Výstava v Lysé nad Labem 2022

Založil Ryxe, 15.06.2021, 12:06:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Díky, kamarádi. v brzké době bychom to měli jít domluvit, tak pak dám vědět bližší info. Rádi Vás tam uvidíme ;)

Matthes_CS

Citace od: Ryxe kdy 24.09.2021, 13:35:50
Ahoj, jen bych se vás rád zeptal. Jako Polabské kostky pravděpodobně budeme mít možnost se prezentovat na Vánočních trzích na výstavišti v Lysé. Před dvěma lety už jsme tam pár vitrín měli, ale bylo to tenkrát sjednáno na rychlo, tak jsme tam dávali něco ze svých domácích zásob a stimpi nám zapůjčil nějaké své modely.
Tentokrát jsme trochu poučenější, tak jsme tuto možnost prezentace začali domlouvat v předstihu. Zatím máme přislíbeno, že bychom tam prezentaci udělat mohli. Detaily se budou teprve řešit.
A teď jak by to mohlo vypadat:

Mohli bychom požádat o vitríny ( tuším že půdorys 1x1m), kde bychom mohli instalovat modely po celou dobu trvání trhů. Trhy jsou otevřeny o adventních víkendech, tuším krom toho posledního (ještě upřesním). Přes týden je pak výstaviště uzavřené, takže i modely jsou po zámkem.

Kromě modelů ve vitrínách je možné udělat hrací den. Ne nic velkého. Dva, tři stoly s nějakou Lego zábavou, stavěním atd...

Než půjdeme jednat o detailech, chtěl jsem se zeptat, zdali by měl někdo zájem nějak se zapojit: vystavovatel/účastník hracího dne. Podle toho bychom pak mohli rozmyslet kolik vitrín bychom potřebovali, jaký termín zvolit pro hrací den a pokusit se to vyjednat.

Je to zajímavá možnost prezentace. Na vánoční trhy chodí dost lidí. Vstup je volný, tudíž za to bohužel nemůžeme nabídnout nějakou finanční odměnu, ale co můžeme nabídnout je pohodové předvánoční kostkařské setkání a třeba něco dobrého na zub😉.

Takže ty trhy jsou pod střechou?
S tátou bysme mohli nějaký víkend přijet, táta by mohl vzít bludiště. Vánoční můžu vzít ozdoby, když nebudou ve výloze, ale stromeček k nim nemám :D A můžu pomoci u nějakého hracího koutku.

Ryxe

Matthes: Ano, trhy jsou pod střechou, konkrétně v halách výstaviště 😉. Jen, co budu mít potvrzen termín, všem, kteří zde projevili zájem účastnit se dám vědět a dohodneme se, kdo by případně mohl přijet. Osobně v tom vidím možnost pohodového předvánočního setkání se😉. My preferujeme Na tu hrací akci spíše jeden z víkendových dní 4.-5. 12. Uvidíme, jestli tento termínu bude vyhovovat i výstavišti.

Ryxe

#33
Přátelé, dnes jsem vykomunikoval nějaké podrobnější informace k naší malé akci na adventních trzích na Výstavišti v Lysé nad Labem (celé trhy se odehrávají v halách výstaviště).
Celou akci bych rozdělil na dvě části: výstavní a hrací s tím, že každá bude organizačně probíhat trochu jinak.

Výstavní část: Měli bychom mít k dispozici tři vitríny, o půdorysu 1x1m, patra si můžeme zvolit jak budeme potřebovat a v předstihu pak budu muset nahlásit. Instalovat modely bude možné v týdnu 29. listopad-2.prosinec (bylo by ale dobré se domluvit na jednom dni, kdy bychom se sešli a nainstalovali společně).  V pátek 3. prosince trhy začínají a budou otevřeny v těchto termínech: 1. Mikulášské trhy: 3.-5. 12.
                          2. Stříbrné trhy: 10.-12.12.
                          3. Zlaté trhy: 17.-19.12.
Vystavené modely tak budou vystaveny po celou dobu trvání všech trhů. Přes týden pak bývá Výstaviště uzavřeno. Na termínu bourání bychom se poté domluvili. Bylo by někdy po tom 19. prosinci.

