Lugbulk 2012 SPACE a SW

Založil peki, 13.12.2011, 11:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

STARHAWK:
1) v době kdy jsem tam přidával seznam tak tam byl Hinge Plate 1 x 4 Swivel Top / Base Complete Assembly - MdStone co máš taky na seznamu.
Navíc není to finální seznam, pouze jsem vybral dílky ke kterým se vyjádřilo víc lidí.
2) s tím souhlasím
3) viz první bod
4) navrhoval jsem bricky 1x16
5) ok přidáno

STARHAWK

Citace od: Robbed kdy 19.12.2011, 11:20:18
STARHAWK:
4) navrhoval jsem bricky 1x16

Fajn tak sa nam to uz zacina nejak rysovat. Co sa bodu 4 tyka tak potom by som navrhol dat prec 7 a 8 a mame dalsie 2 sloty volne.


All>
este niekto lobuje za Bacta Tank / Klonovacie valce ? Trans-Light Blue Cylinder Half 2 x 4 x 5 with 1 x 2 cutout - aktualne len v jednom exclusive sete ale aktivny dielik. Vote for Bacta tank do kazdej lode a zakladne :)  - lepsie ako nepodarena bacta z Republic Attack Gunship 7676 tam sa minifig vpratava velmi divno. Dokonca polka zmieneneho dieliku sa da skor viuzit na nejaky medic modul / krio jednotku a pod.

S.t.a.l.k.e.r.

K zoznamu len pripomienka, ze ked sa objedna Slope 75 2 x 2 x 3 - Tan tak nech je k nemu aj diel Slope 75 2 x 2 x 3 Double Convex - Tan. Je to podobna logicka dvojica ako v pripade DkStone Brick 1x2 a 1x4.

Brick 1x16 chcete pouzit ako? Zdaju sa mi prilis velke, hodil by sa mi rozmer 1x12, ale v principe nie som proti.

Colonel32

Slope 75 convex v tan je dost odvaha, a mám docela pochyby že ho TLC dá k dispozici.

Luky1987

Byl bych pro Plate 2x16 DBG/LBG, těch bych potřeboval několik set ks >:D
Ale spokojil bych se i s kratšími...

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Colonel32 kdy 19.12.2011, 12:08:12
Slope 75 convex v tan je dost odvaha, a mám docela pochyby že ho TLC dá k dispozici.

Neviem ci rozumiem co tym myslis, mozes objasnit, pls?

Colonel32


S.t.a.l.k.e.r.

Aha... za pokus by to mozno stalo.

Robbed

#38
STARHAWK: bricky 1x2 a 1x4 by teoreticky šly přesunout do kategorie ostatní, dají se využít kdekoliv. Prozatím jsem je přesunul v seznamu úplně dolů.

Co se týče tan slope 75 convex - už sice nějaké méně obvyklé dílky dříve prošly, ale tenhle se vyskytuje jen ve dvou spešl setech, takže šance je podle mě opravdu minimální.



A nebo co vysoké bricky ? dark/light bluish gray ?

Brick 1 x 2 x 5
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2454
Brick 1 x 6 x 5
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3754

Colonel32


Robbed

Tak to mi nějak uniklo ;D :-X, tak to případá v úvahu asi jen ten Brick 1 x 2 x 5.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: peki kdy 13.12.2011, 11:54:45
7. Plate, Round 1 x 1 - TrNeonGreen
10. Brick 1 x 16 - DkStone
11. Brick 1 x 16 - MdStone

Zaujimalo by ma vyuzitie tychto troch dielov, o ake mnozstva je zaujem? O vyuziti dielov 1x16 mam aspon matnu predstavu, ale ten round plate...  ???

Luky1987

To je Crannerit pro Mtrona ;)

Daniel

Citace od: Stalker kdy 20.12.2011, 15:28:32
... ale ten round plate...  ???
Nevím jak moc se podílíš na výstavách, ale třeba Mtron celkem dost. Takže pokud napíše, že je nutně potřebuje, tak proč mu nevyhovět...

