../, něco se ještě dá snést..ale každý má jiný názor, jiný pohled na věc.
Co takhle sestavit ikviziční komisi, která nám bude chodit kontrolovat, co pácháme s tímto posvátným artefaktem? ;D ;D ;D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

KLF

Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 13:17:00
To ze je prispevek objektivnejsi, se nepozna podle toho, ze prispevek vic odpovida tvemu vlastnimu nazoru. To totiz neni objektivnost, ale subjektivnost.
To ze na muj prispevek neumis reagovat normalne neni muj problem. Sorry.

Hehe... vyslovene sa ma snazis vyprovokovat na flame (ako Ti uz aj Cavelon naznacil), ale nemas sancu. ;) S istym typom ludi proste nediskutujem - nema to vyznam.  :P Len by som riskoval zas ban... ;)

Terminated.

Jindroush

Raistlin - IMO je ta možnost v anketě na posledním místě - zahrnuje totiž použití čehokoli, od pleteného oblečku, až po provrtaný dílek s diodou... Viz např. http://www.brickmodder.net/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Citace od: Raistlin M kdy 17.01.2006, 13:21:42
1) Mě tu chybí ještě možnost v anketě: Používat do Lega NON-Lego součásti a klidně ho i modifikovat dle svých potřeb. Sám toho nejsem zastáncem, ale myslím, že ta možnost je reálná a spousta lidí to dělá.
2) Už jsem měl v úmyslu založit jeden specifický thread, ale toto pořemístění příspěvků z tématu semaforů mi umožní se zeptat zde.

Mám spoustu Lego dílků (z KW) ve stavu žalostném. Rozkousané, polámané, či jakkoliv poškozené do míry, kdy nejsem tento dílek ochotný už používat jako součást svých staveb a už vůbec počítat do setů.
Je u takového dílku pro vás přípustné, ho nějak modifikovat? Kupříkladu k použití do modelu, který bych s normálním Lego dílkem nezvládl - Lego takový nevyrábí. Ten dílek má třeba study (na pro mne potřebných místech) v pořádku a lehká úprava smirkovým papírem, popř. rozbruskou ho udělá pohledově přípustným. Ten dílek je totiž už normálně nepoužitelný a zároveň je to vlastně Lego.
Nemyslím tím řezání baseplate, nebo zlomených plates na běžné rozměry. Myslím opravdu úpravu "na tvrdo". Otvory, zkracování, snižování výšky atd.

No tohle je uz dost drsarna a spousta lidi by to nezkousla, ale porad je to moznost jak neco resit, jen je otazka co s tim modelem dal, jestli vystavovat a riskovat, ze ti to lidi zkritizuji jen proto, ze to neni pure lego a nebo to mit pro svoje poteseni a hrani at si lidi rikaji co chteji. Nemyslim, ze je nejaky zakon co by ti to zakazal. I kdyz je to ponekud drastictejsi reseni.
Only the best can survive.

Raistlin M

Citace od: Jindroush kdy 17.01.2006, 13:25:53
Raistlin - IMO je ta možnost v anketě na posledním místě - zahrnuje totiž použití čehokoli, od pleteného oblečku, až po provrtaný dílek s diodou... Viz např. http://www.brickmodder.net/
O modifikaci tam v té třetí možnosti nepadlo ani slovo a může a nemusí s používáním NON-Lego dílů být spojená. ;)

TomG

#24
Citace od: KLF kdy 17.01.2006, 13:24:29
Citace od: TomG kdy 17.01.2006, 13:17:00
To ze je prispevek objektivnejsi, se nepozna podle toho, ze prispevek vic odpovida tvemu vlastnimu nazoru. To totiz neni objektivnost, ale subjektivnost.
To ze na muj prispevek neumis reagovat normalne neni muj problem. Sorry.
Hehe... vyslovene sa ma snazis vyprovokovat na flame (ako Ti uz aj Cavelon naznacil), ale nemas sancu. ;) S istym typom ludi proste nediskutujem - nema to vyznam.  :P Len by som riskoval zas ban... ;)

Jen s tebou jednam jak se chovas ty ke me a kdybych se snazil vyprokovat flame s tim, abys dostal ban, bych se nemusel ani moc snazit. Jenze k cemu by mi to bylo. Pokud si o ban koledujes, tak ho stejne driv nebo pozdeji dostanes. Vic k tomu nemam co rict, navic to nesouvisi s tematem teto diskuze. Kde se resi pure-Lego a dalsi.
Only the best can survive.

peter

Původně jsem nechtěl vůbec do této diskuse přispět, ale když už to je v novém tématu.

Co se týká mě, tak bych se dle definic TomG zařadil do skupinky lidí, kteří sbírají sety za účelem získání kostek pro své výtvory.

Teď ale k hlavnímu problému a tím je míchání NonLego komponentů do LEGA. Já jsem zásadně proti míchání jakýchkoliv stavebnicových dílků z jiných stavebnic než je LEGO. Avšak jsem pro používání např. již zmíněných Palivových hadiček nebo trubiček. Ani na "originálních" Lego není toto nikde napsáno, že jsou vyrobkem Lego - proto i ty uvozovky. Hlavním důvodem proč je chci používat je, že se mi nechce "ničit" ty "originální" Lego a pak také jejich cena.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TomG

Citace od: peter kdy 17.01.2006, 13:50:47
Původně jsem nechtěl vůbec do této diskuse přispět, ale když už to je v novém tématu.

Co se týká mě, tak bych se dle definic TomG zařadil do skupinky lidí, kteří sbírají sety za účelem získání kostek pro své výtvory.

Teď ale k hlavnímu problému a tím je míchání NonLego komponentů do LEGA. Já jsem zásadně proti míchání jakýchkoliv stavebnicových dílků z jiných stavebnic než je LEGO. Avšak jsem pro používání např. již zmíněných Palivových hadiček nebo trubiček. Ani na "originálních" Lego není toto nikde napsáno, že jsou vyrobkem Lego - proto i ty uvozovky. Hlavním důvodem proč je chci používat je, že se mi nechce "ničit" ty "originální" Lego a pak také jejich cena.

Zapomnel jsi podotknout pouziti napajeciho trafa PIKO misto pure-lego reseni :) Ale to jsi rikal, ze to ma plynulejsi prechody mezi napetim nez origo trafo k vlackum.
Only the best can survive.

J_BOB

mam rad pure lego. ale veci ako diodky a ine elektrovecicky (to su ale technicke vyrazi, co?  ;D ) alebo gumicky a kadicky mi vobec nevadia. pac gumicky po case akoby "stvrdnu" a obcas sa proste rozlomia
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

rdk

Vážení, hádáte se o kravinách. 8)

Já osobně bych sice lego nemíchal s ne-legem ani neprovrtával, ale pokud někdo chce, proč ne? JE TO JEHO.

Stejně tak, chce někdo rozmáznout po zemi svoje ISDčko? Jak je ctěná libost...

Takhle se kvůli tomu dohadovat mi přijde zbytečný. :P

Cavelon

Nemyslím si, že tu išlo o hádku. Skôr o nedorozumenie. :)