Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

TomG

Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 09:55:47
Synot je veliká firma v oblasti hazardu, takže registrace 'Kostky' má tak trochu smysl pro jejich účel podnikání. Snažil jsem se od nich doménu získat, ale moje maily asi padaj do koše.  ::)

Nebo si k tomu mailu nepribalil info o tucne cene, kolik za tu domenu chces dat :)
Only the best can survive.

Jarmila

Citace od: Petrjr kdy 23.11.2006, 09:41:54
Citace od: franta kdy 23.11.2006, 09:00:45
Několik dalších informací. Název - KOSTKY.CZ
Nebude to zavádějící?

Bude to matoucí.

Co název KOSTKY A KOSTIČKY? A jednu vyhradit i dřevěným kostkám? Pro srovnání?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Citace od: Jarmila kdy 23.11.2006, 10:10:40
Co název KOSTKY A KOSTIČKY? A jednu vyhradit i dřevěným kostkám? Pro srovnání?

Když kostičky, tak snad nějakou kostru dinouše?  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 10:14:04
Citace od: Jarmila kdy 23.11.2006, 10:10:40
Co název KOSTKY A KOSTIČKY? A jednu vyhradit i dřevěným kostkám? Pro srovnání?

Když kostičky, tak snad nějakou kostru dinouše?  >:D

A nebo by jsme to mohli vystavovat v divadle Stanislava KOSTKY Neumanna, ke vstupence přidávat KOSTKU cukru, každou hodinu pořádat seminář, kde bychom v KOSTCE všem sdělili stručnou historii KOSTEK a aby přišla na své i dobročinnost, tak bychom tam mohli prodávat KOSTKOVANÉ košile z Drutěvy a vybírat na nadaci KOSTNÍ dřeně. Uvaděčky by byly KOSTNATÉ anorektičky z KOSTARIKY.
8)

Dickie

Citace od: Raistlin M kdy 23.11.2006, 10:26:17
Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 10:14:04
Citace od: Jarmila kdy 23.11.2006, 10:10:40
Co název KOSTKY A KOSTIČKY? A jednu vyhradit i dřevěným kostkám? Pro srovnání?

Když kostičky, tak snad nějakou kostru dinouše?  >:D

A nebo by jsme to mohli vystavovat v divadle Stanislava KOSTKY Neumanna, ke vstupence přidávat KOSTKU cukru, každou hodinu pořádat seminář, kde bychom v KOSTCE všem sdělili stručnou historii KOSTEK a aby přišla na své i dobročinnost, tak bychom tam mohli prodávat KOSTKOVANÉ košile z Drutěvy a vybírat na nadaci KOSTNÍ dřeně. Uvaděčky by byly KOSTNATÉ anorektičky z KOSTARIKY.
8)

jo, a uspořádat výlet na KOST do Českého Ráje
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

***Banana.com

Citace od: TomG kdy 23.11.2006, 10:09:51
[Nebo si k tomu mailu nepribalil info o tucne cene, kolik za tu domenu chces dat :)

Se Synotem je asi lépe nejednat. Shodou náhod znám jednoho člověka, který si chtěl otevřít na Moravě diskobar s automaty ve městě, které je tak nějak zájmovou oblastí Synotu. Poté, co mu návštěva ze zmíněné firmy sdělila, že pokud otevře, do dvou dnů vyhoří, rozmyslel si to..Otec a syn Valentové to mají zkrátka pod palcem ;D

Jarmila

#96
Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 10:14:04
Citace od: Jarmila kdy 23.11.2006, 10:10:40
Co název KOSTKY A KOSTIČKY? A jednu vyhradit i dřevěným kostkám? Pro srovnání?

Když kostičky, tak snad nějakou kostru dinouše?  >:D

I tak by se to dalo chápat. Děti si v pravěku hrály s okousanými kostičkami z mamuta a přes dřevěné špalíčky v době nedávné jsme se dopracovali zpět k okusování kostiček, tentokrát ovšem již z plastu.  ;D

Netvrdím, že můj nápad je vrchol mé geniality, ale KOSTKY.CZ bude svádět k brouzdání po netu a veřejnost bude zmatena. Si myslím. 

A než se mi to moje podařilo dopsat, tak Jindřich II. (Raistlin M.) dovedl KOSTKU téměř k dokonalosti.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Peetrs

Tak jsem se prokousal všemi příspěvky a nadchlo mě, že se začalo něco takového organizovat.   :D

Mám jen několik připomínek:

1) Výstavu bych koncipoval více jako propagaci AFOLů, než jako propagaci samotné stavebnice Lego. Pojal bych to jako takové představeni se veřejnosti, každý ví o tom, že jsou sběratelé vláčků, či letadel, ale jen málo lidí ví o AFOLech...

2) Výstavu bych pojmenoval kostky. org! (se souhlasem velkovezíra samozřejmě) To by bylo velmi jasné spojení výstavy s lego komunitou a ne s firmou Lego.

