LEGO Trading a tak

Založil Jindroush, 28.05.2004, 17:15:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Citace od: gruzinec kdy 28.05.2004, 17:09:56
No český Lego Trading je asi případ sám pro sebe, zkusil bych bombardovat Dánsko mejlama, že to tady chceme taky nakupovat a nebo ať to posílaj sem do čech.

Já jsem si celkem intenzivně mailoval s Jakem McKee, což je "Community Developer Liaison", či tak nějak a ten mi napsal něco ve stylu, že se (nejspíš) nevyplatíme.

Co se týče LEGO Tradingu, tak to je 500 000 Kč s.r.o. vlastněné a řízené Dány. Šéfuje tomu dokonce nějakej Christiansen, že by někdo do rodiny?  ;)

LEGO Production je 300 miliónové s.r.o. vlastněné a řízené Dány. Kde je rozdíl?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

Lego Trading s.r.o. by mělo zajišťovat odbyt stavebnic tady v čechách.

Lego Production s.r.o. je výrobní továrna v Kladně asi se 300 zaměstnanci, kde se vyrábí polotovary ke stavebnicí (dekorace, kompletování) a s menším oddělením výroby modelů, toť denní tisk. V září si dokonce Lego production přistavělo navíc tři tovární haly.

Jindroush

To jo, já celkem chápu proč jsou tady dvě firmy. Jen nechápu, proč bych měl psát do Dánska, když to dánům patří a šéfujou tomu  ::)

Takže sprosté pomluvy cizáků, že za zmrskanej fialovej autobus Harryho Pottera může tschechische simulantenbande, byly opravdu jen pomluvy? Žádný díly, tj. kostky nebo třeba pneumatiky pro Backhoe se tady nevyráběj?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

CitaceTakže sprosté pomluvy cizáků, že za zmrskanej fialovej autobus Harryho Pottera může tschechische simulantenbande, byly opravdu jen pomluvy? Žádný díly, tj. kostky nebo třeba pneumatiky pro Backhoe se tady nevyráběj?

Pneumatiky pro Backhoe ano. Ale za Autobus šestibarevňák opravdu Tsechishe simulanten bande opravdu nemůže. Docela bych uvítal link kde je to přímo napsaný :-) něco jsem o HP Knight busu četl na Lugnetu, ale v tom aby se taky prase vyznalo :-)

Jindroush

Citace od: gruzinec kdy 28.05.2004, 18:04:02
Pneumatiky pro Backhoe ano.

Na ty si lidi stěžujou, že jsou málo gumový, což je IMO pravda.

Citace
Ale za Autobus šestibarevňák opravdu Tsechishe simulanten bande opravdu nemůže. Docela bych uvítal link kde je to přímo napsaný :-) něco jsem o HP Knight busu četl na Lugnetu, ale v tom aby se taky prase vyznalo :-)

Na krabici je prej napsáno, že Components made in Denmark and Czech Republic. A ve vyjádření nějakýho dánskýho quality inžinýra na Lugnetu bylo napsáno, že se ty kostky holt vyrábí na dvou různých místech různou technologií z různých ABS pelletů. Tak asi došlo k tomu spojení. Ale jestli's tvrdil, že v Kladně se vůbec neABSuje...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

CitaceNa ty si lidi stěžujou, že jsou málo gumový, což je IMO pravda.

Abysme si rozumely, myslis pneumatiky jako kola a nebo jako pneumaticky dilky?

CitaceNa krabici je prej napsáno, že Components made in Denmark and Czech Republic. A ve vyjádření nějakýho dánskýho quality inžinýra na Lugnetu bylo napsáno, že se ty kostky holt vyrábí na dvou různých místech různou technologií z různých ABS pelletů. Tak asi došlo k tomu spojení. Ale jestli's tvrdil, že v Kladně se vůbec neABSuje...

