Legoland

Založil Dinosaur, 26.03.2005, 22:16:20

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Petrjr

Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 08:50:17
to Petrjr: kdyz to tak ctu jak hledas problemy tam kde nejsou!
... nechci vyvolavat flame, ale tve dotazy mi pripadaji opravdu trochu stupidni...
Možná máš pravdu, já všechno beru zbytečně vážně.

Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 08:50:17
A tak mi napada: nechces zustat doma za peci?
No, když já bych se do legolandu dříve či později rád podíval.

Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 08:50:17
Jak to delate kdyz jdete na matejskou pout? S mnozstvim lavicek, napajecich mist a toalet to je dost naprd, tak nejak nechapu proc to takhle resis v legolandu!
V pohodě, na Matějské vím, co vše si mám/musím brát s sebou. A znám, že mi (v CZ) nikdo nebude nadávat, když s malou odběhnu do křovíčka. V legolandu prostě nevím.

Vím, beru to moc vážně.  Ale na matějsokou netrávím 4-5h cesty autem, 10h být tam a 4-5h zpět (jj, o dopravě jinak než po vlastí ose uvažuji (má to i své nevýhody), prostě přemýšlím hledám, co bude nejvhodnější).

Mimochodem, můj věkový rozpyl dětí je 4-9 (časem bude víc, pochopitelně) ne 8-14, to jsou trochu jiné starosti, než jak utírat zadeček u nejmladší.

Petrjr

Hobby: Díky za odpovědi. Perfektní  :-*

banana.com: Jen klidně rýpej. Já si také nedělám servítky (s nikým  ;) ).

---

Já se vždy dívám pesimističtěji (měli jste vidět ty problémy co jsem viděl se Svitavama, a občas i tady pouštěl ven)  ;D  Moc se omlouvám.

P.S: V zahraničí jsem byl asi tak 3*(4*) za život (a neláká mne to, nebýt legolandu). Německy prakticky neumím. Proto také mé přehnané obavy.

***Banana.com

Citace od: Petrjr kdy 23.03.2007, 09:22:54
Hobby: Díky za odpovědi. Perfektní  :-*

banana.com: Jen klidně rýpej. Já si také nedělám servítky (s nikým  ;) ).

---

Já se vždy dívám pesimističtěji (měli jste vidět ty problémy co jsem viděl se Svitavama, a občas i tady pouštěl ven)  ;D  Moc se omlouvám.

P.S: V zahraničí jsem byl asi tak 3*(4*) za život (a neláká mne to, nebýt legolandu). Německy prakticky neumím. Proto také mé přehnané obavy.

Po prvním přečtení Tvých dotazů jsem se upřímně řečeno chtěl dotázat, zda i doma na toaletu chodíš s mapou. ???
Možná je to tím, že cestuji hodně, a vyjma Asie vždy autem na vlastní pěst. V Asii organizovanost končí opuštěním příletového letiště, a jede se taky off plan. U služebních cest dopředu organizuji nezbytné minimum, u soukromých téměř nic. Kdybych měl cesty řešit tak, jako Ty, nedojel bych nikam, než bych je naplánoval, měl bych po dovolené. Někdy improvizace neklapne, jako když jsme jeli na Krym na blint s tím, že něco najdeme, a první noc spali v autě. Druhý den jsem ukecal ředitele Černomorněftěgaz báze, aby nám pustil bungalow, co měl ulitý pro známé, a z přislíbených 3 dnů nakonec bylo v pohodě 12.. ;D
Chápu, že to máš složitější díky dětem a jazykovému handicapu, a proto bych Ti doporučil buď cestu vozem v koloně s někým, kdo se domluví (vezmi si jen možnost poruchy vozu a shánění ADAC, když se nedomluvíš), nebo organizovaný zájezd...



MildaPajda

Citace od: Petrjr kdy 23.03.2007, 09:16:24
Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 08:50:17
Jak to delate kdyz jdete na matejskou pout? S mnozstvim lavicek, napajecich mist a toalet to je dost naprd, tak nejak nechapu proc to takhle resis v legolandu!
V pohodě, na Matějské vím, co vše si mám/musím brát s sebou. A znám, že mi (v CZ) nikdo nebude nadávat, když s malou odběhnu do křovíčka. V legolandu prostě nevím.

