SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2024 (13-14.4.)

Založil danyboy, 28.11.2023, 10:42:47

Předchozí téma - Další téma

brickblues a 1 Host prohlíží toto téma.

danyboy


SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2024


Ahoj, po dlouhých diskuzích jsme konečně dali dokupy termín tradiční Ostravy. Ta se nakonec uskuteční v termínu 13.-14. duben 2024
Lokace se nakonec nebude měnit, zůstáváme v prostorách ZŠ Dětská.

Kdo by se chtěl se svými modely předběžně zúčastnit, pište na monika.soviarova@moporuba.cz

Hezký den všem AFOLům,
Danek a Monika  :)

Chairudo

Jestli už nebudeme v porodnici tak rád přijedu :) 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Citace od: danyboy kdy 28.11.2023, 10:42:47SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2024


Ahoj, po dlouhých diskuzích jsme konečně dali dokupy termín tradiční Ostravy. Ta se nakonec uskuteční v termínu 13.-14. duben 2024
Lokace se nakonec nebude měnit, zůstáváme v prostorách ZŠ Dětská.

Kdo by se chtěl se svými modely předběžně zúčastnit, pište na monika.soviarova@moporuba.cz

Hezký den všem AFOLům,
Danek a Monika  :)
Já v porodnici nebudu určitě😀 tak se hlásím s novým modelem.Rozměry dodám později.

wynnova

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem přímo z Poruby, ráda se účastním se svou "Itálií", která se postupně rozšiřuje.

yoshimaka

Počítej se mnou, těším se do Ostravy!
Lust och fägring stor

skywalker007


poMOCník

Doufám, že mi to opět vyjde a taky se zúčastním!

ogar49

se mnou předběžně taky počítej, doufám že model cestu vydrží :)

martindavid

Taky se hlásím se synem,
Doufám že se zas něco neposere jak je u nás poslední dobou zvykem  >:D

danyboy

Aktualizováno o plakát :)


rainfall

Cauko, prisiel by som nieco vystavit. Napis si ma  8)
Rad Vas uvidim!
LZ

kladovec

Počítejte se mnou, rád příjdu.

pifik

Jaroměř hlásí pohotovost k výjezdu.Matthes_CS a pifik

Igorus

Rád se opět budu účastnit ;)

Kuba

Já taky, pokud mohu + syn Tlapka  ;)

danyboy

Ahoj, všechny vás zase rádi uvidíme.  8) Přihlášení je stále možné, hledáme i nové tváře, kdo by měl chuť se prezentovat. :)

Borekity


Lego town

Ahoj @danyboy určite znova rád zúčastním sa na výstave rozhodol som sa doviesť svoje mesto.
Brat ma už nahlásenu dovolenku v robote prídem aj sním ako pomocník. Ak by mi niekto vedel pomôcť s dopravou na výstavu a z výstavy napíšte mi správu. Pri inštalácii a odinstalacii by som potreboval pomocníkov. Je možné si zobrať z jedálne stoly? Potrebujem presne tie by boli najlepšie.
Budú sa posielať prihlášky oficiálne ako predošlý ročník?

Kykina

Citace od: danyboy kdy 11.01.2024, 16:36:25Ahoj, všechny vás zase rádi uvidíme.  8) Přihlášení je stále možné, hledáme i nové tváře, kdo by měl chuť se prezentovat. :)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak to vlastně funguje, pokud bychom se chtěli zúčastnit jako vystavovatelé? Zatím jsme byli na předchozích ročnících pouze jako návštěvníci...
Hodně teď s dětmi stavím z LEGO Dupla, něco málo například zde: 
https://photos.app.goo.gl/N477F2mwJ8WvmbhL7
Jsme přímo z Ostravy Poruby, tak bychom též mohli něčím přispět... Nejvíce teď u dětí frčí Minecraft, tak bychom určitě vzali Steava, Creepera, včelky a určitě bychom mohli postavit i další Minecraft témata...

Předem děkuji za info :)

poMOCník

Citace od: Kykina kdy 15.01.2024, 16:59:30
Citace od: danyboy kdy 11.01.2024, 16:36:25Ahoj, všechny vás zase rádi uvidíme.  8) Přihlášení je stále možné, hledáme i nové tváře, kdo by měl chuť se prezentovat. :)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak to vlastně funguje, pokud bychom se chtěli zúčastnit jako vystavovatelé? Zatím jsme byli na předchozích ročnících pouze jako návštěvníci...
Hodně teď s dětmi stavím z LEGO Dupla, něco málo například zde: 
https://photos.app.goo.gl/N477F2mwJ8WvmbhL7
Jsme přímo z Ostravy Poruby, tak bychom též mohli něčím přispět... Nejvíce teď u dětí frčí Minecraft, tak bychom určitě vzali Steava, Creepera, včelky a určitě bychom mohli postavit i další Minecraft témata...

Předem děkuji za info :)


Minecraft figurky z dupla se mi líbí!

danyboy

Prosím ještě jednou všechny, kdo má konkrétní zájem vystavovat, ozvat se prosím na mail: monika.soviarova@moporuba.cz

Děkuji všem. :)

peki


danyboy

Aktuálně jsou výstavní kapacity naplněny. :) Děkujeme všem.

