(Vlastná) Cavelonova trať

Založil Cavelon, 19.11.2005, 11:56:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Cavelon

Ako návrat k pôvodnej téme, teda k téme diskutovanej v threade Vlastné železničné trate prinášam v tejto súvislosti pre ilustráciu zopár aktuálnych obrázkov. Na prvom je väčšia stanica, na druhom menšia a nakoniec celá trať aj so schémou.
Ten dlhý nákladný vlak stojaci na prvej koľaji je dielo mojej krajšej polovičky. :)

Pozn. Adm.: Odděleno z jiného threadu.

Micho

Citace od: Cavelon kdy 19.11.2005, 11:13:24
Okrem testovacích okruhov (napr. Cerhenice) sa v reáli uzavreté trate nevyskytujú. A keďže sa aspoň trochu snažím napodobňovať skutočnosť, nechcem robiť uzavreté okruhy, to je pre malé deti. :P Táto trať by mala mať v budúcnosti ešte pokračovanie (minimálne) do tretej stanice. Už to mám premyslené, len to chce materiál, čiže dengy na ďalšie koľajničky. Žiaľ, priestorové možnosti sú limitujúce, izba sa nedá roztiahnúť ....

Keď už Legu povolil nábytok (viď tie výrezy v skriňách pre vlakovú trať) tak si myslím, že ani izby nebudú časom problém. Stavím sa, že už zamýšlať, ako spojiť trať cez viacero izieb. Nejaké menšie búracie práce asi nebudú problémom ...  ;)

muzzo

Je to hodně zajímavé, akorát ten polistirén by mohl mít jinou barvu. ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 19.11.2005, 12:30:13
si myslím, že ani izby nebudú časom problém. Stavím sa, že už zamýšlať, ako spojiť trať cez viacero izieb. Nejaké menšie búracie práce asi nebudú problémom ...  ;)

Heh, vymákol si ma. ;D

Cavelon

Citace od: muzzo kdy 19.11.2005, 12:32:34
Je to hodně zajímavé, akorát ten polistirén by mohl mít jinou barvu. ;)

Polystyrén je tam iba dočasne. Časom sa to zmení - aj ten nábytok, čo teraz "povolil". Bude nový a špeciálne navrhnutý na 4-koľajnú stanicu. :P

Micho

Inak si myslím, že je to veľmi dobré vyriešené v rámci možnosti detskej izby. Hrať sa dá s tým stále, trať je pri tom dlhá a skoro vôbec v princípe nezaberá miesto. Stred izby je úplne prázdny a dá sa tam hrať a stavať ďalej. Súčasne tá trať plní dôležitú funkciu a to ako odkladacia plocha a výstavka.  8)

Citace od: Cavelon kdy 19.11.2005, 12:41:25
... Časom sa to zmení - aj ten nábytok, čo teraz "povolil". Bude nový a ąpeciálne navrhnutý na 4-koµajnú stanicu. :P

Tak to som teda zvedavý. Možno ma to tiež inšpiruje na nejakú prestavbu v obyváku.  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 19.11.2005, 12:44:42
Súčasne tá trať plní dôležitú funkciu a to ako odkladacia plocha a výstavka.  8)

Tak, tak. Tá štvorkoľajná stanica bude zasklená s odsúvacím sklom, aby sa tam neprášilo a aby tam zbytočne neupratovali paprčky zatiaľ nepovolaných členov - rastúcich nádejných vláčikových maniačikov. :D

rdk

Citace od: Cavelon kdy 19.11.2005, 12:50:09
aby tam zbytočne neupratovali paprčky zatiaľ nepovolaných členov - rastúcich nádejných vláčikových maniačikov. :D

Přiznám se, že kdybych byl malej šklebáček a můj otec měl takovou hromadu vláčků a já na to nemohl šáhnout, taxe asi zblázním. ;D ;D ;D

(Je mi jasný, že je na to Cavelon šáhnout nechá, ale asi jen pod dohledem.) ;)

Cavelon

Citace od: rdk kdy 20.11.2005, 14:22:50
Přiznám se, že kdybych byl malej šklebáček a můj otec měl takovou hromadu vláčků a já na to nemohl šáhnout, taxe asi zblázním. ;D ;D ;D

(Je mi jasný, že je na to Cavelon šáhnout nechá, ale asi jen pod dohledem.) ;)

Ten väčší maniačik (Kubko) má už 7 rokov, takže ten s tým môže normálne manipulovať. Ale ten menší (Katka) má iba 9 mesiacov a samozrejme ju všetko veľmi zaujíma, takže v jej prípade by to s vláčikmi nedopadlo veľmi dobre. ;D

PS: Vlaky nie sú len otcove, ale všetkých, teda aj Katkine, aj keď zatiaľ sa na ne môže iba pozerať. ;)

muzzo

A z kterého nádraží plánuješ stavět přípojku k třetímu nádraží?

Cavelon

Citace od: muzzo kdy 20.11.2005, 14:31:41
A z kterého nádraží plánuješ stavět přípojku k třetímu nádraží?

Trať bude pokračovať z tej menšej stanice a potom by to malo vyzerať asi takto:

rdk

Nemůžu si pomoct, ale chtělo by to aspoň jeden kompletní okruh. Aby to mohlo jezdit bez zásahu...

myth

Nebude Ti v dokončení trate niečo prekážať? Napr. posteľ, skriňa, dvere?
Alebo plánuješ menšie búracie práce? ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Je tam menší problém - dvere. Ťažko cez ne trať uzavriem. :(

Radical

Tak tu trať veď po poličce nad dveřmi  ;D ;D
Old lego , good lego.