Vím, beru to moc vážně.  Ale na matějsokou netrávím 4-5h cesty autem, 10h být tam a 4-5h zpět (jj, o dopravě jinak než po vlastí ose uvažuji (má to i své nevýhody), prostě přemýšlím hledám, co bude nejvhodnější).


Okej, v Praze to znas... tak vem nekdy deti do Libereckyho Babylonu... ;)
+/- hodina cesty tam i zpet, muzes tam pobyt cely den a vytopis za to taky slusny prachy.... ;)
a "do krovicka" se tam taky uplne neslusi chodit...  ;D
ber to treba jako psychickou pripravu na dalekou cestu do germanie ..  >:D

myslim, ze anglicky to pani za kasou v nemecku taky zvladne...
a nebo pochopi i rec ruce nohy... mutr, fotr und draj kindr ... ;)

jen tak mimo: kdyz sem nekde venku, tak na mistni taky obcas mluvim cesky a kdyz chteji tak rozumneji... ;)
onehda sem prodavacce na trzisti v barcelone kdyz me 2x preskocila zanadaval do prezvykavcu a rek at si to naboucha do patricnych mist, hned porozumela a ptala se (spanelsky (katalansky)) co bych jako potreboval!
:-X
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

***Banana.com

#34
Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 09:38:51
jen tak mimo: kdyz sem nekde venku, tak na mistni taky obcas mluvim cesky a kdyz chteji tak rozumneji... ;)
onehda sem prodavacce na trzisti v barcelone kdyz me 2x preskocila zanadaval do prezvykavcu a rek at si to naboucha do patricnych mist, hned porozumela a ptala se (spanelsky (katalansky)) co bych jako potreboval!
:-X

Je to tak...Já před dvěma lety poslal kolozubého ukrajinského dopraváka chtějícího prachy za vymyšlený přestupek velice nevybíravě v češtině do míst, kde záda končí a nohy ještě nezačínají, a asi rozuměl, protože to chtěl zopakovat rusky. Když jsem tak učinil, chtěl mi ochotně zajistit dovolenou na náklady ukrajinského ministerstva vnitra >:D
A funguje to i obráceně - když jsem v Pekingu natáčel gumy nacvičující zteč na náměstí před mauzoleem, jakási šarže se ke mně s řevem rozběhla, a ač čínsky neumím ani pozdravit, pochopil jsem, že se mu to nelíbí >:D. Odstoupil jsem 20 metrů a posunul tlačítko ZOOM o něco více doprava ;D

Petrjr

Citace od: banana.com kdy 23.03.2007, 09:38:01
Chápu, že to máš složitější díky dětem a jazykovému handicapu, a proto bych Ti doporučil buď cestu vozem v koloně s někým, kdo se domluví , nebo organizovaný zájezd...
Jj, nějak v těch intencích uvažuji. Nebo zkrouhnou počet na 1+2 (7-9 let) (případně 2+2) to už by bylo jiné kafe.

Citace od: banana.com kdy 23.03.2007, 09:38:01
... vezmi si jen možnost poruchy vozu a shánění ADAC, když se nedomluvíš ...
No přesně. Proto třeba uvažuji i půjčit si (v CZ) auto u nějaké zavedené společnosti s garancí že mi ho v případě průšvihu přímo na cestě (v zahraničí) vymění.

Citace od: MildaPajda kdy 23.03.2007, 09:38:51
Okej, v Praze to znas... tak vem nekdy deti do Libereckyho Babylonu... ;)
+/- hodina cesty tam i zpet, muzes tam pobyt cely den a vytopis za to taky slusny prachy.... ;)
V Jablonci máme známé (zdravím  ;) ) takže směrem na sever už mne párkrát vykopali.
I o nějakém Babylonu se zmiňovali, ale vědí, že na mne se musí pomalu, postupně, takže jen zmiňovali. Časem se podíváme i tam  ;D