STARHAWK

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 20.12.2011, 15:37:44
Citace od: Stalker kdy 20.12.2011, 15:28:32
... ale ten round plate...  ???
Nevím jak moc se podílíš na výstavách, ale třeba Mtron celkem dost. Takže pokud napíše, že je nutně potřebuje, tak proč mu nevyhovět...


To je sice pravda ale nemuseli by sme minat slot na suciastku specificku len pre jedneho cloveka, ktora sa vyraba stale a da sa zohnat lacno vo velkom mnozstve tuna u suseda (postovne by nemuselo byt tak drasticke)

Plate, Round 1 x 1 - TrNeonGreen

ja tam asi budem muset poriesit toto, kedze sa asi do zoznamu nedostane a taktiez je to lacny diel a bude tu este dlho

Dark Bluish Gray Tile, Modified 1 x 2 Grille with Bottom Groove / Lip

Mtron dostal dostatok svojich dielov do zoznamu a naozaj radsej zoberme diel ktory sa nobjavuje tak casto ako nieco co tu bude stale a dostatok. Predsa ten diel je permanentne ako extra part vsade kde sa objavi.

Colonel32

Citace od: STARHAWK kdy 20.12.2011, 15:57:58
Mtron dostal dostatok svojich dielov do zoznamu a naozaj radsej zoberme diel ktory sa nobjavuje tak casto ako nieco co tu bude stale a dostatok. Predsa ten diel je permanentne ako extra part vsade kde sa objavi.

A už nám rostou drápky...
Mimochodem, můj původní návrh byl, aby seznam dílů směli sestavovat POUZE vystavovatelé, Peki je ale děsně benevolentní...

STARHAWK

Citace od: Colonel32 kdy 20.12.2011, 16:31:26
Citace od: STARHAWK kdy 20.12.2011, 15:57:58
Mtron dostal dostatok svojich dielov do zoznamu a naozaj radsej zoberme diel ktory sa nobjavuje tak casto ako nieco co tu bude stale a dostatok. Predsa ten diel je permanentne ako extra part vsade kde sa objavi.

A už nám rostou drápky...
Mimochodem, můj původní návrh byl, aby seznam dílů směli sestavovat POUZE vystavovatelé, Peki je ale děsně benevolentní...

Ja som vystavovatel :) - vystavoval som na nasej vystave v Banskej Stiavnici a este v obchodnom centre Aupark ale to nebolo organizovane kostkami

A pokial viem, tak diskutujeme o zozname, tak snad mozem napisat svoj nazor. A taktiez pisem ze diel podobnej kategorie co by som chcel si tiez budem muset riesit individualne napr u toho poliaka. Uspora u takejto suciastky nie je cez Lugbulk az tak markantna.
Kedze hladame nejaky prienik dielov ktore sa hodia viac ludom tak uz som Mtrona podporil ale zase nemusia byt na zozname len diely pre neho, ja by som si tiez zelal celu plejadu Tan dielov, ktore sa mi zidu na Hornooresansky kostol, ktory budem prerabat, Trnavsku mestsku vezu a Tatooine stavby na ktore si uz zhanam diely.

Colonel32

#47
Tak to ovšem diametrálně mění situaci.

Bude potřeba najít nějaký systém přehledu vstavovatelů, abych se takovýchto faux pas už nedopouštěl.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 20.12.2011, 15:37:44
Nevím jak moc se podílíš na výstavách, ale třeba Mtron celkem dost. Takže pokud napíše, že je nutně potřebuje, tak proč mu nevyhovět...

Nerozumiem tvojej poznamke...
Filozofia LB bola doteraz asi taka, aby sa neobjednavaly diely, z ktorych sa objedna maly pocet alebo sa daju na BL zohnat relativne lacno. Udaj o pocte kusov, ktore sa clovek zaviaze odobrat by mal byt sucastou poziadavky a pomoze adminovi sekcie pri zostavovani finalneho zoznamu. Asi by ste mi nepodakovali keby som tvrdil ze potrebujem brick 2x2x3 a dodany by bol jeden 100 kusovy batch...

