(Vlastní) Rytíří - hrdinové - osobnosti - družiny

Založil Aki, 29.01.2006, 17:06:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Citace od: Anakin kdy 03.06.2006, 11:33:40
hehe, vtedy poznali asfaltku? ;D
;D ;D ;D
Však to je krásná prašná cesta, ni?  ;) 8)

Colonel32

dobra divize... koukam, ze si s figama docela vyhrajes...

Aki

#32
Citace od: Dansson kdy 19.03.2006, 22:13:30
Vyblejsknětě nějakou tu něžnopohlavní jezdekcou jednotku

Tady se někdo o jednu feministickou kohortu pokusil.  ;)

Colonel32

Proradni orli rytiri maji zase o starost vice...

K 6. pancerove divizi se vraci Vasilijevic Kirow

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Hehe Jindrouš nemá rád zelenou  ;) >:D >:D >:D

Není to špatné (i když tahle zbroj by mu mohla slušet víc).
Mimochodem má taky nějaký obličej (to by mne zajímalo i u toho Marťanova Huna) a kde přišel k tomu neúplnému ruskému jménu?  >:D >:D (Vasilijevic je jméno po otci, Kirow je příjmení... 8))

Jindroush

No dyk: Rákosníček Vasilijevič Kirow  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Oblicej ma, ale jeho oblicej neni dulezity, respekt ma vzbuzovat jeho zbroj. (ktera byla koupena jeste v dobe, kdy se o KKIII brnenich nevedelo).

Jinak je videt, ze Aki ma dobry vseobecny prehled, ale musim ho zklamat, Vasilijevic sve krestni jmeno nema rad, a tak ho nepouziva.

Jindroush

No mě by se křestní jméno Rákosníček taky moc nelíbilo, to je pravda.  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Rakosnicek? jeho krestni jmeno je Plukovnik...

chadzi

dobrej cernopr*elnik  8), libi se mi ta zeleno-cerna kombinace

Aki

#41
Jedním z mých nových hrdinů je hrabě Děpold Hrabiše II z Načerat.

Započal s vystrojením speciální družiny určené pro boj s "6. pancéřovou divizí".  ;)
Základem této jednotky je pěší korouhev těžkooděných pikérů, která by dokázala odolat nájezdu těžkooděné jízdy. Při případném rozbití tvaru mají jako poboční zbraň upravený sax.
Druhou složkou je pak lehčí jízda určená jednak k podpoře pěšího útvaru a jednak k pronásledování a zneškodňování nepřítele v případě jeho neúspěchu v boji s pikérským šikem.
Poslední, zatím nezrelizovanou, jednotkou je útvar pavézníků, doplněný střelci z píšťal, kteří by bránili (a případně aktivně spolupracovali s) pikéry před případným napadením jinou těžkou pěší jednotkou.

Edit: bílá barva koní je záměrná, jelikož pan hrabě ví, že je příslušníci C32 divize nesnášejí..... >:D >:D >:D

J0hny54

Vypadá to pěkně, dobrej nápad, ale stejně blackfalconi jsou BEST  >:D

Colonel32


Panther

Vypadá to moc pěkně. Hlavně se mi líbí barevné sladění obou jednotek.  :)

Aki

Citace od: Panther kdy 03.11.2006, 15:43:28
Hlavně se mi líbí barevné sladění obou jednotek.  :)
A to nevidíš torza těch pikérů. Použil jsem tato:
;)

PS děkuju za uznání.  ;)

Panther

Tak to bys mohl postavit vojenský tábor, aby si mohli pikenýři odložit brnění. Určitě by to vyniklo.  ;)

Aki

#47
Vojsko mého kraje je tvořeno zemskou hotovostí. Ta je složená z oddílů jednotlivých urozených pánů.
Nyní mám tu čest vám představit pány Ctibora Zajímače z Hrbova a jeho syna Kuneše - samozřejmě i s jejich družinou.

Aki

#48
Citace od: J0hny54 kdy 03.11.2006, 14:49:44ale stejně blackfalconi jsou BEST  >:D

Zde je pak Smil Hlavačovský z Lipštejna.  ;) 8)

Aki

#49
A posledním pánem, kterého vám dnes chci představit je Boček Sulík z Bolelouc. Mírně za ním jede jeho přítel a druh, kerý již za mlada vstoupil do jeho služeb, zeman Procek z Holoubka.

Panther

Moc pěkné. Velmi citlivě sladěné barvy. Moce se mi líbí a jména jsou také moc pěkná. Jen se chci zeptat na štíty pánů Ctibora Zajímače z Hrbova a jeho syna Kuneše a jejich družiny. Nemůžu si vybavit, v kterém setu byly použity.  ;) Tipnul bych na KK2, ale ruku do ohně bych za to nedal.  ;D

Shi-So

Citace od: Panther kdy 08.11.2006, 08:09:29
Moc pěkné. Velmi citlivě sladěné barvy. Moce se mi líbí a jména jsou také moc pěkná. Jen se chci zeptat na štíty pánů Ctibora Zajímače z Hrbova a jeho syna Kuneše a jejich družiny. Nemůžu si vybavit, v kterém setu byly použity.  ;) Tipnul bych na KK2, ale ruku do ohně bych za to nedal.  ;D

Ale ty nestastny,
to je prece znak Nebelviru z Harryho Pottera ;D
Set:4709
ja mam bohuzel jen jeden..... :'( (set i stit.... :'()

Aki

#52
Citace od: Panther kdy 08.11.2006, 08:09:29
chci se zeptat na štíty pánů Ctibora Zajímače z Hrbova a jeho syna Kuneše a jejich družiny. Nemůžu si vybavit, v kterém setu byly použity.  ;) Tipnul bych na KK2, ale ruku do ohně bych za to nedal.  ;D
Ne-e. Jsou z Haryho Potera z prvního Bradavického hradu (4709). Číslo dílku je 2586ph1.