Hrací část: Termín hrací části bude v sobotu 4. 12. a bude trvat po celou otevírací dobu od 9 do 17hodin. Budeme mít k dispozici prostor pro stoly, na hry pro děti a nějaké volné prostranství (plánek s vyznačením našeho prostoru mi paní pošle, tak pak ho dám i sem).

Jak jsem psal výše, na trhy je volný vstup, tudíž nemůžeme nabídnou nějaké finanční odměny, ale naše ženy přislíbili, že se o nějaké dobroty pro účastníky postarají a pohodové předvánoční AFOLské poklábosení a vánoční atmosféru také můžeme přislíbit :-)
Takže pokud se Vám to termínově hodí a měli by jste se chuť zúčastnit ať už jako vystavovatelé, účastníci hracího dne nebo obojího, rádi se s Vámi potkáme. Ti, kteří se již hlásili výše, prosím o potvrzení a pokud má chuť se přihlásit ještě někdo další, dejte prosím vědět, díky moc ;)
                 

Matthes_CS

S tátou potvrzuji, že 4. 12. můžeme přijet s bludišti, kdyby si chtěl a měl na to místo, tak můžu vzít kolejiště na ježdění.
Na výstavu můžu přivést vánoční ozdoby, pokud nebude kolejiště na hrací sobotu, tak můžu z něho udělat nějaký kus do vitríny.

Stimpi

Do vitrín rád něco přivezu. S hracím dnem nevím, záleží na pravidlech, špatně udejchám respirátor :(

Tomik

Ten termín pro vystavení modelů ve vitrínách se mi líbí, protože přímo navazuje na olomouckou výstavu. Můžu tedy přivézt své alternativní modely a zaplnit s nimi jednu nebo dvě police 1x1m. Na hrací víkend to nevidím.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ryxe

Citace od: Matthes_CS kdy 19.10.2021, 22:10:44
S tátou potvrzuji, že 4. 12. můžeme přijet s bludišti, kdyby si chtěl a měl na to místo, tak můžu vzít kolejiště na ježdění.
Na výstavu můžu přivést vánoční ozdoby, pokud nebude kolejiště na hrací sobotu, tak můžu z něho udělat nějaký kus do vitríny.
Díky, bludiště jsou super. Kolejiště by se mi líbilo, ale zatím jsem nedostal plánek našeho stanoviště, tak v tuto chvíli nevím, jestli by se vešlo. Dám vědět, až budu mít konkrétní info o prostoru a domluvili bychom se ;).

Citace od: Stimpi kdy 19.10.2021, 22:29:12
Do vitrín rád něco přivezu. S hracím dnem nevím, záleží na pravidlech, špatně udejchám respirátor :(
Paráda, tak ty už to tam znáš z minula ;). Modely do vitrín budou fajn. Chápu, někomu se v tom dýchá blbě.Uvidíme jak se bude situace vyvíjet a co konkrétně bude v tu dobu za nařízení a pak bychom se když tak operativně domluvili.

Citace od: Tomik kdy 20.10.2021, 08:23:09
Ten termín pro vystavení modelů ve vitrínách se mi líbí, protože přímo navazuje na olomouckou výstavu. Můžu tedy přivézt své alternativní modely a zaplnit s nimi jednu nebo dvě police 1x1m. Na hrací víkend to nevidím.
Díky, Tvé alternativní modely by byly fajn ;).

milanv

Potvrzujeme sebe oba dva i model: dovezeme Vánoční Sousedy  a přijedeme udělat dětský stavební koutek. Vezmeme jak Technic, tak Creationary, abychom uspokojili děti všeho věku. Těšíme se!
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 20.10.2021, 20:37:28
Potvrzujeme sebe oba dva i model: dovezeme Vánoční Sousedy  a přijedeme udělat dětský stavební koutek. Vezmeme jak Technic, tak Creationary, abychom uspokojili děti všeho věku. Těšíme se!
Super, díky moc, také se těšíme ;)

MiHo

Také se hlásím s kolejištěm na červnovou výstavu.