3) Zamlouvají se mi návrhy ukázat vývoj jednotlivých témat v čase apod., ale více bych se zaměřil na vystavování starších setů, sběratelských kusů a MOCů, neboť to by opět poukázalo na sběratele. Nové stavebnice si navíc každý může prohlédnout v obchodě.

4) Jsem ochoten zapůjčit na výstavu svou sbírku pirátstva.


Micho

Vidím tu ďalšie vynikajúce nápady a myšlienky, tak aj ja prispejem svojou troškou do mlyna a trochu som tiež zauvažoval názve výstavy.

Pokúsil som si urobiť najprv hrubú vstupnú analýza a zobierať základné potrebné údaje z pohľadu prípravy akcie (výstavy).


A, Zrejme medzi potenciálne ciele tejto výstavy bude patriť:
a, oslovenie širokej verejnosti a ukázanie Lega ako vhodnej hračky, ktorá napriek o niečo vyššej cene má svoje široké uplatnenie a možnosti.
b, ukázanie, že existujú ľudia, pre ktorých je Lego dlhodobým až celoživotným koníčkom (hobby)  a prezentácia nimi vytvorených modelov alebo zbierok

B, Súčasné podvedomie o značke vo verejnosti:
a, LEGO ako značka je vo verejnosti všeobecne dlhodobo známa
b, územný rozsah značky je neobmedzený
c, značka LEGO je vnímaná ,,zrejme" ako synonymum pre krásne a technický dokonalé, ale finančne náročné hračky, súčasne si dovolím tvrdiť, že Lego je brané skôr ako hračka pre chlapcov
e, o Legu sa objavujú zmienky aj v médiách (televízia, tlač ...)
f, Lego v Čechách aj investuje do výroby a skladoch, zamestnáva ľudí
g, je známe (niečo menej), že s Legom sa robí aj na základných školách

C, Cieľová skupina pre Lego (zatiaľ nehovorím o výstave) v rámci Českej republiky:
a, Deti a mládež v celom vekovom rozsahu (od narodenia)
b, Rodičia, starí rodičia, blízka rodina skupiny a, (potenciálni investori)
c, Ľudia venujúci sa Legu ako hobby bez určenia vekovej hranice
d, Doplnkové hľadisko: Finančné príjmy jednotlivca a rodiny umožňujúce aj výdaje do tejto oblasti
e, Vzdelanostné hľadisko: neriešené (dá sa uvažovať)
f, Dosah - celé územie Čiech


Keď som začal rozmýšľať o názve výstavy, tak som vylúčil špecifické termíny používané v našom jazyku, ktorým verejnosť nebude rozumieť. Aj názov kostky.org nie je práve najšťastnejším riešením. Samotné kostky sú dosť všeobecným pojmom a pre verejnosť nebudú vytvárať správny obraz. Malo by to byť jednoduché s dobrou duplikačnou hodnotou, podľa možnosti krátke.

Môj prvý návrh za týchto podmienok je:
Názov výstavy: LEGO – HRAČKA AJ HOBBY
Podnadpis: Lego ako vynikajúci nástroj na rozvoj zručnosti (a osobnosti) nielen detí, ale aj dospelých.
Prezentácia modelov a zbierok členov legovského fóra Kostky.org.

Toto sú moje myšlienky, môžu obsahovať aj chybné úvahy. Keď sa Vám z toho niečo hodí, kľudne to použite.   ;)

Micho

Ešte ma napadá ako názov výstavy niečo také:

Lego ako životný štýl.

Lego - hobby a spôsob života.

Tieto názvy sa mi už ale nezdajú také čisté a jasné. Nejak inak možno vyjadriť tú myšlienku o životnom štýle ... ;)


***Banana.com

Micho, pretty good job!

Jarmila

Citace od: banana.com kdy 23.11.2006, 14:18:36
Micho, pretty good job!

Kanále, jazykem fóra je čeština nebo slovenština.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

Hlasuji pro první název (LEGO – HRAČKA I HOBBY)

Petrjr

#103
Citace od: Aki kdy 23.11.2006, 14:29:20
Hlasuji pro první název (LEGO – HRAČKA I HOBBY)
Přidávám se.

Edit: Případně najít synonymum k anglickému "hobby" v CZ/SK (ale ne "koníček", to mi tam nesedí)

Colonel32

LEGO - HRACKA NEBO HOBBY?

Jindroush

To je sice vtipný potvrzení tvojeho názoru, že LEGO dětem do ruky nepatří, ale ten propaguješ leda ty, za občasného přispění dalších bezděťáků  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

Co by určitě nemělo chybět, tak informace, kde se dají případně starší stavebnice koupit. Takže nějaká zmínka o ebay BL atd. protože nejeden člověk by chtěl něco takového mít a prostě neví kde? co? jak? za kolik? atd...

