Zajímavosti z ambasador sítě.

Založil peki, 16.04.2018, 14:07:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 07.12.2020, 15:23:32
Citace od: Tomik kdy 07.12.2020, 14:32:37
Kromě té angličtiny potřebuješ ještě portfolio svých prací, a to alespoň na takové úrovni, aby je to zaujalo natolik, že ti odepíšou více než automaticky generovaný email s poděkováním za tvůj zájem... Už jsem to párkrát zkoušel a ta angličtina je to nejmenší. ;)

To máš pravdu, já bral tu angličtinu je jako první vyřazovací sýto, kdo to přečte se dozví co dál ;D

Chvilku jsem o tom taky uvažoval, portfolio jakš takš nějaké mám, ale kromě stěhování do Billundu mě odrazuje to 8 hodin denně tvořit něco podle zadání.
Už jsem si zvkl na tu volnost tvořit co chci kdy chci a realizovat vlastní praštěné nápady  >:D

Přesně. Myslím, že v tomhle případě ti může práce zkazit koníček  ;)

peter

Citace od: Chairudo kdy 07.12.2020, 11:40:43
Jestli je vaším snem pracovat jako designér ve společnosti LEGO a tvořit stavebnice a další modely co zná celý svět, tady máte možnost  ;D

Jak by řekl můj syn - "Ani za zlatý prase" ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 07.12.2020, 14:38:05
Grohl by nám musel napsat, jestli je to aktuálně taková výhra. Poslední kroky, které TLC dělá, mi dost vadí a měl bych tak problém se s nimi identifikovat.

Ja sa navyše obávam, že mi na dvere zachvíľu zaklopú Dark Ages. A to som si nikdy už nemyslela, že sa stane.

Stimpi

Citace od: Chairudo kdy 07.12.2020, 15:23:32
Citace od: Tomik kdy 07.12.2020, 14:32:37
Kromě té angličtiny potřebuješ ještě portfolio svých prací, a to alespoň na takové úrovni, aby je to zaujalo natolik, že ti odepíšou více než automaticky generovaný email s poděkováním za tvůj zájem... Už jsem to párkrát zkoušel a ta angličtina je to nejmenší. ;)

To máš pravdu, já bral tu angličtinu je jako první vyřazovací sýto, kdo to přečte se dozví co dál ;D

Chvilku jsem o tom taky uvažoval, portfolio jakš takš nějaké mám, ale kromě stěhování do Billundu mě odrazuje to 8 hodin denně tvořit něco podle zadání.
Už jsem si zvkl na tu volnost tvořit co chci kdy chci a realizovat vlastní praštěné nápady  >:D

Jop, přesně jak píšeš ... já určitě nemám ambice stát se designérem v Legu ... designuju si jiné věci a jsem rád, že jsem se vybodnul na korporát a jedu si na vlastní triko...

Chairudo

Kdo ještě nebyl v LEGO house a má zájem o komentovanou prohlídku z části historie LEGA, můžete se jí účastnit během května:
Prohlídka je rozdělená do pěti cca hodinových sekcí a každá stojí 50DKK

https://lan.lego.com/news/overview/virtual-tours-from-history-collection-in-lego-house-r283/?fbclid=IwAR18xiQ7UbjTFFWy-iMBOx1eer2a19I2GeUV5OXBQmGS8Vu1jZ1QAQWioio

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Něco z knihy rekordů..



Tohle mne třeba vůbec nenapadlo  :)
By mne zajímalo jak se to trénuje. Já by jsem asi potom už nechtěl LEGO ani vidět.

Petronel

Koukám co tam je všechno za další ptákovinky jako rekord.... ;D

Věž z bricků za pár vteřin (ale není uvedeno ani z jakých, jen že z "velkých"), nebo šestipatrová pyramida za necelých 12sec, ale zase ani žádné foto nebo bližší informace.
Nebo kluk s rekordem co postavil Millennium Falcon za 2min. (micro verze - "micro fighter"  ;D).
Bezva světové rekordy.  >:D
Asi se s nějakým také přihlásím. Třeba něco ve stylu "nejvíc lego párků v tlamě lego žraloka".
Nebo můžeme přihlásit náš spol.projekt perníková vesnička jako největší stavba z Lego perníku.  ;D

poMOCník

Citace od: Petronel kdy 04.05.2021, 12:52:13
...
Asi se s nějakým také přihlásím. Třeba něco ve stylu "nejvíc lego párků v tlamě lego žraloka".


