LegoFilm

Založil Radical, 23.05.2005, 22:26:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Radical

Tvorite, nwbo jste tvorili legofilm? ::)
Old lego , good lego.

Colonel32

kdysi jsem jeden zkousel... v hlavni roli nakladak z 4564, kterej prijede na rampu, a z vagonu navine kontejner, a s nim odjede... velmi kratke, a velmi spatne... pravdepodobne jeste existuje, ale nastesti nevim kde...

a ze soucasne doby jsem delal jeden lepsi film... udelal jsem kamerovy vagon, do nej posadil digital, zapnul nahravani videosekvence, a nechal vlak chvili jezdit po kolejich... ale s mikrokamerou a uprostred mesta to urcite bude zabavnejsi... a jednou to vezmu k chadzimu na monorail  ;D

Micho

Colonel, máš mikrokameru?

Colonel32

planuju sehnat... tak drahy to zase neni, a stejne to krome lega budu potrebovat jeste na letadlo

Micho

Koľko to zhruba vyjde, aký typ plánuješ?

Colonel32

asi jen nejakou cernobilou, pokud vim, tak by se to mozna mohlo vejit i do tisicovky, ale jeste se po tom budu muset trosku podivat

Radical

A delals to fotakem nebo kamerou?(nakladak)
Old lego , good lego.

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 23.05.2005, 22:42:10
asi jen nejakou cernobilou, pokud vim, tak by se to mozna mohlo vejit i do tisicovky, ale jeste se po tom budu muset trosku podivat

Poteši ma, keď niečo vypátraš, ak mi hodiš nejaké to info. To ma nenapadlo. To je celkom fajn nápad aj pre mojich faganov. To by sme sa vyhráli, aj s tou čiernobielou.

Colonel32

tusim ze Jindrous sem daval animovanou sekvenci, ve ktere byl asi trisekundovy zaber z monorailu, vapadalo to fakt hezky

Colonel32

Citace od: Radical kdy 23.05.2005, 23:03:07
A delals to fotakem nebo kamerou?(nakladak)

stara videokamera

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 23.05.2005, 23:36:26
tusim ze Jindrous sem daval animovanou sekvenci, ve ktere byl asi trisekundovy zaber z monorailu, vapadalo to fakt hezky

Buď som to prehliadol, alebo mi to nechcelo ísť. Nejak sa na to nepamätám. Budem to musieť pohľadať.

Radical

Ja prave newim jestli mam pouzit kamosovu starou kameru, nebo od sestry vysomrovat fotak.. >:D
Old lego , good lego.

Micho

Tak vyskúšaj obidve možnosti. Aspoň uvidíš rozdiely a zistíš, čo je lepšie.

Rob

my jsme si s bráchou docela dobře vyhráli s LEGO PC CAM z Vision Commandu/movie Makeru.
měli jsme ji přidělanou na Orfeovi a podnikali objevné cesty po bytě, kamera má  docela dlouhý kabel (cca 3m) což docela stačilo.

vedle go-motion animací jsme vyrobili i pár stop-motion (snímek po snímku) s Technic figurkami. Rozhodně je k tomu potřeba stativ.

Úplně stejně by měla jít použít jakákoliv webkamerka, pokud se vám doma válí.

S foťákem mám zkušenosti horší - máme moc jednoduchý digitál, který nemá možnost manuálního nastavení expozice, času atp. takže je každý snímek maličko jinak světlý. Ta webkamera tím sice trpí taky, ale při rozlišení 640x480 se to ztratilo.

jestli máš digitál s dobrým makrem a možností nastavení fixní doby expozice, zkus asi foťák. Kamery mají typicky rozlišení 640/480, nebo 576/x (nevím přesně) - aspoň teda ty, které jsem drželv ruce já), foťák má většinou obrázky kvalitnější.
¨
Film se pak snadno poskládá zřeba pomocí freeware programu VirtualDub, ale snad to umí i MS Movie Maker (příslušenství WinXP)
Rob

peter

Jinak na toto téma jsem již dříve založil diskusi "LEGO filmy" a to sice zde. Takže další spoustu informací najdeš tam ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.