SVĚT KOSTEK OLOMOUC 17-19. 11. 2023

Založil Chairudo, 21.10.2022, 11:26:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

LordBobo

Ahoj, prosím celkem 4 lidi (z toho je jedna dvouletá holčička) do depa, jestli je ještě místo.

Lego town

Ahoj ak je ešte miesto poprosím 2x depo (Ja+Brat), ďakujem.

Matthes_CS

Jestli je místo, tak se do depa zase rád podívám, ale přenechám místo někomu, kdo tam ještě nebyl.

A táta (pifik) by neměl mít u bludišť žádné zábrany.

Foton

Nemá někdo na půjčení během výstavy Minifigure, Weapon Spider Web, Half-Cone Shaped ? 1x
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=25895#T=C&C=1
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

sharkabrick

Fotone měla bych mít.
Zítra ráno kouknu, potvrdím a klidně přibalím.

sharkabrick

Citace od: Foton kdy 10.11.2023, 09:03:43Nemá někdo na půjčení během výstavy Minifi
Citace od: Foton kdy 10.11.2023, 09:03:43Nemá někdo na půjčení během výstavy Minifigure, Weapon Spider Web, Half-Cone Shaped ? 1x
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=25895#T=C&C=1


Tak dnes zatím marně. Pokud má někdo víc poruce ať se nahlásí, jinak mé pátráni bude pokračovat.

Foton

Dík za snahu @sharkabrick . Věnuj tomu prosím jen rozumnou dobu svého času. Není to klíčový , ale jen vylepšující, prvek.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

@Chairudo Tome kdy bude ten výstup na věž, abych věděl na kdy si zajistit hlídání modelů.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Lego town

Ahojte všetci

Mám doma lego city nemocnicu 60330 komplet (ak nájdem aj návody budú i návody) ja nemocnicu už nepotrebujem je mi zbytočná lebo mam postavenú vlastnú rád by som stavebnicu 60330 posunul predal ďalej niekomu. Cena 1500kč dohoda možná. Ak niekto ma záujem nech mi napíše správu poprosím do stredy večera nech viem to zabaliť.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 14.11.2023, 09:57:40@Chairudo Tome kdy bude ten výstup na věž, abych věděl na kdy si zajistit hlídání modelů.

Věž ještě čekám na odpověď.

Prohlídka depa bude v neděli 14.00, průvodce pan Skopal, tel. dám navýstavě.
Kdo pojede autem tak ve 14.00 na Parkoviště Trocnovská a pán vás provede.
 
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Anatyt


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: Foton kdy 10.11.2023, 09:03:43Nemá někdo na půjčení během výstavy Minifigure, Weapon Spider Web, Half-Cone Shaped ? 1x
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=25895#T=C&C=1


Našel jsem, beru.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

rainfall

Cauko, na vystavu pridem iba ako navstevnik v nedelu. Mate niekto prosim cislo na Kanak ?
Potrebujem sa s nim dohodnut ohladom prevziatia LUGbulku a bolo by super, keby ho vezme do OLM (pocitam, ze vystavuje). Dakujem  8)
LZ

Foton

A máme tu první fotografie, které dodal takový divný pán s kusadly a kanonem na rameni.
Jedna těsně před otvíračkou v neděli adruhá v půl čtvrté.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

yoshimaka

Citace od: Foton kdy 20.11.2023, 09:50:22A máme tu první fotografie, které dodal takový divný pán s kusadly a kanonem na rameni.
Jedna těsně před otvíračkou v neděli adruhá v půl čtvrté.
Čekal bych, že po řádění toho "pána" budou fotky opačně...
Lust och fägring stor

Foton

Asi už má dost trofejí :-)
BTW: Už je i reportáž tvlipnik.
Zajímavé je porovnat to s  jejich reportáží z 2022.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Michal Budinský

Ahojte

Tento rok som sa i ja zúčastnil tejto výstavy .Pre mňa to bola druhá medzinárodná výstava .Vystavil som kláštor Hronský Beňadik , ktorý sa umiestnil v súťaži o najlepší MOC výstavy na 4. mieste.
Čo potešilo bo ,konkurencia bola veľká na najväčšej výstave LEGA v Čechách!

