(cizí) zajímavé lokomotivy/vagony,odkazy, návody atd.

Založil Mates, 31.01.2005, 11:33:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Lomax

Tohle mi připomnělo můj dávný sen -- postavit takovou tu mašinu, co vyměňuje koleje -- přední část soupravy jede ještě po starých kolejích a zadní už po nových.

Teď jsem hledal Googlem nějaký obrázek, ale nic jsem nenašel...

Jestli se to zde ve vlacích už probíralo, tak se omlouvám, moc to tu nečtu. :P
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

werrac

Ma to jedinou, za to ale velkou chybu, jestli jsem dobre videl, tak sirka je minimalne 10 studu ..........

Raistlin M

Inu...již v názvu původního setu je XXL  ;)

werrac

Jo, ale to napr. tezko nacpu do sveho programu nastupist a nakladovych ramp. A i pro bezne jezdeni mi to prijde moc siroke.

Micho

Tak tento chlapík snegroj to s Cad veľmi dobre vie. Tieto modely som ešte nevidel. Pár čo som si pozrel sú stavené na 8 studov. Sú tam aj zdrojáky. Link na snegroj Trains.

Ďalej má tam vo svojej galérii aj Cad modely truckov a bojovej techniky.

Raistlin M

Paráda. Tyhle modely už působí zcela reálným dojmem vlaku. Až se trochu ve vlacích zorientuju, něco takového zkusím.  :)

Cavelon

Heh, CAD je jedná vec a realite druhá. Chcel by som vidieť ako by ten vagón (60-studové hebedo takmer pol metra dlhé) jazdil do zátačky a cez výhybky. ;D

Micho

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 22:32:59
Heh, CAD je jedná vec a realite druhá. Chcel by som vidieť ako by ten vagón (60-studové hebedo takmer pol metra dlhé) jazdil do zátačky a cez výhybky. ;D

Tak ho urobíš v skrátenej verzii.   ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 15.01.2006, 22:34:39
Tak ho urobíš v skrátenej verzii.   ;)

No hej, ale to už nebude ten vagón na obrázku a bude vyzerať trochu ináč. ;)

rdk

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 22:32:59
Chcel by som vidieť ako by ten vagón (60-studové hebedo takmer pol metra dlhé) jazdil do zátačky a cez výhybky. ;D

Úplně stejně jako kratší vagón, ne? ;D Vždyť má taky jen dva otočné podvozky. Akorát je o něco delší... 8)

Cavelon

Citace od: rdk kdy 15.01.2006, 22:45:02
Úplně stejně jako kratší vagón, ne? ;D

Tak si vezmi 50 cm dlhé pravítko, a prilož na 90 stupňuvú zátačku. Os vagóna v jeho strede bude "iba" 15 cm vzdialená od osi koľajníc. ;D Takže min. 15 cm smerom do stredu takejto zátačky všetko ľahne. ;D Ešte krajšie by bolo spojiť viac vagónov dohromady. ;D Ale juniorom by sa to možno páčilo. ;)

betakaroten

#191
Na Brickshelfě jsou fotky nějakých dlouhých vagonů, jak projíždějí půlkruhovým obloukem a svírají přitom ostrý úhel.
Jsou to tyhle vozy: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1574151
ale na jiném kolejišti je to lépe vidět.

rdk

Je potřeba akorát trochu širší koridor. ;D ;D

Micho

Citace od: rdk kdy 15.01.2006, 23:01:54
Je potřeba akorát trochu širší koridor. ;D ;D

A fungujú, idú ...  8) ;D

KLF

Cavelon ma pravdu. Sucastna geometria kolajnic nie je vhodna pre vacsi razvor podvozkov. Ja som sa s tym uz hral, skusal, kvoli TGV co mam naprojektovany. je s tym viac ako problem. Zatacky su moc ostre a dlhsie vagony to neprejdu bez vykolaju.
Terminated.

Cavelon

Citace od: betakaroten kdy 15.01.2006, 23:00:32
Na Brickshelfě jsou fotky nějakých dlouhých vagonů, jak projíždějí půlkruhovým obloukem a svírají přitom ostrý úhel.

Veď o to ide, že jazda takýchto mašinérií už nepripomína jazdu vlaku...
Keby to bolo jedno, aké sú vagóny dlhé, tak by som bol zvedavý ako by jazdil taký 1m dlhý vagón po koliesku s polomerom 80cm. ;D
Polomery LEGO oblúkov sú proste malé na také dlhé vozne.