Jinak dík za jazykové info, asi bych měl v zahraničí tendenci (při komunikaci s okolím) ČJ nepoužívat. Nikdy by mne nenapadlo, že to může pomoci i tímto způsobem :)

MildaPajda

Citace od: Petrjr kdy 23.03.2007, 09:51:02
Jinak dík za jazykové info, asi bych měl v zahraničí tendenci (při komunikaci s okolím) ČJ nepoužívat. Nikdy by mne nenapadlo, že to může pomoci i tímto způsobem :)

Bacha na to... taky sem na lyzich ve francii nejakymu frantikovi vynadal do zasr*nejch zabozroutu, ze jezdi jak h*vado, pac mi malem porazil zenu... a on to byl cech a chtel se hned prat...  >:D
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Llevelyn

Hm.. já zase chápu Petrjr  ;D ;D ;D Výprava 5 lidí, z čehož jsou 3 děti kamkoliv je dobrodružství. Pokud mi nevyhovují podmínky nebo cokoliv zde v ČR, nakopu děti do auta, slíbím jim něco aby neřvaly a padám domů. V rámci republiky to jde, pokud to není teda od hranice k hranici. V cizině už takovou volbu moc nemám, ta jujda je dál a navíc už to něco stálo..bla bla... Hodně záleží také na povaze rodiny, každej nejni Robinson.....

Z dovolené v raichu mám několik zajímavých postřehů.. WC u dálnice se platí 1eur, ale jsou luxusní. Mějte drobné, je tam turniket. Vstupné kamkoliv bývá rozdílné podle dnů a hodin návštěvy / v legolandu jsme nebyli/ , Němci mají sebou běžně svačinu pro celou family, záchody jsou všude, gratis a velmi velmi čisté. Čím dále od hranic, tím méně někomu vadí, že jste Češi :)  Děti, ať už se chovají jakkoliv, neobtěžují nikoho, k dětem jsou všude velmi milí.. to vy musíte vydýchat naprosto nevycválané malé smrady  ;D ;D ;D Je tam daleko větší civilizace, takže Čech zvyklý zde , tam je velmi mile překvapen. Pokud jste tedy zvyklí "přežít" Zoo, Babylon, Juldu Fuldu...atd., přežijete tam skoro cokoliv.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Petrjr

Citace od: Llevelyn kdy 23.03.2007, 12:52:31
Pokud mi nevyhovují podmínky nebo cokoliv zde v ČR, nakopu děti do auta, slíbím jim něco aby neřvaly a padám domů. V rámci republiky to jde, pokud to není teda od hranice k hranici.
Přesně. Tady se domluvím, tady jsem lépe operativní, i kdyby to znamenalo rozdělení rodiny a každá část po vlastní trase (část vlakem, část autem).
   Mimochodem, Slovensko nepovažuji a necítím jako cizinu. Jen nevím, jestli je to více jazykem (domluvitelností) nebo tím, že více než polovinu mého života cizina nebylo.

Citace od: Llevelyn kdy 23.03.2007, 12:52:31
  Děti, ať už se chovají jakkoliv, neobtěžují nikoho, k dětem jsou všude velmi milí.. to vy musíte vydýchat naprosto nevycválané malé smrady  ;D ;D ;D
Díky, zajímavé info, hodí se, povzbudí.