Vlakové súpravy a logo TatraLUG nesmeli chýbať   ;)
Na poslednú chvíľu sa uvoľnilo výstavné miesto a vystavil som i bytovky s tlačným remorkérom Gemer.
Deň pred výstavou som vytvoril jednoduché prepojenia a vzišla s toho vcelku vkusná dioráma .
Osobne sa mi zdalo ,že práve dioráma sa teší najväčšej pozornosti zo všetkých mojich exponátov :o

Tento event s mojimi veľkými dielami by som nemohol absolvovať bez pomoci KLF-a , ktorý vybavil , odšoféroval dodávku ,pomohol s nakladaním /vykladaním a samotnou inštaláciou a deinštaláciou! Za to veľká vďaka!

Obaja sme boli pozvaný na ďalší ročník výstavy   :)

Ja i KLF budeme šíriť nasledovné o tejto výstave  >:D  :
Úžasná akcia ! Super zorganizovaná ! Výborné zážitky !
Vďaka Chairudovi ,vystavovateľom a organizátorom Flory Olomouc !



Daniel

Citace od: Foton kdy 20.11.2023, 17:26:43BTW: Už je i reportáž tvlipnik.
Reportáž pěkná, ale co se mi vůbec nelíbí je rozmáhající se nešvar - poskládat pár kolejí, na ně dát ofiko vlak (maximálně tam dát pár modularů a silnici) a nazývat to MOCem. Chápu, zaplní to lehce velkou plochu m2 i když neumím stavět a 90% lidí to stejně nepozná, že jsou to vyskládaný sety (LEGO dělá stále hezčí sety - občas jako některé MOCy). Ale osobně se mi tohle nelíbí a sám bych z takového "MOCu" neměl radost ani náhodou a v "My Own Creation" sedí jen to, že je to "My" ::) .

poMOCník

Citace od: Daniel kdy 21.11.2023, 10:00:51
Citace od: Foton kdy 20.11.2023, 17:26:43BTW: Už je i reportáž tvlipnik.
Reportáž pěkná, ale co se mi vůbec nelíbí je rozmáhající se nešvar - poskládat pár kolejí, na ně dát ofiko vlak (maximálně tam dát pár modularů a silnici) a nazývat to MOCem. Chápu, zaplní to lehce velkou plochu m2 i když neumím stavět a 90% lidí to stejně nepozná, že jsou to vyskládaný sety (LEGO dělá stále hezčí sety - občas jako některé MOCy). Ale osobně se mi tohle nelíbí a sám bych z takového "MOCu" neměl radost ani náhodou a v "My Own Creation" sedí jen to, že je to "My" ::) .

Souhlasím, 90% lidí to nepozná, děti vidí, jak jezdí vlaky, návštěvníci jsou spokojeni. Těch 10%, co to pozná, takový model prostě minou a jdou se kouknout na něco dalšího. I když modelů bylo méně tento rok (a tím pádem šlo i projít uličkami), určitě bylo na co koukat. U té reportáže mě ale mrzí, že ty propracované modely tam zaberou tak 2-3s, kdežto kolejiště tohoto typu, co píšeš, tam opakovaně zabírají desítky sekund.

Jinak velký dík Tomovi a všem, kteří se podíleli, jsem rád, že jsem tam mohl být a užít si to s vámi! Určitě velké plus od minula jsou ty prostornější uličky a asi přišlo i méně lidí, takže v hale šlo dýchat. Návštěvníci měli víc času se zastavit u modelu, protože se na ně netlačily desítky lidí v postupující frontě okolo zábradlí. Já jsem měl prestižní místo na kostel přímo u vchodu, kde je zároveň i víc světla, takže bylo vidět dobře i dovnitř. S mnohými příchozími jsem měl šanci se na delší dobu pobavit a prezentovat i detaily modelů, které by jinak zanikly. Tohle třeba mám rád na těch menších výstavách a jsem rád, že to tentokrát šlo i zde.

A ještě ohledně zábran: tentokrát bylo myslím dostatečné množství těch železných plotů, takže i opatrnější vystavovatelé se nemuseli obávat. Já jsem naopak zvolil provázek, který při tom velkém množství lidí postupně povoloval, takže se dostali až přímo k modelu. Myslím, že zážitek z těch detailů člověk má až když si tam skoro může strčit nos :) Přesto se mi nic nepoškodilo ani neztratilo, takže jsem se utvrdil v tom, že lidi jsou v zásadě slušní (minimálně ti v Olomouci) a že to jde i na takhle velké výstavě.