Pokud je mi známo tak v Kladne se opravdu vubec nelisuji kostky, takze bych rekl ze to asi bude mensi problem Danska a nebo Svycarska, kde se nektere druhy kostek lisuji

Jindroush

Citace od: gruzinec kdy 28.05.2004, 19:30:43
CitaceNa ty si lidi stěžujou, že jsou málo gumový, což je IMO pravda.

Abysme si rozumely, myslis pneumatiky jako kola a nebo jako pneumaticky dilky?


Ja myslím pneumatiky jako STONES/TIRES, nikoli pneumatické díly.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

gruzinec

Citace od: Jindroush kdy 28.05.2004, 20:02:13
Citace od: gruzinec kdy 28.05.2004, 19:30:43
CitaceNa ty si lidi stěľujou, ľe jsou málo gumový, coľ je IMO pravda.

Abysme si rozumely, myslis pneumatiky jako kola a nebo jako pneumaticky dilky?


Ja myslím pneumatiky jako STONES/TIRES, nikoli pneumatické díly.

No tak to je problem opet Dánska

KLF

Ja by som uvital, keby LEGO Shop @ Home distribuovalo aj k nam. Problem je pravdepodobne v tom, ze nie sme este v Schengene. Si myslim aspon. Lebo takto musim objednavat cez kamosov vonku.
Terminated.

rdk

Mě se podařilo objevit cestu, jak nakupovat na S@H v USA, kde jsou ceny v USD téměř vždy lepší než EUR ceny. Zrovna dneska mi přišel Maersk Sealand Container Ship za 81 USD i s poštovným. Jupííí

Rob

nechceš se podělit o svoje know-how??
Rob

rdk

Bohužel ten návod není příliš přenositelný...

Chce to znát firmu, která nakupuje pravidelně u několika dodavatelů v USA. Dopravce posbírá zboží od těch firem do jedné zásilky a letecky to pošle do ČR. No a pokud si nechám poslat balíček z S@H do té dopravní firmy , tak mi ho zařadí ke zboží a pošlou s tím.

Takhle můžu nakupovat třeba i na Amazonu (TRU), který Lego neodesílá mezinárodně a přitom mívá brutální slevy i 60%.

Adamsith

To zní dobře... ja teďka spíše řeším ale problém, jak sehnat dostatek peněz na vytoužené stavebnice :-)) a to si ještě chci objednat přes Baylit a Little Armory nějaký equipment :-) ... nemáte někdo zkušenosti s těmito dvěma stránkami?

KLF

A co tak kupit si LEGO cez Bricklink ? Sam tam kupujem.
Terminated.

Jindroush

Bricklink = furt 3 zásadní problémy

1) Jak platit. Obálková metoda je dobrá pro částky do 50 americkejch buckazoidů.
2) Poštovné je strašně vysoký. Airmail kolem 30-50 USD je celkem normální suma.
3) Clo a DPH. Zatím jsem to vždycky otento pomocí 'DAR', deklarovaný ceny do 6000 Kč a adresy člověk/člověk. To jde použít pouze proti ochotnému prodejci.

Menší problém je pak, kdyz si člověk najde fakt výhodnej kauf a pak zjistí, že daný prodejce neshipuje internacionálně.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Huh... no ja som tam problemy nemal - neviem. Ja bud poslem prachy v registrovanej obalke (Registered mail), alebo ak ide o vacsiu sumu (nad 100 USD), tak poslem cez banku ako bank transfer. To iste e-bay. Tam zaplatim 200.- Sk navyse, alebo 1% zo sumy ak ide o hodnotu vyssiu ako 10.000.- Sk.
Terminated.

Adamsith

Na Bricklinku copak mají specialní, rucne vyrábené vybavení pro figurky? (Z Little Armory)

Jindroush

Já si nahoře jen tak zkusmo napsal Custom a vypadly na mě nějaký linky, a to i na nějaký Little Armory.

Třeba zkus http://www.bricklink.com/search.asp?t=468
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)