Články o LEGO v ČR

Založil Jindroush, 23.02.2005, 08:50:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

No není to přímo o Legu, ale malá zmínka zde přeci jen je. Na Novinkách.cz se objevil malý článek o kontroverzní plastice Entropa, která má reprezentovat české předsednictví Evropské unii.

Bulhaři protestují proti české výzdobě v Bruselu, uráží je turecký záchod
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

tazzy


Džejkob

Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

Pepan

Tahle věta mě rozsekala  ;D "Výrobky sice budou mít typický Lego vzhled, ale nepůjde je jednoduše rozebrat a zase složit, takže hračka ztrácí velkou část ze svého kouzla."  ;D Autor článku možná ano, ale já si moc nedovedu představit, že by existoval skládací MP3 přehrávač, jeden brick by byl display, druhý zase konektor na sluchátka, třetí by ukrýval akumulátor... a běda, když to složíte blbě  ;D Ale mohlo by to být zajímavé  ;D

Šejmus

Náhodou to bude supr! :)
víte jak to bude stylový, mít mp3 lego a dětem říct že "jsem si to sám složil"?

heheee  >:D
Fool of a Took!

Hamec

Článek v Reflexu  (v tištěné verzi vyšel 17.12.2008)
"Nekupuj ty hračky!"
odkaz
Modifikované přísloví: LEGO za LEGO, stud za stud.

eNTy

Není to sice žádná aktualita, ale na foru jsem o tom zmínku nenašel.
Je možné, že LEGO pomohlo vybudovat Google. Když ho Larry a Sergey v roce 1996 zakládali, byla to malá firma, která nemohla vyhazovat velké peníze za drahý HW. Takže místo drahého NASu postavili "enclosure" na své pole 10 HDD (10x 4GB HDD v roce 1996 byla nějaká kapacita!) z Lega.

Více fotek a popis zde

Google Data Center 1996:

Kaja


tazzy



GNOSIS

Ekonom: Lego zvažuje další investice v Česku.

»O odchodu z Česka ale vůbec nepřemýšlíme. Investice, které máme u vás, jsou naplánované minimálně na deset až patnáct let,« uvedl ředitel Lega Jørgen Vig Knudstorp.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

JimB

Lidové Noviny 24.2.2009:
,,Dánský výrobce hraček Lego v loňském roce zvýšil hrubý zisk o 31% na 1,9 miliardy dánských korun (přes sedm miliard Kč) navzdory poklesu celosvětového trhu s hračkami. Oznámila to firma, která působí rovněž v České republice. Společnost Lego vznikla v roce 1932 jako výrobce dřevěných hraček."

Odkaz na tenhle článeček; dofám, že se Legu bude dařit i nadále. :)
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

GNOSIS

Ekonomika.iHNed.cz  27. 4. 2009 30 českých zaměstnanců firmy Lego zachrání malajská zakázka
Zhruba polovina z 59 tuzemských výpovědí bude stažena poté, co vlastník Legolandů po celém světě, společnost Merlin Entertainments Group, oznámil, že chce dokončit zábavní park v Malajsii o rok dříve než bylo v plánu.

Vedle MC House je v Kladně ještě jedna továrna firmy Lego s názvem GSC House, která se zabývá klasickou výrobou - kompletováním stavebnic z dovezených vylisovaných částí. Kromě toho má pátý největší výrobce hraček na světě v Jirnách u Prahy distribuční centrum pro střední a východní Evropu.

macholeg

Nádherné a kreativní: Inspirace by LEGO
('http://www.emag.cz//nadherne-a-kreativni-inspirace-by-lego/')
Nechat se inspirovat při vlastní tvorbě něčím, co už funguje na celém světě
desetiletí, není nic špatného. Inspiraci v kostkách LEGA našel nejeden
vynálezce.

tazzy


5o

Preto lebo Lego...

peter

V dnešním vydání denníku AHA! je článek "Opravdový dům z lega!"
Citace
Britský moderátor James May, který pro televizi BBC připravuje dokumenty o hračkách, došel k závěru, že už se namluvil dost. Místo toho chce postavit obyvatelný patrový dům ve skutečné velikosti ze 3,5 mil. kousků dětské stavebnice lego. Výhradním projektantem a dodavatelem "stavebního materiálu" je Česko.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Věšák

Tak nevim, ten jeho dům asi nebude moc velkej(a řekl bych, že ne patrovej)...když milion kostek odpovídá cca kouli o poloměru 1 m (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=17800.0) tak ten jeho dům by obsahoval 3,5 těchto koulí. To neni moc :)

maeror

Třeba má v plánu udělat si neprosklená francouzská okna >:D Ale co dá na střechu...?