Foton

Mě se také výstava líbila. Lidí bylo určitě méně (uvidíme co nám řekne Flora Olomouc) a i když se mi k přístavnímu jeřábu tvořila fronta, tak nejdelší byla tak 6 lidí.
Zábrany naštěstí řešit nemusím, na větší část mých modelů lidi sahat mají. Takže jsem řešil jen postupně odcházející hlas.

Dokonce jsem byl tak odvážný, že jsem prototyp batmobilu půjčoval dětem do rukou:

Já: "Kdo je tady fanda Batmana?"
Někdo z davu: "Já"
Já: "Tak pojď sem, chyť to z boku, a polož to támhle na zem." A podal jsem mu/jí batmobil přes stůl.
On/a: "Tady je dost lidí!"
Já: "Neboj, oni uhnou. A teď zmáčkni to kulaté tlačítko vzadu dole. A uhybej."
Po cca 12 sekundách jízdy (níže).
Já: " To je celý, teď mi to vrať"


Demo jízda batmobilu:
https://youtu.be/movXSRU1rr4

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

fanda

My jsme byli s vnukem (12,5) poprvé v životě na této výstavě v Olomouci a navíc jako návštěvníci, takže jsme si to mohli víc užít.

Mám jen 2 malé připomínky:

1) Parkoviště bylo plné v NE už v 11, když jsme přijeli. Ale chápu, že to vše bylo dimenzované ještě za komunistů pro návštěvníky bez aut. Doufám, že nedostanu pokutu poštou.

2) V hale chyběly židle na odpočinek pro návštěvníky-důchodce.

Jinak nádherná výstava!!! Chairudo, jsi machr :-)

Artezs

Děkuji za perfektní výstavu, opět jsem si to užil!!! ;)

Fxyes

Já bych také chtěl moc poděkovat, že jsem se mohl účastnit takové super akce a poznat spoustu skvělých lidí. K organizaci nemám co vytknout. Za mě byla celá akce perfektně připravená. Byla to moje první výstava, kde jsem působil jako vystavovatel a určitě ne poslední. Děkuji ještě jednou za skvěle užitý víkend.  :)

ogar49

Citace od: Foton kdy 21.11.2023, 14:13:21...
Zábrany naštěstí řešit nemusím, na větší část mých modelů lidi sahat mají. Takže jsem řešil jen postupně odcházející hlas...


No děkuji sousedovi od stolu, který nebyl za zábranou :) pojem sahat mají, bych nahradil sahat musí ... Taktéž model horské dráhy "přežil" stálé obležení dětí a jízdu skoro nonstop. I když něco občas upadlo, tak během chvilky bylo opraveno a jelo se dále (výhoda lega - když se to rozpadne, tak se to složí). Naštěstí mi do modelu žádné dítě nezaparkovalo na supermana, jako v Chotěbuzi :)

sharkabrick

I já se přidám s poděkováním Tomášovi za organizaci a Vám ostatní za skvělou atmosféru a modely.
Nám se akce moc líbila. Modelů nám též připadalo míň - menší pestrost, možná těch vlaků je moc? Nepoměr? Toť k zamyšlení. My měli 2 zóny - sahat a nesahat :D Kovové zábrany se díky vyskakujícím dětem pravidelně přisouvali ke stolům, avšak modely potřebovali opravu pouze 1x. Zóna zastav se a hraj, byla v neustálém obsypaní a díky i Vám co jste si přišli hrát v šeru po návštěvnících. Musím spokojeně prohlásit, že se neztratil žádný dílek a návštěvnici se vždy omlouvali i když jim spadla na zem "jen" kulička z hlavolamu :D
Příští rok se na Vás v Olomouci opět těšíme.

Sharkabrick + Hedvika (Šárka a Šárinka)

Chairudo

Já moc děkuji všem že jste si našli čas a společně jsme vytvořili další úžasnou akci, proto to dělám.

Kovové zábrany taky letos udělaly hodně k pohodlí všech kdo o to stáli a pokud vím se vše obešlo bez problémů, taky jsem na to celý víkend dohlížel.