Aki

Citace od: Honzik kdy 23.11.2006, 15:57:23
Co by určitě nemělo chybět, tak informace, kde se dají případně starší stavebnice koupit. Takže nějaká zmínka o ebay BL atd. protože nejeden člověk by chtěl něco takového mít a prostě neví kde? co? jak? za kolik? atd...
To bych řešil propagací serveru Kostky. org.  8) 8)

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 15:53:05
To je sice vtipný potvrzení tvojeho názoru, že LEGO dětem do ruky nepatří, ale ten propaguješ leda ty, za občasného přispění dalších bezděťáků  8)

Vyjimecne to tak mysleno nebylo... spis jsem myslel, ze by ta otazka mohla v nezavislem citateli reklamniho plakatu vzbudit vetsi zajem, nez strohe konstatovani: Hracka i Hobby

Colonel32

jeden den by se tam treba mohl udelat akcnejsi den - treba s ukazkou trucktrialovych zavodu v praxi...

Jonas

Citace od: Petrjr kdy 23.11.2006, 14:46:06
Citace od: Aki kdy 23.11.2006, 14:29:20
Hlasuji pro první název (LEGO – HRAČKA I HOBBY)
Přidávám se.

Edit: Případně najít synonymum k anglickému "hobby" v CZ/SK (ale ne "koníček", to mi tam nesedí)

Určitě je to dobrý název. Ale může se také stát, že firma nemusí souhlasit s uvedením svého jména v názvu výstavy.

Napadl mě proto alternativní název: Svět z kostek.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Citace od: Jonas kdy 24.11.2006, 14:49:46
Určitě je to dobrý název. Ale může se také stát, že firma nemusí souhlasit s uvedením svého jména v názvu výstavy.

Napadl mě proto alternativní název: Svět z kostek.

To je fakt celkom dobrý názov. Keď sa k tomu pripojí dobrý podtext, je to OK.  ;) 8)

otaznik

Podle mě je naprosto nutné, aby bylo v názvu slovo LEGO.

Micho

Citace od: otaznik kdy 24.11.2006, 16:14:17
Podle mě je naprosto nutné, aby bylo v názvu slovo LEGO.

Určite, súhlas, presne v tom duchu som aj ja tvoril ten názov - "LEGO - HRAČKA AJ HOBBY". Nie som si ale úplne istý na to použitie slová Lego. Ak by náhodou bol s tým problém. Čo viem, Lego robí problémy len s použitíém samotného loga, to chcú mať pod kontrolou.  ;)

otaznik

Citace od: Micho kdy 24.11.2006, 16:18:35
Určite, súhlas, presne v tom duchu som aj ja tvoril ten názov - "LEGO - HRAČKA AJ HOBBY". Nie som si ale úplne istý na to použitie slová Lego. Ak by náhodou bol s tým problém. Čo viem, Lego robí problémy len s použitíém samotného loga, to chcú mať pod kontrolou.  ;)
Samozřejmě předpokládám, že se to s TLC dohodne.

***Banana.com

Citace od: Aki kdy 23.11.2006, 15:59:17
Citace od: Honzik kdy 23.11.2006, 15:57:23
Co by určitě nemělo chybět, tak informace, kde se dají případně starší stavebnice koupit. Takže nějaká zmínka o ebay BL atd. protože nejeden člověk by chtěl něco takového mít a prostě neví kde? co? jak? za kolik? atd...
To bych řešil propagací serveru Kostky. org.  8) 8)

Jo, já taky, alespoň bude více zákazníků ;D ;D >:D

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 23.11.2006, 15:53:05
To je sice vtipný potvrzení tvojeho názoru, že LEGO dětem do ruky nepatří, ale ten propaguješ leda ty, za občasného přispění dalších bezděťáků  8)

Tak tak...kdo má prcka, tak ví, že Lego je pro něj naopak jak dělané..třeba Metroliner.. ;D >:D

Šejmus

já bych radši dal něco ...ehm... něco... kostkovatějšího... a co chadzi?co třeba něco jako zvýšená intenzita stavění a pak operace přenos?třeba na kovovej plát a pak probourat zeď >:D ... no dobře tak to ne ale rozložit (na pár kusů které by se snadno pronesly dveřmi a pak na místě složily) a složit a prezentovat jako hlavní lákadlo akce?ohromný nápis: K VIDĚNÍ NEJVĚTŠÍ LEGO HRAD VE STŘEDNÍ EVROPĚ!!, televizní reklamy, letáky,...
Fool of a Took!

Llevelyn

No vzhledem k ceně dopravy z Chadziho trvalého pobytu do Svitav mi to přijde jako zbytečně drahé velikášství...

Jedině pokud má Chadzi zdokumentován postup stavby, tak vystavit větší fota. >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Colonel32

Jeste me napadla jedna vec - venovat trochu prostoru legu jako materialu - tz. dat tam neco viditelne zazloutleho, a napsat k tomu text, ze lego se nesnasi se slunecnim svetlem a s cigaretovym kourem