Star Wars

Založil Darth, 30.10.2012, 23:45:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

STARHAWK

Mne sa to zatial celkom paci. Ten kresleny styl je moc disnay ale na to si hadam zvyknem, ved aj CW mali svojsky styl. Ten prak je celkom vychytavka - je to maly ulicnik, blaster asi nebude nosit. Drsny bude Chopper, toho som si oblubil uz teraz :)
Vesmirne sceny vypadaju paradne zatial, konecne oddych od CW strojov.

STARHAWK

Dalsich par minut Rebels, scena utoku na Ghost - uplne kopiruje utok TIE pri uteku z Death Star v niektorich veciach ale ta interakcia medzi posadkou nema chybu :D :D :D
Najdete na strankach starwars.com

STARHAWK

#122
Rebels prva cast je uz od vcera vonku, kto hlada, najde.
Je to podla mna celkom dobre, hlavne tie interakcie medzi hl. postavami.


A dokonca to budete mat aj po cesky na Disnay cz

Kubos.cz

Super dík za info, nějak mi to uniklo musím si to přidat do svého seriálového kalendáře. Veřer to zkouknu a cz dabing bych neriskoval

Futurion

Mě by zajímalo kam dal Disney všechny schopné animátory  >:(

Kubos.cz

Animovat frozen :-D

Kubos.cz

Tak musím říct, že to nebylo tak hrozný mohli to teda rozhodit na dva díly a trošku víc to probrat, ale co už. Jinak technicky hezčí a lepší než začátek clone wars jen ty přechody mi přišli takový rychlý a divný.

Celkem mě zajímá jak vysvětlí inquisitora, protože rule of two je Palpatine - Vader. Tahle situace byla ve star wars force unleashed, a možná taky díky tomu nebyla nikdy kánon.

Nějaký rychlý poznámky k ději :



-------------SPOILERY-------------




- Obi-Wanovo varování z ep III, definice síly z ep IV toto se mi opravdu líbilo.
- Wookie gunship  ::)
- Kessel spice mine mě hodně překvapil.
- Nové imperiální stroje se mi líbí i na ghost jsem si zvykl docela rychle
- Doufám, že to bude pokračovat v podobném duchu možná i stím vývojem jako cw - dočkáme se trošku závažnějších témat a dílů, spousta postav, ne-li všichni by teoreticky měli umřít  ;D
- agent Kallus je celkem fajn, to že ho v podstatě 2x zabijou a vždycky unikne smrti je sice pochopitelný, ale doufám, že to nebude v každém díle. A o tu jeho cartoon reakci na Kesselu bych ignoroval
- Sabine je badass, ale romance mezí ní a Erzou ? prosím ne








.

STARHAWK

#127
Citace od: Kubos.cz kdy 02.10.2014, 10:58:29
Celkem mě zajímá jak vysvětlí inquisitora, protože rule of two je Palpatine - Vader. Tahle situace byla ve star wars force unleashed, a možná taky díky tomu nebyla nikdy kánon.


Nějaký rychlý poznámky k ději :

-------------SPOILERY-------------

- Obi-Wanovo varování z ep III, definice síly z ep IV toto se mi opravdu líbilo.
>> jo to bolo pekne previazanie, zaujimave ze to dal do holocronu
- Wookie gunship  ::)
>> v skutocnosti bol krajsi ako model z Lega co ma vyst, wookiovia boli ale trosku divny aspon ten kratkonohy
- Kessel spice mine mě hodně překvapil.
>> Kessel musim najkst ako ma vyzerat podla popisu, mam pocit ze nemal zrovna dichatelnu atmosferu
- Nové imperiální stroje se mi líbí i na ghost jsem si zvykl docela rychle
- Doufám, že to bude pokračovat v podobném duchu možná i stím vývojem jako cw - dočkáme se trošku závažnějších témat a dílů, spousta postav, ne-li všichni by teoreticky měli umřít  ;D
>> tiez dufam ze to nabere na vaznosti
- agent Kallus je celkem fajn, to že ho v podstatě 2x zabijou a vždycky unikne smrti je sice pochopitelný, ale doufám, že to nebude v každém díle. A o tu jeho cartoon reakci na Kesselu bych ignoroval
- Sabine je badass, ale romance mezí ní a Erzou ? prosím ne
>> tak zatial to je skor jednostranna romance :) a pacila sa mi tam, je to teenager a jeho reakcia bola uplne prirodzena a pobavila ma


Inquisitor bol aj za cas Palpy-Vader napr Jerec, Inquisitorov bolo viac a asi neaspirovali na titul Dark Lord of the Sith. Proste to boli force usery v sluzbe Palpyho - duo sa tiez nemohlo venovat uplne kazdemu problemu osobne.