osma

Petrjr - protoze jsem tam loni byla s malym klukem, popisu ti par postrehu na tvoje predchozi dotazy.
Pred vstupni branou do parku, kde jsou pokladny je hodne rozlehla plocha, takze kdyz se stoji fronta u pokladen, deti se muzou honit a obdivovat par lego panaku a je na ne dobre videt.
Uvnitr jsou pro maly deti myslim 3 detska hriste, pekne duplo hriste a pak takova obri prulezka lod, ktera je vsude prosklena, takze je na deti porad videt, kde jsou. To jsem fakt ocenila. Dospeli sedi na lavickach okolo (je jich tam dost malo.) Ovsem velky deti potrebuji jiny atrakce, ty jsou hned vedle, ale rozhodne se na ne neda z hriste videt. Takze se jedine rozdelit.
Stanova hala s vyprodejem lega a prehrabovacima bednama s dilky nema zadny detsky koutek. Kluk mi tam, po te co se nasytil prohlizenim veci, behal mezi regaly a musela jsem porad odbihat od hrabani a lovit ho.
Lego factory, ktera konci obchodem s dilky je taky bez detskeho koutku, ale je to tam maly a prehledny, takze na prcky je porad videt.
Zachody jsou na kazdym kroku (ne jak u nas na matejsky), vody je vsude az moc. Jsou tam vodni atrakce, kdy ze zeme tryska voda, na zmacknuti strika atd. Kluk byl z toho uplne nadseny a porad se v tom rachal, jenze jsme tam byli kdyz prselo a nebylo uplne teplo, byl neustale zmaceny od hlavy k pate, takze v pripade zimy doporucuju vzit s sebou vicero obleceni. Jsou tam tedy takove automaty na vysouseni lidi, ale na total promoceny dite je to kratky. :)
Jsou tam stanky s obcerstvenim a prilehlym posezenim, kde se da levneji koupit hamburger, myslim ze je za 5eur, my chodili do restaurace s detskym koutkem, hlavni jidlo asi 12-15 eur.
Kupovala jsem balicek ubytovani a 2 dny vstupneho na legoland.com. Cena neni nijak nadsazena, spis o neco min, a clovek ma aspon klid s hledanim hotelu a stani fronty na listky.
Ostatni jidlo jsme si kupovali v Lidlu v mestecku Krumbach, kde byl hotel. Ceny levnejsi jak u nas.
Celkove je tam vsechno pekne zorganizovane, to matejska je proti tomu velky chaos. :) Pro deti raj, letos pojedem zas. Doporucuju jet ve vsedni den, my byli patek - uplne prazdno  a sobota, i kdyz prselo byli vsude fronty.

Petrjr

Osma: Obecně: Perfektní postřehy. Víceméně právě to jsem chtěl vědět ohledně hřišť, dětských koutků a mrněte kontra větší děti plus odběhlý tatínek pro LEGO nákupy.

  Záchody a hlavně voda na umytí povzbuzující. Náhradní oblečení vždy bereme  (a skoro vždy se užije), není problém. Cena za jídlo v restauraci očekávaná.

Ravenhorn

SUper. Teď se mi strašně zachtělo tam co nejdříve zajet. :-)
Castle, Pirates a Star Wars.

patrix

Ide niekto z Vás v dohladnej dobe do Legolandu ? Alebo spýtam sa inak. Objednával niekto priamo od nich on-line pobyt ? Chceli by sme ist koncom augusta (2+1) tak sa chcem spýtať ako na to.

1. oplatí sa to on-line u nich, alebo radsej cez legacika ? Samozrejme vlastná doprava...
2. ak chceme ísť na dva dni, objednávať hotel znova od nich ? (to MIDI Package Deal Plus), alebo iba lístky a ísť na blind a nájsť si tam niečo volné sám ?
3. ak si dám ten dvojdenný, začína to nocou, kedy prídeme, alebo končí ?

PS: 2+1 osoby, vstup na 2 dni, 2 noci v ich hoteli vychádza nejakých 295 euráčov.

dalej ma už nič nenapadá... díky...


Maci

Minulý víkend jsem byla v Legolandu. Zájezd jsem si nekupovala. Měla jsem to štěstí, že jsem ho vyhrála od firmy Quelle.
Organizovala ho pro ni cestovní kancelář Frankenland s.r.o. Od začátku byl inzerován jako dvoudenní s ubytováním a snídaní. Podrobnosti o organizaci zájezdu jsem přes veškerou snahu i snahu zástupkyně Quelle od firmy Frankenland nedokázala sehnat.  Znala jsem pouze čas odjezdu a orientačně příjezd.
Přesto jsme se s manželem a starší dcerkou vydali a s sebou jsme vzali ještě neteř.  Při nástupu jsem se dozvěděla co nás čeká. Celá sobota od devíti ráno do půl šesté večer - přesun do Německa, potom ubytování.  Až druhý den Legoland - až od desíti kdy otvírají - a  odjezd už ve dvě odpoledne !!
V Legolandu jsme strávili POUZE 4 HODINY  čistého času !!!!! ( Cestovka původně plánovala jen tři - po hlasitém protestu účastníků jsme vyhádali hodinu navíc) Zbytek času připadl na přesuny do Německa a z Německa a ubytování.  Autobus s omezovačem rychlosti - Praha - Gunzburg 8,5 hodin jízdy !
Organizace zájezdu ze strany cestovky byla hrozná. Paní od cestovky co nás doprovázela v životě v Legolandu nebyla a zdálo se mi, že je jí divné co tam chceme tak dlouho dělat. Natož aby poradila lidem kam se tam podívat, když už máme tak málo času.

