(Cizi) Project YAMATO - Under construction

Založil Vasyk, 11.06.2006, 10:43:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Toto jsem našel na Brickshelf. Sice to nění ještě hotové, ale ta velikost a propracovanost je úctyhodná, nemyslíte?   ::)

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=114076

fuli

 :o Čelist mi spadla až pod stůl ;D Ze svejch kostek bych sestavil maximálně základ jedné dělové věže(bez ohledu na barvu a bez těch ozdob). Už se těším na výsledek.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Marťan

 :o :o :o tak to je maso !!! myslím, že až to bude hotové, tak to trumfne nedávno zmiňovanou letadlovou loď....

expertik

To je mazec :o
Dotyčný zrejme vykradol "National Lego Bank"  :o

Millan

 
Citace od: Marťan kdy 11.06.2006, 12:04:39
:o :o :o tak to je maso !!! myslím, že až to bude hotové, tak to trumfne nedávno zmiňovanou letadlovou loď....

No ,poctem dilku mozna,ale uz ted muzu rict,ze ta predesla se mi teda libila mnohem vic...(Ty jemny vyvazeny barevny detaily,to byla basen ::)

Tohleto mi uz pripomina ty kycovy modely z legolandů,kdy je diky nadrozmernosti vlastne mozno udelat cokoliv...Radeji ocenuji napad a vtip.Nevidim umeni v tom udelat velkou kouli nebo sochu z lega,ale davam prednost treba nadokenni rimse z blatniku,v Peterove novem mestecku... 8)

Aki nebo Chadzi by ty sede dilky vyuzili urcite lepe  :P

fuli

Citace od: Millan kdy 11.06.2006, 20:44:26
Citace od: Marťan kdy 11.06.2006, 12:04:39
:o :o :o tak to je maso !!! myslím, že až to bude hotové, tak to trumfne nedávno zmiňovanou letadlovou loď....

No ,poctem dilku mozna,ale uz ted muzu rict,ze ta predesla se mi teda libila mnohem vic...(Ty jemny vyvazeny barevny detaily,to byla basen ::)

Tohleto mi uz pripomina ty kycovy modely z legolandů,kdy je diky nadrozmernosti vlastne mozno udelat cokoliv...Radeji ocenuji napad a vtip.Nevidim umeni v tom udelat velkou kouli nebo sochu z lega,ale davam prednost treba nadokenni rimse z blatniku,v Peterove novem mestecku... 8)

Aki nebo Chadzi by ty sede dilky vyuzili urcite lepe  :P
Takhle tragicky bych t neviděl, ale ta letadlová loď je fakt lepší. Možná kdyby někdo postavil letadlovou loď z druhé světové války to by bylo asi nejlepší. Ale i postavení Yamata vyžaduje velkou dávku představivosti a umu.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Llevelyn

Já toho človíčka oceňuju. Tolik času s přípravou a vymejšlením, tolik času u stavby.. a asi i prachů za dílky. Má to pěkně promakaný do detailů...
Nejsem fanda válečných námětů, ale tohle je fajn dílo.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

fuli

Citace od: Llevelyn kdy 11.06.2006, 22:12:45
Nejsem fanda válečných námětů, ale tohle je fajn dílo.
Dílo je to fakt pěkné. Modely válečné techniky stavím, ale ne z lega. Z LEGA jsem stavěl akorát P-38 Lighting, ale nepovedly se mi znázornit ty tvary. LEGO a hromady železa na zabíjení k sobě nepatří.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Robbed

Ta velikost je monumentální  :o :P bohužel již na první pohled mě do očí bije všudypřítomná "hranatost". Nápad je to zajímavý (a nejspíš i hodně drahý), ale letadlová loď Harry S. Truman se mi zdá lepší...
Musím ovšem uznat, že má velmi dobře propracovanou konstrukci...

Králick

Pokud jde o hranatost, tak ta je dána aproximací celkově oblé geometrie - letadlová loď H.S. Truman má zaoblených míst nepoměrně méně. Také se nepředpokládá, že by na ni někdo pálil granáty  ;)  Celek bude pořádně těžký a přes mohutné výztuhy a voštiny tuhost při jakékoliv manipulaci zachrání asi jen ty rozměrné pláty na palubách. Jediné co kazí dojem jsou čtyřhranná děla - že by se nenašlo nic s kruhovým průřezem vhodného průměru?

Robbed

Já bych to vyřešil koupí 10 000 tiles 1x1 a celý trup bych tím "otapetoval" (Když už se jede ve velkým tak pár hladkých dílků  nezabije >:D). A co se týče věží, tak ty by podle mě byly lepší udělané z šikovně poskládaných slope bricků (samozřejmě různých velikostí).

Králick

OK, dílky s hladkým lícem by asi pomohly; nakonec nouzí určitě stavitel netrpí, když v místnosti s lodí silážuje v pozadí obřího Doraemona pod igelitem (škoda kostek  ::). U těch slope bricks si nejsem jistý - věž by to vyhladilo vertikálně, ale horizontálně by křivka dopadla snad ještě hůře.

Robbed


Šejmus

Fool of a Took!

grohl

Tuhle stavbu jsem sledoval jíž přes dva roky. Minulý týden jsem pak jen nevěřícně zíral na dokončeného obra.  :o
Je to nádhera.

vasek


MwK

Krása! :o
Akurát minule som prezeral túto tému a dúfal že to raz chlapík dokončí...
A ono to nebolo ani tak ďaleko ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Šejmus

Tak já nwm co to je ... letadýlka (ale ten jednoplošník by moh bejt zero, ne?)
Fool of a Took!

Jindroush

Tak teď postavit ty stovky 'správných' letadel a poslat ten krám ke dnu!  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

vasek

#19
No já se nechci do autora tohoto monumentálního díla navážet, ale Yamato ve výzbroji měl pouze dva hydroplány a to buď E13A1 Aichi (Jakes) - (jednoplošník) nebo F1M2 (Pete) - (dvouplošník). Neviděl jsem žádnou fotku kde by byly na katapultech dvě letadla a další dvě na palubě, ale japonci mne nezajímají takže nemusím mít pravdu.
Na něco takového co autor vytvořil bych neměl trpělivost a ani místo, má můj velký obdiv.

peter

Citace od: vasek kdy 18.04.2009, 23:06:35No já se nechci do autora tohoto monumentálního díla navážet, ale Yamato ve výzbroji měl pouze dva hydroplány

No já se o tuto problematiku také moc nezajímám, ale měl jsem dojem a wiki mi to snad potvrzuje, že na lodi bylo (mohlo být) celkem 7 letadel.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

vasek

Ano v některých pramenech se uvádí, že mohla nést až sedm letadel, ale na fotkách jsem vždy viděl jen dvě a různé prameny udávají různý počet - 2,3,5,7. Takže nevím.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: vasek kdy 19.04.2009, 10:31:03
Ano v některých pramenech se uvádí, že mohla nést až sedm letadel, ale na fotkách jsem vždy viděl jen dvě a různé prameny udávají různý počet - 2,3,5,7. Takže nevím.
Podľa všetkého model postavil Japonec, spoľahnime sa na jeho znalosť problematiky.  ;D
Mňa by zaujímalo, ako sa s takýmto monumentom manipuluje, na fotografiách z rozostavanej stavby boli vidno inú miestnosť než je tá, kde je vystavený hotový model. Inak cítim veľký rešpekt pred takýmto dielom.