Ryxe

Citace od: miho kdy 24.10.2021, 22:11:37
Také se hlásím s kolejištěm na červnovou výstavu.
Ahoj, díky za nabídku. V tuto chvílí ale máme plánovaný prostor pro kolejiště už zaplněný. Pokud by se něco změnilo, dal bych vědět ;).

nikolinek

Ahoj, ráda se s duplem připojím.

fanda

Jak byl odmítnut na červnové výstavě 2022 miho pro zaplněnost, tak mi došlo, že se dosud nikdo neptal na potřebu mých rozměrů stolů a zábran pro kolejiště.

Takže STOLY:

Šířka optimálně 7000 mm (neměla by být menší než 6000 mm)
Hloubka optimálně 2176 mm (neměla by být menší než 2048 mm)

Větší vše být může, neuškodí to.

ZÁBRANY:

Diváci by se neměli dostat vpředu blíž než 600 mm ke stolům.
Na bocích by se neměli diváci nebo další vystavovatel dostat blíž než 600 mm ke stolům.
Vzadu by měli diváci nebo další vystavovatel mít vzdálenost ke stolům min. 1200 mm (aby se tam vešla obsluha - já, syn a vnuk - abychom se o sebe nepřerazili).

Obsluha bude muset běhat kolem dokola.

Je potřeba 220 V kdekoliv pod stolama.

Když budou stoly pokryté něčím hezčím, než je dřevo z palet, nebude to vadit (mohlo by to i viset dolů) :-)

Ryxe

Citace od: fanda kdy 26.10.2021, 20:44:43
Jak byl odmítnut na červnové výstavě 2022 miho pro zaplněnost, tak mi došlo, že se dosud nikdo neptal na potřebu mých rozměrů stolů a zábran pro kolejiště.

Takže STOLY:

Šířka optimálně 7000 mm (neměla by být menší než 6000 mm)
Hloubka optimálně 2176 mm (neměla by být menší než 2048 mm)

Větší vše být může, neuškodí to.

ZÁBRANY:

Diváci by se neměli dostat vpředu blíž než 600 mm ke stolům.
Na bocích by se neměli diváci nebo další vystavovatel dostat blíž než 600 mm ke stolům.
Vzadu by měli diváci nebo další vystavovatel mít vzdálenost ke stolům min. 1200 mm (aby se tam vešla obsluha - já, syn a vnuk - abychom se o sebe nepřerazili).

Obsluha bude muset běhat kolem dokola.

Je potřeba 220 V kdekoliv pod stolama.

Když budou stoly pokryté něčím hezčím, než je dřevo z palet, nebude to vadit (mohlo by to i viset dolů) :-)

Přesné rozměry budeme řešit v brzké době. Kolejiště budeme mít tři a rád bych vytvořil okolo nich dostatečný prostor, aby se diváci nemuseli mačkat, tudíž budou mimo hlavní linii stolů. Rozměry od ostatních dvou mám, u tebe jsem předběžně počítal s tím, co jsi avizoval minule. Což je podobné s aktuálním 😉. Budeš tedy mít vše, co potřebuješ 😉.

fanda

Citace od: Ryxe kdy 27.10.2021, 07:25:34
Citace od: fanda kdy 26.10.2021, 20:44:43
Jak byl odmítnut na červnové výstavě 2022 miho pro zaplněnost, tak mi došlo, že se dosud nikdo neptal na potřebu mých rozměrů stolů a zábran pro kolejiště.

Takže STOLY:

Šířka optimálně 7000 mm (neměla by být menší než 6000 mm)
Hloubka optimálně 2176 mm (neměla by být menší než 2048 mm)

Větší vše být může, neuškodí to.