Cavelon

Citace od: Radical kdy 20.11.2005, 18:16:06
Tak tu trať veď po poličce nad dveřmi  ;D ;D

Priznám sa, že som už uvažoval aj nad takým riešením, ale nemám priestor na to, aby som mohol urobiť po obidvoch stranách dverí stúpajúce špirály. :-\ Ináč by to bolo zaujímavé. 8)

Micho

Citace od: Cavelon kdy 20.11.2005, 18:19:41
Priznám sa, že som už uvažoval aj nad takým riešením, ale nemám priestor na to, aby som mohol urobiť po obidvoch stranách dverí stúpajúce špirály. :-\ Ináč by to bolo zaujímavé. 8)

Nejak to zvládneš a keď to hodíš na brickshelf, tak budeš zrejme prvý, kto má uzavretú trať vyriešenú kompletne pozdľž stien v jednej izbe. Samozrejme, že ešte treba trochu upravíť tú trať o nejaké solídne podložie, domčeky.  8)

muzzo

Nejde li to vrchem postav tunel pod podlahou. :D

Cavelon

Citace od: muzzo kdy 20.11.2005, 20:11:07
Nejde li to vrchem postav tunel pod podlahou. :D

To nejde, je tam betón a v ňom rúrky s vodou. Technicky realizovateľnejšie je to predsa len ponad dvere.

corelxt

Citace od: Cavelon kdy 20.11.2005, 20:22:56
Citace od: muzzo kdy 20.11.2005, 20:11:07
Nejde li to vrchem postav tunel pod podlahou. :D

To nejde, je tam betón a v ňom rúrky s vodou. Technicky realizovateľnejšie je to predsa len ponad dvere.

tak si tam udelej schod.. a vnem muzes tahnout trat ;))

Cavelon

Citace od: corelxt kdy 20.11.2005, 20:58:52
tak si tam udelej schod.. a vnem muzes tahnout trat ;))

To by musela byť buď celá trať na zemi (čo nie je veľmi pohodlné, ešte k tomu by sme si na tom povybíjali zuby ;D) alebo aj tak by som musel urobiť po oboch stranách dverí špirálovité klesanie. Priestorovo (s tým klesaním) by to vyšlo rovnako ako so stúpaním ponad dvere.

corelxt

pravda, sem na to nejakpozapomel ;D

a co udelat most pred dverma, kterej budes sundavat, pokud bude trat odstavena mimo provoz...

Cavelon

Citace od: corelxt kdy 20.11.2005, 21:13:02
a co udelat most pred dverma, kterej budes sundavat, pokud bude trat odstavena mimo provoz...

Tento nápad sa mi celkom pozdáva. Mohol by to byť taký vyklápací most ako ponad rieku. Vďaka za inšpiráciu! ;) :-*

Micho

Citace od: corelxt kdy 20.11.2005, 21:13:02
pravda, sem na to nejakpozapomel ;D

a co udelat most pred dverma, kterej budes sundavat, pokud bude trat odstavena mimo provoz...

Pokiaľ sa dvere otvárajú do vnútra miestnosti (tak by to malo byť), potom by tam Cavelon musel dať zvonku červenú signálku - v provoze - nevstupovať. A pre istotu ešte dvere uzamýkať na kľúč.  ;)

Ale bolo by to riešenie.  8)

PS: Síce C. reagoval, ale postnem ... Aj mne sa to riešenie pozdáva.

KLF

Som zvedavy, ako vyriesis to sklapanie kolaji... ;)
>:D
Terminated.

Mates

Citace od: KLF kdy 21.11.2005, 00:05:52
Som zvedavy, ako vyriesis to sklapanie kolaji... ;)
>:D
Vyklápění to zrovna být nemusí, myslím, že by se ten most dal i klidně vysunout a potom zase dát zpět.
Horší to bude s tím, aby náhodou někdo nechtěl jít do místnosti, pokud se otvírají dveře dovnitř :P ;D

Cavelon

Dvere sú v kúte, takže ak to budem riešiť tým mostom, tak aj tak most bude musieť obchádzať dvere, aby ho neohrozovali. Potom by to mohlo vyzerať napríklad takto:

Micho

Tak toto sa mi páči, ako sa ta trať od prvého príspevku vyvíjala. A nejaký ten podielik sme mali na tom aj my z fóra. Cavelone, nepotrebuješ ešte niečo poradiť alebo vyriešiť?  ;D

Napíš, a fórum určite zapracuje!  8)

PS" Tá trať vyzerá celkom nádejne. Dúfam, že ďalšie príspevky v tejto téme budú od C. z postupnej stavby tejto trate mládeže, pardón - tatranskej trate.

Cavelon

Citace od: Micho kdy 21.11.2005, 22:50:08
Tak toto sa mi páči, ako sa ta trať od prvého príspevku vyvíjala. A nejaký ten podielik sme mali na tom aj my z fóra. Cavelone, nepotrebuješ ešte niečo poradiť alebo vyriešiť?  ;D
Napíš, a fórum určite zapracuje!  8)

Jasné. ;) Viac hláv - viac nápadov. Cením si Vaše rady, sú mi prínosom. :)

Citace od: Micho kdy 21.11.2005, 22:50:08
PS" Tá trať vyzerá celkom nádejne. Dúfam, že ďalšie príspevky v tejto téme budú od C. z postupnej stavby tejto trate mládeže, pardón - tatranskej trate.

Heh, môže sa stať, že výsledok bude trochu iný, bo hlavou sa mi preháňa mnoho predstáv. Musí sa to utriasť a potom sa to vykryštalizuje. Závisí to aj od mojích budúcich pokusov s elektronikou, na ktoré si brúsim zuby. ;D O všetkom budete samozrejme včas informovaní.
Pokiaľ ide o rozsah trate, ten sa asi tak skoro nezmení, lebo musím šetriť na ďalšie koľajnice...