(cizí) galeona Revenge

Založil Aki, 24.04.2015, 09:54:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Naprosto úžasný lego model galeony z roku 1577. Stojí za to prostudovat i karibský přístav (i když ten šipkův se mi líbí víc).


______________



Z lodě mám ale deprese, já snad tu svojí rozestavěnou raději zase rozpartuju.  ::)

martinlx

K té galeoně - tak to mi spadla čelist, nevěřil bych že se dá tohle postavit...

šipka

to Aki,  neházej flintu do žita  :D a jinak díky. Také jsem  měl rozdělanou loďku a až díky Ryxeho fregatě a možnosti spojit to s bitvou na Lipně horečně dokončuji.

richchie

ta lod je neskutocna, len ked si clovek predstavi kolko to chcelo nervov vsetky tie lanka namotat tak ako su... uz len kvôli tomu je to majstrovske dielo.
By ma zaujimalo kolko metrov lan tam pouzil ;D

milanv

A tušíte někdo, jak jsou udělané boky té lodi? Myslím tím ty prohlé řady bricků.

Jinak loď je celá pěkná a ještě navíc její dojem hodně zvedá lanoví a plachty. Tím, že rezignoval na pure lego řešení, si mohl dovolit moc pěkné efekty. Z detailů mě zaujaly kladky z half-bushů i uchycení k lodi pomocí lever base. Vypadá to obyčejně, ale dává to veliké možnosti.
Pán na Žlutém hradě

linhi

Ta loď je úžasná,vím že už jsem ji sem někam na kostky jednou dával.

germik

to milanv - když koukám na fotky, tak myslím že boky nejsou z bricků ale spíš z tiles ;)
Jinak je teda fakt úžasná :o
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

milanv

Spodní část má nacvakané tiles, i ty jsou v prohnutých řadách. Nad nimi jsou ale brickové řady, podle fotek taky prohnuté. A to už nechápu. A to jsem koukal na obrázek 26, kde je ukázaná část konstrukce...

Ještě k prohnutí: co mě fascinuje je, že ty řady jsou prohlé ve dvou směrech. Když si představíš normální řadu bricků, tak běžně se ohýbá do strany (např. na oblouky), ale tady je prohlá i ve svislém směru. Nechápu.
Pán na Žlutém hradě