Polabské kostky-adventní trhy v Lysé nad Labem

Založil Ryxe, 21.11.2021, 13:52:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj všem,
pro lepší přehlednost jsem založil toto téma, zaměřující se přímo na vánoční akci na adventních trzích na Výstavišti v Lysé nad Labem.
Aktuální info z výstaviště je, že vše běží jak má. K dispozici máme i přibližný plánek, kde budeme (červený obdélník).
Zjistím ještě informace k termínu instalace vitrín a co vše musíme z epidemiologických pravidel splnit, aby vše bylo tak jak má být.
Prostor se nám oproti původnímu plánu krapet zvětšil na cca 50m a jsme i mimo hlavní cestu, takže by neměl být problém s kumulací lidí.

Jinak modely budou nainstalované po všechny adventní trhy:
Mikulášské trhy 3. – 5. 12.
Stříbrné trhy 10. – 12. 12.
Zlaté trhy 17. – 19. 12.

Tedy instalovat budeme v týdnu 29. listopadu-2. prosince (Konkrétní den a čas upřesním)
Deinstalace proběhne po skončení posledních trhů, tedy po 19.12.

Náš herní den proběhne 4.12. a bude po celý den tedy od 9té do 17té hodiny.

Koukal jsem, že by tam ten den měl být i Mikuláš s Krampusama.

Seznam účastníků instalace:
Ryxe
Sanna
Tomik
Stimpi
Bruno
Robkteryten
Igorus
MilanV a matka

Seznam účastníků herní den:
Ryxe
Sanna
MilanV
Matka
Mathes+táta

Tomik

Díky za aktualizované informace. Ohledně instalace našich modelů do vitrín - máš už nějaký alespoň hrubý návrh, kdo bude mít přiděleno kolik místa? Zároveň by bylo fajn domluvit se na dni instalace.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ryxe

Vitríny budu ještě konkrétněji řešit, rozměr je 1x1m, s tím, že můžeme domluvit počet pater 2,3, možná 4, ale to už by bylo podle mě dost vysoko. Pokud máte představu, kolik plochy zaberete + nějakou maximální výšku, kterou by jste potřebovali, prosím, napište mi to sem. Podle toho nějak vitríny rozvrhnu.
Na termín instalace jsem také vznesl dotaz, až budu mít další informace, tak dám vědět. Zatím musím vše řešit jen z domova a to  je bohužel trochu zdlouhavější ;).

Tomik

Já toho mám na dvě police 1x1 m, maximální výška 40 cm. Je to takový mix alternativních modelů z Technicu (větší modely) a Creatoru (menší modely).
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Igorus

Pro účely vánoční výstavy připravím modul na velké baseplate 48x48 na téma náměstí v Perníčkově.

Ryxe

#5
Tak vitríny by měly být třípatrové. To znamená 9 pater 1x1m. Případná korekce výšky mezi patry by neměla být problém. 2 vitríny budou celoprosklené a jedna bude mít neprůhledná záda. Místa pro Vaše modely by mělo být dostatek, my případně doplníme volná místa ve vitrínách něčím naším ;).

V nejbližší době bych měl dostat od výstaviště přesnější rozkreslení celého našeho placu a snad i informace ohledně termínu instalace.

Po dnešních rozhodnutích vlády ale spíš čekám info, jestli trhy vůbec proběhnou....

Tomik

Citace od: Ryxe kdy 25.11.2021, 19:20:46
Tak vitríny by měly být třípatrové. To znamená 9 pater 1x1m. Případná korekce výšky mezi patry by neměla být problém. 2 vitríny budou celoprosklené a jedna bude mít neprůhledná záda. Místa pro Vaše modely by mělo být dostatek, my případně doplníme volná místa ve vitrínách něčím naším ;).

V nejbližší době bych měl dostat od výstaviště přesnější rozkreslení celého našeho placu a snad i informace ohledně termínu instalace.

Po dnešních rozhodnutích vlády ale spíš čekám info, jestli trhy vůbec proběhnou....
Pokud trhy proběhnou, tak bych si bral místo ve vitríně s průhlednými všemi stranami.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ryxe

Přátelé, tak i k mému překvapení akce probíhat bude. Odpoledne vám dám kompletní info k instalaci i hernímu dni.

