Naše lego výstava II

Založil Aki, 18.05.2007, 09:27:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Myslíte si že by se výstava měla uskutečnit znovu na Moravě?

ano určitě
17 (22.1%)
když už se to naskytko, tak proč ne?
17 (22.1%)
je mi to jedno
9 (11.7%)
ne, už by neměla být žádná výstava
3 (3.9%)
Ne - měla by být na Slovensku
5 (6.5%)
Ne - měla by být v Čechách
15 (19.5%)
Ne - prdím na Moravu, Čechy i Slovensko. Výstava by měla být v Praze!
11 (14.3%)

Celkem hlasů: 76

Hlasování ukončeno: 02.06.2007, 09:27:32

Honzik

Zdravím všechny

Výstava a výstava v Moravském zemském muzeu jsou dvě zcela odlišné věci.
Moravské zemské muzeum navštíví tisíce lidí ročně. Jedná se velkou prestiž vystavovat právě v tomto muzeu. Ale shrňme si vše do následujícího:
(čekám na protinázory)

Pro výstavu v Moravském zemském muzeu:

- Atraktivita muzea a prestiž
- Celková atraktivita Brna (hodně jiných kulturních akcí, ale také nákupních možností) (což bude také hledisko zda jet či ne)(navíc po sjezdu z dálnice jste za 10min na parkovišti a za 10min v Muzeu tedy žádné bloudění)
- Výhodná poloha pro Slovenské kostkaře i návštěvníky
- Strategická poloha muzea (dobrá doprava, pěšky za 10minut z nádraží)
- Možnost parkování 1000 aut (v so a ne zadarmo ve Vaňkovce)od ní je to cca 10minut pěšky
- Velký potenciál návštěvníků, včetně mnoha tisíc studentů VŠ


Colonel32

pokud mame delat dalsi vystavu, tak rozhodne s proplacenim vsech nakladu, tz. vcetne dopravy a stravy v miste urceni behem stavecich vikendu.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 20.05.2007, 18:00:18
pokud mame delat dalsi vystavu, tak rozhodne s proplacenim vsech nakladu, tz. vcetne dopravy a stravy v miste urceni behem stavecich vikendu.

IMHO přesně tohle je dost důležité. Pokud bude postaráno o náhradu za opotřebené motorky (případně další věci), za dopravu a případně ubytování, tak pak bude pro mnoho lidí jednodušší se rozhodnout, že na výstavu něčím přispějí.

Honzik

Ohledně nákladů plný souhlas, ale nadruhou stranu je potřeba být soudný...platit dopravu ano, ale v rozumné výši a stravu stačí příspěvek (doma by každý taky jedl).Opotřebení je také započíst, ale v rozumné výši.

Myslím, že tohle téma (náklady/režie atd) je hodně důležité a klič k úspěchu je diplomacie, jelikož horká hlava bude spíše na škodu.

Colonel32

no, ve svitavach jsme se presvedcili, ze dalsi muzeum bude na te vystave krute rejzovat, takze nevidim duvod, aby se s nami nepodelili...

otaznik

#35
Citace od: Honzik kdy 20.05.2007, 18:37:52
Ohledně nákladů plný souhlas, ale nadruhou stranu je potřeba být soudný...platit dopravu ano, ale v rozumné výši a stravu stačí příspěvek (doma by každý taky jedl).Opotřebení je také započíst, ale v rozumné výši.

Myslím, že tohle téma (náklady/režie atd) je hodně důležité a klič k úspěchu je diplomacie, jelikož horká hlava bude spíše na škodu.

Vyjednávat by měl organizátor (koordinátor) výstavy.

Colonel32

ano, ale v zajmu nas vsech

edward193

Tiež pridávam svoj názor. Osobne by som ďalšiu výstavu veľmi uvítal. A múzeum v Brne mi príde fajn. Predsa je to niečo iné postaviť nejaký ten MOC doma, s tým, že celý čas bude doma (vyfotiť to, vystaviť na nete, prípadne ukázať pár známym, ktorým sa to naoko páči, ale asi si myslia, že som stále decko) ako zapožičať ho niekam na výstavu, kde ho môže uvidieť viac ľudí a "live"... Sám nosím v hlave niekoľko nápadov, ktoré stále dozrievajú a práve výstava, alebo nejaká iná podobná akcia je vhodným impulzom, aby to človek dotiahol do konca.