ZÁBRANY:

Diváci by se neměli dostat vpředu blíž než 600 mm ke stolům.
Na bocích by se neměli diváci nebo další vystavovatel dostat blíž než 600 mm ke stolům.
Vzadu by měli diváci nebo další vystavovatel mít vzdálenost ke stolům min. 1200 mm (aby se tam vešla obsluha - já, syn a vnuk - abychom se o sebe nepřerazili).

Obsluha bude muset běhat kolem dokola.

Je potřeba 220 V kdekoliv pod stolama.

Když budou stoly pokryté něčím hezčím, než je dřevo z palet, nebude to vadit (mohlo by to i viset dolů) :-)

Přesné rozměry budeme řešit v brzké době. Kolejiště budeme mít tři a rád bych vytvořil okolo nich dostatečný prostor, aby se diváci nemuseli mačkat, tudíž budou mimo hlavní linii stolů. Rozměry od ostatních dvou mám, u tebe jsem předběžně počítal s tím, co jsi avizoval minule. Což je podobné s aktuálním 😉. Budeš tedy mít vše, co potřebuješ 😉.

Dík.

Jestli bude výstava zase posunutá o rok kvůli tomu zatracenýmu viru, tak budu potřebovat asi 8000 mm, protože mi stále přibývají modely a protože jsem se ještě nenaučil fotit, tak je (hlavně drahé lokomotivy) můžu ukázat jen na víkendovce.  ;D

Ryxe

Citace od: nikolinek kdy 26.10.2021, 17:42:26
Ahoj, ráda se s duplem připojím.

Děkuji, píši si Tě.

MiHo

Citace od: Ryxe kdy 25.10.2021, 19:36:05
Citace od: miho kdy 24.10.2021, 22:11:37
Také se hlásím s kolejištěm na červnovou výstavu.
Ahoj, díky za nabídku. V tuto chvílí ale máme plánovaný prostor pro kolejiště už zaplněný. Pokud by se něco změnilo, dal bych vědět ;).
V tom případě bych mohl nabídnout jeden až dva stoly Technic. Např. Ultimate Lego 42009 RC Mobile Crane s osmi motory a osmikanálovým dálkovým ovládáním. Seznam modelů, (abych zabránil duplicitám s ostatními vystavovateli,) bych připravil pokud bude prostor.


Ryxe

Citace od: miho kdy 28.10.2021, 00:56:24
Citace od: Ryxe kdy 25.10.2021, 19:36:05
Citace od: miho kdy 24.10.2021, 22:11:37
Také se hlásím s kolejištěm na červnovou výstavu.
Ahoj, díky za nabídku. V tuto chvílí ale máme plánovaný prostor pro kolejiště už zaplněný. Pokud by se něco změnilo, dal bych vědět ;).
V tom případě bych mohl nabídnout jeden až dva stoly Technic. Např. Ultimate Lego 42009 RC Mobile Crane s osmi motory a osmikanálovým dálkovým ovládáním. Seznam modelů, (abych zabránil duplicitám s ostatními vystavovateli,) bych připravil pokud bude prostor.


Mohl, toto by bylo fajn😉. Zkoordinujeme to se stimpim, ten také přiveze RC auta a domluvíme se, co by kdo z vás mohl přivézt.

Ryxe

Přátelé, v tuto chvíli budeme uzavírat přihlašovací listinu, jelikož to vypadá, že se dosti blížíme kapacitě penzionu, který pro vás máme zamluvený. Poprosil bych tedy všechny, co jsou přihlášení, aby mi nahlásili, zda přijedou sami, nebo s někým ( nahlásit počet), případně, kdo bude a nebude potřebovat nocleh, abychom měli přesný přehled o tom, kolik míst zaplnime. Pokud by ještě zbyla volná místa, přihlášky ještě otevřeme. Uvidíme, jak to vyjde.
Dále bych Vás ještě poprosil ( ať to máme při jednom), co by jste přivezli ( model, aktivita, oboje) a kolik budete přibližně potřebovat místa a zda budete potřebovat něco "navíc" ( elektřina atd...)
Díky moc😉

fanda

Jak je to s parkováním na výstavě a u ubytování?

poMOCník

Citace od: Ryxe kdy 29.10.2021, 12:51:54
Přátelé, v tuto chvíli budeme uzavírat přihlašovací listinu, jelikož to vypadá, že se dosti blížíme kapacitě penzionu, který pro vás máme zamluvený. ...