Ještě by se asi slušelo dodat, že barevnost pánů z Hrbova jsem udělal podle Brickshelfu.

Citace od: Shi-So kdy 08.11.2006, 08:35:19ja mam bohuzel jen jeden..... :'( (set i stit.... :'()
Tak tenhle set já nemám ani ten jediný (bohužel). Tyhle kousky jsem nakoupil na BL přímo pro tuhle družinu.  8)

Panther

Vzhledem k tomu, že Harryho Pottera nesbírám, tak o něm nemám takový přehled.  ;D Ale ty štíty ke kastle docela pasujou.

niessnet

Citace od: Aki kdy 03.11.2006, 18:51:37
Vojsko mého kraje je tvořeno zemskou hotovostí. Ta je složená z oddílů jednotlivých urozených pánů.
Nyní mám tu čest vám představit pány Ctibora Zajímače z Hrbova a jeho syna Kuneše - samozřejmě i s jejich družinou.

Měl bych dotaz ohledně jména Tvého urozeného pána. Má tenhle aristokrat něco společného s některým skutečným Hrbovem na Českomoravské vysočině? Já totiž čirou náhodou z jednoho z nich pocházím  ;D (konkrétně z Hrbova u Velkého Meziříčí, pokud vím, existuje ještě Hrbov nedaleko Polné - kousek od Jihlavy).
Nemohl jsem si jen tak nepovšimnout jeho jména a nezareagovat.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Aki

#55
Má i nemá.
Jména a predikáty které používám, jsou jmény a místy skutečnými. Jen ty jejich kombinace jsou "mým výtvorem".
Doslovně tedy: Nějací Ctiborové či Kunešové se v historii skutečně vyskytovali (např. Ctibor Tovačovský z Cimburka - moravský zemský hejtman), přívlastek Zajímač (Zajímačka) používala jedna z větví pánů z Kunštátu a Hrbov podle kterého jsem "svůj" panský rod nazval, je dnes již zaniklou vsí mezí Zbraslaví a Rosicemi (pro ty co neznají, jde o širší okolí Brna), kterou již zmiňovaní Kunštáti nějaký čas vlastnili.  ;) 8)

Nejde tedy o nějakou skutečnou osobu, která by měla vztah k tvému Hrbovu. 

niessnet

#56
Citace od: Aki kdy 10.11.2006, 14:26:52
Má i nemá.
Jména a predikáty které používám, jsou jmény a místy skutečnými. Jen ty jejich kombinace jsou "mým výtvorem".
Doslovně tedy: Nějací Ctiborové či Kunešové se v historii skutečně vyskytovali (např. Ctibor Tovačovský z Cimburka - moravský zemský hejtman), přívlastek Zajímač (Zajímačka) používala jedna z větví pánů z Kunštátu a Hrbov podle kterého jsem "svůj" panský rod nazval, je dnes již zaniklou vsí mezí Zbraslaví a Rosicemi (pro ty co neznají, jde o širší okolí Brna), kterou již zmiňovaní Kunštáti nějaký čas vlastnili.  ;) 8)

Nejde tedy o nějakou skutečnou osobu, která by měla vztah k tvému Hrbovu. 

Ano, to vím, o historii mého Hrbova mám celkem slušnou zásobu informací (moc významných osobností a vlastně ani dat se v jeho historii nevyskytuje, je to malá vesnička).
Chtěl jsem vědět pouze, jestli ses nechal inspirovat při pojmenovávání některým skutečným Hrbovem. No, jsem rád, že jsem díky Tobě objevil další Hrbov, byť dnes již neexistující.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Aki

#57
Citace od: Aki kdy 03.11.2006, 14:14:41
Jedním z mých nových hrdinů je hrabě Děpold Hrabiše II z Načerat.

Započal s vystrojením speciální družiny určené pro boj s "6. pancéřovou divizí".  ;)
Základem této jednotky je pěší korouhev těžkooděných pikérů, která by dokázala odolat nájezdu těžkooděné jízdy. Při případném rozbití tvaru mají jako poboční zbraň upravený sax.
Druhou složkou je pak lehčí jízda určená jednak k podpoře pěšího útvaru a jednak k pronásledování a zneškodňování nepřítele v případě jeho neúspěchu v boji s pikérským šikem.

A protože nejlepší trénink pro takovouto jednotku je boj. Utkal se pikérský šik hraběte z Načerat s velkou přesilou Tatarů. Měl tedy za úkol bránit přístup k řece v jižních krajích, ale nakonec byl přesilou "donucen" k spořádanému ústupu.

link

PS1. Rozkaz prý přišel z vyšších míst.  ;) ::)
PS2. Jak jste jistě uhodli jde o "stavbu" pro soutěž na CCCIV.
PS3. Vyměnil jsem nějaké fotky u mých šlechticů.  ;)

fuli

Pěkné,ale pikéři nají zhruba stejnou šanci jako Řekové u Thermopylae. Už tam mají dokonce připravenou bílou vlajku(na tom koni) ;D
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

Shi-So

Tak pod natěšeným dojmem z nových nemrtvých rytířů na příští rok ,jsem vytáhnul těch pár obyvatel hřbitova co mám.
Pokusil jsem se  poskládat mini armádu (no dobře ,spíš mini skupinku... ::))
Má to být nemrtvý čaroděj a jeho věrní >:D