LEGO Technic Rally - diskuze

Založil Shmade, 08.01.2009, 05:48:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Povolit v letošním ročníku i auta s více nápavami - pro trucky/speciály?

Ano
36 (87.8%)
Ne
5 (12.2%)

Celkem hlasů: 41

Shmade



4. Závod LTR se uskuteční v sobotu 16.1. 2009 v Praze v a v okolí Obory Hvězda. Start bude ve 13 hodin.

Mapku s vyznačenými RZ zatím dělat nebudu, protože sám nevím kudy je povedu, rozhodnu se až na místě.

Skladba povrchu:  Pokud to neroztaje, tak 100% sníh

Sraz bude zde, pro ty co pojedou autem, tak se dá v okolí docela dobře zaparkovat, kdo pojede mhd, tak to má nejlepší z tramvajové/autobusové zastávky Vypich.

peter

#391
Jen taková oddechová poznámka. Zde je poté restaurace s výborným jídlem ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Výborně. :) Tohle jsem zatím podchycené neměl...

Měch

Jedu poprvé a tak jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale berete si nějaké náhradní dílky? Viděl jsem na fotkách z minula nějaké krabice tak bych chtěl vědět, kolik si toho berete...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Náhradní dílky bereme, většinou takové ty co jsou náchylné k rozbytí nebo ztracení. Já si beru od každého něco, ozubená kola, osy, u-jointy, bushe...  Něco prostě vem. Zas takové ztráty nejsou, ale pro jistotu. 

Taky jsem zvědavej jak moc velkej bude vliv zimy, třeba bude všechno tak zkřehlý, že ozubená kola očešem všichni hned na startu. :)

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 10.01.2010, 10:40:11
Náhradní dílky bereme, většinou takové ty co jsou náchylné k rozbytí nebo ztracení. Já si beru od každého něco, ozubená kola, osy, u-jointy, bushe...  Něco prostě vem. Zas takové ztráty nejsou, ale pro jistotu. 

Taky jsem zvědavej jak moc velkej bude vliv zimy, třeba bude všechno tak zkřehlý, že ozubená kola očešem všichni hned na startu. :)
musíš vzít s sebou vyhřívané depo ...

Mareken

Spíš než dílky to odnesou baterie,ty se v zimě rychlejc vybíjej.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

smiky

Přijmete na závod jednoho nezletilého čumila navíc ? :D Nebo bych tam akorát překážel ?

Jamesek

Citace od: smiky kdy 11.01.2010, 21:30:53
Přijmete na závod jednoho nezletilého čumila navíc ? :D Nebo bych tam akorát překážel ?
přijď ;)

peter

Citace od: peter kdy 09.01.2010, 17:13:25
Jen taková oddechová poznámka. Zde je poté restaurace s výborným jídlem ;)

Stůl pro 6-8 osob v restauraci zamluven. Pokud bude chuť můžeme zde uspořádat i vložený závod a sice turnaj např. v šipkách ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jamesek

Citace od: peter kdy 12.01.2010, 07:40:54
Citace od: peter kdy 09.01.2010, 17:13:25
Jen taková oddechová poznámka. Zde je poté restaurace s výborným jídlem ;)

Stůl pro 6-8 osob v restauraci zamluven. Pokud bude chuť můžeme zde uspořádat i vložený závod a sice turnaj např. v šipkách ;)
Jsem pro, já nikam pospíchat nebudu, bydlím hned vedle ;)

peter

#401
Nepřihlásil se do startovního pole náhodou uživatel fóra "isiko"? V jeho galerii se objevila velmi pěkná Dakarská Tatra, takže by se na startu byly zase dvě :D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Tatra fakt nádherná, já jsem se na prvním závodě snažil o stejnou, ale neměl jsem jí takhle krásně v proporcích. Každopádně na BS, je to v galerii uživatele jtcbrg, který se chtěl účastnit druhého závodu, ale technické problémy na vozidle mu nedovolili odstartovat, vím, že tam byl ještě s kamarádem, se kterým to stavěli společně... Třeba je tohle další společný projekt...  (jctbrg + isoko)?

peter

#403
(OT)
Citace od: Shmade kdy 12.01.2010, 11:02:07jctbrg + isoko?

Netuším, já tu Tatru Isikovi přiřadil podle jiných modelů. V té BS galerii je např. ještě Avia či Unimog, se kterými se zde na fóru představil právě uživatel isiko (/OT)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Měch

Tatra fakt nádherná, jenom mám obavu, jestli není dost těžká- podívejte se na detail kabiny- tolik doplňků, může to vážit tak 2 kg. Jo kdyby se na závod sundala celá korba...Jak jem říkal fakt nádhera

Apropo, nemáte někdo fotky toho závodníka co na 2.LTR nejel, chtěl bych vidět jaké měl udělané auto...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peter

Poslední závod první sezóny Rally se opět blíží a letmý pohled na statistiku naznačuje, že by se mohlo jednat o nejobsazenější závod. Kdo vše se tedy skrývá pod onou číslovkou a se sobotním závodem počítá?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Sugarfree

Ta Tatra je moc pěkná jako model na domácí jízdu to ano, ale na to venkovní jezdění bych to moc neviděl, podívejte se na fotku, jak tam jsou prohnuté závěsy od kol, téměř nulové odpružení, myslím, že by s tím chlapec dost těžko pochodil a tuplem ve sněhu ;) Souhlasím s "malým měchem", že ta Tatra je  na Rally moc těžká :)
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

smiky

Jinak kromě očumování nabízím pořadateli pomoc při budování tratí (popř odklizení sněhu)...stačí říct kdy a budu tam :D (alespon když nezávodím tak pomůžu  ;) )

jakpet

Já se taky hlásim k přípravě závodiště! a to klidně od sedmi ráno!

