Bionicle

Založil kongu.likon, 30.01.2007, 05:39:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kongu.likon

Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:24:49
Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 17:20:36
lenže ako sa dostal na mata nui?jedine že by vedel o mata nui pred toa metru.

Toa Voriki??Moje názory1)Ten tam byl už před nima a asi Toa (Tahu,Pohatu atd..) i stvořil
                                      2)Toa Voriki se tam taky dostal v ,,plechovce"jako ostatní
                                      3)Byl tam před nima ,ale Toa se tam dostali bez jeho pomoci (a jak jsem četl tak se  mezi nimi moc neobjevoval)
tak 1) vylučuju rovnou,protože Toa stvořil Makuta(Makuta je nic,a Toa se stvořili z Ničeho(Makuty))

Toa Igniter

Citace od: kongu.likon kdy 31.01.2007, 17:34:02
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:24:49
Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 17:20:36
lenže ako sa dostal na mata nui?jedine že by vedel o mata nui pred toa metru.

Toa Voriki??Moje názory1)Ten tam byl už před nima a asi Toa (Tahu,Pohatu atd..) i stvořil
                                      2)Toa Voriki se tam taky dostal v ,,plechovce"jako ostatní
                                      3)Byl tam před nima ,ale Toa se tam dostali bez jeho pomoci (a jak jsem četl tak se  mezi nimi moc neobjevoval)
tak 1) vylučuju rovnou,protože Toa stvořil Makuta(Makuta je nic,a Toa se stvořili z Ničeho(Makuty))

Proč? Třeba když uviděl ,že přišli Turaga s Matorany bez ochrany (nemyslím prezervativy ,myslím Toa) tak si usmyslel že jim musí stvořit Toa ,a když nevěděl podle čeho tak je udělal podle sebe

kongu.likon

#32
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:37:51
Citace od: kongu.likon kdy 31.01.2007, 17:34:02
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:24:49
Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 17:20:36
lenže ako sa dostal na mata nui?jedine že by vedel o mata nui pred toa metru.

Toa Voriki??Moje názory1)Ten tam byl už před nima a asi Toa (Tahu,Pohatu atd..) i stvořil
                                      2)Toa Voriki se tam taky dostal v ,,plechovce"jako ostatní
                                      3)Byl tam před nima ,ale Toa se tam dostali bez jeho pomoci (a jak jsem četl tak se  mezi nimi moc neobjevoval)
tak 1) vylučuju rovnou,protože Toa stvořil Makuta(Makuta je nic,a Toa se stvořili z Ničeho(Makuty))

Proč? Třeba když uviděl ,že přišli Turaga s Matorany bez ochrany (nemyslím prezervativy ,myslím Toa) tak si usmyslel že jim musí stvořit Toa ,a když nevěděl podle čeho tak je udělal podle sebe
možná že ty prezervativy měli(modří Matorané jsou vlastně Matoranky( např.Hewkii+Macku)),ale TOA STVOŘIL MAKUTA!A tenchtěl Toa zničit,ale dopadlo to opačně

kongu.likon

Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 17:33:11
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:24:49
Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 17:20:36
lenže ako sa dostal na mata nui?jedine že by vedel o mata nui pred toa metru.

Toa Voriki??Moje názory1)Ten tam byl už před nima a asi Toa (Tahu,Pohatu atd..) i stvořil
                                      2)Toa Voriki se tam taky dostal v ,,plechovce"jako ostatní
                                      3)Byl tam před nima ,ale Toa se tam dostali bez jeho pomoci (a jak jsem četl tak se  mezi nimi moc neobjevoval)
tak pozor,Toa Metru prišli na Mata Nui a tam prebudili matoranov svojímy silamy a vtedy boli premenení na Turaga Mata(alebo Olda).Neskôr sa na Mata Nui dostalo 6 toa kanistrov a v nich Toa Mata/Olda.takže Voriki tam musel byť pred nimi alebo vyliezol odniekial z podzemia alebo spadol tak ako Toa Mata z oblakov už pred Toa Metru.
jj...přesně ty mé tvrzení nevyvracíš,netvrdíš že Voriki stvořil Toa...nebo snad ano?