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 20.05.2007, 20:17:55
ano, ale v zajmu nas vsech

No samozřejmě, tak jsem to myslel.

Tomášek

Já bych Brno rozhodně bral. Jak již zde padlo, je to blíže našim slovenskym bratom a já bych i přišel  ;D.
Procházím DARK AGE.

hana

Citace od: Tomášek kdy 20.05.2007, 21:12:59
Já bych Brno rozhodně bral. Jak již zde padlo, je to blíže našim slovenskym bratom a já bych i přišel  ;D.
A já bych brala Prahu,Plzen,Příbram,Písek...Pelhřimov už je daleko,ale já přijedu kamkoliv.  ;)

Colonel32

ukazoval jsem doma nove rytire s tim, ze musim pilne zbrojit, protoze se chysta utok na brno, a tata mi rikal, ze bychom mozna mohli jako diorama udelat "bitvu u Slavkova", ze je to tam dost blizko, takze by to mohlo zaujmout. Ja sam imperialy nesbiram, takze jsem ze hry, ale kdyby se tohohle napadu chopili treba benelli nebo johny54...

Honzik

Tak to rovnou udělat dioráma jak Brno bylo obléháno ŠVÉDY (rok 1645), čistě brněnských motivů je obrovské množství....

Colonel32

napada me jeste vineta na motiv: osidlena zatacka na Viden

betakaroten

Citace od: Aki kdy 18.05.2007, 09:27:32
....
Budu rád, když se diskuse rozvine k otázce jestli v Brně a kdo by do toho znovu všechno šel. Příspěvky co by tam mohlo a nemohlo všechno být  jsou v tuto chvíli mimo.
Jsem pro výstavu, ať je to kdekoli (v rámci Č/SR). Souhlasím s názorem, že je potřeba po Svitavách se "poučit z krizového vývoje" ;D a zamyslet se nad penězi:
- Jak to dělají v cizině? (otázky na Lugnet, TausendSteine...)
- Proplácení nákladů: Jak se to bude kontrolovat? Sice můžeme sbírat účtenky z hospod, lístky z vlaku... ale co to opotřebení motorů?
- Podíl ze vstupného: už víme, že lidi budou chodit, a tato varianta se myslím bude muzeu líbit víc než nějaké proplácení. Jenže jak se budou prachy rozdělovat? Rovným dílem? Podle toho, kdo víc vystavuje, kdo má delší cestu, nebo jak?

MiP

Když jsem před výstavou ve Svitavách položil stejnou otázku ohledně náhrad, byl jsem označen za kapitalistu a že nechci nic udělat pro druhé. A jak tak vidím, jen se tato otázka posunula o jednu výstavu dále. Ono to bylo víceméně jasné, že k tomu jednou musí dojít a že to nejde dělat jen z čistého nadšení. Náklady by šli předem velmi lehce rozpočítat, každý by je mohl odsouhlasit, ale jde tu o to, kdo je zaplatí...  ;)
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

J0hny54

Citace od: Colonel32 kdy 20.05.2007, 21:20:11
ukazoval jsem doma nove rytire s tim, ze musim pilne zbrojit, protoze se chysta utok na brno, a tata mi rikal, ze bychom mozna mohli jako diorama udelat "bitvu u Slavkova", ze je to tam dost blizko, takze by to mohlo zaujmout. Ja sam imperialy nesbiram, takze jsem ze hry, ale kdyby se tohohle napadu chopili treba benelli nebo johny54...

Já jsem určitě pro, poskytnu cokoli, ale Brno je pro mě trochu z ruky :)
každopádně jsem ochotnej do toho jít  ;)

Mtron

Tak nevím zda Vám tu jde o výstavu nebo jenom o peníze. Chci výstavu a je mi jedno kde, Čechy nebo Slovensko , Brno nebo Bratislava. Rád bych jenom řekl, že tohle téma bylo založeno zda má být nebo nemá být výstava v Brně. ANO budu velmi rád a tečka. Ostatní podmínky bych nechal na koordinátorech výstavy, víme co chceme a víme kolik co stojí a dá  se to zařídit. A že to něco stojí se přesvědčilo mnoho lidi kolem akce ve Svitavách. Neřešme tu prosím peníze , i když jsou velice důležité, ale fakt zda zvládneme připravit výstavu na příští rok. Výstavu a exponáty ještě lepší než ve Svitavách. Brrr MTRON  8)
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