Starkillera si vzal Vader za ucna tajne.

uz sa tesim na dalsie casti, konecne mam zas na co cakat od tyzdna k tyzdnu :D


Jedine co je fakt blbe oproti CW ze v CW boli straty na oboch stranach a dost clonakov to schytalo pod palbou - tuna su stormici klasicky totalne slepi aj na 3 metre strielaju uplne mimo !!! A kedze tam budu asi iba hl. hrdinovia tak to v tomto duchu bude pokracovat leb o hl. hrdinovia zomret nemozu.

Foton

Citace od: STARHAWK kdy 02.10.2014, 11:34:29
A kedze tam budu asi iba hl. hrdinovia tak to v tomto duchu bude pokracovat leb o hl. hrdinovia zomret nemozu.

Ale můžou   >:D Viděl/četl jsi Hru o trůny/Píseň ledu a ohně?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

STARHAWK

Citace od: Foton kdy 02.10.2014, 13:42:29
Citace od: STARHAWK kdy 02.10.2014, 11:34:29
A kedze tam budu asi iba hl. hrdinovia tak to v tomto duchu bude pokracovat leb o hl. hrdinovia zomret nemozu.

Ale můžou   >:D Viděl/četl jsi Hru o trůny/Píseň ledu a ohně?

Heh videl, masaker na svadbe, Oberin ......... ale to je uplne ina kapitola. Ten autor sa v tom vyslovene vyziva ze robi take zvraty, ktore nie su v sucasnych filmoch / literature beznim javom.

I ked prekvapil ma aj CW ked nechali zomret tu dievcinu co viedla odboj na nejakej planete - Asoka ju nedokazala zachitit silou (co som bol prekvapeny). Dalej zabitie kralovny na Mandalore (Satin sa volala ?) Maulom, to bolo hodne drsne a necakane.

Futurion

Citace od: Kubos.cz kdy 02.10.2014, 10:58:29


Celkem mě zajímá jak vysvětlí inquisitora, protože rule of two je Palpatine - Vader. Tahle situace byla ve star wars force unleashed, a možná taky díky tomu nebyla nikdy kánon.


Jak už tu zaznělo. Inkvizitor není Sith. Je to "jen" force user vycvičený v temné strany síly. Dost na to, aby dokázal eliminovat Jedie a zároveň tak málo, aby pro opravdového Sitha nepředstavoval žádnou hrozbu :) Takových bylo hodně a plnili různé funkce (třeba Mara Jade). Něco podobného byla i Asajj Ventress.

germik

Ono to pravidlo dvou není asi zas tak žhavé - teď jsem četl Dartha Plagueise (teda nevím jestli to je úplně kánon) a tam bylo docela běžné že si mistr cvičil do zálohy tajně jiného učně...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

havlik.jakub666

Citace od: germik kdy 02.10.2014, 18:41:28
Ono to pravidlo dvou není asi zas tak žhavé - teď jsem četl Dartha Plagueise (teda nevím jestli to je úplně kánon) a tam bylo docela běžné že si mistr cvičil do zálohy tajně jiného učně...

Ještě nedávno to kánon byl, teď je ale kánon jen filmy, CW a Rebels
LEGO forever

germik

Nojo vlastně, ale to je jen kvůli Disneymu jestli jsem to pochopil správně, ne? Mně osobně se to fakt líbilo a do ságy sedělo jak zadnice na hrnec... :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Kubos.cz

Jo, disney "zrušil" kánon kromě filmů cw a rebels. Prý v tom byl bordel a chtějí nový přehledný kánon. Jinak všechno óstatní má být pod značkou star wars legends což zní dobře :) A soudně podle rebels to vypadá že na Zahna a spol nezapomněli a hodně materiálu se použije což mi dělá radost.

Teď už mám obavy jen z toho jak budou vypadat filmy a co teda vymysleli za příběh, osobně pořád doufám v akademii jedi.  ;D

Futurion

Jedi Academy a jedna z postav Kyle Katarn. Slintal bych blahem. Ale to se nestane. Když tak slyším o těch nových trooperech, co nejsou troopeři, ale soukromá armáda, tak mám rozpačité pocity. Snad jen proto, že neznám kontext a celek bude kulervoucí :)

Kubos.cz

Jo to určitě. Nejsem si jistý teď na mobilu se mi to nechce hledat ale Kyle Katarn byl tak populární postava, že se dostal i do ofi. kánonu.