Shmade

Já bych tatry neodsuzoval, na prvním závodě obsadily 2. a 3. místo. :)
Obecně, co se závěsů (odpružení) týká, tak to že jsou "propružené" v klidové pozici nasvědčuje spíš lepšímu chodu než když jsou v klidu pružiny na max a auto se při položení na zem ani nehne... (to je co mi vadí snad na všech originálních setech - moc tuhý podvozek)

Sugarfree

#410
Já Tatry neodsuzuji, ta tvoje a xtepnovo se mi hodně hodně líbí, ikdyž s tou tvou už nezávodíš, doopravdy ty vaše Tatry se mi moc líbí :-* Tahle Tatra se mi také líbí, ale podle mě je moc těžká jako závodní vůz to terénu. Ten podvozek, bych řekl že má propružený až moc :/ Že má být trochu propružený to je jasný, ale takhle moc  :o


Edit: Porovnej to s tím tvým propružením ;)

Viz foto.
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Shmade

Citace od: peter kdy 12.01.2010, 12:45:36
Kdo vše se tedy skrývá pod onou číslovkou a se sobotním závodem počítá?

Taky by mě to zajímalo, tak zas zkusím udělat seznam s účastníky 4. závodu. Kdyžtak se mi prosím ozvěte, jestli jsem tam odhadl něco špatně... (pojedu/nepojedu)
Podle ankety by nás mohlo být 9, já jsem vymyslel zatím jen 8, kdo je devátý? Jestli vůbec někdo takový je, anketa nebyla nic závazného...
Kvůli výrobě samolepek ať se mi ozvou hlavně nováčci. Zatím se to týká myslím ale jen Malého Měcha, jestli se nepletu...  o tom už vím...   



Colonel32     32 - A.T.Flankers, USA
xtepn01       21 - Nikola Tepper, ČR
TomB           7 - Ivan Ivanovič, Rusko
davda54      54 - Marcus Grönholm, Finsko
Shmade       23 - Sebastian Ečer, ČR
Vasek          10 - Asibude Nakashi - Japan
Vasek junior  12 - Vasek junior, ČR
Ass              69 - Ass
Jamesek       28 - Stanko Jamala, Slovinsko
Peter           74  - Robby Gordon, USA
Krtecek        88  - Ondřej Polák, ČR
Mareken         62  - Sweet Bongo, Jamajka
jtcbrg           31 - Boris Biggun, ČR
brych            98  - Steven Kropáč, ČR
jakpet           25  - Jeroným Malý, ČR
Malý Měch      13  - Martin Chlud, ČR

Gouranga

Citace od: sugarfree kdy 12.01.2010, 15:23:57
Ten podvozek, bych řekl že má propružený až moc :/ Že má být trochu propružený to je jasný, ale takhle moc  :o
Edit: Porovnej to s tím tvým propružením ;)
Propružení a úhel ramen zavěšení jsou 2 různé věci. Na té první Tatře je vidět část pružiny, která nevypadá, že by byla příliš stlačená. U druhé Tatry pružina vidět není, takže víme kulový. Jak říká shmade, když se pružiny v klidu nestlačí, je to moc tvrdé.

isiko

#413
Zdravím všechny! isiko = jtcbrg. Musel sem to změnit, at se to dá trochu vyslovit :) Tatru jsem stavěl jen tak pro radost a ne na závodění.... Náhon to má 4x4, ale díky velké váze to moc dobře nejezdí. A ještě k tomu podvozku, každý kolo je na 2 pružinou a jsou skoro dole, nebyl to záměr, ale díky váze a velikosti celého vozu s tim nejde nic jinýho udělat...... Užíte si závod!!! A

Měch

Po několikerém testování jsem zjistil zásadní nedostatky vozu a pustil jsem se do oprav. Zjistil jsem že mi nevyhovují ty čtyři motory jak je tam mám. Výsledkem je technicky docela jiné auto ale dizajnově téměř totožné. Už se těším na soutěž :D.

Apropo, nejede někdo na zpáteční cestě přes Zlín a má jedno místo v autě volné? Potřeboval bych svézt. Jinak bych jel vlakem či autobusem a to trvá asi 4 hodiny a s přestupama.
Byl bych vděčný, kdyby se někdo našel.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Jamesek

Citace od: Malý Měch kdy 13.01.2010, 13:50:27
Po několikerém testování jsem zjistil zásadní nedostatky vozu a pustil jsem se do oprav. Zjistil jsem že mi nevyhovují ty čtyři motory jak je tam mám. Výsledkem je technicky docela jiné auto ale dizajnově téměř totožné. Už se těším na soutěž :D.

Apropo, nejede někdo na zpáteční cestě přes Zlín a má jedno místo v autě volné? Potřeboval bych svézt. Jinak bych jel vlakem či autobusem a to trvá asi 4 hodiny a s přestupama.
Byl bych vděčný, kdyby se někdo našel.
Jestli bude TomB, tak jede SAčkem do Brna, můžete jet spolu ;)

TomB

#416
TomB letos autobusem nepojede, TomB si asi bude vozit prdel v autě, nebo nepojede vůbec ::) :'( ;D
Ovšem pokud mě táta hodí, je zde 100% šance na jedno místo v autě ;)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

jakpet

Tome, ty jako nepojedeš bez odvozu??? ::) :o

TomB

Neee, tím jsem chtěl říct, že asi letos na závod nepojedu ;D.
Je zde ovšem šance, že ano, no uvidíme...
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

TomB

Tak oprava, na závod jedu tutově!
Už je to domluveno, jedu teda autobusem, takže Troll - Hornet se nemůžu nacpat do auta.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!