Micho

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 23:04:39
Veď o to ide, že jazda takýchto mašinérií už nepripomína jazdu vlaku...
Keby to bolo jedno, aké sú vagóny dlhé, tak by som bol zvedavý ako by jazdil taký 1m dlhý vagón po koliesku s polomerom 80cm. ;D
Polomery LEGO oblúkov sú proste malé na také dlhé vozne.

Veď to všetci trainisti vedia. Tak čo?  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 15.01.2006, 23:11:17
Veď to všetci trainisti vedia. Tak čo?  ;)

No veď nič. ;) Ja som iba reagoval na názor, že všetky vagóny budú jazdiť rovnako, lebo to tak nie je. ;)

rdk

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 23:19:13
No veď nič. ;) Ja som iba reagoval na názor, že všetky vagóny budú jazdiť rovnako, lebo to tak nie je. ;)

Esli to je narážka na mě ;), tak já mluvil o těch 60 studovejch, ne o všech. 8)

Micho

Ale aj tak sú pekné. Či budú jazdiť, alebo nebudú, alebo potrebujú veľky koridor, alebo nepotrebujú.  8)

Cavelon

Citace od: rdk kdy 15.01.2006, 23:21:11
Esli to je narážka na mě ;), tak já mluvil o těch 60 studovejch, ne o všech. 8)

Hej. ;) Ale aj tak 60-studový nebude jazdiť ako 30-studový. :) Kto neverí, nech si to vyskúša. ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 15.01.2006, 23:23:13
Ale aj tak sú pekné. Či budú jazdiť, alebo nebudú, alebo potrebujú veľky koridor, alebo nepotrebujú.  8)

Pekné je jedná vec a praktické (realistické) druhá. Ak si ich niekto postaví do vitríny, tak jasné, že sú pekné. Ale ak ich niekto bude stavať kvôli jazdeniu, tak to až také super s nimi nebude. :P

Micho

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 23:26:05
Citace od: Micho kdy 15.01.2006, 23:23:13
Ale aj tak sú pekné. Či budú jazdiť, alebo nebudú, alebo potrebujú veľky koridor, alebo nepotrebujú.  8)

Pekné je jedná vec a praktické (realistické) druhá. Ak si ich niekto postaví do vitríny, tak jasné, že sú pekné. Ale ak ich niekto bude stavať kvôli jazdeniu, tak to až také super s nimi nebude. :P

Tak čo navrhuješ?  :P

rdk

Citace od: Cavelon kdy 15.01.2006, 23:23:34
Citace od: rdk kdy 15.01.2006, 23:21:11
Esli to je narážka na mě ;), tak já mluvil o těch 60 studovejch, ne o všech. 8)

Hej. ;) Ale aj tak 60-studový nebude jazdiť ako 30-studový. :) Kto neverí, nech si to vyskúša. ;)

OK, zítra to zkusím vyzkoušet. ;D 8)

Raistlin M

Já tedy nejsem vláčkař, ale nešlo by ty zatáčky zmírnit prokládáním rovnými kolejemi? Sice to nebude vypadat dobře, ale vlak projede, ne? ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 15.01.2006, 23:27:18
Tak čo navrhuješ?  :P

Čo by som mal navrhovať? Kto chce, nech si to postaví, ale ja osobne také dlhé vagóniska nestaviam. ;D Išlo mi iba o upozornenie na možnú nereálnosť CAD modelov, eto vsjo druzjá. :P

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 15.01.2006, 23:31:26
Já tedy nejsem vláčkař, ale nešlo by ty zatáčky zmírnit prokládáním rovnými kolejemi? Sice to nebude vypadat dobře, ale vlak projede, ne? ;)

A čo výhybky? Tie ako zmierniš?

Raistlin M

Pokud bude dráha pokračovat za výhybkou chvíli rovnoběžně, tak by to neměl být takový problém, ne?

Micho

Citace od: KLF kdy 15.01.2006, 23:38:04
No len na ilustraciu 56-studovy vozen v zakrute. Podvozky som neotacal, ale vycentroval stredy, aby zodpovedali ulozeniu v obluku v podoryse.

Ten tvoj vozeň je veľmi pekný KLF.  8)

Raistlin M

A ten koridor není zase tak hrozný.