Každopádně připomínka : dnes bude k dispozici další díl SW Rebels.

Futurion

O Katarnovi nevím, ale zpětně doháním poslední sérii Clone Wars a krom toho, že skřípu zuby, když slyším "Moraband", tak mě velmi mile překvapilo zanesení Darth Bana do příběhu, čímž se z něj také stal ofiko charakter. Ještě to nutně neznamená, že celý jeho příběh nemůže Disney kdykoli neuvěřitelně zprznit, ale lepší než jej vymazat zcela jako post-ROTJ postavy.

STARHAWK

dalsi diel SW Rebels je na nete uz tusim od 8.10. ono to davaju v predstihu na predplatenom kanaly ci kde.
Uz som ho videl a je vcelku super. Paci sa mi vyvoj postav a ako sa kazdej venuju - fakt to bude o postavach.
Jedine co zatial trosku pokulhava je ze dost prepouzivaju modeli - najme postavy co sa mihli v prvej casti sa skoro nezmenene objavili aj v druhej ale uplne inde a uplne ine postavy len strasne podobne oblecene.
V dvojke som si vsimol mozno easter eg v podobe droida podla McQuarieho a aj charakteru co ma na hlave podivnu celenko-masku ako povodny navrh Luka - tento nahlavnik sa ale objavil uz v jednotke len mi tak neudrel do oci a preto vidim ze tie modeli postav dost prepouzivaju bez vecsich zmien.

Inak pekne vidiet hromadnu dopravu v SW. Aj som sa najskor divil preco nejaka ministerka cestuje "autobusom" ale potom som pochopil ze to nebola uplne oficialna cesta :)

Kanan sa zatial ukazuje skor ako paserak nez ako Jedi - ale to je logicke dobou v ktorej sa to odohrava.

Agent Kallus zacina byt cisty zaporak. Cakal som ze ho skor vykresila ako zodpovednedneho Imperiala, ktory sa stara o poriadok v galaxii (taka seda postava), ale zatial to ide skor dost do zaporaka ktory si je vedomy spinavosti ktore on a Imperium robi a podporuje to.

Tesim sa uz na dalsiu cast (zeby zajtra ked uz je to tak popredu ???)

Kubos.cz

#139
O Kallusovy nemusíš už přemýšlet ten je jasně evil po tom jeho povídání otom jak si užil genocidu, ale je to škoda no. Možná pro mladší aby šlo jasně ukázat prstem on je zlej a nemůžeš říct "hej on dělá jenom svojí práci pro legitimní režim"  ;D
... i když na druhé straně naše parta hrdinů prodává zbraně dost pochybnýmu charakteru, který nevypadá zrovna jako klaďas. Sice je super, že ty zbraně nebude mít rasistický impérium, ale když ho mají zloději a vrazi to je v poho  ;D

Zatím se to zdá super zajímavější pro mě než cw a snaží se to hodně provázat v tomhle díle tantive IV, r2d2 c3po, Bail Organa ! že... Doufám, že uvidíme víc klasiky, ale ty nové lokace se mi taky líbí a jak říkáš hromadná doprava je super to se mi líbilo už i v nové trilogii.

Edit :

Ještě dodám stormtroopeři se netrefí z metru do ničeho evidentně, si pak člověk řekne jak mohli něco vůbec dobít  ;D

Doufám, že z Kalluse neudělají něco jako rakeťáky v pokemon. Prostě se objeví každý díl a bude tam otravovat jenom proto aby tam byl.

A hrdinové jak ti hodní tak ti zlí by mohli teda dostávat menší zásahy, protože Kanana střelí tank, neprojeví ani náznak krytí ale zvedne se a je v poho. Na stormtroopera spadne šiška ze stromu a on zemře  ;D , akorát klasika z dětských pořadů hodně padlých se hýbe

Při útoku na trading post jsme v podstatě viděli první duel, pokud lego těma dvouma slepenýma blasterama myslí tu electrostaff tak tady by se imho hodil nový mold. A ještě bych poznamenam, že ty tanky se chovali divně.


Další díl 1x3 "Figther flight" (žeby spectre) se má vysílat až v pá 24.10 a hned v pondělí 27. 1x4 "rise of the old masters".

Kubos.cz

#140
Znovu se odvysílá 1x1 Spark of rebelion a oběví se vněm Darth Vader s dabingem od Earla Jonese.

