Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Shmade

#120
to Peter: Hmm, moc pěkně to máš...

Já jsem se vydal na podobnou cestu, ale jsem zatím na začátku, kufříkové organizéry mi přijdou drahé na to abych jich nakoupil nějaké větší množství najednou, zatím v nich mám roztříděné jen technic díly. Pak mám tři větší krabice, jednu na velké studed technic díly, druhou na studless a třetí na "bordel", kterej zbyde po stavění a mě se hned nechce třídit. Zbytek skladuji v krabičkách z Ikea - sada asi patnácti různě velkejch krabiček za +- 100,- Stejné velikosti se daj celkem rozumně štosovat a bez víček to takhle ušetří dost místa. Všechno se to pak vejde do jedné skříně. + využívám ještě tři šuplíky. Fotky jsou z listopadu a nebyly foceny za účelem prezentování, ale snad pro ilustraci mého skladovacího systému postačí. :)  Jinak od té dyby přibyly další čtyři kufříky a dřevěná deska (150x75) chycená do zdi pod oknem, určením je jak na učení, tak na stavění... Vše je to v ložnici, kde jsem si takhle vytvořil 2. pracovní kout.

Frco

uff neber to v zlom, ale vyzera to ako strasny bordel :)

stomcova

Spousta z nás bydlí v paneláku a musí se nás tam vejít víc, takže nemůžeme mít jeden prostor pouze na LEGO.
Nám to jako b.... nepřipadá.
Batman, forever...

smiky

Citace od: Shmade kdy 05.02.2009, 20:37:32
to Peter: Hmm, moc pěkně to máš...

Já jsem se vydal na podobnou cestu, ale jsem zatím na začátku, kufříkové organizéry mi přijdou drahé na to abych jich nakoupil nějaké větší množství najednou, zatím v nich mám roztříděné jen technic díly. Pak mám tři větší krabice, jednu na velké studed technic díly, druhou na studless a třetí na "bordel", kterej zbyde po stavění a mě se hned nechce třídit. Zbytek skladuji v krabičkách z Ikea - sada asi patnácti různě velkejch krabiček za +- 100,- Stejné velikosti se daj celkem rozumně štosovat a bez víček to takhle ušetří dost místa. Všechno se to pak vejde do jedné skříně. + využívám ještě tři šuplíky. Fotky jsou z listopadu a nebyly foceny za účelem prezentování, ale snad pro ilustraci mého skladovacího systému postačí. :)  Jinak od té dyby přibyly další čtyři kufříky a dřevěná deska (150x75) chycená do zdi pod oknem, určením je jak na učení, tak na stavění... Vše je to v ložnici, kde jsem si takhle vytvořil 2. pracovní kout.
Oh , vím že je to OT ale zjistil sem že bydlíš kousek od nás  ;D Jinak , zdá se mi to célé takové "neurovnané" ale jinak dobré.

Frco

Citace od: stomcova kdy 08.02.2009, 16:15:55
Spousta z nás bydlí v paneláku a musí se nás tam vejít víc, takže nemůžeme mít jeden prostor pouze na LEGO.
Nám to jako b.... nepřipadá.
mno mozno to robi to svetlo co sa odraza, chcelo by to lepsiu fotku ;)

Lojza5

pls, jestli muzu poprosit Shmadea kde sebral ty pruhlene krabice z uele
hmoty? Mam neco podobneho v barevnem ale mensim provedeni, a navic
se mi to nepodarilo sehnat v moc velkem poctu

Shmade

Cedrik: Většina krabic je z Ikea jak je psáno výše, pak je tam taky několik potravinových krabic z hypermarketů, všechny krabice maj i víčka, ale ty v rámci šetření místa nepoužívám.

Lojza5

uz jsem videl, pujdu do toho

JimB

Já používám na skladování celkem různorodou směs plastových a plechových krabic.

Největší část mého Lega je uložena ve dvou velkých krabicích, koupených kdysi dávno v OBI (foto č.1); v horní mám jen velké a neskladné díly, ve spodní jsou díly roztříděny v sáčcích podle druhu kostek a na dně bedny je netříděná vrstva tmavých dílů.
Vřele doporučuji plastové boxy Trofast z Ikey (foto č.2, 3, 4) v kombinaci s malými krabičkami od bonboniér Ferrero (jsou průhledné a každá zvlášť uzavíratelná, foto č.3). Také se mi osvědčily sklenice od Nutelly, byť mají nepraktický tvar. (foto č.2)
Dále používám pár originálních Lego krabic a plechovky od bonboniér a od čaje. (foto č.5)
No a nakonec mám ještě 5 plechovek od GS Condro (foto č.6, 7). Mamka pracuje v lékárně a občas mi ji donese, samozřejmě prázdnou, snad jste si nemysleli, že mám klouby v háji. >:D
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Frco

#129
Moje skladovacie priestory:
Bohuzial, len klasicke hrube biele a cierne bricky musia byt v samostatnej plastovej nadobe, castle walls a BURPy v sacku (zhanam krabicu) a drobnosti v kufriku od naradia. Inak ma tesi, ze sa mi vsetko potrebne vojde do skrine kde to mam hned po otvoreni poruke.
Spolu to mam rozhodene v 50 nadobkach.

