LEGO ADVENTNÍ KALENDÁŘE - 1998-2010

Založil mfstudio, 15.02.2010, 09:55:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mfstudio

Historie LEGO Adventních Kalendářů


Icewalker

Citace od: mfstudio kdy 15.02.2010, 10:55:09
Obrázky z nového kalendáře... Spokojenost?

všechny fotky staženy z www.brickset.com a www.flickr.com
Tak tyhle detailní mi unikly... Ten Kyle Katarn v zeleném svetru je docela zajímavý ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

smiky

U castle mě příjemně překvapil počet 9 minifigů. Kovář, princ, princezna a další.....samá nádhera.

mizdas

já souhlasím se smikym ten kingdoms calendar je pěknej a jsou v něm dobré figurky o dost  lepší než castle calendar ;)

Gibur

Citace
Tak tyhle detailní mi unikly... Ten Kyle Katarn v zeleném svetru je docela zajímavý ;D

To nám sházelo,ještě aby tam byla Mon Mothma a zatančila taneček ča-ča-ča ;D ;)
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Martys08

Na ten castle kalendář se hodně těšim.Mám ten starší a byl super. :D

Hardegon

Citace od: mfstudio kdy 17.02.2010, 17:40:57
Toho Santy ve sprše jsem si ze začátku vůbec nevšiml... zajímavé... nevíte kde bych našel detaily z Kingdom kalendáře? pokud nějaké jsou...

To asi bude trvat. Samotné sety nevypadají na finální verzi...

AdamKo

Citace od: mfstudio kdy 15.02.2010, 10:55:09
Obrázky z nového kalendáře... Spokojenost?

Mrkám na drát :o  Na detailech se tedy nešetřilo, modýlky hraček jsou dost povedené.  Už aby to bylo v prodeji...klíďo si budu v červnu stavět santu ve sprše...;D

Fricoolinek

Nejen bezkonkurenční cenové nabídky ve Sparkysu mne poňoukli k otevíraní okének.

Nicméně si řikám - nepopírá tak trochu LEGO své regule/zvyklosti, když si stavitel poradit i třeba s 20 dílkovou mikro-stavebnicí skrz jednokrokový návod?

Hračkářský vláček o 19 dílkách z letošního CITY kalendáře si má děcko 5+ postavit z jednoho schématického obrázku.

Parní hračkářský vláček z hračkárny Vánoc na hlavní třídě 10308 má 9 dílků a AFOL 18+ má na jeho sestavení návod o pěti krocích.

To není moc konzistenní postup.  :o Dokázal bych si představit, že ve chlívečcíh bude i mininávod na letáčku.

Petronel

Fascinuje mě, s jakými otázkami a úvahami vždycky přijdeš. ;D  ::) 
Ve 2h ráno otevře 12let staré téma a porovnává návod na mikro stavbičku mašinky :laugh:
Co je vlastně účelem takových příspěvků? Vzbudit v ostatních vášně a rozpoutat velkoplodé diskuze? To snad ne. ;D

STARHAWK

Citace od: Fricoolinek kdy 16.12.2022, 01:52:38Nejen bezkonkurenční cenové nabídky ve Sparkysu mne poňoukli k otevíraní okének.

Nicméně si řikám - nepopírá tak trochu LEGO své regule/zvyklosti, když si stavitel poradit i třeba s 20 dílkovou mikro-stavebnicí skrz jednokrokový návod?

Hračkářský vláček o 19 dílkách z letošního CITY kalendáře si má děcko 5+ postavit z jednoho schématického obrázku.

Parní hračkářský vláček z hračkárny Vánoc na hlavní třídě 10308 má 9 dílků a AFOL 18+ má na jeho sestavení návod o pěti krocích.

To není moc konzistenní postup.  :o Dokázal bych si představit, že ve chlívečcíh bude i mininávod na letáčku.

Ano zamyslel som sa nad tym aj ja. Kedysi bolo niekolko kociek bezne v jednom kroku a ani neboli vyznacene - proste mal si vidiet co sa na obrazku zmenilo.

Ma skoro prekotilo ked som otvoril tu 4+ farmu a tam jedna stranka ti ukazu co mas drzat v packach (max 2 kocky) a na druhej celej stranke kam ich mas dat - a potom nam idu kazat o eko-bio

Fricoolinek

#11
Úžasné.  ;D
https://www.lego.com/cdn/product-assets/product.bi.core.pdf/6415531.pdf

No, jeden její kus mám doma. Tiše doufám, že zviřátka budou nabývat na hodnotě, ála kravička z roku 2009

P.S.: Proč se to má stavět v modrých gumových rukavicích?  ???

Fricoolinek

Citace od: Petronel kdy 16.12.2022, 20:10:46Fascinuje mě, s jakými otázkami a úvahami vždycky přijdeš. ;D  ::) 
Ve 2h ráno otevře 12let staré téma a porovnává návod na mikro stavbičku mašinky :laugh:
Co je vlastně účelem takových příspěvků? Vzbudit v ostatních vášně a rozpoutat velkoplodé diskuze? To snad ne. ;D

Nechtěl jsem zakládat nové, tak jsem se snažil najít nějaké starší "adventní".

Ke zbytku mohu jen znovu zopakovat, jak mne zaujal ten kontrast mezi současným trendem voděním za ručičku a "rozlušti si miniobrázek" u adventkalendáře.

ditetemnaporad

Citace od: STARHAWK kdy 16.12.2022, 23:51:47Ma skoro prekotilo ked som otvoril tu 4+ farmu a tam jedna stranka ti ukazu co mas drzat v packach (max 2 kocky) a na druhej celej stranke kam ich mas dat - a potom nam idu kazat o eko-bio

Mně osobně se to líbí. Věková kategorie je diskutabilní, ale přesně tak, jak je to zobrazeno, by to člověk dítě učil. Najdi si tu a tu kostičku a toto z nich postav. Takto si děcka snáze a rychleji osvojí stavební návyky a můžou přejít ke složitějším a méně podrobně popsaným stavbám.

STARHAWK

Citace od: ditetemnaporad kdy 17.12.2022, 11:36:23
Citace od: STARHAWK kdy 16.12.2022, 23:51:47Ma skoro prekotilo ked som otvoril tu 4+ farmu a tam jedna stranka ti ukazu co mas drzat v packach (max 2 kocky) a na druhej celej stranke kam ich mas dat - a potom nam idu kazat o eko-bio

Mně osobně se to líbí. Věková kategorie je diskutabilní, ale přesně tak, jak je to zobrazeno, by to člověk dítě učil. Najdi si tu a tu kostičku a toto z nich postav. Takto si děcka snáze a rychleji osvojí stavební návyky a můžou přejít ke složitějším a méně podrobně popsaným stavbám.

Vies ale kolko TON papiera sa zbytocne minie na tento "ucebny proces", ktory aj tak kazdy rodic aj bez obrazku vysvetluje svojmu dietatu ?

STARHAWK

Citace od: Fricoolinek kdy 17.12.2022, 01:22:09P.S.: Proč se to má stavět v modrých gumových rukavicích?  ???

Aby nemuseli dat biele / resp telove ruky a byt oznaceny za rasistov :D

Ale pobavilo, ze gumove rukavice.