Samotný Legoland byl úžasný zážitek! Mohla bych tam být týden v kuse. Obě holky které jsme měli s sebou (8 a 9 let) skoro brečely, když jsme je po tak krátkém čase rvali z atrakcí.  Já málem taky.

Firmě Quelle která v tom byla naprosto nevině musím jen poděkovat za krásný, byť trochu zkalený zážitek. Zástupkyně od Quelle tvrdí, že příště budou lépe vybírat komu svěří zakázku, když za nás vyplázli tak hříšné peníze.
Přitom by stačilo trochu kombinovat ( např. odjezd již v pátek na noc, celý den Legoland, ubytování v hotelu večer a návrat v neděli)

Do legolandu se určitě letos ještě vypravím. Ale bude to po vlastní ose a nebo budu cestovku dobře vybírat podle programu zájezdu. Dvoudenní zájezd do Legolandu neznamená nikdy, že tam strávím celé dva dny, to mi bylo jasné, ale 4 hodiny je fakt katastrofa.

hobby

#44
Tahle cestovka si patrně popletla Legoland s venkovskou poutí. Už podle vstupného (i zlevněného skupinového) jim mělo být jasný, že jde o něco víc, než se povozit na kolotoči ... >:D.
Pokud tam letos opět vyrazíme, tak opět samostatně a s plnou dobou pobytu (od 10 do 20 hod). Poreferuji.

Ravenhorn

Tak to tě lituji 4 hodiny na LEGOLAND? To je tak nakouknout co kde je  a pak jet zase domů  :o
Castle, Pirates a Star Wars.

Maci

Proběhli jsme to opravdu rychle, ještě štěstí, že nebyly velké fronty na atrakce. Nejlepší byla Dschungel X-pedition - velká skluzavka ve člunu do jezera a horská dráha Feuerdrache, která začíná v hradu. Chvilku jsme se zdrželi v Lego Fabric obchodě, koupila jsem si nějaké volné dílky, trochu jsme prohlédli miniland - modely staveb a byl konec.

rdk

Já byl v Legolandu (jednu) hodinu a myslím, že sem viděl vše potřebné - miniland....

A ta hodina byla gratis. 8)

J0hny54

Citace od: rdk kdy 26.06.2007, 19:01:18
Já byl v Legolandu (jednu) hodinu a myslím, že sem viděl vše potřebné - miniland....

A ta hodina byla gratis. 8)

A jak to tam ošéfujou, aby jsi za tu hodinu opravdu odešel ?

rdk

Citace od: J0hny54 kdy 26.06.2007, 19:57:23
A jak to tam ošéfujou, aby jsi za tu hodinu opravdu odešel ?

Jmenuje se to Shopper's Pass. Sejmou embossovanou kartu "žehličkou" a já jim podepíšu účtenku na částku vstupného.

Když stihnu odejít do hodiny, tak mi tu účtenku vrátí a jelikož to není on-line transakce, tak vůbec nebude zaúčtovaná. No a kdybych se nestihl vrátit, tak mi tu částku strhnou jako off-line platbu kartou.

Dokonce, když se nakoupí za 35 (nebo 50?) dolarů, tak vracejí i 10 babek za parkovné.

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 26.06.2007, 20:04:18
Citace od: J0hny54 kdy 26.06.2007, 19:57:23
A jak to tam ošéfujou, aby jsi za tu hodinu opravdu odešel ?

Jmenuje se to Shopper's Pass. Sejmou embossovanou kartu "žehličkou" a já jim podepíšu účtenku na částku vstupného.

