Petrova sbírečka

Založil Petr_, 26.03.2013, 19:51:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petr_

Ahoj,

taky se pochlubím sbírečkou. Zkusím postupně přidávat další fotografie. Chci se odlišit od ostatních vystavovatelů a půjdu na to trochu jinak  :)

Vždy mě zajímali alternativní modely, u techniku je to snadné, tam je návod. U ostatních je to pracnější (o to větší zábava se stavěním; bohužel ne vždy to jde postavit bez doplňujících kostiček). Přesto se o to pokusím a výsledek můžete ohodnotit sami. Můžete i přitom hádat o který set se jedná /řešení bude vždy dole/.

Obrázky jsou uložené na serveru ic.cz, někdo to trvá déle než se nahrají (někdy je nutné načíst stránku znovu)





1. včetně krabice

Další kousek:



2. včetně krabice

Tak jak se vám to líbí? Mám pokračovat ve stavění dalších alternativních modelů?
Petr

otaznik

Citace od: Petr_ kdy 26.03.2013, 19:51:31
o to větší zábava se stavěním; bohužel ne vždy to jde postavit bez doplňujících kostiček

Ahoj, s tímto tvým tvrzením bych si dovolil polemizovat. Podle mého názoru jdou alternativní modely (až na vzácné výjimky typu Light & Sound) vždy postavit z kostek hlavního modelu.

peter

Citace od: otaznik kdy 26.03.2013, 19:54:56Ahoj, s tímto tvým tvrzením bych si dovolil polemizovat. Podle mého názoru jdou alternativní modely (až na vzácné výjimky typu Light & Sound) vždy postavit z kostek hlavního modelu.

Mám stejný názor jako Otaznik.

Mohu zároveň Otaznika požádat o ilustrativní příklad, u kterého setu není možné postavit alternativní model vyobrazený na zadní straně krabice či návodu? Zatím jsem se s takovým setem totiž nesetkal.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Petr_

Tak se musím omluvit - máte pravdu - u setu 6375 mě zmátl model vpravo nahoře.
http://www.brickshelf.com/gallery/Jojo/Alternatives/alt-6375.jpg
Když jsem rozmýšlel jak na to, tak jsem napočítal potřebu 8-mi podvozkových kostiček a v setu jich tuším 5.
Samozřejmě je to tam postavené jinak..
Petr

otaznik

Citace od: peter kdy 26.03.2013, 20:59:32
Mohu zároveň Otaznika požádat o ilustrativní příklad, u kterého setu není možné postavit alternativní model vyobrazený na zadní straně krabice či návodu? Zatím jsem se s takovým setem totiž nesetkal.
Jasný.
Např. set 6450, Mobile Police Truck a jeho alternativy, u kterých jsou použité např. electric plates a colored globes, které na hlavním modelu použity nejsou (ale jsou samozřejmě součástí stavebnice).

Tomtombuy

Tohle téma mě zaujalo, zrovna z 6693 jsem si také alternativní modely jako malý postavil. Mmch pěkné nafocené. Dnes mi něco podobné u současného Lega chybí, ale ono by toho bylo více, co chybí...

peter

Citace od: otaznik kdy 26.03.2013, 21:17:56... u kterých jsou použité např. electric plates a colored globes, které na hlavním modelu použity nejsou (ale jsou samozřejmě součástí stavebnice).

Aha, tak to je pak v pořádku, stejně tak tomu bylo např. u všech Basic setů, kde také bylo více kostek než na hlavním modelu sady. Já tvoji poznámku pochopil tak, že na krabici byl vyobrazen alternativní model, na kterém jsou použity díly, které v setu vůbec nebyli.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 27.03.2013, 09:42:19

Aha, tak to je pak v pořádku, stejně tak tomu bylo např. u všech Basic setů, kde také bylo více kostek než na hlavním modelu sady. Já tvoji poznámku pochopil tak, že na krabici byl vyobrazen alternativní model, na kterém jsou použity díly, které v setu vůbec nebyli.
Ne, ne. Já to vztahoval na Town/City sety, případně na Classic Space a Castle. Mimo BASICu to bylo např. i u některých Technic stavebnic, kdy v alternativním modelu byly použity díly, které hlavní model neobsahoval.

Jotun

Originální prezentování modelů, i pěkně nafoceno. Vzmomínám si když jsem se vždy sanzil postavit alternativní model tak mi
také připadlo, že některé kostky chybí, ale stačilo trochu více zapřemyšlet a kombinovat:-)

Drobuliatko

Tie Light & Sound setiky su strasne mile. :) Skoda, ze dnes tie auticka v CITY nie su tak pekne vysvietene a ozvucene.

Systematik

Citace od: Drobuliatko kdy 27.03.2013, 19:17:46
...Skoda, ze dnes tie auticka v CITY nie su tak pekne vysvietene a ozvucene.
Prostor pro nápravu tohoto ,,nedostatku" tady je...  ;)

Petr_

Dnes jsem zkusil trochu větší modely:

Začnu 4031, u kterého jsem alternativní modely nenašel (a krabici již nemám).