Daniel

Citace od: Stalker kdy 20.12.2011, 16:55:21
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 20.12.2011, 15:37:44
Nevím jak moc se podílíš na výstavách, ale třeba Mtron celkem dost. Takže pokud napíše, že je nutně potřebuje, tak proč mu nevyhovět...

Nerozumiem tvojej poznamke...
...
Z tvé odpovědi si teda asi můžu odpovědět sám...nepodílíš. A ať má C32 názory jaké chce, v tomto s ním souhlasím: Bez výstav není LB, který je vlastně taková odměna za propagaci Lega. Takže lidi co vystavují prostě logicky nějakou výhodu mít musí - čemu na tom nerozumíš?

Aneb: Chápu, že zrovna plate round není raritní a těžko sehnatelnej dílek... Ale na druhou stranu radši uvidím na další výstavě podobné běžné díly, než cenné díly u nevystavovatele doma v šuplíku...

killco

Dovolím si aj ja trochu skočiť do debaty. Podľa mňa je dostatočnou odmenou pre vystavovatelov to že ich podporí xy podporovatelov lugbulku a tým navýši ich limit do pre nás "nevystavovatelov" nepredstavitelných výšin.

To že niekto ešte nevystavoval môže znamenať aj to že mu na to práve chýbajú diely za rozumnú cenu. Uznávam Mtrona a jeho diela sú skutočnou ozdobou tejto komunity, ale minúť slot na round plate 1x1 , ktorých je na BL milión za 1 cent sa asi nielen mne zdá dosť divné. Pritom pochybujem že Lego ich dá v lepšej cene. Ale ok, nie som vystavovatel (zatial), takže je to na vás. My sme tu len do počtu  ???

Colonel32

Citace od: killco kdy 20.12.2011, 19:22:54
To že niekto ešte nevystavoval môže znamenať aj to že mu na to práve chýbajú diely za rozumnú cenu.

Dříve jsme zvládali zorganizovat výstavy úplně bez Lugbulku. Drahé díly jsme si kupovali za tržní cenu, tak se buď nahrazovaly něčím jiným, nebo se na ně muselo ušetřit. Říct, že nemohu vystavovat proto, že jsem si v Lugbulku ještě nemohl nakoupit díly jaké jsem potřeboval je prachsprostý alibismus a výsměch všem, kteří se na výstavách v minulosti podíleli.

Mtron

Prosím pánové. Je to návrh, návrh který padl v době kdy nebyl v seznamu SPACE žádný dílek. Žebral jsem u Pekiho, aby SPACE mohlo mít podíl na získání dílků z Lugbulku. Každopádně jsem dal svůj návrh dílků a je to vše na debatě nás Kostkařů. Prosím netahejte něco jako moje dílky. Nejde o zásluhy, kdo, co, kde postavil a kde bude stavět. Jde o to dostat maximum možných dílků, které se špatně shání na BL či ze setu. Byl bych moc rád, aby tato debata neklouzala někam k vděčnosti za to či ono. Pokud se daný dílek bude hodit více lidem a bude koupen v hojném počtu, bude zařazen do seznamu. Nechci a opakuji mít nějaká privilegia za nějaké výstavy. Po sháním si dílky jinak. Byla tu šance a tak jsem se ji chopil.


MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

#53
To je zase flame, tr-neon plate 1x1 jsem oddělal.

Stalker: co takhle bricky 1x16 zaměnit za 1x8 nebo ? (je někdo další zásadně pro/proti brickům 1x16 ? )
a nebo alternativa je ještě zmiňovaný vysoký brick 1x2x5...



DkStone Tile 1x2 with Grille - by nebyla úplně marná, ale to už bych možná byl pro nějaké tile 1x8, ty se shánějí hůř.

Cavelon

Citace od: Robbed kdy 20.12.2011, 19:47:18
je někdo další zásadně pro/proti brickům 1x16 ?

Ak prejdú, tak budem mať aj ja o nich záujem, farba môže byť ale ľubovoľná.

Micho

Citace od: Cavelon kdy 20.12.2011, 19:57:12
Citace od: Robbed kdy 20.12.2011, 19:47:18
je někdo další zásadně pro/proti brickům 1x16 ?