Můžeš zkusit i třeba "nejvíc lego párků, co se vejde tobě do pusy". Ale tu fotku bych pak radši vidět nemusel. :)

Chairudo

Jan Beyer doporučuje přečíst - Historie Lega zase v trochu jiném podání.

Je zajímavé číst, jak vedení v minulosti na AFOLy pohlíželi jako na něco otravného a co je vlastně dostalo do krize.

The inside story of how a 'band of misfits' saved Lego

A úvod Jana do Lega z Května 2004  ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

We recognize this is sort of old news at this point but we believe it is important to share out this information officially. AE is consistently looking at changes within the portfolio to identify challenges or possible future pain points relevant to AFOLs and learning from the past when we did not share timely statements, it is extremely relevant that we share this information as soon as possible.

Official Statement:

Over the next few months you will likely see some products with "retiring soon" branding or perhaps a local retailer reporting that they are no longer able to order certain products. We want to share ahead of time that there is no need to be alarmed about baseplates.

In 2022, baseplates will be changing from their current plastic packaging to more sustainable paper packaging. Besides packaging, there are no additional changes with the LEGO baseplates and you will still be able to get the same colors and sizes in 2022 that you can purchase today. You can expect to see the new packaging around March 1, 2022.




Anatyt

Citace od: peki kdy 29.09.2021, 11:06:36
We want to share ahead of time that there is no need to be alarmed about baseplates.

Jasné, tak sa ich spýtaj či nebol podobný dôvod na paniku aj pred zrušením ROAD BASEPLATES! Im už neverím.

peki

Citace od: Anatyt kdy 29.09.2021, 11:13:39
Citace od: peki kdy 29.09.2021, 11:06:36
We want to share ahead of time that there is no need to be alarmed about baseplates.

Jasné, tak sa ich spýtaj či nebol podobný dôvod na paniku aj pred zrušením ROAD BASEPLATES! Im už neverím.

Klidně, dej to rovnou v AN, já to tam nakopčím. Ale prosím slušně :)

peki

I am pleased to share the news on the new issue of the Italian magazine Brick.it Magazine.
Issue 14, currently available online only in Italian, has its main heart in the dossier dedicated to the Castle theme, one of the most loved by AFOLs around the world. We will analyze the origins of the series, the prototypes never made, some curiosities and there will be an excursus dedicated to the LEGO Ideas Blacksmith and its genesis.
Then there are the classic columns dedicated to 'Life as an Afol', Fotografia Costruttiva (Thank's @Alessio Varisco!), reviews and MOCs made by some of the most talented AFOLs in the world, translated by Paul Hetherington, Andrea Monturi and Sandro Damiano.

We also have an interesting report on the difficulties of organizing an exhibition on time of COVID 19 and the reportage from the Paredes de Coura Fan Weekend.

In the 110 pages of the magazine you can also find an interesting article on the most particular construction techniques and Marco De Bon's instructions for building accessories for Mecha.

Issue 14 is available online as a single issue or as part of a subscription at www.brickitmagazine.it where all back issues are also found.

Soon there will also be an English version, which we are working on these days.

milanv

Díky, peki, to vypadá lákavě! Jen nezapomenout kouknout za týden znova, jestli už mají anglickou verzi :)
Pán na Žlutém hradě

Foton

Citace od: milanv kdy 08.10.2021, 12:38:50
Díky, peki, to vypadá lákavě! Jen nezapomenout kouknout za týden znova, jestli už mají anglickou verzi :)
Ty nemvluíš plynně italsky? "Il mio aeroscafo è pieno di anguille"
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

akce fotky z dětství přesunuta do neveřejné části fóra. Zde je vlákno

Důvod přesunutí:
(all information in this post can also be shared in a closed community forum - not in public). 

peki

From June 1st, 2022, we will be uniting many of our adult focused LEGO® sets under the name LEGO® Icons to help our adult consumers easily to find new, immersive builds or models that link to their interests and passions, particularly when shopping or browsing online. The name LEGO Icons will span all of our sets designed for older builders that are not already part of an existing LEGO theme such as LEGO® Technic, LEGO® Ideas or LEGO® Architecture.