Další set:


Jedná se o https://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=6059-1

Další set:





včetně krabice
Petr

otaznik

Citace od: Petr_ kdy 31.03.2013, 11:56:27
Začnu 4031, u kterého jsem alternativní modely nenašel (a krabici již nemám).
Jak je vidět ze zadní části krabice, tak alternativní modely na ní žádné nejsou. A nejsou ani v instrukcích.

Petr_

Po delší době jsem měl čas na stavění a zde je výsledek (některé fotky by mohli být lepší)

Mimochodem - nemáte někdo 8640 a 8660 v misbu? rád bych si poskládal kostky do plastového výlisu. předem díky za fotečky

Set 6369



Dále následuje kompletní Artic technic - minimálně 8640 je vhodné do každé sbírky, výborný kousek















Dále následuje kousek na který mám vzpomínky z mládí (a koupil ho znovu)


















Petr

Tomafas

Fotky bohuzel nefunguji :-(

otaznik

Citace od: Petr_ kdy 06.07.2013, 20:04:15
Mimochodem - nemáte někdo 8640 a 8660 v misbu? rád bych si poskládal kostky do plastového výlisu. předem díky za fotečky

Obrázek 8660 nemám.


Petr_

Ahoj,

chtěl jsem udělat recenzi na tento vynikající set 8094, ale po špatné manipulaci s paměťovou kartou a ztrátou fotek jsem snahu vzdal, tak alespoň malé shrnutí:

+ výborné 4 modely (u dvou modelů se jim zdařilo pomocí 2 el. motorů nasimulovat 3 různé funkce)
+ jedinečné prvky (mj. ovládací panel, podložka na kreslení)
- velká krabice (srovnatelná velikost s 8480)
- adaptér byl až u verze 8485

z mého pohledu si zaslouží hodnocení 10/10 a všem milovníkům klasického techniku tento set musím jen a jen doporučit.

Petr

holub

#18
to je luxusní set,připomíná mi moje začátky kdy jsem Lego znal jen z katalogů. Jak funguje to ovládání mohl bys to prosím stručně popsat ? To nejdřív manuálně najedeš / nahraješ pomocí record pohyby (žlutý ovladač) ,a pak to přehraješ a ono je to provede ? K čemu je A a B  a třetí výstup se nechá taky dát pro motor ?
Toto je jeden z nejzajímavějších Lego setů,pak bych někdy chtěl vidět ještě to auto na ty čárový kody.Dnešní počítačová doba už to překonala(mindstorms),ale prostě to kouzlo,to je poctivá práce a vím že ten set stál ranec na tu dobu.Vždy když vemu vlakový 9v ovladač do ruky tak si vzpomenu.

Petr_

Lze připojit až tři motory. Na ovládacím panelu jsou tři pozice. Pokud je motor zapojen v první pozici, tak směr jeho otáčení se řídí právě tlačítky A a B. Další dva motory se ovládají pomocí žlutého ovladače. Vždy dva protisměrné pohyby řídí jeden motor.
Pro nahrávání slouží dvě paměťová místa. Nahrávání začne stiskem tlačítka Record. Nyní si panel začne pamatovat libovolnou kombinaci stisknutých tlačítek. Nahrávání se ukončí tlačítkem Stop. Tlačítko Play má dvě funkce - po jednom stisknutí se program z paměti spustí a začne přehrávat. Při dvojitím stisku běží nepřetržitě v cyklu (osobně jsem nezkoušel).
Auto na čarové kódy mám ve wishlistu pro nejbližší dobu (nejprve Tow Truck 8462, poté 8479 Barcode MultiSet). Na oba sety se dost těším, také i z důvodu, že odložím dobu, kdy začnu se studless technikem - asi jako většina lidí jsem se k legu vrátil po x letech před cca 2 lety a nestačil jsem se divit co s technikem provedli. Nové sety se mi ani trochu nelíbily. Teď už proti nim nemám tak vyhraněný názor,ale pořád s tím vnitřně bojuji. Pokukuji po 9397, ale nevím, jestli tento set pro seznámení se studless technikem nebude moc obtížný.  Díval jsem se na manuály a také mě dost překvapily. Zdá se mi, že by několik stránek mohli vždy spojit do jedné.
Jaké máte vy zkušenosti s přechodem na nový typ stavění? Dá se to, nebo je vhodné začít s něčím jednodušším?
Petr

peter

Citace od: Petr_ kdy 03.03.2014, 17:52:09Jaké máte vy zkušenosti s přechodem na nový typ stavění? Dá se to, nebo je vhodné začít s něčím jednodušším?

Jelikož jsou návody v dnešní době koncipovány tak, aby je pochopilo i méně chápavé dítě, tak bych se přechodu vůbec nebál ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

tomaslambo

Přesně tak. Není se čeho bát. Stavíš úplně stejně jako s technic bricky, jen místo plate a jiných bricků používáš spešl konektory různých patvarů  ;D. A 9397 je jako začátek naprosto ideální volba, takový zlatý střed kde si člověk ošahá většinu dnes používaných dílů.