Octan Creator

#130
Takze, chcel by som sa tiez s vami podelit, kde skladujem lego  ;)

Z jednych najvacsich priestorov, kde sa mi zmesti lego je pod postelou, tam sa mi zmesti na dlzku 7 stvorcovych 32 vystupkovych podloziek a este jedna obdlznikova 32x16 vystupkova podlozka a na sirku 3 stvorcove 32 vystupkove (spolu teda 21 stvorcovych 32 vystupkovych a 3 obbdlznikove 32x16 vystupkov) :o tam by sa mi teda zmestilo, take mensie mesto (prikladam foto a dal som tam podlozky, asi ako to vyzera) momentalne je to tam skoro prazdne, zatial,...
Dalej najviac veci mam asi ulozenych na dvoch komodach vedla seba, na polickach a dalsie kocky v skriniach a tie klasicke v skatuli. (prikladam nejake foto)
Vacsinu lega mam postavene, jedine klasicke kocky mam v skatuli ako som spominal a tiez rozne dvere, okna,...
Skatule od lega city mam poukladane v suflikoch ( a skatule od lega su v sebe poukladane, kvoli uspore miesta, prikladam foto aspon nejakych creator skatul, tie su pre zmenu v skrini)  ;)
Keby niekoho nieco zaujalo prilozom dalsie fotky  ;)

Nastastie mam este kde davat lego, takze ziadne zufale riesenia so skladovanim som nemusel riesit, ale stale pomaly pribuda, takze pomalicky rozmyslam do buducna kde to dam  ;) Ked na nieco skvele pridem ohladom skladovanie, tak sa o to podelim   ::)

ADMIN: Šmouhy odstraněny podle pravidla 4.6, prosím o nahrání fotografií.

MildaPajda

Prave jsem objevil bricklinkovy shop, ma moc pekne regalky... treba se nekdo inspirujete.. ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Bery



Jo jsou šikovný ale asi bych je měl prázdné, já jsem rybář takže používám všechny různé bedny které jsem odepsal.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

uzivatel

vcera som dostal do schranky nejake letaky a kedze sa mi lego zbierka rozsiruje hladal som nejake krabice.a na moje pocudovanie carrefour: sada boxov (2l + 5l + 11l) za 5,95€ alebo kaufland: plastovy box roznej farby 13,5l za 1,99€
moznoze sa to niekomu hodi  ;)

germik

Chjo, skladování :P ;D. Já měl dřív všecko v plastovým 6-tikufříku od lega + v jedný krabici, dneska na to mám 9 organizérů a asi 15 stohovatelných krabic a zase se mi to tam už skoro nevejde. >:( ;D . vono je sice dobrý mít to roztříděné a přesně vědět kam šáhnout pro který dílek, ale to rozebírámí :'( :(. Když musím mít pořád kolem sebe 25 krabiček a pořád hledat tu jednu kam dát ten jeden dílek co mám zrovna v ruce... je o hrůza ;D. To se to pak nechce rozebírat, navíc se mi v jedné krabičce vždycky objeví hromádka malých plates, tiles, round plates 1x1 atd, které už nemám sílu třídit ::)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Bery

Zkus u rozebírání lego třídit na koberec a pak teprve dávat do krabiček.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

winring

Přečetl jsem si celou diskuzi o skladování tady a překvapilo mě, že skladujete pouze jako kostičky a ne jako sety.
Protože jsme s přítelkyní opustili asi tak před dvěma lety dark ages a finanční situace byla dobrá, rozrostla se naše sbírka o dost nových (i nově starých) kousků. Zatím je skladuji v Tesco bednách 25x60x41. V nich mám uložené originální krabice ve kterých jsou (díky jejich přemrštěné velikosti) uskladněny jak orgi sety tak sety stejné tématiky. Nyní mám však problém, když chci najít určitý set, ve které krabici je vlastně zastrčen  :-\

Skladuje tedy někdo sbírku po setech a měl by nějaké rady? Nechce se mi totiž míchat kostičky i třeba úplně stejného typu z úplně nových setů a ze starých.

otaznik

Citace od: winring kdy 26.04.2010, 11:47:17
Skladuje tedy někdo sbírku po setech a měl by nějaké rady? Nechce se mi totiž míchat kostičky i třeba úplně stejného typu z úplně nových setů a ze starých.