Toa Igniter

Já tví tvrzení taky nevyvracim ,ale proč by Makuta stvořil svého napřítele??Navíc když se koukneš na Masku Světla tak na začátku říkaj že žili spokojeně a pak přišel Makuta.A možná že Toa stvořil duch Mata-Nui

kongu.likon

#35
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:56:34
Já tví tvrzení taky nevyvracim ,ale proč by Makuta stvořil svého napřítele??Navíc když se koukneš na Masku Světla tak na začátku říkaj že žili spokojeně a pak přišel Makuta.A možná že Toa stvořil duch Mata-Nui
2možnosti:
1.:Makuta stvořil Toa:pro zábavu
2.:Mata-nui stvořil Toa:Mata nui je hodný bratr Makuty,A chtěl Makutu zničit,proto stvořil Toa,
a Makuta se objevil kvůli osvobození od Roodaky či Turagy Dume

Anakin

#36
Citace od: kongu.likon kdy 31.01.2007, 18:04:39
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:56:34
Já tví tvrzení taky nevyvracim ,ale proč by Makuta stvořil svého napřítele??Navíc když se koukneš na Masku Světla tak na začátku říkaj že žili spokojeně a pak přišel Makuta.A možná že Toa stvořil duch Mata-Nui
2možnosti:
1.:Makuta stvořil Toa:pro zábavu
2.:Mata-nui stvořil Toa:Mata nui je hodný bratr Makuty,A chtěl Makutu zničit,proto stvořil Toa,
a Makuta se objevil kvůli osvobození od Roodaky či Turagy Dume
chlapci,treba to dať na pravú mieru.Na začiatku boli Great Beings(asi nejaký tvorcovi sveta).Tý vytvorili Veľkého ducha-Mata Nui.ten mal brata(neboli príbuzní,iba si tak hovorili,ako Toa)Makutu.Makuta založil Bratstvo Makuty.No to sa stalo skorumpovaným.Vtedy Makuta uspal Mata nuia.Neskôr pustil na Mata nui-ostrov Rahi.Tieto všetky veci spôsobili že Mata nui umiera(tiež aj hlavný dôvod prečo Toa Inika hladajú Igniku-Masku života)ale samotných Toa stvoril Mata nui viz. toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Toa_Mata/Toa_Nuva

myth

Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 19:52:52
chlapci,treba to dať na pravú mieru.Na začiatku boli Great Beings(asi nejaký tvorcovi sveta).Tý vytvorili Veľkého ducha-Mata Nui.ten mal brata(neboli príbuzní,iba si tak hovorili,ako toa)makutu.makuta založil Bratstvo Makuty.no to sa stalo skorumpovaným.vtedy Makuta uspal Mata nuia.Neskôr pustil na Mata nui-ostrov Rahi.tieto všetky veci spôsobili že mata nui umiera(tiež aj hlavný dôvod prečo Toa Inika hladajú Igniku-Masku života)ale samotných toa stvoril Mata nui viz. toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Toa_Mata/Toa_Nuva

To mi pripomína tak polovicu fantasy sérií - na počiatku boli bohovia, jeden sa pokazil a začal robiť zlé veci / niečo niekomu ukradol a tak ďalej... ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jindroush

Mno, to je celá mythologie, ni?

Viz Lucifer (padlý anděl), Loki etc.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

kongu.likon

Citace od: Anakin kdy 31.01.2007, 19:52:52
Citace od: kongu.likon kdy 31.01.2007, 18:04:39
Citace od: Toa Igniter kdy 31.01.2007, 17:56:34
Já tví tvrzení taky nevyvracim ,ale proč by Makuta stvořil svého napřítele??Navíc když se koukneš na Masku Světla tak na začátku říkaj že žili spokojeně a pak přišel Makuta.A možná že Toa stvořil duch Mata-Nui
2možnosti:
1.:Makuta stvořil Toa:pro zábavu
2.:Mata-nui stvořil Toa:Mata nui je hodný bratr Makuty,A chtěl Makutu zničit,proto stvořil Toa,
a Makuta se objevil kvůli osvobození od Roodaky či Turagy Dume
chlapci,treba to dať na pravú mieru.Na začiatku boli Great Beings(asi nejaký tvorcovi sveta).Tý vytvorili Veľkého ducha-Mata Nui.ten mal brata(neboli príbuzní,iba si tak hovorili,ako toa)makutu.makuta založil Bratstvo Makuty.no to sa stalo skorumpovaným.vtedy Makuta uspal Mata nuia.Neskôr pustil na Mata nui-ostrov Rahi.tieto všetky veci spôsobili že mata nui umiera(tiež aj hlavný dôvod prečo Toa Inika hladajú Igniku-Masku života)ale samotných toa stvoril Mata nui viz. toto: http://en.wikipedia.org/wiki/Toa_Mata/Toa_Nuva
Rahi tam nepustil,ty tam byly pořád.Makuta jim infikoval masky pomocí Kraata,které potom přeměnil na Rahkshi(ty Kraaty)

