Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo


milanv

Zvonek: pěkný tvar dělá spojení Belville kyblíku a talířku dohromady. Nemám tu správné barvy, ale pro představu. (Společná barva je Chrome Silver.)
Pán na Žlutém hradě

Kuba


MÍLA

Ahoj,
máte doma někdo díly Glass 4448 a Door Frame 6154 ? chtěl bych si ověřit jestli by z nich šli udělat okna pro budovu ale nechce se mi ty skla hned kupovat kdybych je potom neměl k čemu využít.


Cavelon

Nepasuje to. Sklo má v strede na bokoch malé výčnelky, ktoré zaskočia do dierok rámu okna 4447 a o tie výčnelky je širšie, než rám 6154. Okrem toho je na výšku kratšie.

MÍLA

Nemáš fotku těch dvou dílů ? o výčnělky by se jako poslední možnost postaral třeba pilník na nehty.
podle údajů na BL jsou oba díly 4x4 tak mě napadlo jestli nejsou stejně velké, protože by se to hodilo jako okno na můj dům.

Cavelon


Villa Legina

Míla, to je zlý nápad. Aj keby si spilníkoval bočné výstupky, to sklo je na výšku menšie, ostáva tam medzera viac ako 1 mm. Tak ako povedal Cavelon. Mám oba diely, skúšala som to, ale vôbec to nepasuje, nech by si s tým robil čokoľvek.

MÍLA

Na těch fotkách to zase tak hrozně nevypadá, s menším doděláním pomocí bílé samolepky by to bylo dobré okno.

Cavelon

Škoda sklíčka. ::) Namiesto znehodnotenia LEGO dielika radšej do toho rámu vyrež sklíčko z nejakého podobného plastu a pílnikom na nechty si ho tam presne dopasuj. ;D

MÍLA

Nějak to ještě vymyslím abych to stihnul na lipno, ale nejradši bych to měl čistě z lego originálních kostek.

DarkDrago

Citace od: MÍLA kdy 24.01.2015, 18:05:28
Nějak to ještě vymyslím abych to stihnul na lipno, ale nejradši bych to měl čistě z lego originálních kostek.

Si trošku odporuješ, nemyslíš? Sice můžeš říkat, že to máš čistě z lega, ale musel jsi ho upravit, aby to do sebe pasovalo, takže to až tak legové nebude....
Dračí páni s mocí ohně...

Anatyt

Upravuje tu aj Mirek (alebo kto to je) diely na vlaky, nie? To nikomu nevadí? A keď chce Míla zbrúsiť sklíčko, tak už to nebude LEGO? Pre mňa osobne je to striekanie dielov prasačina 1. triedy!

Hardegon

Citace od: MÍLA kdy 25.01.2015, 11:53:52
Na špalka si vezmu 95330pb01 Minifig, Utensil Axe with Red Head and Silver Blade Pattern a zatopím si s ním v kamnech.


Je to překvapivé, ale pořád se divim, jak blbé komentáře tu dokážeš vypouštět. Více smysluplného stavění, méně kravin.

DarkDrago

Za 1. já neříkám nic proti úpravám lega (taky jak bych mohl), ale nelíbí se mi to, že chceš říkat lego (čistě lego) něčemu co jsi upravoval. Je to prostě upravované lego...

Za 2. ano špalky se štípají sekyrami. Předpokládám, že to nebylo mířeno proti mé osobě, protože to bys určitě napsal jináč >:D

Citace od: Anatyt kdy 25.01.2015, 10:28:17
Pre mňa osobne je to striekanie dielov prasačina 1. triedy!

Pokud chceš pořádnou prasečinu, tak ti ani nebudu psát kam máš jít (těm co bych to mosel později vysvětlovat, tak na bl mám prasečák...)
Já si stojím za svým, že předělávat lego na něco co v legu není, není žádný zločin. Horší by bylo přestříkávat levnější barvu na dražší.
To já bych se hodně styděl, kdybych se přihlásil někam na fórum a byl tam jen jako hater...
Dračí páni s mocí ohně...

Cavelon

Citace od: DarkDrago - Špalek kdy 25.01.2015, 12:44:50
... ale nelíbí se mi to, že chceš říkat lego (čistě lego) něčemu co jsi upravoval. Je to prostě upravované lego...

