otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

niessnet

Pěkné trio setů.
Autoservis 6369 vlastním taky a trošku mi vadí, že se na auto už nevešly přední světla.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

otaznik

Dnes se mi povedlo získat další velký klenot do sbírky (myslím tu krabici, co držím v rukou  ;))

Ole Kirk's House - devatenáctý ze třicetidvakusové serie!

Honzik

Pěkný domeček. ;)

Kdy se můžeme těšit na recenzi?  >:D

Micho

Citace od: otaznik kdy 26.08.2009, 20:30:01
Dnes se mi povedlo získat další velký klenot do sbírky (myslím tu krabici, co držím v rukou  ;))

Ole Kirk's House - devatenáctý ze třicetidvakusové serie!

Tak to ti prajem a súčasne aj riadne závidím.  8) 8) 8)

Ako si sa k nemu dostal? Máš ho v úmysle ak postaviť alebo ostane MISB?

otaznik

#154
Citace od: Micho kdy 26.08.2009, 20:35:20
Tak to ti prajem a súčasne aj riadne závidím.  8) 8) 8)

Ako si sa k nemu dostal? Máš ho v úmysle ak postaviť alebo ostane MISB?
Koupil jsem ho od jednoho účastníka dané LEGO Inside Tour, byl tam se ženou, takže měli dva.
MISB to není, respektive nikdy nebyl. Díky této malé serii to je v podstatě "luxusnější" Factory set. Až na jeden pásek na pytlíku s díly je vše, již originálně, bez "sealů".

otaznik

Citace od: Honzik kdy 26.08.2009, 20:31:06
Pěkný domeček. ;)

Kdy se můžeme těšit na recenzi?  >:D
Díky systému zabalení by snad i ta recenze mohla být, uvidíme, co mi dovolí má lenost.  ;)

descale

Wow, tak to je parádní kousek! Velká gratulace šťastnému majiteli.

Ondrej

No tak to se také připojím ke gratulacím. Jsi jeden z hodně mála šťastlivců. I další věci v pozadí jsou moc pěkné a jak ta police praská ve švech. Recenze by byla určitě moc zajímavá.

peter

Citace od: Ondrej kdy 27.08.2009, 10:59:35
No tak to se také připojím ke gratulacím. Jsi jeden z hodně mála šťastlivců. I další věci v pozadí jsou moc pěkné a jak ta police praská ve švech. Recenze by byla určitě moc zajímavá.

Set jistě zajímavý, ale jen díky jeho počtu kusů. Asi budu jeden z mála, který od recenze nečeká nic zajímavého. Set je složen jen z pár běžných, základních kostek - tedy nic zajímavého.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

Citace od: peter kdy 27.08.2009, 11:58:25
Set jistě zajímavý, ale jen díky jeho počtu kusů. Asi budu jeden z mála, který od recenze nečeká nic zajímavého. Set je složen jen z pár běžných, základních kostek - tedy nic zajímavého.

Proto me i prekvapilo, ze o nej Otaznik projevil zajem - cekal jsem, ze to odbude se slovy "to neni zadny set pro sberatele"

peter

Citace od: Colonel32 kdy 27.08.2009, 18:02:32
Citace od: peter kdy 27.08.2009, 11:58:25
Set jistě zajímavý, ale jen díky jeho počtu kusů. Asi budu jeden z mála, který od recenze nečeká nic zajímavého. Set je složen jen z pár běžných, základních kostek - tedy nic zajímavého.

Proto me i prekvapilo, ze o nej Otaznik projevil zajem - cekal jsem, ze to odbude se slovy "to neni zadny set pro sberatele"

Takto jsem svoji reakci nemyslel. K tvému názoru by se spíše hodil tento Otaznikův citát:

Citace od: otaznik kdy 26.08.2009, 20:38:07
MISB to není, respektive nikdy nebyl. Díky této malé serii to je v podstatě "luxusnější" Factory set. Až na jeden pásek na pytlíku s díly je vše, již originálně, bez "sealů".

