mini model team

Založil supermachina, 11.11.2009, 13:46:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

supermachina

tak si pozrite tieto model teamy:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=349275

tak ten musi byt riadny macher kto toto urobil

Shmade

Fakt pěkný já sem s dovolenim hodim ukázku, kdyby náhodou někdo nekliknul, stojí to za to... :)




Anatyt

Tak neviem, ale pod MINI som si predstavoval niečo úplne iné.
Toto nič moc.

MildaPajda

Nejak nechapu smysl... staci se jen podivat na standartni link ... hold mel jen prachy aby to koupil dvojmo... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Shmade

To je nějakej vtip, kterej nechápu, nebo si to očima jen přelítnul a ničeho si nevšimnul?  Kdyžtak se podívej ještě jednou a zkus najít rozdíl... Dvakrát tam nemá nic.  ;)

supermachina

ked si pozriete obrazky po jednom tak uvidite rozdiely. Ked su vsetky pohromade tak tam nevidiet rozdiely. Ale je pravda, ze ked ma clovek peniaze, tak si vie poskladat hocico...

Anatyt

Ale veď ja tam rozdiely vidím. Ale nazvať o 4 study menší model MINI mi príde pritiahnuté za vlasy.

Shmade

Tak podle mě je tam to mini možná kvůli minifigovému měřítku některých modelů, black cat a ten druhej velkej truck tak nejsou no. Ale podle mě neni možné se všemi detaily postavit ty modely menší...

Jamesek

Kdyby byly poloviční nebo menší -> prima fór. Zmenšovat model o cca 10% je asi nesmysl. Mnoho detailů je velmi podobných až stejných ...

Osobně mě to nechalo chladným ...

Woyta

"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

MildaPajda

A no jo....  :-[
jen jsem to preletel ocima... az po upozorneni jsem si to prohlidnul poradne... :)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Shmade

Být to moje dílo, tak by mi to nevšimnutí lichotilo. :)

supermachina

Citace od: Anatyt kdy 12.11.2009, 12:22:07
Ale veď ja tam rozdiely vidím. Ale nazvať o 4 study menší model MINI mi príde pritiahnuté za vlasy.


JAAAAJ ALE VED MINI ZNAMENA, ZE JE NIECO MENSIE AKO ORIGINAL A NEZALEZI NA TOM, CI JE TO 10% ALEBO 95%...MINI ZNAMENA V PREKLADE: MENSI...A TO SU ZMENSENE MODELY... 8)

Anatyt

Citace od: petovlk kdy 16.11.2009, 15:38:51
JAAAAJ ALE VED MINI ZNAMENA, ZE JE NIECO MENSIE AKO ORIGINAL A NEZALEZI NA TOM, CI JE TO 10% ALEBO 95%...MINI ZNAMENA V PREKLADE: MENSI...A TO SU ZMENSENE MODELY... 8)

::) Tak túto definíciu neviem odkial máš.  :o

supermachina

Citace od: Anatyt kdy 16.11.2009, 19:53:34
Citace od: petovlk kdy 16.11.2009, 15:38:51
JAAAAJ ALE VED MINI ZNAMENA, ZE JE NIECO MENSIE AKO ORIGINAL A NEZALEZI NA TOM, CI JE TO 10% ALEBO 95%...MINI ZNAMENA V PREKLADE: MENSI...A TO SU ZMENSENE MODELY... 8)

::) Tak túto definíciu neviem odkial máš.  :o

tak ma daj do obrazu a povedz mi ty co je to mini! Je to mensie o kolko? O 50% aby to uz bolo mini? Alebo to musi mat pod desat cm????.... ::)

Plutoone

Highway Rig
5580 bylo moje první lego. úplně sem zatlačil slzičku, když sem ho viděl :'(

Anatyt

Citace od: petovlk kdy 17.11.2009, 09:48:49
Citace od: Anatyt kdy 16.11.2009, 19:53:34
Citace od: petovlk kdy 16.11.2009, 15:38:51
JAAAAJ ALE VED MINI ZNAMENA, ZE JE NIECO MENSIE AKO ORIGINAL A NEZALEZI NA TOM, CI JE TO 10% ALEBO 95%...MINI ZNAMENA V PREKLADE: MENSI...A TO SU ZMENSENE MODELY... 8)

::) Tak túto definíciu neviem odkial máš.  :o

tak ma daj do obrazu a povedz mi ty co je to mini! Je to mensie o kolko? O 50% aby to uz bolo mini? Alebo to musi mat pod desat cm????.... ::)

Pod MINI si ja (a zrejme nielen ja) predstavím 4-studový model, alebo niečo na štýl Racers, ako tu už Jindroush, alebo kto pastol. Ale nie model zmenšený o nebadatelné minimum.


jakpet

mě příde, že to mini je, i když to je jen o kousek menší, protože nelze použít stejné díly a rozpočítat to tak aby byla původní délka, např. 25 studů po změně jen 20 je dost těžký.

supermachina

Mal som dat nazov tejto diskusie radsej: co je uz mini a co este nie je....to by asi viac vystihovalo obsah tohoto fora ;D

Woyta

Mini je zkratka miniature. Prijde ti to titerne?
Tohle je jen downscale.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

eNTy

Citace od: Woyta kdy 19.11.2009, 16:40:12
Mini je zkratka miniature. Prijde ti to titerne?
Tohle je jen downscale.

Tak to už je síla. Jak dlouho vám to vydrží tahle diskuse o ničem a ad-hoc definice čarované ze vzduchu podle toho jak se to komu hodí?

Slovníkové definice:

mini- (Prefix)
Denotes a smaller than usual version of an item.
to downscale (Verb):
To reduce in size, to downsize.
Miniature (Noun)
A small version of something

Pro rejpaly jen upozornění, že mini (Noun) je "oficiálně" jen zkratkou pro miniskirt, nic jiného.

Prostě výsledkem downscale je mini-cosi případně miniatura, což je libovolně menší model. Jakýkoliv pokus o kvantifikaci daného zmenšení je nesmysl.

A teď zpět k tématu.
Myslím si, že je náročnější model zmenšit o 10% než o padesát. Zejména zachování hlavních poměrů a vystihnutí detailů je problematické. Jak říkal Shmade, mně by to nevšimnutí jako autorovi minatury velmi lichotilo.

Anatyt

Citace od: xtepn01 kdy 19.11.2009, 17:57:39
A teď zpět k tématu.
Myslím si, že je náročnější model zmenšit o 10% než o padesát. Zejména zachování hlavních poměrů a vystihnutí detailů je problematické. Jak říkal Shmade, mně by to nevšimnutí jako autorovi minatury velmi lichotilo.

Nechápem význam zmenšovať niečo o 5% (alebo podobne). Podľa mňa je práve väčšie umenie zmenšiť niečo o 50 a viac %. Nechápem význam toho "zmenšenia", ktoré autor spravil.