Tady je první video od Afol Rades, další budou následovat: https://www.youtube.com/watch?v=F9myPVPtMGE

Info o návštěvnosti a doufám i fotky budu mít až příští týden, tento týden si vybíráme zaslouženou dovolenou  ;D

Modelů bylo méně jen o pár procent, stoly výstaviště se využily stejně jako loni do posledního (asi 300) a jen asi o dvacet metrů méně se využilo podií.
Loni jsme taky vystavovali skoro všechny společné projekty které byly špičkové kvality a se všemi dalšími úžasnými modely opravdu nebylo hluché místo + předek vyplnil Peter s Legem.
Letos jsme měli jen poslední zbytek elfů a bylo i více začínajících vystavovatelů kteří samozřejmě nemůžou být všichni na špičce, ale i tak se snažili. S některými jsme probírali tipy na vylepšení a po zkušenosti z letošní výstavy se mají čím inspirovat  :)

Citace od: fanda kdy 21.11.2023, 16:27:081) Parkoviště bylo plné v NE už v 11, když jsme přijeli. Ale chápu, že to vše bylo dimenzované ještě za komunistů pro návštěvníky bez aut. Doufám, že nedostanu pokutu poštou.
2) V hale chyběly židle na odpočinek pro návštěvníky-důchodce.

Jinak nádherná výstava!!! Chairudo, jsi machr :-)

Díky  :)  1) Ano je to přeci jen "malé" starší výstaviště a parkování je v centru města prakticky neřešitelný problém. Pokud jsi nedostal pokutu na místě tak jsi v suchu  ;)

Citace od: Daniel kdy 21.11.2023, 10:00:51
Citace od: Foton kdy 20.11.2023, 17:26:43BTW: Už je i reportáž tvlipnik.
Reportáž pěkná, ale co se mi vůbec nelíbí je rozmáhající se nešvar - poskládat pár kolejí, na ně dát ofiko vlak (maximálně tam dát pár modularů a silnici) a nazývat to MOCem. Chápu, zaplní to lehce velkou plochu m2 i když neumím stavět a 90% lidí to stejně nepozná, že jsou to vyskládaný sety (LEGO dělá stále hezčí sety - občas jako některé MOCy). Ale osobně se mi tohle nelíbí a sám bych z takového "MOCu" neměl radost ani náhodou a v "My Own Creation" sedí jen to, že je to "My" ::) .

Máš pavdu není to MOC, ale všichni jsme nějak začínali a jsem rád, že naši nováčci mají na výstavě možnost inspirovat se jinými modely zkušených veteránů, třeba je to bude motivovat k vylepšení svých exponátů do kategorie MOC na příště :)
Já jsem poprvé v Jeseníku vystavoval jen s šedou citadelkou a za těch 12 let jsem se posunul trošku dál :)

Citace od: Michal Budinský kdy 20.11.2023, 23:37:47Tento event s mojimi veľkými dielami by som nemohol absolvovať bez pomoci KLF-a , ktorý vybavil , odšoféroval dodávku ,pomohol s nakladaním /vykladaním a samotnou inštaláciou a deinštaláciou! Za to veľká vďaka!

Díky Buďo, KLF, Matej a batr že jste se k nám připojili a budu moc rád, když se za námi stavíte i v dalších letech pochlubit se dalšími krásnými výtvory  :)


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

pifik

Myslím, že výstava byla parádní, u bludišť jsem měl neustále plno. Akorád letos padaly kuličky do přízemí (hlavně v sobotu),ale kupodivu se žádná neztratila.

pifik

Citace od: sharkabrick kdy 23.11.2023, 10:05:43I já se přidám s poděkováním Tomášovi za organizaci a Vám ostatní za skvělou atmosféru a modely.
Nám se akce moc líbila. Modelů nám též připadalo míň - menší pestrost, možná těch vlaků je moc? Nepoměr? Toť k zamyšlení. My měli 2 zóny - sahat a nesahat :D Kovové zábrany se díky vyskakujícím dětem pravidelně přisouvali ke stolům, avšak modely potřebovali opravu pouze 1x. Zóna zastav se a hraj, byla v neustálém obsypaní a díky i Vám co jste si přišli hrát v šeru po návštěvnících. Musím spokojeně prohlásit, že se neztratil žádný dílek a návštěvnici se vždy omlouvali i když jim spadla na zem "jen" kulička z hlavolamu :D
Příští rok se na Vás v Olomouci opět těšíme.

Sharkabrick + Hedvika (Šárka a Šárinka)
Obdivovali jsme s Matthesem advetní kalendář a bavili jsme se o tom, že nic takového není.
Jakoby nás LEGO slyšelo,  už je tu zaměstnanecký set https://brickset.com/sets/4002023-1/Gingerbread-House?fbclid=IwAR0j8T_rkVvd7wcuNCkD5fyl6BvSD5V0DiIXsBdVnZdV4z4lSke0HtLxZaw.
Takže zase bude nad čím přemýšlet.