Já to myslel tak, že set neobsahuje, dle mého názoru, žádné zvláštní díly. Díly, díky kterým by na stavbě tohoto modelu bylo něco zajímavého k zrecenzování. ;) Třeba nás však Otaznik mile překvapí, že recenze bude velmi čtivá a i zajímavá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 27.08.2009, 18:02:32
Proto me i prekvapilo, ze o nej Otaznik projevil zajem - cekal jsem, ze to odbude se slovy "to neni zadny set pro sberatele"
Je pravda, že tento set úplně nezapadá do mého portfolia. Na druhou stranu je to opravdová rarita, jak z pohledu počtu vyrobených kusů, tak z možnosti, jak bylo možné set získat. Myslím, že set má svou (sběratelskou) cenu.

otaznik

A dalších pár kousků z mé sbírky:
6356, Med-Star Rescue Plane z roku 1988
a tři novější sety ve stavu MISB:
1993, Race Value Pack z roku 1993. Tento pack obsahuje celkem 3 sety, které se samostatně ani neprodávaly. Tak dlouho jsem se ho snažil získat (mám slabost pro set 1991, strašně se mi líbí), až mi došla trpělivost a koupil jsem ho na BrickLinku, když se objevila slušná nabídka.
6334, Wave Jump Racers z roku 1996
6551, Checkered Flag 500 z roku 1992

Hana129

#163
Citace od: otaznik kdy 26.08.2009, 20:30:01
Dnes se mi povedlo získat další velký klenot do sbírky (myslím tu krabici, co držím v rukou  ;))

Ole Kirk's House - devatenáctý ze třicetidvakusové serie!

Taky blahopřeji k obohacení již tak kouzelné sbírky o další zajímavý kousek, který má možnost ve svých rukou držet jen pár vyvolených. 

A protože pravděpodobnost mého bližšího seznámení s tímto setem je minimální a ráda se dozvídám informace o nedostupných věcech, na recenzi tohoto setu se budu velice těšit. Tak moc o ni  prosím a předem i děkuji.   :-*

otaznik

Citace od: otaznik kdy 30.12.2008, 21:39:04
Je čas ukázat jeden z největších klenotů (toho času číslo 2) mojí sbírky.
Velmi raritní set 1490, LEGO Town Bank z roku 1988. Bohužel nemám přesné informace kde se set prodával a kolik ho bylo vlastně vyrobeno, ale je pravdou, že sehnat ho s krabicí a komplet samolepkami je velký problém (pak je další problém s cenou  ;) ).
Můj exemplář je ve stavu MIB, tedy v otevřené krabičce nový nepoužitý set. Téměř nesehnatelná záležitost.
Tak ve světle dnešní aukce, kdy MIB 1490 bez instrukcí, samolepek, katalogu a s výrazně promáčklou krabicí byl prodán za téměř 18k, se mi ten můj set zdá ještě hezčí, než byl.  ;D

otaznik

Před několika dny rozšířil mojí sbírku další velmi zajímavý a raritní set.
Jedná se o 105, Canada Post Truck z roku 1984. Byl vyroben v omezené serii pro kanadskou poštu. Jak je vidět na fotkách, tak krabička, instrukce i díly samotné jsou ve vynikajícím stavu. A na poslední fotce společně s dalším (a jediným) bratříčkem ze serie "Exclusively from Canada Post", setem 107, Canada Post Mail Truck.   8)

otaznik

Dnes jsem dal dohromady další z pěkných setů z 80. let. Jedná se o 6395, Victory Lap Raceway z roku 1988.