Anatyt

V podstate Creator Experts a Botanical? Alebo niečo nové?

Tomik

Na THE BRICK FAN se objevilo následující prohlášení od Lega ohledně potisků minifigurek:

Citace
Customized LEGO Minifigures with printed 3rd party logos, names of organizations, and trademarks are not allowed. It's not acceptable to use of the registered Minifigure trademark in combination with 3rd party symbols. The reason for the rule is that a trademark cannot simultaneously serve as an exclusive, representative symbol of two different entities. The ability of the Minifigure to serve as a distinctive LEGO brand symbol is reduced when a Minifigure is also printed with the name, logo, symbol, or other representative indicia of another entity. Left unchallenged, such use by third-party entities could put our rights in the Minifigure at risk and could eventually result in the loss of our company's exclusive rights. This is something that we cannot risk.

Therefore, we must request that the community refrain from printing any 3rd party logos, names of organizations, and trademarks onto LEGO Minifigures, and refrain from using, ordering, distributing or selling Minifigures in such customized versions.

We understand that the AFOL Community would still like to celebrate their community events and activities via use of customized items and are pleased to confirm that according to current corporate policy fans are free to print graphics on LEGO brick elements and custom builds made of LEGO brick elements to celebrate your community activities and events.

Může někdo potvrdit, že je to oficiální stanovisko? Ve stručnosti se tam píše, že od teď je ilegální tisknout na minifigurky loga nebo jména (názvy) třetích stran, tj. firem, organizací, spolků apod.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Bojim se, ze na to nemaji uplne pravo a je to zase placnuti do vody. Vymahat to mozna nejak muzou jen na subjektech nejak zainteresovanych...

Colonel32

Předpokládal bych, že právně to vymahatelné úplně nebude, ale na druhou stranu Lego je v pozici, kdy dokáže lidem hodně znepříjemnit život. Klidně do takového extrému, že když najdou na výstavě pořádanou Kostkami figurku s potiskem, tak celým kostkám típnou přístup k LugBulku.

skipper

Minifig je trademark tj ochranná známka. S logom najcennejšie IP čo majú, viď ako aj číńania (ale ja COBI) ktorý chcú byť dlhodobo v regulérnej distribúcii ustúpili.
O trademark sa ale treba aj starať, tj si ho chrániť. Je kopec firiem a podnikavcov ktorým by vyhovovalo dokázať opak tým, že LEGO dovolí kadekomu ho voľne používať. Z pohľadu všeobecného práva sa nerozlišuje či takýto trademark (minifig) bude slúžiť ako nosič pre komerčnú alebo nekomerčnú značku napr LUG. Ak by som to prirovnal tak to je ako keby niekto začal používať flaše od CocaColy (iný podobný trademark) a šíriť v/na nich svoju značku. Tj ak LEGO oň nechce prísť musí si ho vymáhať.
Samozrejme keby sa moc chcelo (ako sa LEGU nechce) tak by nebol problém spraviť z LUGu 2nd party miesto 3rd party, tým že sa použitie zastreší nejakou zmluvou/licenciou/atď. Tak ako môžu mať logá napr na kombinézach Speed Champions. Ak sa nemýlim tak ale s LUGmi sa nepodpisúju ani teraz žiadne podmienky tak by to muselo ísť o level výššie a je možné že by to šlo len s LUGmi čo sú právne entity (občianske združenia a pod). Takže úplne s prstom v nose by to nešlo.

Foton

Inu pochopitelné to je, i když se mi to nelíbí. Ale risk vůči vztahu LUG - LEGO podstupovat nebudu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Tomik kdy 28.06.2022, 22:26:05
Na THE BRICK FAN se objevilo následující prohlášení od Lega ohledně potisků minifigurek:

Citace
Customized LEGO Minifigures with printed 3rd party logos, names of organizations, and trademarks are not allowed. It's not acceptable to use of the registered Minifigure trademark in combination with 3rd party symbols. The reason for the rule is that a trademark cannot simultaneously serve as an exclusive, representative symbol of two different entities. The ability of the Minifigure to serve as a distinctive LEGO brand symbol is reduced when a Minifigure is also printed with the name, logo, symbol, or other representative indicia of another entity. Left unchallenged, such use by third-party entities could put our rights in the Minifigure at risk and could eventually result in the loss of our company's exclusive rights. This is something that we cannot risk.