Zvláštní, že bych se nepřihlásil ani sem? Nějak už jsem s tím počítal :) Tak kdyby byla kapacita, jedu taky.

Matthes_CS

Matthes_CS
Přivezu aktivitu - posunovací kolejiště 256 x 76,8 cm dělší hranou k lidem a ještě nějaké místo pro ovládání a jednu zásuvku na elektřinu.
Pokud je zájem, můžu vzít i mozaiky na pověšení na zeď nebo se stojanem na cca 1 x 1 metr.
pifik
Vezme aktivitu bludiště, jsou tři, 32 x 32, 64 x 64 a 48 x 48 studů. Potřeba nějaké místo na odkládání bludišť.
Nocleh prosíme tedy pro dvě osoby od pátku do neděle.

Na adventní trhy může táta nabídnout perníkovou chaloupku upravenou z ofiko setů na ploše 32 x 32 studů viz příloha.

fanda

Na výstavu 4.-5. 6. 2022 potřebuju pro 3 chlapy (děda, syn a vnuk) - 64, 34 a 11 let, nocleh PA-SO a SO-NE. Když bude letiště, tak se tam vejdem, tlustej jsem jen já.

Ale blbé by byly 2 postele, které by se rozjížděly od sebe a vnuk by spadnul a spal v mezeře. Ale můžu s sebou vzít dlouhý provaz  ;)

Tomik

V návaznosti na zrušenou olomouckou výstavu bych se chtěl zeptat, jak to aktuálně vypadá s těmi vánočními trhy? Platí ta instalace našich "ochutnávkových" modelů v prvním prosincovém týdnu?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Ryxe

Citace od: Tomik kdy 19.11.2021, 23:10:29
V návaznosti na zrušenou olomouckou výstavu bych se chtěl zeptat, jak to aktuálně vypadá s těmi vánočními trhy? Platí ta instalace našich "ochutnávkových" modelů v prvním prosincovém týdnu?
Paní mi slíbila, že mi dá tento týden informace. Zatím žádné nemám. V pondělí se připomenu a hned jak budu něco vědět, budu vás informovat ;).

Ryxe

Pro akci na adventních trzích v Lysé nad Labem jsem založil nové téma, kde budou konkrétní informace k této akci. Aby jsme to měli trochu přehlednější.
Více zde: https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53714.msg292763#new

franta

Pokud bude zájem, rád přijedu.

Ryxe

Ahoj,
potřeboval bych od všech přihlášených info : -Nick
                                                                 - ubytování ano/ne, případně kolik míst
                                                                 - cestovné (přibližná cena pohonných hmot)
                                                                 - co přivezete/ kolik místa to zabere

Co se týče společných projektů potřeboval bych od kapitánů info: - celkový rozměr
                                                                                               - přívod elektřiny bude-li potřeba

Prosím, napište mi požadované informace co nejdříve. Jelikož jsme překročili kapacitu domluveného ubytování, musíme ještě sehnat zbytek ubytovacích míst, což bychom chtěli mít do konce února zajištěné. Dále mě čeká schůzka s majitelkou kavárny, která nám bude zajišťovat na výstavě občerstvení a chtěli bychom Vám zajistit nějaká ty kafča a dobroty, tak abych věděl, s jakým počtem mám operovat ;).
Díky všem.

fanda

- nick: fanda
- ubytování ANO, fanda 64 + syn 34 + vnuk 11 (můj vnuk není syn mého syna, ale dcery ;-)
- jízda z Prahy Holešovic do Lysé nad Labem a zpět - SUV (spotřeba cca 10 l na 100 km)
- přivezeme kolejiště s o něco méně než 20 vlakovými soupravami - optimální je cca 7 x 2,1 m nebo o něco více s přívodem 220 V.