Ryxe

Jak jsem již psal, zatím to vypadá, že trhy budou (pokud se nevyhlásí další zpřísnění). Dnes jsem s výstavištěm komunikoval o konkrétních termínech a co musíme splnit, aby vše fungovalo jak má.
Tak tedy:

Instalace modelů proběhne v úterý 30. listopadu od 17ti hodin. Na instalaci budeme víceméně sami a halda nás také nebude, takže nikdo nebude kontrolovat jestli máte Tečku nebo testy. Pokud možno si vezměte s sebou roušku a uvidíme. Pokud tam budeme sami, bude to na vašem uvážení.

Hrací den tedy proběhne  4. prosince. od 9ti, do 17ti hodin. Sešli bychom se ale dřív, abychom to stihli připravit. Dejme tomu třeba v 8:30. Na minutu přesní být nemusíte :-)
Na hrací den, už budeme muset splnit protiepidemiologická nařízení, tudíž účastníci by měli být po očkování, případně prodělání, popřípadě rozočkování s PCR testem.
Stanoviště budeme mít od sebe 1,5m, tak s tím Výstaviště počítá, na každém stanovišti pak budeme mít desinfekci a měli bychom trochu hlídat rozestupy, aby se nám tam nenakupila horda lidí. Prostoru ale máme opravdu dost, tak by v tom snad neměl být problém.
Samozřejmostí jsou i respirátory, Vím, že je to opruz mít celý den na puse, takže nebude problém se kdykoli provětrat na čerstvý vzduch(Budeme kousek od vchodu).


Tomik

Díky za podrobné info. Já v to úterý dorazím asi kolem šesté, protože musím být v práci alespoň do půl páté, a potom mě čeká přejezd přes celou Prahu ve večerní špičce.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Do vitrin klidne neco privezu, muzu Technic co jsem mel na Lipne plus nejaka auticka atd. Na hraci dny nemohu.

Ryxe

Citace od: Tomik kdy 26.11.2021, 22:07:53
Díky za podrobné info. Já v to úterý dorazím asi kolem šesté, protože musím být v práci alespoň do půl páté, a potom mě čeká přejezd přes celou Prahu ve večerní špičce.
Jasně, chápu, budu tam ;)

Citace od: Stimpi kdy 26.11.2021, 22:15:05
Do vitrin klidne neco privezu, muzu Technic co jsem mel na Lipne plus nejaka auticka atd. Na hraci dny nemohu.

Díky, rádi tě uvidíme alespoň na instalaci ;)

Stimpi


Matthes_CS

A kdy se plánuje deinstalace?
V úterý mám mít zubařku a ještě poradu, takže zjistím, kdy budu moci přijet a sepíšu, co můžu přivézt.

Ryxe

Pro upřesnění k instalaci, máme dnes od 17ti hodin sraz na výstavišti v Lysé nad Labem, Masarykova 1727, hala C, kam se dostanete přes vratnici z ulice Čapkova.
Telefon na mě je 734244510, tak pokud by jste to případně nemohli najít, nebo měli jiný dotaz, klidně zavolejte 😉.

Ryxe

Chtěl bych moc všem poděkovat za dnešní instalaci. Rád jsem Vás všechny viděl a výsledek se mi moc líbí (i když jsou bohužel některé modely trochu výš). Plocha vitrín vyšla akorát. Tak teď si snad jen přát, aby akce stihla proběhnout a veřejnost mohla vaše pěkné MOCy vidět.
Všem opravdu velký dík ;).

Ps.: Milane a Dito, sousedy se nám podařilo v pořádku dovézt a snad i obstojně nainstalovat detaily. Dokonce se mi podařilo rozsvítit stromek. Také díky za super model ;).

Během zítřka zpracuji fotky a postnu je sem.

milanv

Citace od: Ryxe kdy 30.11.2021, 21:02:37
Ps.: Milane a Dito, sousedy se nám podařilo v pořádku dovézt a snad i obstojně nainstalovat detaily. Dokonce se mi podařilo rozsvítit stromek. Také díky za super model ;).
Paráda, díky za instalaci a těšíme se v sobotu.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Takže dnes trochu informací pro účastníky herní akce.
Výstaviště by mělo podle informací paní organizátorky být přístupné už od sedmi hodin ráno. My tam budeme co nejdřív a připravíme stoly pro kolejiště i pro herní stanoviště. Prostoru opravdu máme dost, takže počítám že na stanoviště přivezu 3 stoly 100x60 cm a zapůjčím si z práce ještě dva větší (zítra je rozložím a rozměry aktualizuji). Kdyby nám i to nestačilo, máme tu ještě jeden kempingový stůl. Mezi stoly musíme zachovat 1,5m rozestupy a při akci si pak i trochu organizovat, aby se lidé úplně nemačkali na sebe, ale toho bych se nějak výrazně nebál, toho prostoru je opravdu dostatek.