MwK

Citace od: otaznik kdy 19.09.2009, 13:32:41
Dnes jsem dal dohromady další z pěkných setů z 80. let. Jedná se o 6395, Victory Lap Raceway z roku 1988.
Jéééé! :D
Tento set vlastním aj ja...krabicu mám dodnes v 100% stave jediné čo ju špatí je cenovka "3060 kčs" a kocky sú síce potriedené medzi ostatnými ale tiež by nemali byť zlé. :)
Svojho času keď som ho dostal som sa s ním vedel zahrať.... :-*

Už len kôli spomienkam by som si ešte niekedy nejaký pridelil, gratulujem ku kúpe.
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

otaznik

Pár fotek setů ve stavu MIB nebo MISB, které už mám delší dobu:
4555, Cargo Station z roku 1995 - stav MIB
4899, Tractor z roku 2009 - jen tak pro úplnost, stav MISB  ;)
6444, Outback Airstrip z roku 1997 - stav MISB
6563, Gator Landing z roku 1996 - stav MIB
6571, Flame Fighters z roku 1994 - stav MISB
6595, Surf Shack z roku 1993 - stav MISB

otaznik

Díky, Ježíšku!  :D

Icewalker

Citace od: otaznik kdy 25.12.2009, 11:42:08
Díky, Ježíšku!  :D
Tak dodávku bych bral taky :D
Necháš si všechny tři sety ve stavu MISB, nebo nějaký z nich postavíš?
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

otaznik

Citace od: Icewalker kdy 25.12.2009, 22:53:25
Necháš si všechny tři sety ve stavu MISB, nebo nějaký z nich postavíš?
Postavím všechny, karavan už stojí ve vitríně.  8)

RUL

Citace od: otaznik kdy 25.12.2009, 11:42:08
Díky, Ježíšku!  :D

A co že ti Ježíšek nenadělil i nějaké 80's MISB sety.  ;D

otaznik

Citace od: RUL kdy 27.12.2009, 13:14:46
A co že ti Ježíšek nenadělil i nějaké 80's MISB sety.  ;D
Ty si naděluji sám.  8) Tedy většinou ne MISBy, jde mi hlavně o kvalitu, ne o sealy.

otaznik

Po uvedení serie Architecture na trh jsem ani nepřemýšlel o tom, že bych si sety z tohoto tématu pořídil. Jak ale modelů začalo přibývat a byly zajímavější a zajímavější, začaly se mi tyto makety slavných staveb líbit.
A po nějakém čase shánění vám teď mohu všechny dosud vydané sety teto serie představit už jako jejich majitel. Vše stav MISB. 8)
21000, Sears Tower - rok vydání 2008
21001, John Hancock Center - rok vydání 2008
21002, Empire State Building - rok vydání 2009
21003, Seattle Space Needle - rok vydání 2009
21004, Solomon R. Guggenheim Museum - rok vydání 2009
21005, Fallingwater - rok vydání 2009

Rhox

Ty sety Achitecture se mi opravdu líbí, zvlášť ty černý krabice vypadají decentně a přitom velice elegantně...

Ondrej

Více info o setech a budovách zde http://architecture.lego.com/en-US/default.aspx
Škoda těch cenovek na krabičkách, kdyby tam nebyly tak je to ještě lepší :)

otaznik

Citace od: Ondrej kdy 09.01.2010, 12:51:08
Škoda těch cenovek na krabičkách, kdyby tam nebyly tak je to ještě lepší :)
Po focení jsem je sundal, šlo to naštěstí velmi lehce.

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 09.01.2010, 13:02:23
Po focení jsem je sundal, šlo to naštěstí velmi lehce.
O to je to lepší teda, ty krabice vypadaj jak z výroby. Bohužel, některé krabice nemají to štěstí a někdo je strhne i s potiskem.
Jsem zvědavej, co přijde přiště, má to být nějaká "Discovery series", takže možná věci z různých zemí.

vlado-sk

kedze som sa na forum zaregistroval len pred par dnami,,tak som objavil tvoju zbierku az teraz a uz teraz ti mozem povedat ze tie male sety hlavne tie z 2008(rok) ako zachranarske lietadlo male hasicske auto(2ks) a ten maly traktor ti zavidim velmi kedze mam zo city asi 37 setov a mam to rozostavane v meste a toto by som fakt chcel..mhol by som sa spytat kam na tie sety chodis?
:-)