Když stihnu odejít do hodiny, tak mi tu účtenku vrátí a jelikož to není on-line transakce, tak vůbec nebude zaúčtovaná. No a kdybych se nestihl vrátit, tak mi tu částku strhnou jako off-line platbu kartou.

Dokonce, když se nakoupí za 35 (nebo 50?) dolarů, tak vracejí i 10 babek za parkovné.

LOL, tak to bude RDEL, až ty davy Čechů se stopkami v pazourech budou běhat každou hodinu na vrátnici pro novou účtenku. ROFL.

tazzy

Citace od: rdk kdy 26.06.2007, 20:04:18
Citace od: J0hny54 kdy 26.06.2007, 19:57:23
A jak to tam ošéfujou, aby jsi za tu hodinu opravdu odešel ?

Jmenuje se to Shopper's Pass. Sejmou embossovanou kartu "žehličkou" a já jim podepíšu účtenku na částku vstupného.

Když stihnu odejít do hodiny, tak mi tu účtenku vrátí a jelikož to není on-line transakce, tak vůbec nebude zaúčtovaná. No a kdybych se nestihl vrátit, tak mi tu částku strhnou jako off-line platbu kartou.

Dokonce, když se nakoupí za 35 (nebo 50?) dolarů, tak vracejí i 10 babek za parkovné.

A je to tak ve všech nebo jenom v tom americkém??

rdk

Citace od: banana.com kdy 26.06.2007, 20:26:11
LOL, tak to bude RDEL, až ty davy Čechů se stopkami v pazourech budou běhat každou hodinu na vrátnici pro novou účtenku. ROFL.

V americe moc čechů není a amíci to asi moc nezneužívaj... 8) ;D

V německu to na webu nemaj, tak tam taková možnost asi není.

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 26.06.2007, 21:01:43
V německu to na webu nemaj, tak tam taková možnost asi není.
Heh, ví proč, mají ČR moc blízko  ;D

Jonas

Citace od: rdk kdy 26.06.2007, 21:01:43
V německu to na webu nemaj, tak tam taková možnost asi není.

V Günzburgu i v Billundu to údajně je - snad na 30 minut. Psalo se o tom před časem na 1000steine v souvislosti, jak nakupovat kostky. Takže lidi, kteří to tam znají, si doběhnou udělat nákup, a pak si nechají vrátit vstupné.   
Jonas - Můj Brickshelf

Maci

CitaceV Günzburgu i v Billundu to údajně je - snad na 30 minut. Psalo se o tom před časem na 1000steine v souvislosti, jak nakupovat kostky. Takže lidi, kteří to tam znají, si doběhnou udělat nákup, a pak si nechají vrátit vstupné.

Ptala jsem se v Günzburgu asi hodinu před zavíračkou (v sobotu večer v 17:45) jestli je možné se tam dostat levněji třeba jen na nákup kostek, protože atrakce stejně končí o hodinu dříve. V pokladně mi tvrdili že bohužel musím zaplatit celou jednodenní vstupenku a ať to nedělám že se to nevyplatí a radši přijdu až druhý den. O tom že bych vstupenku mohla po půl hodině vrátit a dostala bych zpět prachy nepadlo slovo. Netvrdím, že to není v Günzburgu možné, ale asi bych se na to musela přímo zeptat. Já jsem v té době netušila že něco takového lze a taky bych musela být asi lépe jazykově vybavená. Paní v pokladně mluvila plynně anglicky a já jsem jí sice rozuměla skvěle, ale nejsem moc pohotová v konverzaci a odpovědi skládám těžce ::) . Na kase a v prospektech je uvedeno jen vstupné pro dospělé, děti a seniory na jeden nebo dva dni a vstupené pro skupiny, další podrobnosti žádné.

patrix

Ešte raz by som sa chcel spýtať, ako je to z tým dvojdnovým package v Legolande.

je to :
1. noc, den, noc, den, domov
2. den, noc, den, noc, domov

Už by som to chcel objednať, čakám iba na túto informáciu...

dík...