niessnet

#48
Řekl bych, že současně s tím, zda výstavu chceme nebo ne, bychom měli oznámit muzeu i podmínky.
Já osobně jsem se Svitavami neměl žádného zvláštního vydání (vyjma benzínu), ale zcela chápu ty, kteří extra výdaje měli a obávají se dalšího vydání.
Navrhuji řešit podmínky výstavy současně, aby se nestalo, že by pak někdo právě kvůli podmínkám dal od výstavy (IMO zcela oprávněně) ruce pryč. Když někdo uzavírá s někým smlouvu, taky si nejdřív přečte podmínky, odsouhlasí a teprve pak podepíše.
Anketa ve stylu ,,výstava ano/ne/je mi to jedno" by byla podle mě moc zjednodušující (neřeším současnou anketu v tomhle tématu, myslím to obecně).

EDIT: To Aki, reakce na následující příspěvek: V tom případě ještě jednou upřesňuji - je mi jedno, kde se bude výstava konat, ovšem přál bych si alespoň proplacení nákladů (v mém případě to bude asi opět benzín).
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Aki

Jaké budou konkrétní podmínky výstavy (pokud se pro ni rozhodnu - rozhodneme), dám samozřejmě včas vědět.
Teď mne přirozeně zajímá zda je vůbec ještě chuť a pak taky vítám info o vašich přáních a podmínkách!

S muzeem jsem v kontaktu a snažím se jednat. Jakmile budou výsledky, dám přirozeně vědět.
Každopádně pokračujte v diskusi, já si z ní to potřebné pro jednání již vyberu sám.  ;)

Šejmus

Abych se přidal se svou troškou do mlýna... je pravda že výstava v Praze by byla nákladná, ale co výstava u Prahy? Podle mě je Praha (nebo něco u prahy) celkem dobrý místo - spojení do hlavního města je odkudkoli (a do přilehlých městeček z Prahy za chvíli), poté by mi ještě nevadili budějovice a to bude asi tak všechno. Oni rodiče nechtějí obětovat tolik peněz na "zbytečnou" cestu na nějakou malou výstavu  :-\ .
Fool of a Took!

Jamesek

Poslušně hlásím, že bych na výstavu rád přispěl ať s odměnou nebo bez. Tedy jeden hlas pro.

aspoň dodělám jeden MOC co nosím v hlavě.

Ridiq

Tož kdyby to bylo v brně,tak bych se snad i přišel podívat  ;) :D
.

Mtron

Vyprdnem se na PRAHU, Praha má všechno ostatní města nemají nic ..... Je tu velmi závažná nabídka z Brna tak nevím nad čí spekulovat. Ostatně do Brna to mám pouhých 300 KM  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Achad

Tak nakonec taky přispěju svým postřehem:
Mtron mě předběhl a já to jen zopakuji - nabídka tu je, tak nechápu, nad čím se spekuluje! Buď berem, nebo ne. Navíc Brno je opravdu dostupné ze všech stran (i slovenských) jak po dálnici, tak železnici...
Když si to tu tak pročítám, myslím, že lidí ochotných jít do nové výstavy by bylo vcelku dost. Pokud jde o podmínky ohledně proplácení, tak Aki snad po přečtení výše uvedených komentářů ví, co a jak (argumentovat navíc může svitavským úspěchem), přinejmenším na mne působí jako rozumný člověk, takže bych to nechal na něm...
Jinak můj názor - charita určitě nejsme, ovšem že se bude muset něco obětovat, s tím snad počítá každý potencionální výstavník.

Co se týče vystavovaných kousků, tak určitě bych prezentoval spíše MOCy, ale neomezoval bych to pouze na ně. Nápad s dioramatem Švédů před Brnem, resp. pod Špilberkem či bitva u Slavkova je skvělý, otázka zní, zda se k tomu poskládá matroš... ;) Dále se může prezentovat celá Space-mapa (nejen Mtron) i s komentáři a popisy jednotlivých planet/galaxií, přičemž my castlaři se snad taky na něčem můžem domluvit. S městem a vláčky se díky jejich úspěchu bude taky počítat a když si ještě vzpomenu na Jonasův rohový blok... ;)

