Monoraily

Založil rdk, 02.06.2005, 09:30:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

Nedá mi to a musím se pochlubit, co mám teď doma poskládané:  ;) ;D 8)

Mates

 ;D
Hezký, no a teď to zkus propojit, aby jsi měl větší dráhu....  :P >:D ;D

Colonel32

takhle to vypada jako MHD zitra a dnes ;D

rdk

 ;D

Napadlo mě udělat z těch dvou drah jednu třípatrovou. Mohlo by to vypadat efektně...  8)

Mates

Ano, myslím, že by to bylo skvělé. Já chci někdy v budoucnu udělat i dráhu, která bude umístěná na střechách patrových budou, ale to bych potřeboval sehnat set 6347  :D ;D >:D

rdk

6347 by se hodilo, já mám jen 6921 a tam nejsou výhybky  >:(

Mates

I to by mi hoooodně pomohlo...  ::) ;) ;D Ale výhybky jsou super...  ;D ... i za super cenu ...  >:D ;D

KLF

Mam to stastie mat aj tie vyhybky. ;)
Terminated.

rdk

Jak to vlastně funguje? Díval sem se na ty "výhybky" a není tam nic k přepínání. Takže to je vlastně jen spojka dvou tratí do jedné? A z druhé strany to vždy projede rovně?

rdk

Dímto děkuji našemu velkovezírovi, že mi to osvětlil.  ;D ;D :D Z obrázku nebylo patrný, jak to funguje...

Micho

Aj ja chcem vedieť ako to funguje - monorail nemám  :(. Dajte to na fórum.  ;)

peter

Pokud si pamatuji, tak se tam přesouvá kus oblouku, nebo kus rovného úseku, podle toho kudy chceme aby vláček jel.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rdk

Citace od: Micho kdy 02.06.2005, 11:48:31
Aj ja chcem vedieť ako to funguje - monorail nemám  :(. Dajte to na fórum.  ;)
Ty výhybky mají posunovací část - pomocí příčných rýh lze posunout část koleje tak, aby byla průchozí buď rovně (viz obr.) nebo do zatáčky:

Micho

Jasné, vidím. Vďaka za info.

KLF

Kurnik, predbehli ste ma, ale ked som to uz nafotil (PDAckom, sorry za kvalitu), tak to sem prcnem.
Prstom ukazujem na "tiahlo", ktorym sa prehadzuje vyhybka.
Terminated.

rdk

Velmi názorné, díky  :)

Micho

Presne tak som to pochopil, ale mám to aspoň potvrdené. Pripájam sa k rdk - dík - zá názornú ukážku funkčnosti.

Colonel32

ja ci taky monorail..... :-\

Mates

KLF: Opravdu velmi dobře znázorněno, děkujeme...  :D ;D

Panther

Monorail sice nevlastním, i když se mi celkem líbí, ale už alespoň vím jak u něj fungují výhybky.  ;D  ;D

muzzo

A o co je lepsi monorail nez vlacky 9V? Nebo co se Vam na nem libi? Me to neprijde hezci.

Colonel32

pac monorailove sety vysly vseho vsudy tri... plus nejake accesories (koleje navic)

neni to ani tak o tom, jak to vypada nebo nevypada, ale je to o tom "Mit monorail"

Micho

#22
Pozývam Vás do Vysokých Tatier (trochu pokosených), konkrétne na Štrbu na Štrbské pleso. Tam je pekná zubačka, má svoje čaro. Raz pred rokom som tak fotil tie zuby, že som si skoro ľahol na koľajnice. To turisti len pozerali ... : ;)

Viacej textu o zubačke tu.

Micho

A ešte obrázok.

muzzo

Citace od: Colonel32 kdy 03.06.2005, 22:25:53
pac monorailove sety vysly vseho vsudy tri... plus nejake accesories (koleje navic)

neni to ani tak o tom, jak to vypada nebo nevypada, ale je to o tom "Mit monorail"

Tak to jsem opravdu rad, ze mne monorail nechava klidnym. Jeste to chtit, tak uz nemam na nic jineho nez na puding. :D

tazzy

Kde by se dal Monorail sehnat??? ja ho chci!!!

myth

When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

tazzy

a v cechách??? (popr. na ceských stránkách)

chadzi

jeden meli na legacek.cz ale ten vyfouk mates takze dalsi nevim. kazdopadne si priprav 4+ tisice pokud chces ten 6399, 6990 se da sehnat za 50 EUR na ebay.de

tazzy

kde by se daly sehnat dalsi stare kousky (1990 - 1993)