Briky.cz - Nová stránka pro všechny nadšence do LEGO stavebnic!

Založil MrFiliper, 01.04.2022, 17:10:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MrFiliper

Ahoj komunito, chtěl bych se s Vámi podělit o nový projekt, který jsem vyvíjel od začátku minulého roku a koncem roku 2021 jsem ho spustil v první verzi.


Jedná se o Briky.cz - Projekt zaměřený na každého z nás, fanoušky LEGO stavebnic. Původně byla myšlenka udělat si vlastní (soukromý) vyhledávač starých a nových stavebnic, které jsem chtěl do sbírky a běžně nebyly dostupné. Nakonec jsem si říkal, že bych si chtěl hlídat cenu všech setů co jsem měl tehdy v seznamu... no a dopadlo to tak, že jsem z toho udělal regulérní projekt pro všechny.

Nakonec tak Briky není jen vyhledávač starých a nových stavebnic, ale umí toho daleko více a vzhledem k tomu, že mě vývoj projektu baví asi stejně tak jako hraní si s legem, tak to určitě není všechno, co bude umět a říkal jsem si, že by bylo dobré slyšet názor také od diskutujících na kostkách :).

Co Briky aktuálně umí?


  • Vyhledávání LEGO stavebnic
  • Informace o stavebnicích (obrázky, roky vydání, témata, výpis dílků...) - nakonec se z toho stává takový malý brickset  :D
  • Zobrazení nabídek z e-shopů a bazarů (aktuálně 6 e-shopů a 2 bazary)
  • Evidence vlastní sbírky a seznam přání
  • V současnosti je možné propojit s brickset.com, na rebrickable se pracuje :)
  • Nějaké ty novinky, pokud zbyde čas, ale to jen tak pro zábavu :D

Jak vidíte, z původního plánu obyčejného scriptu na hlídání cen u stavebnic, se nakonec vyklubalo něco daleko většího. Ke stavebnicím bylo potřeba časem přidat i nějaké ty data až z toho vzniká takový počeštěný brickset ale pořád primárně s vyhledáváním v e-shopech a bazerech. Aktuálně mám rozjednané přidání ještě dalších e-shopů a později i přidání více bazarů nebo online marketplace či propojení s bricklinkem.

Chtěl bych slyšet Váš názor, co projektu říkáte, co se Vám líbí nebo naopak nelíbí a zda-li máte nějaké nápady, co by jste chtěli přidat? Něco mám samozřejmě vymyšlené i od ostatních afolů, ale zajímá mě názor širší komunity :), případně abych věděl, čemu mám věnovat větší pozornost a kam vývoj nových funkcí směřovat.
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.

Icewalker

#1
Hezký nápad, trošku jsem na to koukal, a vypadá to užitečně - jen to nepozná (aspoň na ofiko LEGO shopu), že zboží není skladem ;)

A neukazuje mi to nabídku např. MořeLega.cz
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

MrFiliper

Právě že z offiko lego e-shopu rozpoznávání zda-li je skladem či nikoliv by se zobrazovat mělo, kontroloval jsem a i se tak děje, na jaký set jsi koukal?

Co se týče další e-shopu, jako je MořeLega, mohou zažádat o zařazení, postupně ale všechny e-shopy oslovuji sám, a snažím se tak aby byl výběr co největší  ;D.
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.

Icewalker

Citace od: MrFiliper kdy 09.04.2022, 20:26:47
Právě že z offiko lego e-shopu rozpoznávání zda-li je skladem či nikoliv by se zobrazovat mělo, kontroloval jsem a i se tak děje, na jaký set jsi koukal?
40558 - klonoví vojáci
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

STARHAWK

Pozeram, ze zatial je to specificke len pre cesky trh. JE plan to rozsirit na trh slovensky ? TJ. pozret LEGO.SK, ALZA.SK, MALL.SK, ALLTOYS.SK, POMPO.SK, DRACIK.SK

starbuilder

Citace od: Icewalker kdy 19.04.2022, 15:49:07
Citace od: MrFiliper kdy 09.04.2022, 20:26:47
Právě že z offiko lego e-shopu rozpoznávání zda-li je skladem či nikoliv by se zobrazovat mělo, kontroloval jsem a i se tak děje, na jaký set jsi koukal?
40558 - klonoví vojáci

Mně to ukazuje normálně na Briky, že to není skladem.
Viz. obrázek

MrFiliper

Citace od: STARHAWK kdy 19.04.2022, 17:13:37
Pozeram, ze zatial je to specificke len pre cesky trh. JE plan to rozsirit na trh slovensky ? TJ. pozret LEGO.SK, ALZA.SK, MALL.SK, ALLTOYS.SK, POMPO.SK, DRACIK.SK
Ahoj, omlouvám se za pozdní reakci, nějak mi nepřišla notifikace. Ano, v plánu je i zařazení slovenských obchodů stejně tak jako částek v EUR, ale ještě nějakou dobu potrvá, než to na Briky bude hotové. Konkrétně slovenské obchody mám na plánu přidat v průběhu příštího roku, možná to však vyjde dřív  :).
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.

Strider

Tohle je super nástroj. Něco takovýho jsem potřeboval. Muselo trvat randál času to nakódit. Příjemný UI. Pěkný logo a paleta barev 👍

MrFiliper

Jsem moc rád, že se líbí, to mě vždy těší :D. Vyvíjím to cca od začátku roku 2021, první release byl v prosinci 2021, takže zatím to není ani rok, ale snažím se projekt pořád posouvat dál a každý měsíc je několik aktualizací, co přidávají další novinky, takže kdyby někdo měl nápady... jsou vítány. Několik desítek jich mam už zapsaných a naplánoványch, ale snažím se řídit tím, co kominita chce nejvice :), jen to vždy nejde hned, a zabere to nějaký čas  :D
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.

racco42

Já vím, že je to jenom jedno písmenko, ale

"V listopadu tohoto roku LEGO Group otevře první LEGO prodejnu v Česku a fanoušci LEGO stavebnic si tak užijí nejen Prick a Brick Wall"

je opravdu zlý, ošklivý překlep  8)

MrFiliper

Citace od: racco42 kdy 20.07.2022, 22:13:38
Já vím, že je to jenom jedno písmenko, ale

"V listopadu tohoto roku LEGO Group otevře první LEGO prodejnu v Česku a fanoušci LEGO stavebnic si tak užijí nejen Prick a Brick Wall"

je opravdu zlý, ošklivý překlep  8)
To teda je  :D opraveno  8)
Briky.cz - Evidence LEGO sbírky, zhodnocení sbírky, seznamy přání, databáze věch LEGO stavebnic.
Více jak 30 % slevy na LEGO stavebnice napříč e-shopy najdeš na Briky.cz.