Na svitavské výstavě jsem se nepodílel převážně z časových důvodů, ale každopádně bych na tom příští rok měl být o dost líp. Pokud by se výstava uskutečnila v Brně, určitě bych se pokusil zapojit i já se svou troškou do mlýna. Navíc - pokud by byl zájem - bych se mohl do výstavy zapojit i "mimovýstavně", tj. poskytnout prostory pro případné přespání, setkání atd. - myslím, že náš nemalý vinný sklep by byl pro tuhle příležitost zajímavým zpestřením (ač se nachází cca 60-70 km od Brna, po D2 je to opravdu chvilka).

peki

Citace od: Achad Ha-Am kdy 21.05.2007, 15:24:30
- myslím, že náš nemalý vinný sklep by byl pro tuhle příležitost zajímavým zpestřením (ač se nachází cca 60-70 km od Brna, po D2 je to opravdu chvilka).

No tak to je jasný. Aki uprav prosím u hlasování "Na Moravě" - se zpestřením ve vinném sklepě  ;D. Mohli bychom tam například realizovat první stavěcí víkend   >:D

Mtron

Citace od: peki kdy 21.05.2007, 15:40:01
Citace od: Achad Ha-Am kdy 21.05.2007, 15:24:30
- myslím, že náš nemalý vinný sklep by byl pro tuhle příležitost zajímavým zpestřením (ač se nachází cca 60-70 km od Brna, po D2 je to opravdu chvilka).

No tak to je jasný. Aki uprav prosím u hlasování "Na Moravě" - se zpestřením ve vinném sklepě  ;D. Mohli bychom tam například realizovat první stavěcí víkend   >:D


souhlasím , přeci jenom je toho hodně co vyřešit a hamounit se kvůli penězům nedělá dobrotu. Trošku by mě zajímalo jak si představujete takovou kompenzaci nákladů ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Shi-So

Citace od: Mtron kdy 21.05.2007, 15:49:19
Citace od: peki kdy 21.05.2007, 15:40:01
Citace od: Achad Ha-Am kdy 21.05.2007, 15:24:30
- myslím, že náš nemalý vinný sklep by byl pro tuhle příležitost zajímavým zpestřením (ač se nachází cca 60-70 km od Brna, po D2 je to opravdu chvilka).

No tak to je jasný. Aki uprav prosím u hlasování "Na Moravě" - se zpestřením ve vinném sklepě  ;D. Mohli bychom tam například realizovat první stavěcí víkend   >:D


souhlasím , přeci jenom je toho hodně co vyřešit a hamounit se kvůli penězům nedělá dobrotu. Trošku by mě zajímalo jak si představujete takovou kompenzaci nákladů ?

Predpokladal bych ,ze tim vetsina mysli benzin nebo dopravne....
Jsme fandove tak nejaky ten cas a korunu obetujem ,ale chapu ze cestovni naklady se nikomu jen tak nest nechce....
Ono kdyz mas dat za cestu tam a zpet 400,- za osobu (je jedno jestli vlakem nebo autem-vlak je kolikrat i drazsi) tak uz je to celkem znat....

Peetrs

Osobně jsem pro výstavu a nabídka z Brna mi přijde na tolik zajímavá, že by se odmítnout neměla.

Pokud bude zájem, opět se budu podílet na této akci, ale souhlasím, že náklady na dopravu by se hradit měly. Jídlo a ostatní věci neřeším a myslím, že by bylo velmi složité tyto náklady prokazovat. Případně shodnout se na jejich adekvátní výši.

Achad

Citace od: Mtron kdy 21.05.2007, 15:49:19
Trošku by mě zajímalo jak si představujete takovou kompenzaci nákladů ?
Dle mého názoru má každý alespoň hrubou představu, kolik musí dát za cestu tam a zpět (ať už autem, vlakem, busem, na kole či pěšky >:D) - řekněme dvakrát na stavěcí víkend, jednou na bourací. Tyto předpokládané náklady by se někomu poslaly (organizátor, jednatel, Aki?), který by je sečetl a víceméně z nich si pak mohl odvodit, o jakou částkou může licitovat. Rozdělení nákladů je pak jednoduché... Pokud něco zbyde, může se to hodit do prasátka, nebo rovnou za zbývající peníze (pochybuju, že nějaké zbydou) nakoupit pár setíků pro případné další soutěže...