Anakin

#40
nj,ale RahkshiKraata!Oni sú len niečo ako brnenie,Kraata do nich vojdú a vtedy Rahkshi brnenie ožije.keby tam Kraata neboli,Rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi Kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva

kongu.likon

Citace od: Anakin kdy 01.02.2007, 07:48:02
nj,ale rahkshi sú kraata!oni sú len niečo ako brnenie,kraata do nich vojdú a vtedy rahkshi brnenie ožije.keby tam kraata neboli,rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva
nj,ale aby to brnění vzniklo,musí Kraata do protodermisu

Raistlin M

Anakin,kongu.likon : Vzhledem k občasné absenci velkých písmen a Anakinovy příslušnosti k národu, se kterým jsme bohužel již dlouhou dobu rozděleni se občas ztrácím v tom, co je slang Bioniclařů a co je moderní slovenština. Nešlo by zapracovat na písemném projevu, nebo alespoň oba slangy rozlišovat barevně? ;)

Anakin

Citace od: kongu.likon kdy 01.02.2007, 17:54:44
Citace od: Anakin kdy 01.02.2007, 07:48:02
nj,ale rahkshi sú kraata!oni sú len niečo ako brnenie,kraata do nich vojdú a vtedy rahkshi brnenie ožije.keby tam kraata neboli,rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva
nj,ale aby to brnění vzniklo,musí Kraata do protodermisu
tažko,keď si pozeral Masku Svetla,Makuta zo seba vypustil Kraata.(oni sú vlastne jeho súčasťou).A tie potom vliezli do tých stĺpov,ktoré neskôr Takanuva zničil pri Kohlii zápase s Makutom.A práve v tých stĺpoch boli Rahkshi

Toa Igniter

Citace od: kongu.likon kdy 01.02.2007, 17:54:44
Citace od: Anakin kdy 01.02.2007, 07:48:02
nj,ale rahkshi sú kraata!oni sú len niečo ako brnenie,kraata do nich vojdú a vtedy rahkshi brnenie ožije.keby tam kraata neboli,rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva
nj,ale aby to brnění vzniklo,musí Kraata do protodermisu

Tak si zkus někdy zajít na http://www.bioniclub.cz a tam se dozvíš pravdu

kongu.likon

Citace od: Toa Igniter kdy 01.02.2007, 20:22:41
Citace od: kongu.likon kdy 01.02.2007, 17:54:44
Citace od: Anakin kdy 01.02.2007, 07:48:02
nj,ale rahkshi sú kraata!oni sú len niečo ako brnenie,kraata do nich vojdú a vtedy rahkshi brnenie ožije.keby tam kraata neboli,rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva
nj,ale aby to brnění vzniklo,musí Kraata do protodermisu

Tak si zkus někdy zajít na http://www.bioniclub.cz a tam se dozvíš pravdu
no dyť,já na Bioniclub chodim často

kongu.likon

Citace od: Anakin kdy 01.02.2007, 07:48:02
nj,ale RahkshiKraata!Oni sú len niečo ako brnenie,Kraata do nich vojdú a vtedy Rahkshi brnenie ožije.keby tam Kraata neboli,Rahkshi by sa ani nepohli.viz intro na Bionicle Heroes Demo,ked Vezok dáva Guuhrakovi Kraata,vdaka ktoremu neskôr ožíva
zapoměl jsi obarvit chudáčka Vezoka

kongu.likon

Kraata jsou hadovité bytosti, které sužovaly Mata Nui po celá staletí. Jsou součástí samotné Makutovi podstaty a dokáží rozsévat nákazu všude, kde se objeví. Jsou zodpovědné za nakažené masky síly, které byly nalezeny na Rahi. Přijde-li Kraata do kontaktu s Protodermis, může se vyvinout v mocného Rahkshi.

     Kraata jsou mnohem silnější než Krana. Je známo přes 42 typů Kraata. Kraata začíná svůj život na stupni 1, skrývá se ve skalních trhlinách a dále rozvíjí své síly na další stupně.
Častokrát jsou Kraata vyrobené k nákaze masek Kanohi. Jestliže se Kraata dotýká masky Kanohi, nakazí ji a způsobí, že nositel začne sloužit Makutovi. Některé Kraata jsou speciální. Velmi málo Kraata se vyvine až do vzácného 7. Stupně, ve kterém se barva Kraaty přemění na neonově purpurovou a je považován za Kraata stínu, který může infikovat masky na dálku. Další zajímavá vlastnost je Protodermis faktor. Jestliže je Kraata ponořený do energizujícího Protodermis po delší dobu, pomalu se přemění z organického do anorganického a stanou se Rahkshi.
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
byla to fuška okopírovat a obarvit,ale tak to je na tom http://www.bioniclub.cz

Anakin

nj,ale na BZPower v Official Greg Discusion(pozn.Greg Farshtey,spisovateť,redaktor a ilustrator LEGO kníh,Lego Magazínu a niektorých komiksov) bolo toto:

Q:    Do the Kraata control the Rahski like the Krana and the Bohrok? Or are they just little helpers?
A:    The kraata basically are the Rahkshi, I believe.. they are portions of the substance of Makuta that he uses to bring the Rahkshi armor to life.