Petr_

Ahoj všem,

jem pořád na živu a komunitu stále sleduji! Jen poslední dobou jsem upřednostňoval vlastní sbírání před focením.
Poslední dobou zkouším různé možnosti focení (denní vs umělé světlo; bílý vs barevný povrch; různé úhly, vzdálenosti apod) a porovnávám výsledky. Zkoušel jsem si udělat i jednoduché video z konverze jednotlivých obrázků, ale bez základního vybavení (stativ a dálková spoušť) to nedávám.
Abych jen nepsal, tak na ukázku 2 pirátské sady:

6245
https://drive.google.com/folderview?id=0B6aPN7eOFky9fk5CMGRJNGg3cFVIVWJLUEhmTVIyYzRVZkYzdkdWd0NxZnVwT3dzTng1a0E&usp=sharing

6247
https://drive.google.com/folderview?id=0B6aPN7eOFky9fkE3OWp3eUhNNEpibWRDZWJpV3pPZFE3cFBWcWp5UzBkVE9lQlpIZ0wyZG8&usp=sharing
Petr

holub

#23
Citace od: Petr_ kdy 03.03.2014, 17:52:09
Pokukuji po 9397, ale nevím, jestli tento set pro seznámení se studless technikem nebude moc obtížný.  Díval jsem se na manuály a také mě dost překvapily. Zdá se mi, že by několik stránek mohli vždy spojit do jedné.
Jaké máte vy zkušenosti s přechodem na nový typ stavění? Dá se to, nebo je vhodné začít s něčím jednodušším?

Mě to studless zas až tak nebaví,ale musím říc že to umižňuje stavět mnohem pevnější rozměrnější rozshálejší modely,nejlepší příklad je asi Lego truck trial či veliké sety jako autojeřáb.Jenže, jak se vše spojuje na ty "doutníky" tak kromě bolení prstů je třeba pro mě deprimující ,že si za hodinu nedám ani jednou normální klasickou kostičku na kostičku  ;D Model se hodně těžko až nemožně upravuje v pozdějších fázích a umí mi to pěkně zavařit mozek,takže raději systém,to je proti tomu malování  ;D

Petr_

Citace od: holub kdy 07.05.2015, 22:02:11
Mě to studless zas až tak nebaví,ale musím říc že to umižňuje stavět mnohem pevnější rozměrnější rozshálejší modely,nejlepší příklad je asi Lego truck trial či veliké sety jako autojeřáb.
To mě překvapuje. Vždy jsem si myslel, že studless je s robustností na tom hůře. Viz například vysouvací rameno u 8421
Rozhodně souhlasím s tím, že prsty bolí podstatně více. Jinak po delším pokukování jsem nakonec zvolil 8110. Celkově se mi stavění líbilo; stavba kabiny už podstatně méně. Asi největší výtku mám k barevným kombinacím, kde bych uvítal více barevné jednoty pinů apod.

Tentokrát jsem si zkusil alternativní set k trochu většímu setu:
6274
https://drive.google.com/folderview?id=0B6aPN7eOFky9fnhyS29wRjdCSktZejd5NlB3OG43aEhVZkQzVTQ5TktyZVZ3Ump1dEVXVEk&usp=sharing

Od pirátů si chci ale nyní na chvíli odpočinout a vrátil jsem se k hradům. Zároveň jsem pro vás připravil hádanku. Kdo uhodne z jakého je toto setu? ;)
https://drive.google.com/folderview?id=0B6aPN7eOFky9fmpLUlZQbjA4S1dKS2o1c1hzbklqLWRTaU5jakcxOU5PQnZLNlA2UTlqdTg&usp=sharing

Kdysi jsem tu na foru našel obdobnou soutěž, kde někteří jedinci jsou schopni zjistit set na základě pár kostiček. I přesto, že jsem pár kostiček ještě nepřidal (typické pro daný set), to bude jednoduché.
Petr

otaznik


Petr_

Citace od: otaznik kdy 10.05.2015, 11:40:25
Citace od: Petr_ kdy 10.05.2015, 10:12:34
Kdo uhodne z jakého je toto setu? ;)
6081

Je to tak - blahopřeji! Zde jsem doplnil stavbu i o ostatní dílky
https://drive.google.com/file/d/0B6aPN7eOFky9SUVnOURWTXN0OWM/view?usp=sharing

Měl bych ještě jednu otázku. K tomuto setu mám i plastový tray, ale když jsem se do něj snažil dát figurky podle nerozbaleného lega na netu, tak vidím pár rozdílů.
Figurku ducha můžu dát pouze hlavou dolů :( a pták je vodorovně otočený - viz.
https://drive.google.com/file/d/0B6aPN7eOFky9MDBwYlNiOV92UWM/view?usp=sharing
To je více verzí výlisku k danému setu?
Díky předem.
Petr