Kolejiště s mostem

Založil Jaykee, 26.04.2012, 12:24:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaykee

Zdravím všechny!
Není to nic závratného, ale chtěl bych jen trochu přispět a tak jsem se rozhodl prezentovat kolejiště. Asi jsem se stal dalším Lego fandou, resp. jsme našli s přítelkyní společnou zábavu a investici... :D Například včera jsem dorazil domu a na stole na mě čekala zabalená krabice. Minulý týden jsem měl narozeniny, tak mi bylo jasné, proč tam je, ale obsah mě šokoval! Očekával jsem Lego, ale při zvednutí jsem si jen povzdychl, protože váha odpovídala ponožkám... ;D
V krabici byla koule z novin v mnohovrstvém provedení. Bylo to napínavé. Pořád jsem si neuměl představit, co ukrývá, až najednou na mě vykoukly dva kříže!!!  :o
Jsem v práci od rána do noci, ale víkendové večery už mají jasný program... ;)

Koukal jsem na některé příspěvky, nevím jestli mou chybou, ale nenašel jsem mnoho kolejišť s mosty. Přitom je to tak parádní, jak se mašiny soukají do kopce...
Budu rád za inspiraci, tak jestli někdo máte ve fotoalbu spojení křížů a mostů, klidně posílejte...!

Honza

peki

#1
Křížem máš na mysli kolejovou křižovatku?  ;D Co se mostu týče tak největším expertem je cendix zde je několik jeho staveb

Pokud máš na mysli kolejiště, kde je použito stoupání nebo mosty, tak namátkou:
Mirkovo kolejiště na půdě
Hobiho kolejiště
Výstavní kolejiště:
Brno
Roztoky

Colonel32

Tak tímhle způsobem si ty koleje velmi rychle zničíš.

Jaykee

Citace od: Colonel32 kdy 26.04.2012, 14:42:27
Tak tímhle způsobem si ty koleje velmi rychle zničíš.

Jsem oproti vám úplný nováček, dostal jsem první mašinu když mi bylo cca 7, to už je více jak 20 let. Od posledního hraní byla i s ostatními kostkami schovaná. Jednoho nedělního odpoledne mě z ničeho nic napadlo, že si zkusím zase trochu zajezdit a nějak jsem u toho zůstal... :D
Pomalu se prokousávám diskuzemi, je tu tolik informací...!

Ale děkuji za upozornění! V čem je podstata problému? Proč se takto ničí a čím tomu mohu předejít? ( kromě zapomenutí na úrovňové kolejiště... ;) )

Colonel32

Ten most v zatáčce by potřeboval něčím vyztužit, bude se lámat v místě spoje. A Na tu výhybku škaptně vidím, ale tu asi taky.

Pak nejsem z fotek schopen posoudit jak velké je stoupání, ale je potřeba si uvědomit že legu ani tak nevadí konstantní stoupání jako spíše zlom nivelety. Takže dávat pozor aby začátek nebo konec stoupání byl co nejplynulejší.

Jaykee

Budu muset zakomponovat kolejové křižovatky, tak se pokusím stoupání nějak vylepšit... ;) Zítra by měl dorazit set 4565 s 8-mi rovinkami navíc, už se nemůžu dočkat...!  :D

Colonel32

Jestli si potřebuješ chvíli hrát a nebudeš je ničit, tak ti na nějaký čas  (měsíc) můžu nějakých 50 rovinek půjčit.

Jaykee

Citace od: Colonel32 kdy 26.04.2012, 15:45:10
Jestli si potřebuješ chvíli hrát a nebudeš je ničit, tak ti na nějaký čas  (měsíc) můžu nějakých 50 rovinek půjčit.

:o Mňo, tak to zírám!  ;) Mockrát děkuji za nabídku, ale neumím si představit, jak si na ně zvyknu a pak koukat místo óbr rovinky na kolejiště připomínající špagety na talíři... ;D
Oni se časem někde nějaké objeví, ale zatím jsem se nesetkal s příliš velkým úspěchem, resp. tento týden bylo na Aukru 8 kousků. Konečná cena 1375,-  ::)

peki

Citace od: Jaykee kdy 26.04.2012, 16:10:34
Oni se časem někde nějaké objeví, ale zatím jsem se nesetkal s příliš velkým úspěchem, resp. tento týden bylo na Aukru 8 kousků. Konečná cena 1375,-  ::)

Nebo zkusit toto nějaký vzorek mám půjčený od Vasyka, už se delší dobu chystám na jakousi recenzi, ale stručně řečeno funguje to  ;)

mirek

Držím palce, takto jsem nějak s kolejištěm začínal i já. Chce to vytrvat.

kryst.off

Mě na první pohled zaujala deska V penziónu svět. Taky bych ji někde u rodičů asi objevil  :) Jinak kolejiště s mostem působí plasticky, ale na pouhých podpěrách to vypadá spíš jako horská dráha. A jak už zaznělo, kolejím by to nemuselo úplně prospívat. Což by u 9V kousků byla škoda, budou čím dál vzácnější  ;D 
kryst.off

Jaykee

Jako první bych chtěl poděkovat za návod na bricklink.com, najednou jsem pochopil, jak "výhodné" jsou z 90% Aukro nákupy... ::) Jaké máte zkušenosti, zkoušeli jste objednávat i z Evropy? Vše dorazilo?
A teď ke kolejišti. Máme s mojí Míšou další mašinu, 4565, ale ten nával radosti rychle vyprchal, když jsem zjistil, že z mým počtem kolejí nemám moc možností prohánět všechny tři naráz... ;D
S kolejovými křižovatkami to bylo to samé, zkrátka chybějí koleje a znovu mě to nutí poděkovat za bricklink, jeho cenovou dostupnost a šíři nabízeného sortimentu... :o

Co se týká mých pokusů o přemostění, dávám si pozor, aby to bylo lépe a s mírnějším stoupáním postavené, avšak horská dráha jen tak nezmizí. Nejsou kostky... :D



Colonel32

Citace od: Jaykee kdy 02.05.2012, 11:29:08
Jako první bych chtěl poděkovat za návod na bricklink.com, najednou jsem pochopil, jak "výhodné" jsou z 90% Aukro nákupy... ::) Jaké máte zkušenosti, zkoušeli jste objednávat i z Evropy?

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=23061.0

Ne, na tomto fóru v zahraničí nikdy nikdo nenakupoval, protože je to děsně složité a nebezpečné...  :P


Systematik

Citace od: Jaykee kdy 02.05.2012, 11:29:08
Jako první bych chtěl poděkovat za návod na bricklink.com, najednou jsem pochopil, jak "výhodné" jsou z 90% Aukro nákupy... ::) Jaké máte zkušenosti, zkoušeli jste objednávat i z Evropy? Vše dorazilo?
Německo, Anglie, Holandsko, HongKong - vše dorazilo.
V jednom případě (Taster Bricks - http://www.bricklink.com/store.asp?p=TASTER) sice až napodruhé,
protože na obalu bylo víc psaného, než jen moje adresa a adresa odesílatele
a tak byl balíček vrácen do Německa.