DarrickCZ

Otázka, budou na místě ke koupi minifigurky z Pirates 1 (1989-1997,2001)? Případně jestli tam bude i výstava na pirátské téma? Když se to koná ve škole, co tak udělat nějaké přednášky? Osobně bych uvítal například jak čistit lego či jak odstranit kousance z kostek, nebo tipy jak poznat originální kostky, třeba pro nezasvěcené vznik lega (video je myslím na youtube v češtině či s titulky) či procházka lego domem (nevím oficiální název) kde je asi největší výstava lega a ve sklepě jsou dějiny lega.
 Podle všeho výstava vychází zrovna když mám noční, takže netuším zda tam pojedu (mám problémy se vyspat a fungovat natož nespat vůbec to bych odpadl).

Daniel

Zrovna jsem tam chtěl dělat přednášku, jak odstranit kousance z kostek... Ale když teď už vím, že jsi na noční a máš problémy se spánkem, tak to asi nemá cenu a dělat ji nebudu.  ;D  ;D  ;D

Citace od: DarrickCZ kdy 04.03.2024, 18:40:47... jak odstranit kousance z kostek...

 Podle všeho výstava vychází zrovna když mám noční, takže netuším zda tam pojedu (mám problémy se vyspat a fungovat natož nespat vůbec to bych odpadl).

danyboy

Citace od: DarrickCZ kdy 04.03.2024, 18:40:47Otázka, budou na místě ke koupi minifigurky z Pirates 1 (1989-1997,2001)? Případně jestli tam bude i výstava na pirátské téma? Když se to koná ve škole, co tak udělat nějaké přednášky? Osobně bych uvítal například jak čistit lego či jak odstranit kousance z kostek, nebo tipy jak poznat originální kostky, třeba pro nezasvěcené vznik lega (video je myslím na youtube v češtině či s titulky) či procházka lego domem (nevím oficiální název) kde je asi největší výstava lega a ve sklepě jsou dějiny lega.
 Podle všeho výstava vychází zrovna když mám noční, takže netuším zda tam pojedu (mám problémy se vyspat a fungovat natož nespat vůbec to bych odpadl).

Ahoj,
Citace od: DarrickCZ kdy 04.03.2024, 18:40:47Otázka, budou na místě ke koupi minifigurky z Pirates 1 (1989-1997,2001)? Případně jestli tam bude i výstava na pirátské téma? Když se to koná ve škole, co tak udělat nějaké přednášky? Osobně bych uvítal například jak čistit lego či jak odstranit kousance z kostek, nebo tipy jak poznat originální kostky, třeba pro nezasvěcené vznik lega (video je myslím na youtube v češtině či s titulky) či procházka lego domem (nevím oficiální název) kde je asi největší výstava lega a ve sklepě jsou dějiny lega.
 Podle všeho výstava vychází zrovna když mám noční, takže netuším zda tam pojedu (mám problémy se vyspat a fungovat natož nespat vůbec to bych odpadl).

Ahoj, přednášky aktuálně neplánujeme, ale děkujeme za podmět. :)

DarrickCZ

Rád bych se ještě na něco zeptal, bude možné na výstavě sehnat papír na kterém bude vytištěn seznam všech barev lego kostek a jejich EN a CZ název i s barvou daného lego dílku? Jsou i online ale podle toho jak člověk má nastavený monitor nebo tiskárnu tak ve výsledku samotné lego kostky mají pak jiný odstín než barva která jim byla přiřazená. Sám vím jak je někdy nemožné rozeznat jiný odstín třeba zelené. Rád bych věděl jaké barvy kostek vlastně mám. Jinak něco podobného jsem vyděl ve videu kdy Briksie dostal obraz vyrobený z kostek.
Bylo by možné uvést kde je vstup na akci? Jestli je to přímo vchodem z ulice Dětská nebo má tělocvična vlastní vstup (obě ZŠ které jsem navštěvoval měli vstup do tělocvičny pro veřejnost).

otaznik

Citace od: DarrickCZ kdy 15.03.2024, 19:29:11Rád bych se ještě na něco zeptal, bude možné na výstavě sehnat papír na kterém bude vytištěn seznam všech barev lego kostek a jejich EN a CZ název i s barvou daného lego dílku?
Tak tohle mě docela pobavilo.

danyboy

Citace od: DarrickCZ kdy 15.03.2024, 19:29:11Rád bych se ještě na něco zeptal, bude možné na výstavě sehnat papír na kterém bude vytištěn seznam všech barev lego kostek a jejich EN a CZ název i s barvou daného lego dílku? Jsou i online ale podle toho jak člověk má nastavený monitor nebo tiskárnu tak ve výsledku samotné lego kostky mají pak jiný odstín než barva která jim byla přiřazená. Sám vím jak je někdy nemožné rozeznat jiný odstín třeba zelené. Rád bych věděl jaké barvy kostek vlastně mám. Jinak něco podobného jsem vyděl ve videu kdy Briksie dostal obraz vyrobený z kostek.
Bylo by možné uvést kde je vstup na akci? Jestli je to přímo vchodem z ulice Dětská nebo má tělocvična vlastní vstup (obě ZŠ které jsem navštěvoval měli vstup do tělocvičny pro veřejnost).

Ahoj, osobně bych tedy věřil více odstínu na monitoru, než-li v na papíře z tiskárny. Každopádně rád ti ho vytisknu a při návštěvě si ho můžeš u mě vyzvednout. :D

Foton

No pak už jen vyfotit na tom papíru skutečné kostky, zjistit barevný posuv tisku a patřičně upravit vzor pro finální tisk. Samozřejmě platí jen pro konkrétní tiskárnu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.