Nakup pouziteho lega - Diskuse

Založil Colonel32, 23.11.2005, 03:30:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matošo

No jedno to neni, když se chvástá, že všechno je z 90% OK a přitom je to šit...

Ale to jsme nakonec všichni po zkušenostech z Aukra stejně věděli...

Colonel32

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.05.2012, 18:55:18
...tak to snad vidíš, když je třídíš, ne? ;)

Dokud nezkusíš, tak nevíš jaké to je.

Citace od: Matošo kdy 13.05.2012, 22:07:34
No jedno to neni, když se chvástá, že všechno je z 90% OK a přitom je to šit...

Na cenu bylo OK 97% dílů. Na kusy jsem to nepočítal.

davroman

Občas nakupuji used díly, protože na hraní to klukům stačí a je to i cenově nezanedbatelně výhodnější. Po obdržení je pak sice více práce (očista), ale to neřeším. Než ale díly dorazí, jsou to pro mě vždy nervy "jaké budou". No zatím jsem měl poměrně štěstí - většina dorazila ok.

Nicméně, to co je vidět na fotce od C32 nebo Daniela, bych klukům na hraní nedal ani po sebe větší očistě. Popravdě nechápu, jak někdo může takovéto díly, i když označené jako "used", vůbec nabízet k prodeji. Já osobně bych se za to styděl. Takovéto poškozeni by přece mělo být avizováno v textu položky nebo přímo kupujicimu v rámci vyřizování objednávky.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matošo

Nakupovat USED z Německa, Skandinávie a Švýcarska je naprosto bezpečné (poslední hromadný nákup mě v tom opět utvrdil), ovšem třeba taková Itálie, Španělsko (nevim jak Polsko) a samozřejmě u nás... tam človšk nikdy neví co ho čeká...

Colonel32

Citace od: Davroman kdy 13.05.2012, 22:29:16
Popravdě nechápu, jak někdo může takovéto díly, i když označené jako "used", vůbec nabízet k prodeji.

Znovu opakuji, že kvalita used dílů se hrozně snadno kritizuje z pohledu kupujícího, ale z pohledu prodejce je to pěkná fuška. Proč asi většina velkých prodejců na Kostkách (Hana, Matošo, Wallac) dělá jen partování setů?

Citace od: Matošo kdy 13.05.2012, 22:33:03
Nakupovat USED z Německa

Tak s tím budu hrubě nesouhlasit.

Daniel

Citace od: Matošo kdy 13.05.2012, 22:33:03
Nakupovat USED z Německa, Skandinávie a Švýcarska je naprosto bezpečné (poslední hromadný nákup mě v tom opět utvrdil), ovšem třeba taková Itálie, Španělsko (nevim jak Polsko) a samozřejmě u nás... tam človšk nikdy neví co ho čeká...
Se přece nedá říct, že od někud je to bezpečné, když je to člověk od člověka jiné... Nehledě na to, že já měl nejhorší zkušenost (tak 30% totální šrot) s nějakým prodejcem ze Skandinávie.

germik

No, holt výjimky najdeš všude, obecně ale myslím platí že Německo, Švajc a sever jsou (mj. morálně) většinou trochu jinde
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

davroman

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 22:35:53
Citace od: Davroman kdy 13.05.2012, 22:29:16
Popravdě nechápu, jak někdo může takovéto díly, i když označené jako "used", vůbec nabízet k prodeji.

Znovu opakuji, že kvalita used dílů se hrozně snadno kritizuje z pohledu kupujícího, ale z pohledu prodejce je to pěkná fuška. Proč asi většina velkých prodejců na Kostkách (Hana, Matošo, Wallac) dělá jen partování setů?

Jak jsem psal, když kupuju "used", jsem si vědom, ze díly nebudou nové, ale budou použitelné. Pokud jsou "pokousané" jako na zmíněných fotkách, pak sorry, ale to nejsou "used" díly, to jsou nepoužitelné díly. A pokud je prodejce nabízí, musí na to upozornit. Pokud je to pro něj "fuška", pak by je neměl nabízet vůbec.