Mám seznam všechy setů včetně místa, kde jsou uklizeny.

Ondrej

#138
Citace od: otaznik kdy 26.04.2010, 20:57:09
Mám seznam všechy setů včetně místa, kde jsou uklizeny.
Sektor A3, sektor K5  :)
Mám všechny malé kostky roztříděné v Mars skříňkách plus 20 krabic od zmrzlin z Intersparu a pod postelí v papírových krabicích z OBI. Krabice obaleny neprůhlednou černou fólií na půdě, ale mám o ně strach aby nenavlhly, po zimě jsem je kontroloval a byly v pořádku (nemohl jsem kvůli tomu v klidu spát) zvažuji, že půjdou zpět do pokoje radši ;)

stomcova

Sety Star Wars skladujeme rozložené s zip pytlících. Jsou řazené podle čísel setů 4474 a výše v krabicích od banánů na úložném prostoru v 3+1 v chodbě. Návody jsou v šanonech, samotné krabice jsou s citem rozložené a řazené podle čísel v tmavých plastikových pytlích (kvůli slunci) a momentálně jsou od minulého víkendu ve sklepě. Moc se mi to nelíbí, ale hledám vhodnější prostor nebezpečí vykradení - nebo spíš zničení ve sklepě je velké, taky tam občas prasknou stupačky. Krabice jsou trochu vyvýšené, ale nerada bych o krabice přišla.
Batman, forever...

S.t.a.l.k.e.r.

Som rád, že si to sem napísala. Skladujem veľmi podobne, každý set je rozobraný v uzatvárateľnom sáčku, minifigy (rozložené), drobné príslušenstvo, kocky s nálepkami, priehľadné alebo chrómové kocky sú vložené do ďalších menších uzatvárateľných sáčkov a vložené k zvyšku setu. Sáčky s označením setu sú v zásuvkách menšej skrine, ktorá slúži ako podstavec pod akvárium. Kým byt neprejde rekonštrukciou, ďašie sety budú plniť akvárium, ryby sa sťahovali do iného. Návody a katalógy sú v euroobaloch v šanónoch, nie je potrebné zničiť ich dierovaním. Jedine staršie návody od setov SW Technic sa tam nezmestili, ale nie je ich tak veľa aby robilo problémy uskladniť ich inde. Krabice sa dajú pri troche kombinatoriky naukladať jedna do druhej a la matrioška. Niektoré boli samozrejme aj rozložené alebo zahodené. Takýmto spôsobom sa mi podarilo krabice z desiatok setov naukladať do krabice od 70" televízora a väčšieho skeneru.
Kocky na stavanie sú roztriedené podľa farieb a uložené v 5 litrových plastových vedierkach, ktoré sa dajú hravo stohovať. No jedného dňa by som chcel mať veci roztriedené takto (alebo aspoň podobne):
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=250659

Frco

Neviete, ci sa daju MARS skrinky kupit niekde v BA ? Hornbach, IKEA, Baumax...?

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Frco kdy 30.08.2010, 23:09:26
Neviete, ci sa daju MARS skrinky kupit niekde v BA ? Hornbach, IKEA, Baumax...?
V Baumaxe ich maju urcite.

Frco

Citace od: Cavelon kdy 26.09.2006, 11:56:12
Ešte sa chcem skúsených opýtať, či Mars skrinky sa predávajú s prepážkami alebo bez nich? Lebo v Baumaxe majú skrinky iba bez nich a vraj sa dajú dokúpiť zvlášť, ale akej veľkosti, to nikto nevedel, bo tam z nich nemali ani jednu... :-\
toto pisal kedysi davno Cavelon. Maju ich v Baumaxe aj s prepazkami, ci nevies?

Cavelon

Citace od: Frco kdy 30.08.2010, 23:20:23
Maju ich v Baumaxe aj s prepazkami, ci nevies?

Podľa mojich skúseností sa už pravdepodobne všade predávajú iba bez prepážok (aby bola cena čo najnižšia) a prepážky sa musia dokúpiť zvlášť.

Měch

ve Zlíně v OBI i v Baumaxu je mají s přepážkama a šuplíčkama. V několika velikostech i barvách...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Frco

#146
Ak by to niekoho zaujimalo, tak som bol vcera v Hornbachu v BA, mali tam viacero druhov skriniek, bez prepazok. Dokupit sa daju aj suplicky, keby sa zlomili, najmensi za 0,59 stredne velky za euro a najvacsi za 2 eura.