Včera mi na instalaci přivezl Robkteryten letáčky a herní "kartičky" (ještě jednou moc díky). Vize je taková, že až dítě splní na stanovišti daný úkol/ hru, dostane na kartičku razítko a pokud všechny úkoly/ hry splní, kartičku odevzdá do slosování s tím, že vítěze vyhlásíme na našich stránkách. Pro tři výherce máme balíčky s LEGO drobnostmi, které nám pro tyto účely věnoval Skywalker (také ještě jednou moc díky).

Covid povinnosti:
K dispozici budete mít každý na stanovišti desinfekci, já vás poprosím o nošení respirátorů a pro případ, že by přišla hygiena i aplikaci Tečka, aby si mohli ověřit, že jsme všichni způsobilí tam být.

Občerstvení:
Přivezeme vody a nějaké napečené občerstvení, aby jste nám neumřeli hlady :-)

Jinak se na Vás moc těšíme a snad se do soboty nepřihodí nic, co by nám akci překazilo.
Díky za pozornost ;)

Stimpi

Citace od: milanv kdy 01.12.2021, 08:36:10
Citace od: Ryxe kdy 30.11.2021, 21:02:37
Ps.: Milane a Dito, sousedy se nám podařilo v pořádku dovézt a snad i obstojně nainstalovat detaily. Dokonce se mi podařilo rozsvítit stromek. Také díky za super model ;).
Paráda, díky za instalaci a těšíme se v sobotu.

Doufám že ti nechytnou svíčky :)

Ryxe

Pár fotek ze včerejší instalace:

Ryxe

Ještě pár fotek...

milanv

#21
Igorus se mě ptal, jestli půjčím své náměstí na výstavu - ale podle té fotky vyzobaných stánků mi to připomnělo Jahelkovu historku:

"Soused se mě zeptal, jestli může použít naši kadibudku. Souhlasil jsem - a večer jsem zjistil, že soused použil její dvířka a dvě stěny na svůj táborák."

Jako v pohodě, jestli to dáte zpátky dohromady - jen jsem čekal, že mi to řeknete předem :)
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 01.12.2021, 20:40:54
Igorus se mě ptal, jestli půjčím své náměstí na výstavu - ale podle té fotky vyzobaných stánků mi to připomnělo Jahelkovu historku:

"Soused se mě zeptal, jestli může použít naši kadibudku. Souhlasil jsem - a večer jsem zjistil, že soused použil její dvířka a dvě stěny na svůj táborák."

Jako v pohodě, jestli to dáte zpátky dohromady - jen jsem čekal, že mi to řeknete předem :)
Na instalaci jsme z modelů nic nedemontovali, kromě vytrhání baráčků z mojí pirátské vesničky, protože se nevešla. Stánky přivezl Igorus samostatně, ale rád se budu podílet na opětovném návratu stánků  do původního celku 😉

peki


Ryxe

Citace od: peki kdy 03.12.2021, 11:53:30
Akce přidána do kalendáře akcí. Přeji ať se vydaří :)
Díky, myslím, že se docela vydařila ;)

Zítra dám podrobnější info, ale rád bych ještě jednou moc poděkoval všem, co se do této akce zapojili, i když vzhledem k době byl výsledek docela nejistý. Jste super, díky moc za účast i pomoc a doufám, že i vy jste si to alespoň trochu užili :-)

Matthes_CS

DSC00473 by Matěj Fries, on Flickr

Pěkná akce, už se těším na plnohodnotnou výstavu :)

Fotky z dneška v albu na flickru.

milanv

Přesně - už se těším na "velkou Lysou". Moc díky vám oběma, Michale a Zuzko - i v těch šílených podmínkách jste to nevzdali a byla to s váma pohoda a příjemná akce. Moc se těším na velkou výstavu v červnu, kombo s Plzní - strašně nám všem držím palce, aby to vyšlo.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Moc Vám díky, rádi jsme Vás viděli a jsme rádi, že jste už v pořádku doma ;). Na ten dost pomalý rozjezd to pak docela fuška a vy jste to suprově zvládli ;).