A už jste viděli ?? Epizoda 7 !

http://www.starwarsunderworld.com/2014/10/massive-amount-of-episode-vii-concept.html

Základna ve zničeném AT-AT je super, opakuje se tam nějaká holka i s lightsaberem, že by něco na styl Mary Jade (na jednom záběru s Lukem bojují proti někomu) ?. Teď mi došlo to bude vlastně Leia a Han  ;D. A nějaký nový sith, ale asi to nebude Hanův syn.

Edit : V komentech se spekuluje že ten záporák je Luke.  :o

Futurion

Některé obrázky vypadají epicky, ale jsou to jen artworky, ber to s maximální rezervou.

STARHAWK

Ta scena s Vaderom uz koluje na nete. Vader sa mi nepaci, bo ma velke a moz ostro zaoblene nadocnicove obluky - moc McQurie - uz to prehanaju podla mna.

E4 tiez dobra. Dufam ze to pojde stale takymto smerom a kvalitou.

Inak okrem stylu animacie to zas tak uplne pre deti nie je. Ako uz Kubos spomenul kladasi dealuju zbrane mafianom :) a posledne zhadzovanie stormikov z plosiny - seci kladasi si to naramne uzivali a chudaci stormici len bezmocne vrestali a padali dolu. Skoro ako ked som hral Force unleased a chytil stormika silou pod krk a sup ho nad priepast a pustit - kruuuuuteeeeee.

Zatial maju aj super hlody - "Aj tvoj to vie robit ?" na margo lightsaber vrtule :) dost pobavilo, hlavne ked to este aj Zeb zopakoval :D

Darth

#143
Abych navázal na tuto diskusi, která se už dostává dost OT:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45543.msg210908#msg210908

X-Wing vyšel v roce 1993 (pamatuju si, že jsem si tehdy tuto hru kupoval za těžce naspořených 1560 Kč) ještě na disketách (5 disket). Byla postavená na DOSu, musela se vytvořit spouštěcí disketa. Později přidali datadisky Imperial Pursuit a B-Wing. V roce 1994 vyšel Tie Fighter na stejném enginu s trochu vylepšenou grafikou (plus datáč Defender of the Empire) a zároveň vydali X-Wing Collectors CD, kde bylo vylepšení grafiky na SVGA.

V roce 1998 přišel X-Wing vs. Tie Fighter s úplně novou, vylepšenou grafikou, podporou Windows 95 a 98. A znovu vydali X-Wing a Tie Fighter (včetně datadisků) v této vylepšené grafice, s podporou 3D karet na enginu X-Wing vs. Tie Fighter. Vyšla verze X-Wing Collector Series, kde na jednom CD byl X-Wing a X-Wing vs. Tie Fighter Flight School (jakési Demo) a na druhém Tie Fighter. X-Wing vs. Tie Fighter byl původně hlavně multiplayer, bez příběhu. Později dovydali datadisk Balance of Power (s nejúžasnějším finálním útokem na Super Star Destroyer, co jsem kdy zažil).

V roce 1999 přišel X-Wing Alliance, kde si člověk bohužel za impérium už tak moc nezahrál. Pak to šlo se simulátory z kopce, spíš dělali jen arkády s předmapovaným pohybem lodí (Rogue Squadron). Ještě určitý náznak simulátoru byl v datadisku k Star Wars Galaxies Jump to Light Speed, včetně povedeného sbírání lootu ze zničených lodí, s možností využít komponenty ve své lodi, nebo je rozebrat, použít reverse engineering, případně kombinovat pro výrobu lepších.

V The Old Republic jsem si vesmír moc neužil, hra mě moc nechytila a tak jsem využil jen free měsíc a dostal postavu na maximální level a už neměl co dělat.

Ale čím vždy vynikaly hry od Lucasarts - adventury humorem, ostatní hry působivými videi (i u disketových verzí), vždy hudbou (John Williams je John Williams. Ale i třeba takový westernová střílečka Outlaws měla úžasný sountrack). Později se trochu pokazili, např. datadisk k Dark Forces II (Mysteries of the Sith), kde přešli na videa dělané v enginu hry. Ale intra obecně stály vždy za to. Na youtube se dá najít spousta super videí, aniž by se musela spouštět hra:

Třeba z posledních videa k TOR:
https://www.youtube.com/watch?v=QyYbvVAtlWk
https://www.youtube.com/watch?v=YdgmH9Vv2-I
https://www.youtube.com/watch?v=1ToztqqDcaY

Nebo všechny cutscenes z Tie Fighteru:
https://www.youtube.com/watch?v=R78l7v3DqkM
(tohle se vlezlo na diskety!!)