Anakin

a ešte poznámka:Kraata sa vyvine v Protodermise ma Rahkshi.No nevyvinie sa na jedného zo 6 elementálných Rahkshi(teda GuurhakaTuhraka,Kuhraka,Panrahka,VohrakhaLerahka),,P.Je omnoho viac druhou.Pozri:
http://www.bzpower.com/ref.php?ID=1567 na ľavo je farba Kraaty,v strede je sila Kraaty po tom čo padne do Protodermisu,a na pravo je farba Rahkshi v ktorého sa Kraata vyvinie.

TIE

#50
Já si myslim že bioniclové byli navrženi proto aby si s nima hráli malí děti který se koukaj na ty čínský seriáli a na to aby byli pro sběratele. >:D

Anakin

#51
Citace od: TIE kdy 03.02.2007, 17:19:00
Já si myslim že bioniclové byli navrženi proto aby si s nima hráli malí děti který se koukaj na ty čínský seriáli a na to aby byli pro sběratele. >:D
srry,ale nejako mi unikla pointa tvojho príspevku.ja sa na čínske seriály nepozerám a bionicle zbieram.

EDIT: a ty si myslíš že toto urobilo malé decko ktoré sa kuká na čínske seriály?

kongu.likon

Citace od: Anakin kdy 03.02.2007, 17:22:37
Citace od: TIE kdy 03.02.2007, 17:19:00
Já si myslim že bioniclové byli navrženi proto aby si s nima hráli malí děti který se koukaj na ty čínský seriáli a na to aby byli pro sběratele. >:D
srry,ale nejako mi unikla pointa tvojho príspevku.ja sa na čínske seriály nepozerám a bionicle zbieram.

EDIT: a ty si myslíš že toto urobilo malé decko ktoré sa kuká na čínske seriály?
souhlasim s Anim!

TIE

Promiň musim uznat že bioniclové nejsou špatný ale myslim si že byli navrženi hlavně proto.

TomG

Anime nejak neni cinske nybrz japonske. Ale zacinaji to od nich okoukavat korejci a cinani.
Bionicle ma do anime docela daleko, to ma spis bliz k animovanym Disneyovkam.
Pokus o anime styl je az Exo-force.
Only the best can survive.

Anakin

Citace od: TomG kdy 03.02.2007, 18:32:19
Anime nejak neni cinske nybrz japonske. Ale zacinaji to od nich okoukavat korejci a cinani.
Bionicle ma do anime docela daleko, to ma spis bliz k animovanym Disneyovkam.
Pokus o anime styl je az Exo-force.
k Disneyovkám? LOL!  :D skúsme to porovnať: Takua a Rahkshi
Autá od Disneyho:


TomG

Auta nedelal Disney, ale Pixar. Disney je jen produkoval. A jestli to je jediny film z produkce Disney potazmo neasijske produkce co znas, tak je to pak jasne. Kdyz uz chces neco porovnavat, tak se spis mrkni na Titan A.E. a to neni anime.
Only the best can survive.

kongu.likon

Tady jsem si dovolil malý odkázek.....vyjádřete se k tomu taky  :'( http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3219.60#bot

Gibur

Citace od: Robbed kdy 30.01.2007, 15:12:38
První nebyla špatná, ale ty další nestojí za nic....

Dílky se dají samozřejmě využít i jinde (jinak by to nebylo lego). Občas, když brouzdám po bricksheflu, žasnu nad tím, co lidi dokáží vytvořit za použití zdánlivě nepoužitelných dílů. Stačí jen fantazie...
Bionicle nejsou tak špatní,nejlepší byla třetí série,výborná byla taky šestka se mahri n ui,to bylo asi nejlepší..Já bionicle mijuju,jestli byste niakého prodaly,napište na o.bluda@seznam.cz

P.S. Cenním  si hlavně mahri a metru.
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Iam333

Mne sa pacili ty 1. a trocha aj ty mini Bionicly v tej vode...tie stroje su dost super. Ale ty novy lietajuci su PRISERNY!!!
To by som nekupil ani kamaratovi ;D
Uz nevedia co robit tak robia "cervomety, gulovety..."