Jarmila

Citace od: peter kdy 31.07.2009, 21:32:26
V dnešním vydání deníku AHA! je článek "Opravdový dům z lega!"
Citace
Britský moderátor James May, který pro televizi BBC připravuje dokumenty o hračkách, došel k závěru, že už se namluvil dost. Místo toho chce postavit obyvatelný patrový dům ve skutečné velikosti ze 3,5 mil. kousků dětské stavebnice lego. Výhradním projektantem a dodavatelem "stavebního materiálu" je Česko.

Od kdy v AHA! píší něco, čemu se dá říci seriózní informace? Je léto, okurková sezóna.  :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

muzzo


peter

Citace od: peter kdy 31.07.2009, 21:32:26V dnešním vydání denníku AHA! je článek "Opravdový dům z lega!"
CitaceBritský moderátor James May, který pro televizi BBC připravuje dokumenty o hračkách, došel k závěru, že už se namluvil dost. Místo toho chce postavit obyvatelný patrový dům ve skutečné velikosti ze 3,5 mil. kousků dětské stavebnice lego. Výhradním projektantem a dodavatelem "stavebního materiálu" je Česko.

Tak už se to pomalu rodí ;D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

jvucka

Omlouvám se za lehce off-topic, ale tento článek o legu je natolik zásadní, že nebylo možné se nepodělit:

Yahoo! News confused on theft of Lego giraffe's todger
http://www.theregister.co.uk/2009/08/26/yahoo_news_giraffe_todger/

Shmade

Peter: Masakr, jsem zvědavej jestli bude i nábytek z Lega, jen u tý podlahy by měly dát nějaké plates... :)
Jvucka:  Podle mě trochu nafouklý, jak může být 30 cm dlouhý ocas složen z 15000 dílů a stát 3000 euro...?

otaznik

Citace od: Shmade kdy 26.08.2009, 21:54:14
Podle mě trochu nafouklý, jak může být 30 cm dlouhý ocas složen z 15000 dílů a stát 3000 euro...?
3000 EUR stála celá oprava, předpokládám včetně té konstrukce, která má podobným krádežím bránit. Ovšem ten počet dílů je opravdu zvláštní.

Šejmus

Podle těch fotek vypadá aspoň na metr... mno nevěřit médiím ale tomu, co se říká na pavlači  ;D
Fool of a Took!

Ondra

 ;D ;D ;D ;D Nejvíc jsem se nasmál tomu, jak v jedněch novinách je penis a v druhých ocas  ;D ;D ;D i náš super je tak ynteligentní http://www.super.cz/bulvar/verte-neverte/34031-navstevnici-si-nejvic-oblibili-penis-zirafy.html

Jsem si říkal, proč by dělali v legolandu žirafám penis  ;D .

maeror

Citace od: peter kdy 26.08.2009, 15:02:09
Citace od: peter kdy 31.07.2009, 21:32:26V dnešním vydání denníku AHA! je článek "Opravdový dům z lega!"
CitaceBritský moderátor James May, který pro televizi BBC připravuje dokumenty o hračkách, došel k závěru, že už se namluvil dost. Místo toho chce postavit obyvatelný patrový dům ve skutečné velikosti ze 3,5 mil. kousků dětské stavebnice lego. Výhradním projektantem a dodavatelem "stavebního materiálu" je Česko.

Tak už se to pomalu rodí ;D



Další info i s videem na idnes

Rever

Podobný článek je i na iDnes, AHA nečtu, pokud si chce někdo počíst, tak odkaz je zde: http://bydleni.idnes.cz/moderator-z-poradu-top-gear-si-splnil-sen-postavil-si-dum-z-kostek-lega-1md-/architektura.asp?c=A090827_175813_dum_osobnosti_web. Trochu bych měl strach v tom domě dlouhodobě bydlet, při zahřátí sluncem se z LEGO kostek budou uvolňovat různé látky, které nebudou asi zdraví prospěšné.