otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

RUL

Tak na tuhle banku si brousím zuby už nějakou dobu, to je paráda Otazníku.  8)

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 30.12.2008, 22:20:20

Pokud omylem narazis na nejakou raritu, ktera ma spatnej popis, a tak je velmi mala sance, ze vetsina lidi, kteri se o dany typ veci zajimaji, ji najdou, a tudiz nevyzenou cenu tak vysoko - tak potom ano.

To se stává už velmi zřídka. Několikrát v poslední době jsem viděl skvělé sety se špatným popisem, případně zcela bez čísel, ale stejně šly za normální (obrovské) sumy.

otaznik

Jako další přišly na řadu dva sety z Town Value Packu 1506 vydaného v roce 1986:
1528, Dragster a 1572, Super Tow Truck. Konečně s krabičkami. 8)

mary

Krásné sety,Super tow truck mám od tebe a na krabičku zatím čekám...

otaznik

Jeden z mála mých 9V Train MISBů - 4536, Blue Hopper Car z roku 1991.

otaznik

Na řadu přišly dva Light & Sound sety z roku 1985, kdy tato řada vznikla. Jedná se o:
6450, Police Mobile Truck - set je použitý, ale ve velmi slušném stavu.
6480, Hook & Ladder Truck - MISB

matny

CitaceOpět musím použít stejnou větu jako vždy, když vidím něco z tvé sbírky - ještě, že nesbírám MISBy.

A že vraj nezbieraš MISBy.  :P  8)

Vitaj v klube Light & Sound!
Budeš pokračovať v zbieraní setov z tejto úžasnej rady?
Ja do mesiaca plánujem predstaviť v rámci svojho threadu o zbierkách ucelenú kolekciu Light & Sound.

otaznik

Citace od: matny kdy 31.01.2009, 11:37:23
Vitaj v klube Light & Sound!
Budeš pokračovať v zbieraní setov z tejto úžasnej rady?
Ja do mesiaca plánujem predstaviť v rámci svojho threadu o zbierkách ucelenú kolekciu Light & Sound.
L & S mám všechny, které jsem chtěl (tedy všechny z tématu Town). Ke spokojenosti mi chybí krabička k 6481.

otaznik

#128
S velkou radostí vám představuji další velkou raritu z mé sbírky.
107, Canada Post Mail Truck z roku 1985.
Tento set je opravdu velmi těžké sehnat v jakémkoli stavu, mně se poštěstilo ho mít ve stavu MIB - v lepším ho nelze mít, protože tento set v Kanadě vydávala společnost Samsonite, známá tím, že její krabičky neměly pečeti, jen pevné uzávěry z několika papírových chlopní. Jedinou vadou na kráse u tohoto mého setu je, že jeden originální pytlík s díly byl roztržený, takže jsem ho nahradil.
I přesto si myslím, že sehnat tento set v takovémto stavu se rovná výhře v loterii.  8)
BTW: jen cenu katalogu z tohoto setu odhaduji na 500,- Kč.  :P

MwK

Tak toto je naozaj krásny úlovok!
Gratulujem ti a zároveň aj závidím... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

matny

Ondrej mi znovu dokazuje, že moja zbierka bude čoskoro bezcenná ak bude jeho prezentácia raritných setov pokračovať v tomto duchu.
Zrovna včera sme sa spoločne bavili o tejto aukcii a musel som priznať, že moje sofistikované automatické aj manuálne vyhladávanie na ebay Canada zlyhalo ak mi dokázal pomedzi prsty uniknúť set, ktorý má vysokú prioritu. Zatial sa v mojej zbierke nachádza len set 105 - vytiahnem ho z archívu a zverejním pár fotiek.


otaznik

Citace od: matny kdy 16.02.2009, 23:14:45
Ondrej mi znovu dokazuje, že moja zbierka bude čoskoro bezcenná ak bude jeho prezentácia raritných setov pokračovať v tomto duchu.
Takováto slova od největšího česko-slovenského sběratele opravdu potěší!  :)

5o

Stará zlatá klasika - 4 studové náklaďáky, staré zlaté 80-te roky.
Preto lebo Lego...

RUL

Tak toto je nejlepší Otazníkův set, gratuluji. Výhrou v loterii bych to také nazval. Ani si netroufám odhadnout, za jak vysokou cenu jsi ho pořídil.  ???

otaznik

Citace od: RUL kdy 18.02.2009, 15:05:16
Tak toto je nejlepší Otazníkův set, gratuluji.
Počkej, ty jsi viděl všechny moje sety?  :o
Ne, je to opravdu, spolu s 1581, top - nesehnatelné věci.

RUL

Citace od: otaznik kdy 18.02.2009, 22:31:29
Citace od: RUL kdy 18.02.2009, 15:05:16
Tak toto je nejlepší Otazníkův set, gratuluji.
Počkej, ty jsi viděl všechny moje sety?  :o
Ne, je to opravdu, spolu s 1581, top - nesehnatelné věci.

Samozřejmě jen ty, které jsi tady vyobrazil, ale tipuji, že už nic vzácnějšího snad ani nejde sehnat. Nebo jo?  ???

matny

Citace od: RUL kdy 19.02.2009, 16:25:21
Citace od: otaznik kdy 18.02.2009, 22:31:29
Citace od: RUL kdy 18.02.2009, 15:05:16
Tak toto je nejlepší Otazníkův set, gratuluji.
Počkej, ty jsi viděl všechny moje sety?  :o
Ne, je to opravdu, spolu s 1581, top - nesehnatelné věci.