Therefore, we must request that the community refrain from printing any 3rd party logos, names of organizations, and trademarks onto LEGO Minifigures, and refrain from using, ordering, distributing or selling Minifigures in such customized versions.

We understand that the AFOL Community would still like to celebrate their community events and activities via use of customized items and are pleased to confirm that according to current corporate policy fans are free to print graphics on LEGO brick elements and custom builds made of LEGO brick elements to celebrate your community activities and events.

Může někdo potvrdit, že je to oficiální stanovisko? Ve stručnosti se tam píše, že od teď je ilegální tisknout na minifigurky loga nebo jména (názvy) třetích stran, tj. firem, organizací, spolků apod.

Potvrzuji je to oficiální stanovisko. Mám dovču tak se k internetu dostávám jen občas.

Strider

Jsem si na škodovku dal nálepku Coca-Cola. Teď to auto slouží dvěma entitám. To jsem asi pěkně v háji.

poMOCník

Citace od: Strider kdy 01.07.2022, 16:53:03
Jsem si na škodovku dal nálepku Coca-Cola. Teď to auto slouží dvěma entitám. To jsem asi pěkně v háji.

Tak Coca-Cola tím má reklamu zdarma a skodovce to může být jedno, protože to není její konkurence.

Z tohoto důvodu moc nechápu jejich záměr. Kdyby se mi stalo, že moji figurku si potiske tisíce firem na světě na svoji propagaci a přitom by nešlo o konkurenta, ohromně to zviditelnuje i moji značku a mam skvělou reklamu zdarma. Chápu že jde o ochranu patentů, ale ten přece musím chránit proti případné konkurenci. Fig se znakem Coca-Cola by mi rozhodně nevadil.

peter

Citace od: poMOCník kdy 01.07.2022, 17:17:59Z tohoto důvodu moc nechápu jejich záměr.

Jenže ono dost záleží právě na tom, kdo si na toho minifiga ten potisk udělá ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Stimpi

Pravda je, že teď jsem narazil v Kutný Hoře na bilboard nějaký personální agentury, kterej byl nafocenej z minifgů ve stylu Village people.
A to je asi to co Lego nechce a nechce se jim určitě individuálně řešit nějaký žádosti. Na druhou stranu si nejsem jistej vymahatelností, ale to je jejich problém.

To co zajímá mě je poslední odstavec, kde jestli dobře chápu, tak LUG si může potisknout kostky ale torzo figa ne? Nebo je torzo figa braný jako "brick" ...

Napadá mě ještě jedna myšlenka, je jako trademask brán kompletní fig, nebo i jen jeho část?

skipper

nie je patent ako trademark  8)

https://euipo.europa.eu/ohimportal/sk/looking-after-your-rights

CitacePresadzovanie práv súvisiacich s vašou ochrannou známkou je rovnako dôležité ako budovanie značky. Ak to neurobíte, platnosť ochrannej známky môže byť spochybnená a vaša značka stratí hodnotu.
EUIPO - Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo.
Snáď to takto stačí zo zdroja ktorý o tých trademarks - ochranných známkach rozhoduje.


Citace od: Stimpi kdy 01.07.2022, 17:57:42
Napadá mě ještě jedna myšlenka, je jako trademask brán kompletní fig, nebo i jen jeho část?
Verím tomu že sa objavia predajcovia čo budú predávať torzá s popisom "tričko do LEGO brickového obchodu s oblečením" (alias žiarovka - ohrevné teleso pre terária >:D >:D ).
Ale v správe sa hovorí že "we must request that the community ... refrain from using, ordering, distributing or selling Minifigures in such customized versions" tj aj keby to bolo teoreticky objednatelné len ako torzo tak aj následné použitie ako zostavený minifig už je proti tomu. A ľudí vystavujúcich len torzá asi moc nebude  >:D

Stimpi

Jde o to, ze tezko pak budou nekoho nahanet kdyz si z potisteneho torza postavi figa, a tezko se budou branit nekomu kdo bude distribuovat jen potistena torza...

Me spis zajima jestli tedy zakazali i LUGum potisk torz. Treba jako vzpominkove, nebo ne. Lug ma proste smolika aby se s nimi hadal...