A nebo moje oblíbená scéna (z ne moc povedené hry Force Commander):
https://www.youtube.com/watch?v=_YXXQ3I2fxQ
(úplně dokonalá je scéna vyložení AT-AT)

Běží pár projektů, které se snaží jádro všech her předělat do soudobé grafiky. Zatím se dá použít tohle: http://www.reddit.com/r/gaming/comments/do1fn/did_you_love_xwing_tie_fighter_andor_xwing/
Nevím, nakolik bude podpora moderních woken či předělávka do současné grafiky u té verze nabízené v digitální verzi (28.10.2014).

Futurion

Moc pěkná sbírka! Chtělo by to remaky většiny těch her, minimálně já bych jim utrhal ruce jen za třeba takové Dark Forces, to jsou vzpomínky http://youtu.be/r5okfbG2pRM

Jinak intra do TOR jsou naprostá špička, ale to už s LucasArts nemá nic společného. Hru dělá Bioware (a CGI dělají specializované externí firmy).

Darth

#145
Na youtube je i komplet sountrack k Outlaws. Osobně bych jej spíš viděl k filmu, než ke hře, ale je fakt, že je určený pro tuto hru:
https://www.youtube.com/watch?v=YL-h41b1ADQ

Futurion - remake Monkey Islandu nedávno vyšel, mám ho ve své sbírce (druhá fotka). Bohužel ne u nás (podobně jako balení Star Wars: Best of PC, které obsahuje skvosty jako Empire at War, KOTOR, Battlefront, Jedi Outcast a Republic Commando + 14denní trial SWG) - to člověk musí objednat zvenku.  I když remake Monkey Islandu se objevil i u nás - pár obchodů dotáhlo pár kousků (hlavně PS3 a X-Box verze).

Futurion

O tom vím, Monkey Island mám na Steamu. Stejně jako všechny Dark Forces a podobně.

Když jsme u toho retro, tak se také chystá kompletní remake Grim Fandango, další klenot  původně od LucasArts.

STARHAWK

Prave som dopozeral zaujimave video - Myth Busters SW special
https://www.youtube.com/watch?v=krF50MEhXPo

zaujimave bolo testovat pascu na AT-ST z kmenov

Kubos.cz

Pekna sbirka her. Taky mam ne tak velkou, ale obsahuje rogue squadron, tie figter,x wing alliance a vzpomina si nekdo na sw making magic virtualni encyklopedii ;D Mam krasnou krabici lucasart archives ktera obsahuje asi 5 her a toto cd....by mohlo Dartha zajimat.

Swtor je zdarma a je tam vesmirny pvp ale nic moc imho a na steamu je k dispozici taky spousta sw her a s blizicim se  christmas sale budou s -75% slevou.

Na rebels jeste musim kouknout jsem rad ze 4. Dil se libil ten treti byl takovy o nicem

Darth

#149
Citace od: Kubos.cz kdy 01.11.2014, 14:55:16
Pekna sbirka her. Taky mam ne tak velkou, ale obsahuje rogue squadron, tie figter,x wing alliance a vzpomina si nekdo na sw making magic virtualni encyklopedii ;D Mam krasnou krabici lucasart archives ktera obsahuje asi 5 her a toto cd....by mohlo Dartha zajimat.

Swtor je zdarma a je tam vesmirny pvp ale nic moc imho a na steamu je k dispozici taky spousta sw her a s blizicim se  christmas sale budou s -75% slevou.

Na rebels jeste musim kouknout jsem rad ze 4. Dil se libil ten treti byl takovy o nicem

Na Rogue Squadron jsem se vykašlal, moc předmapované na můj vkus, stejně jako Battle For Naboo.

Tie Fighter, X-Wing je snad povinnost pro každého pravověrného SW maniaka (mám jak disketovku X-Wingu, tak Collectors CD, ale používám jen tu poslední Collectors Series).

LucasArts Archives - z čeho myslíš, že je Sam and Max, Indy a Fate of Atlantis, Rebel Assault (i když ten mám i jako krabicovku), Day of the Tentacle? Bohužel jsem měl jen Volume 1, další se ke mě už nedostaly (ale jejich obsah kromě Afterlife jsem měl také jako krabicovky). K tomu posledním viz. příloha.

TOR mám tu verzi s Darth Malgusem, ale i když hra přešla na F2P, nijak mě neláká se do ní vracet - mnohem víc mě bere znovuobnovení SWG, to jsem znovu nainstaloval a strávil tam nějaký čas, než jsem se dozvěděl, že po dokončení vše zresetují a pojede se od nuly. Ale i tak, je tady šance, že se vrátí staré dobré preCU SWG včetně Jump to Light Speed.