Samozřejmě jen ty, které jsi tady vyobrazil, ale tipuji, že už nic vzácnějšího snad ani nejde sehnat. Nebo jo?  ???

napr. set 106 (UNICEF Van) alebo niektoré old value packy...

otaznik

Myslím, že všechny výše jmenované sety jsou těžko k sehnání, těžko některý vyzdvihovat.

otaznik

#138
Dnes mi dorazil z Kanady další přírůstek do mé řady Promotional and Limited Releases.
Jedná se o set 1775, Jet and Tower z roku 1994 a 1995 (jako tento můj) - tento set vyrobilo LEGO pro několik leteckých společností, krátce byl k dispozici na S@H (kolem roku 2000, kdy se vyráběl rerelease pro společnost Qantas).
Stav: MISB

William

Citace od: otaznik kdy 17.12.2007, 21:28:28
4554, Metro Station - tento set už mám doma více než 2 roky, ale bohužel dříve než teď jsem se nedostal k jeho umytí a postavení.
Umýt snad ani nepotřeboval, stav kostek je stejný jako když je vybalíte nové z pytlíků.  8)

Omlouvám se za kvalitu fotky.

V krebici lega z detstvi je todle zrejme jediny set co mam upne kompetni(jeden hnedy kufrik sme nemohl najit, ale povedlo se), s krabici a navodem, samolepkami. Je moc pekny

otaznik

Citace od: otaznik kdy 30.12.2008, 21:39:04
Je čas ukázat jeden z největších klenotů (toho času číslo 2) mojí sbírky.
Velmi raritní set 1490, LEGO Town Bank z roku 1988. Bohužel nemám přesné informace kde se set prodával a kolik ho bylo vlastně vyrobeno, ale je pravdou, že sehnat ho s krabicí a komplet samolepkami je velký problém (pak je další problém s cenou  ;) ).
Můj exemplář je ve stavu MIB, tedy v otevřené krabičce nový nepoužitý set. Téměř nesehnatelná záležitost.
Dostal se mi do ruky časopis Brick Kicks LEGO Builders klubu z roku 1989, vydávala ho firma LEGO. A tam je (byla) na poslední stránce možnost jak získat tento raritní set. Podívejte se sami:

otaznik

Jeden Limited Release z USA:
1876, Soil Scooper z roku 1990, krabička není ve 100% formě, ale i tak mi udělala velkou radost. Zbytek setu stav 100%.

otaznik

Je to možná překvapivé, ale tento set jsem sháněl velmi dlouho, určitě několik let. Chtěl jsem ho se všemi samolepkami, krabicí apod. Takže nakonec jsem skončil u této verze:  :)
6339, Shuttle Launch Pad z roku 1995, stav MIB - jedna pečeť je odlepená.

otaznik

Několik běžných, ale pěkných, setů:
- 6503, Sprint Racer z roku 1988
- 6535, Dumper z roku 1995
- 6615, Eagle Stunt Flyer z roku 1996
- 6652, Construction Truck z roku 1983
- 6682, Cement Mixer z roku 1985


otaznik

Tento poměrně neznámý set jsem si oblíbil na první pohled. Nemám přesné informace, jak bylo možné set získat, ale odhaduji to na limitovanou akci oficiálního LEGO klubu. Každopádně se jedná o velmi raritní záležitost!
Set 1475, Airport Security Squad byl vyroben v roce 1991. Bohužel krabička není v nejlepším stavu, díly naopak v excelentním.

otaznik

Běžně do tohoto tématu nedávám nové sety, ale u tohoto udělám vyjímku. Naprostou většinu setů si kupuji sám, už asi rok a půl jsem žádné LEGO od nikoho nedostal (nikdo kolem mne totiž pořádně neví, co mám a co ne, respektive předpokládají, že mám všechno  ;) ).
Moje máma ví, jakou mám slabost pro stavební techniku a tak mě překvapila setem 7685, Dozer, který vyšel letos.  :D

RUL

Citace od: otaznik kdy 06.06.2009, 16:26:15
Běžně do tohoto tématu nedávám nové sety, ale u tohoto udělám vyjímku. Naprostou většinu setů si kupuji sám, už asi rok a půl jsem žádné LEGO od nikoho nedostal (nikdo kolem mne totiž pořádně neví, co mám a co ne, respektive předpokládají, že mám všechno  ;) ).
Moje máma ví, jakou mám slabost pro stavební techniku a tak mě překvapila setem 7685, Dozer, který vyšel letos.  :D

Máš hodnou mámu.  :) Moc krásný model za dobrou cenu. Asi si jej taky pořídím. Je to ještě vůbec limited edition?

otaznik

Citace od: RUL kdy 06.06.2009, 17:12:52
Máš hodnou mámu.  :) Moc krásný model za dobrou cenu. Asi si jej taky pořídím. Je to ještě vůbec limited edition?
Tak TLC tento set jako limited edition  prezentuje, ale jak už bylo několikrát řečeno, jeho "vzácnost" je jen v tom, že se ho udělá jedna várka. Nic to ovšem nemění na tom, že jsou ho plné obchody.  ;)
Já osobně ho považuji za běžný set.

otaznik

Do sbírky mi dorazil poměrně vzácný úlovek limitované edice minifigů.  8)

otaznik

Po delší době jsem si našel čas na prezentaci několika klasických LEGOLAND Town setů:
6359, Horse Trailer z roku 1986.
6369, Auto Workshop z roku 1985.
6693, Refuse Collection Truck z roku 1987.