Súhlas. LEGO je to, čo sa vysype z krabice, ak je to nejako nevratne upravované, tak to už len bolo LEGO.
Ale nehádajte sa kvôli tomu. Pre niekoho je to materiál ako každý iný. Keď si zaň zaplatil, tak si môže s ním robiť, čo chce. Proste každý má iné priority. ;)

Hacislav


Koupil jsem určité množství těchto helem 3844 v Metallic Silver pro armádu. Když jsem si je prohlížel, tak mne překvapilo, že jsem na nich nenašel nikde nápis ©Lego
Schválně jsem mrknul na namátkou vybranou helmu, kterou už byli mí vojáci vyzbrojeni a ta nápis ©Lego měla na vnitřní straně lemu helmy.
Když jsem dnes stavěl dva použité sety s Fantasy ery, které jsem před nedávnem pořídil, tak jsem schválně kouknul na tyto helmy a ty nápis ©Lego taky neměli.

Netušíte jak to s tímto je?
Helmy vypadají velmi dobře a hodnověrně, nicméně s narůstajícím tlakem padělátorů/plagiátorů paranoia stoupá.  :-\
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Luky1987

Neřeknu ti teď z hlavy na jakých dílcích přesně, ale rukama mi prošlo dost typů dílků, které nápis také neměli. A prokazatelně byly od Lega  ;)

germik

Je u tohohle dílku ta vrchní část průchozí? Tzn. jde tudy prostrčit bar naskrz? ??? Díky  :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

matka

Paní na Žlutém hradě

germik

Nepotěšila jsi mě, leč stejně děkuji. Holt si musím poradit jinak... :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

germik

A když už jsme u toho, je nějaký takový dílek? Tzn vypadající (a velký) takhle podobně, který má ten vršek průchozí...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

milanv

Nic moc. Pamatuju si, jak jsem to řešíl u stánku na levnou krásu, aby měl co nejlehčí, nejsubtilnější konstrukci. Jediný díl, který se mi ukázal v této velikosti použitelný ve smyslu s průchozí dírou na bar, je robot arm. Pak samozřejmě jich je pár s clipem, např. úplně miniaturní bar holder. Nebo nasimulovat ten tvůj dílek z Bar 1L with clip v kombinaci s mým oblíbeným dílkem.
Pán na Žlutém hradě

papluh

V závislosti od toho čo tam chceš napojiť možno pomôže Technic Pole Reverser Handle alebo  Technic, Axle Connector with Axle Hole aj keď sú o niečo väčšie a majú iné úchyty. Ale bar nimi prejde  ;D

germik

Potřebuji spojit do T pneu hadičky a bary (resp. trubičky) Konkrétně napojení baru (trubičky) na průběžnou hadičku (ta může být klidně i rozdělená, ale zase to musí trochu držet) Napadlo mě udělat kraťoučké trubičky, ty strčit tady v tom dílku z obou stran do vrchu a na ně napojit hadičku - ale ten dílek nemám a nevím jestli v něm ty trubičky budou aspoň trochu držet... Když budou mít pěkně rovné konce tak by mohly, ne?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

papluh

Nie som si istý, či som to dobre pochopil, ale ak chceš mať dva prívody pneu hadičiek a jeden bar tak by som :
- dal do hadičiek 3L bar a použil ten bar clip od milanv
- použil origo pneumatické Tčko a s barom ho spojil cez 2L axle connector, to bude slušne pevné.
- alebo odfotená blbosť, DGB simuluje hadičky, clip zase bar a celkom slušne to drží aj 1L bush. Ako väčšie fuj sa to da zapichnúť do pinu, ale len takého čo má zosilnené steny tj menší otvor, napr LGB (nie čierny) inak to nedrží.

milanv

Pokud ti dobře rozumím, tak nejdecentnější řešení je buď jak navrhuje papluh: spojit pneuhadičky barem, udělat mezi nimi mezírku a tam cvaknout bar holder.
Druhá možnost je spojit ty pneuhadičky technicovou T-spojkou a na to odbočující rameno T-spojky dát taky kousek pneuhadičky - do ní pak už jde jakýkoli bar.
Pán na Žlutém hradě

germik

Řekněme že to nepotřebuju mít úplně dokonale vyhlazené (to bych použil asi normálně Tčko) Naopak chci aby tam ta spojka byla trochu vidět. Teď mi jde opravdu jen o to, jestli v tom mém dílku budou držet 2 trubičky aspoň trochu pevně ;)
Každopádně díky za nápady :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Marty713

Ahoj,
přiznám se, že jsem nikdy nestavil nic, co by bylo nějak spojené s LEGO Trains, proto bych se chtěl ujistit, jestli by takto použitá náprava na kolejích vůbec seděla, resp. fungovala tak, aby projela celým kolejištěm?

VocucBat

Seděla (asi) ale nepřejela přes výhybku...