Ryxe

#28
Repot z akce:
Jak bývá zvykem, na konci každé akce se organizátor snaží zhodnotit, jak akce probíhala a dopadla. Pokusím se tedy tak učinit i já.
Předem bych moc chtěl poděkovat všem účastníkům, ať už těm, co přijeli nainstalovat modely, tak i těm, kteří přijeli na herní akci a starali se o aktivity pro děti. Jsem moc rád, že i přes situaci, která momentálně je jste do toho šli s námi a myslím, že to nejdůležitější (uspořádat pěknou akci pro děti i dospělé) se nám podařilo.

Jak jistě víte, celá akce na Polabských adventních trzích byla za nás dvoufázová. První fáze je na výstavišti stále přítomna a pokud vláda dovolí, bude až do skončení trhů. Tato část obsahuje expozici modelů výše jmenovaných kostkařů, kteří svými MOCy zaplnili 3 vitríny tedy plochu 9m2. Instalace probíhala toto úterý v podvečer a myslím že výsledek vypadá moc pěkně. Včerejší reakce návštěvníků mi dávají za pravdu, návštěvníkům se Vaše modely moc líbili. Někteří vzpomínali na dětství u základny Blacktronů, někteří se divili, že ze setů jde postavit i něco alternativního (Tomikovi alternativní modely), někteří zase obdivovali auta a někteří nasávali vánoční atmosféru při pohledu na Vánočně laděné modely.

Druhá fáze akce byla jen jednodenní a odehrála se včera 4.prosince. Na herní aktivity jsme měli stoly o ploše něco málo přes pět metrů plus třímetrovou plochu pro Matthesovo kolejiště. Děti si tak mohli s Milanem a Ditou zkusit Creationary (snad to píši dobře), s Matthesovým taťkou se snažily najít správnou cestu v jeho bludištích, zkusili si ovládat mašinku na kolejišti a se Sannou a naší Kačkou stavěly ozdoby, kterými následně zdobily stromeček. Na každém stanovišti pak děti, někdy i dospělí dostali razítko na hrací kartu, kterou pak vhodili do slosovací krabice. Během týdne vylosujeme a zveřejníme vítěze na našich stránkách. Během akce jsme losovali vítěze i naší tipovací hry, jejíž cílem bylo uhádnout na obrázku zatmaveného minifiga. No, a pojali jsme to tak, že vítěze losoval kapitán Jack Sparrow, který byl tím hádaným figem. Postava tohoto kapitána byla zamýšlena do doprovodného programu velké Lysé a při adventní akci jsme chtěli vyzkoušet, jak na něj budou návštěvníci reagovat. No, výsledek předčil naše očekávání. Někdy jsem se ocitl v chumlu lidí, kteří mě nepustili, dokud jsem se se všemi nevyfotil, ale pojal jsem to tak, že za společnou fotku jsem dal náš leták, takže se jich rozdal poměrně dost  >:D. Tahle zkušenost mi dala i to, že pokud lidé vidí postavu, kterou mají rádi, jsou ochotnější poslouchat víc, než kdybych je oslovoval v civilu.
Co se týče návštěvnosti, ze začátku akce byla dosti chabá. Sem tam přišly nějaké děti si pohrát, ale pro kostkaře u herních stanovišť to musela být asi docela nuda. Zvrat ale přišel po obědě, kdy se očekával příchod Krampusáků. Myslel jsem, že v tu chvíli se přesune zájem o LEGO právě k nim a my budeme mít úplné volno, ale opak byl docela pravdou. Do haly se během chvíle nahrnulo mraky rodin s dětmi a naše stanoviště se zaplnila, takže chvílemi to byla docela hoňka. Ale všichni to zvládli bravurně.
V závěrečné hodince už byl celkem téměř klid, a tak jsme si stihli i všichni sednout a popovídat si.
Závěrem jsem moc rád, že se akce povedla uskutečnit a že jsme si po nějaké době zase mohli společně užít náš koníček (I když s některými omezeními) spolu s návštěvníky.
Všem ještě jednou moc díky ;)

A teď trochu suchých dat:

Místo konání:
Výstaviště Lysá nad Labem

Trvání akce:
Mikulášské trhy 3. – 5. 12.
Stříbrné trhy 10. – 12. 12.
Zlaté trhy 17. – 19. 12.

Herní akce:
4.12.

Počet kostkařů:
11

Počet herních stanovišť:
4

Plocha pro modely:
9m2



Ryxe

Foto