Ak prejdú, tak budem mať aj ja o nich záujem, farba môže byť ale ľubovoľná.

Velmi dobre na stavanie terenu, na farbe nezalezi, tak ako pise Cavelon. Podporujem.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Robbed kdy 20.12.2011, 19:47:18
To je zase flame, tr-neon plate 1x1 jsem oddělal.

Stalker: co takhle bricky 1x16 zaměnit za 1x8 nebo ? (je někdo další zásadně pro/proti brickům 1x16 ? )
a nebo alternativa je ještě zmiňovaný vysoký brick 1x2x5...

DkStone Tile 1x2 with Grille - by nebyla úplně marná, ale to už bych možná byl pro nějaké tile 1x8, ty se shánějí hůř.

Nechcem aby si odmazaval diely len kvoli tomu, ze som sa spytal. Na jednoduchu otazku jednoduchu odpoved. Flame tu obvykle sposobuju ludia, ktorych sa dana tema netyka, prip. len okrajovo. Ak Mtron potrebuje 2000 alebo 5000 trans neon round plate a dokaze si to pre tebou obhajit, nemam s tym problem a urcite ani nikto dalsi. Ani vyhrady voci 1x16 nie su zasadne. Vedel by som si tam predstavit ine diely zo svojho navrhu (nakoniec kazdy by si tam chcel presadit co najviac 'svojich' dielov), ale ak sa zvysok zhodne na 1x16, lebo sa hodia na stavbu cohosi, co si ja momentalne nedokazem predstavit, tak nech tam ostanu. Radsej zostavit dlhsi zoznam a z neho vyberat najpotrebnejsie a najhodnotnejsie diely sa nakoniec pod tlakom rozhodnut zle.

Na margo mlatenia prazdnej slamy typu vystavovatel a podporovatel len zopakujem co napisal Killco, v prvom kole bol limit mnohych ludi vyssi aj vdaka tomu, ze (nielen ja) som bol podporovatel. Ak k tomu niekto citi potrebu mi cosi napisat, tak prosim cez PM.

Luky1987

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 20.12.2011, 18:27:16
Aneb: Chápu, že zrovna plate round není raritní a těžko sehnatelnej dílek... Ale na druhou stranu radši uvidím na další výstavě podobné běžné díly, než cenné díly u nevystavovatele doma v šuplíku...

Přesně tohle jsem chtěl včera napsat.
Přes každý Lugbulk protekly statisíce dílků pro desítky lidí, a kolik z nich zde něco za poslední rok představilo? Za poslední rok by na slušná díla stačily prsty na obou rukách...
Proto jsem také pro obyčejné dílky ve velkých množstvích pro někoho, kdo udělá obří diorama na výstavu, než aby si někdo šudlal padesát raritek doma v šupleti.
Účel Lugbulku je nákup čehokoliv ve velkém.

Robbed

K seznamu v prvním příspěvku: položky 1-11 bych tedy už asi neměnil (?).

Jako další jsem přidal dílky, o kterých se zde mluvilo. Prosím vyjádřete se k těmto dílkům, nebo navrhněte jiné a já je tam přidám. Pokud někdo podpoří některý dílek, tak ho posunu v seznamu výš, takže se tím vyfiltrují dílky, o které je větší zájem.


* tan tile 2x4 ze STARHAWKova seznamu jsem nahradil za tile 2x2, podle mě je více využitelná.

Cavelon

Citace od: Robbed kdy 21.12.2011, 11:58:31
K seznamu v prvním příspěvku: položky 1-11 bych tedy už asi neměnil (?).

OK, mne z toho vyhovuje 4-5 položiek, takže určite sa tu priživím. :)

Okrem toho, je pre mňa zaujímavá aj Tile 8 x 16 with Bottom Tubes - DkStone (teraz na mieste 12.), ale navrhoval som to aj v sekcii town. Ak máte niekto ďalší záujem o túto položku, skúste ju u "towňákov" tiež podporiť a tu by sa mohla potom vypustiť. 8)