Maci

#57
CitaceIde niekto z Vás v dohladnej dobe do Legolandu ? Alebo spýtam sa inak. Objednával niekto priamo od nich on-line pobyt ? Chceli by sme ist koncom augusta (2+1) tak sa chcem spýtať ako na to.

1. oplatí sa to on-line u nich, alebo radsej cez legacika ? Samozrejme vlastná doprava...
2. ak chceme ísť na dva dni, objednávať hotel znova od nich ? (to MIDI Package Deal Plus), alebo iba lístky a ísť na blind a nájsť si tam niečo volné sám ?
3. ak si dám ten dvojdenný, začína to nocou, kedy prídeme, alebo končí ?

PS: 2+1 osoby, vstup na 2 dni, 2 noci v ich hoteli vychádza nejakých 295 euráčov.

dalej ma už nič nenapadá... díky...


CitaceEšte raz by som sa chcel spýtať, ako je to z tým dvojdnovým package v Legolande.

je to :
1. noc, den, noc, den, domov
2. den, noc, den, noc, domov

Už by som to chcel objednať, čakám iba na túto informáciu...

To nemám tušení, nevím zda tady na Kostkách je někdo, kdo objednával online pobyt v Legolandu s ubytováním.
Snad ti pomůže informace, že hotel se snídaní  přímo u Legolandu byl za 50 EUR dvoulůžkový, 60 EUR dvoulůžkový s jednou či dvěma přistýlkami a 80 EUR čtyřlůžkový pokoj na jednu noc - řetězec Eurohotel
www.ahc-hotels.com
Počítám ubytování na dvě noci pro tři lidi 2x80=160 EUR (nebo dvoulůžkový s přistýlkou 2x60=120 EUR)
Vstupenka na dva dny pro dva dospělé a dítě 49+49+39=137 EUR
Celkem tedy 297 EUR ( respektive 257 EUR) plus něco za parkování. Při online zabukování vstupenek je také nějaká malá sleva na vstupném cca 10euro celkem.
Tady je odkaz na stránku Legolandu kde nabízejí různé balíčky služeb - různé počty nocí a vstupů, můžeš to propočítat pro tvojí rodinu, myslím, že je to celkem srozumitelné a v češtině.
http://legolandtours.de/midi-plus-paual,1316.html
Pro srpen, dva dospělé a jedno dítě na 2 lůžk. pokoji s přistýlkou je to za dvě noci a dva vstupy 295 EUR jestli dobře počítám.
Domnívám se, že se začíná nocí, skoro všechny cestovky z ČR využívají stejný rezervační systém a všichni tam mají nejdříve ubytování a  potom Legoland.  Ale neručím za to na sto procent, třeba si ty noci můžeš zvolit jak chceš, hlavně musí jít dvě za sebou. Nejlepší by asi bylo napsat dotaz přímo do Legolandu nebo do hotelu který hodláš použít.
Jak je na tom Legáček s  organizací zájezdu se můžeš zeptat přímo na Legáčku, stálo by to pro tvojí rodinu v přepočtu asi 330 EUR
Jet na vlastní pěst a nebo si koupit pobyt online se mi zdá skoro nastejno ( nebo je to po vlastní ose možná i mírně levnější), v druhém případě je výhoda, že nemusíš v sezoně shánět volný hotel. Nevím zda se platí předem, pokud ano tak v tomhle případě riskuješ, že když se z jakéhokoliv důvodu nedostavíš (nemoc, nehoda cestou) tak máš prachy v čudu.


Maci

Nevím jak dlouhou budeš mít cestu, ale já bych volila asi cestování přes noc - nebo vyjet brzy ráno. Pak celý den Legoland,večer ubytování v německém hotelu, druhý den Legoland a  v podvečer odjezd domů. Také by šlo první  den přejet celou ČR, první noc spát v ČR blízko k hranicím v nějaké lacinější formě ubytování a ten kousek po Německu dorazit ráno než Legoland otvírá. Totéž by šlo provést i při návratu. Pokud to máš daleko. Já jsem ze severních Čech a tak bych mohla jet na jeden zátah.

Maci

Tady je odkaz na fotky z zájezdu do Legolandu

http://home.karneval.cz/0170694401/index.htm