PS: Teď mě tak napadá - mám u tebe otevřenou objednávku s "used" díly.  ;D
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Colonel32

#68
Citace od: Davroman kdy 13.05.2012, 23:06:24Pokud jsou "pokousané" jako na zmíněných fotkách, pak sorry, ale to nejsou "used" díly, to jsou nepoužitelné díly. A pokud je prodejce nabízí, musí na to upozornit.

Což je ale ten zásadní problém. Neexistuje žádné OBJEKTIVNÍ měřítko kvality. Jsou jen subjektivní měřítka kvality - co je prodejce ještě ochotný prodat, a co je kupující ještě ochotný koupit. A to SILNĚ závisí na konkrétních lidech a jejich zkušenostech. Pravda je taková, že počátkem roku 2005 bych si (jako kupující) plates na fotce klidně nechal všechny. Kolem roku 2008,9 už bych reklamoval tak třetinu těch nejokousanějších, a dnes jsem reklamoval vše, co je na fotce.

Citace od: Davroman kdy 13.05.2012, 23:06:24Pokud je to pro něj "fuška", pak by je neměl nabízet vůbec.

To se snadno říká, ale těžko realizuje. Dejme tomu, že by to prodejci skutečně dělali, všichni. Dodržovali nějaké konkrétní měřítko kvality. Pak by tím trávili mnohem více času a prodali méně dílů. Vzhledem k tomu že většina použitých dílů se stále vyrábí, jejich cena by těžko směla převýšit cenu nových - a o to více by napálili cenu unikátních, starých. Odhaduji, že by stály 2-4x tolik, co stojí dnes.

Měch

Citace od: Colonel32 kdy 13.05.2012, 23:31:51
Neexistuje žádné OBJEKTIVNÍ měřítko kvality. Jsou jen subjektivní měřítka kvality - co je prodejce ještě ochotný prodat, a co je kupující ještě ochotný koupit.

No a mě to na fotce připadá úplně v pohodě a nechápu co okolo toho děláte takové haló ;) Vemte si, když postavíte hrad tak se tam jedna horší plate ztratí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Colonel32

Citace od: malý Měch kdy 13.05.2012, 23:37:10
No a mě to na fotce připadá úplně v pohodě a nechápu co okolo toho děláte takové haló ;) Vemte si, když postavíte hrad tak se tam jedna horší plate ztratí.

LOL, zrovna od tebe mám neutrál za nefunkční battery box, i přesto že jsem se nejen omlouval, ale ještě jsi dostal kredit přesahující jeho původní hodnotu.

Matošo

Citace od: malý Měch kdy 13.05.2012, 23:37:10
No a mě to na fotce připadá úplně v pohodě a nechápu co okolo toho děláte takové haló

Nevěřím ti ani za mák, že to říkáš upřímně... Je to šrot a to bez debat - přestaňte se proboha konečně smiřovat s výrobkama a službama naprosto otřesný kvality! Češi furt blábolí o tom, jak při nákupu hledí na kvalitu a drtivá většina z nich kupuje Tesco "jogurt", protože stojí 2,50 (a nikoho nezajímá, že z toho budou mít akorát tak rakovinu střev...)

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.05.2012, 22:45:38
Se přece nedá říct, že od někud je to bezpečné, když je to člověk od člověka jiné... Nehledě na to, že já měl nejhorší zkušenost (tak 30% totální šrot) s nějakým prodejcem ze Skandinávie.

Bohužel se jinak než generalizovat nedá, protože rozhoduje osobní zkušenost(nebo zkušenost sdílená), a na popisy prodejce se spoléhat nelze.

Dělal jsem mnoho nákupů z ciziny a asi 10 hromadných nákupů a na základě toho jsem došel k závěru, že v Itálii si toho už asi moc neobjednám...