Tieto dve som si kupil kazde po 35 euro:

Frco

#147
Dnes som si chcel ist dokupit este jednu cervenu skrinku, avsak nasiel som ta v krabici na konci ulicky akciovy tovar, tak som im tam vratil tie cervene skrinky lebo "mi nesedeli rozmery" :)

Nalozil som tieto 3 modre. Kazda po 35 eur, spolu teda za 35 eur dostanete 60 malych priehradok, 6 stredne velkych a tri velke.

hero219

#148
Mam dobru radu kde kupit taky to regal (na obrazku) za 10€ v Parizi v LIDLi ;D je to dost daleko ale cena je dobra.Dufam ze  ta akcia  bude aj tu v LIDLi 
                                                          do polovice je aj s prepazkamy

Vlada

Citace od: Frco kdy 30.08.2010, 23:09:26
Neviete, ci sa daju MARS skrinky kupit niekde v BA ? Hornbach, IKEA, Baumax...?

Závěsné skříňky MARS

Skříňky od svratecké firmy MARS považuji za nejvhodnější koncepční systém, co se skladování malých dílů týče. Velkou výhodou těchto skříněk je to, že plastové zásuvky jsou vyrobeny z čirého PS plastu (zásuvky se vyrábějí ve třech velikostech) a je možné je pomocí příslušných přepážek rozdělovat na menší sekce.

V současné době rekonstruuji interiérově můj podkrovní Legoland, kdy součástí této rekonstrukce byla i myšlenka navrhnout a poté i realizovat skříňkový systém, který by byl stabilní a obsahoval velké množství potřebných zásuvek, pokud možno vícero rozměrů. Skříňky MARS jsem znal ještě dříve před mojí úvahou, takže tímto směrem jsem se i ubíral a trošku se po nich tedy poohlédl.

Na internetu jsem nalezl několik prodejců, kteří zprostředkovávají prodej skříněk MARS. Jelikož vím, že takovéto firmy mají jakožto subdodavatelé na produktech příslušný nemalý zisk, snažil jsem se dohledat přímo firmu, která tyto závěsné skříňky vyrábí. Po několika minutách hledání jsem byl úspěšný a zároveň i nadšen.

Na stránce firmy www.mars-svratka.cz v sekci Závěsné skříňky jsem nalezl celou škálu vyráběných skříněk a to i včetně ceníku. Firmu jsem kontaktoval s dotazem, zda je možné si u nich jakožto fyzická osoba, nikoliv jako podnikatelský subjekt, tyto produkty objednat. Dostalo se mi následující den odpovědi, že není problém mi od nich produkty zaslat na soukromou adresu. Zboží Vám pošlou sběrnou službou PPL na dobírku, či na proformu faktury.

Objednal jsem si tedy mnou vybrané skříňky MARS (skříňky sami o sobě obsahují dvě hmoždinky do zdiva se šrouby na případné zavěšení skříňky na zeď a také několik přepážek. Ty jsou většinou v nedostatečném počtu, nicméně nic se neděje, velké i malé přepážky si u firmy MARS lze objednat jak jednotlivě, tak i v sadě. Vše najdete na stránkách firmy.). U této firmy jsem uskutečnil celkem tři objednávky, komunikace perfektní, na e-mail Vám zašlou potvrzení objednávky a zboží mi bylo nejdéle do třech dnů od objednání PPLkou doručené a to bylo období dovolených  ;). Čili reference mohu podat na tuto firmu jedině kladné. Nutno dodat, že skříňky MARS objednané přímo od výrobce vycházejí až o třetinu ceny levněji, než když je koupíte u mnoha jiných distribučních společností, které tyto skříňky jakožto subdodavatelé nabízejí.

Celoplastové skříňky UNI

Lego díly pak dále skladuji ještě v celoplastových UNI skříňkách, které si lze objednat v různém barevném provedení na www.krabicky.cz.

Jedna tato skříňka obsahuje celkem deset zásuvek, nutno dodat, že tyto skříňky je možné spojovat vzájemným posunem ploch, takže lze vytvořit velký zásuvkový blok. Součástí těchto skříněk jsou i dělící přepážky, kterými lze zásuvku rozdělit na čtyři segmenty.

Úložné boxy Heidrun

Větší Lego díly, jako jsou např. Bricky, Plate, stromky atd., skladuji v plastových boxech značky Heidrun. Tyto boxy jsou unikátní v tom, že jejich víko lze zafixovat šedými klipsy proti náhodnému otevření. Výhodou těchto boxů je také díky jejich konstrukčnímu provedení zamezení jakéhokoliv přístupu prachu dovnitř boxů. Lego díly jsou obecně proti prašnosti chráněny téměř dokonale, tedy do té doby, než box otevřete...  :D.