Má sbírka

Založil Mr. Cube, 02.09.2011, 17:40:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mr. Cube

6030 | 6041 | 6074 | 6035 | 6039 | 6103 | 6034 | 6105 | 1736 | 6007 | 2539

6235 | 6245 | 6251 | 6257 | 6259 | 6256 | 1747 |

8085 | 9469 | 9471 | 9472 | 9473 | 9476 | 9678 |

79002 | 79006 | 79011 | 79012 | 75052 |

30210 | 30211 | 5000202 | 30213 | 30216 | 5002130 |
...


Tady je má sbírka, stavebnice mám rozloženy a setříděny podle barev, typu dílků apod. a všechny krabice se nedochovaly, takže jsem nakonec udělal koláž z obrázků z brickset.com.

Colonel32

Dej fotky skutečných setů. Tohle nikoho nezajímá. (ač tobě připadá že ano)

majer

Citace od: Colonel32 kdy 02.09.2011, 22:06:22
Dej fotky skutečných setů. Tohle nikoho nezajímá. (ač tobě připadá že ano)

No nevím, mě se to líbí :) Před nedávnem sem totiž taky zjistil, že je nesmysl fotit něco, co již někdo nafotil a lépe. :) Hlavně je to přehledný! Samozřejmě vyfotit pořádně vlastní dílo je základ! Ale fotit originál sety se my zdá ve většině případů ztráta času.

Mr. Cube

#3
Citace od: Colonel32 kdy 02.09.2011, 22:06:22
Dej fotky skutečných setů. Tohle nikoho nezajímá. (ač tobě připadá že ano)

Napsal jsem, proč tady nejsou fotky skutečných setů. Mám teď vše rozkouskováno a navíc probíhá ten contest. Nemám všechny sety neustále postaveny. Někdo, kdo má milion kostek, možná ano. Já jsem se k Legu vrátil po x letech. Nepodsouvej mi, prosím, že mi něco připadá. Nikde jsem to nepsal. Díky. ;)

Samozřejmě je to taková splácanina, ale pro rychlý přehled sbírky to podle mě stačí.

otaznik

Citace od: majer kdy 02.09.2011, 22:44:44
No nevím, mě se to líbí :) Před nedávnem sem totiž taky zjistil, že je nesmysl fotit něco, co již někdo nafotil a lépe. :) Hlavně je to přehledný! Samozřejmě vyfotit pořádně vlastní dílo je základ! Ale fotit originál sety se my zdá ve většině případů ztráta času.
Ale přece tvůj konkrétní set v tom stavu, ve kterém ho máš, nikdo - velmi pravděpodobně - lépe nenafotil. Neumím si představit, že bych si koupil (sehnal) nějaký set a pak ho v tématu mojí sbírky prezentoval fotkou z lugnetu nebo bricksetu. To krásné je přece předvést ostaním jeho perfektní stav a skvělou zachovalost, případně i set samotný, pokud stojí za to.

P4tr1cius

Jedná sa o to, že koláž môže urobiť hocikto a z rôznych setov s počtom "do bludu". Originál fotky setov z netu každý z nás videl už x-krát. V tejto sekcii "sbírky" je určite lepšie nafotiť (aj keď v zníženej kvalite, prípadne aj "všetko spolu na jednej poličke") svoje sety, ktoré si tak každý z nás stokrát radšej pozrie. To mal na mysli "taktný" C32.  :)

Mr. Cube

Citace od: otaznik kdy 02.09.2011, 23:18:07

To krásné je přece předvést ostaním jeho perfektní stav a skvělou zachovalost, případně i set samotný, pokud stojí za to.

No s tím lze souhlasit :) Ale já to prostě uvedl jako informativní seznam své sbírky. Navíc jsem to tady už taky viděl - fotky z netu, takže jsem netušil, že dělám něco špatného. Až budu mít dost dílků na moje MOCy, tak ty sety zase někdy postavím a nafotím.

Jotun

Já také zastávám názor, že by člověk měl prezentovat svoji sbírku reálnými fotografiemi daného setu, aby byl vidět skutečný stav. Koláž nebo fotky z bricksetu...atd.. není věc nad, kterou může člověk pronést patřičný obdiv a chválu.

Mr. Cube

Tak jsem si na Aukru pořídil 10193 Medieval Market Village, jednak proto, že je to krásný set a jednak proto, že poskytuje spoustu dílků na MOCy.

Takže až mi to dojde, očekávejte tentokrát již vlastní fotky složeného setu a taky udělám recenzi (pokud jsem dobře hledal, na kostkách jsem ji nenašel). Stay tuned.


Ivansliz

We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Mr. Cube

#10
HA! Tak konečně - ve schránce lístek z pošty na zásilku o 2,97 kg. Tuž to by mohlo být ono. :D

...jinak ještě malá ochutnávka nového přírůstku do sbírky - set 6030 (1984)



P4tr1cius

Citace od: Mr. Cube kdy 16.10.2011, 16:45:13
Tak jsem si na Aukru pořídil 10193 Medieval Market Village, jednak proto, že je to krásný set a jednak proto, že poskytuje spoustu dílků na MOCy.

Takže až mi to dojde, očekávejte tentokrát již vlastní fotky složeného setu a taky udělám recenzi (pokud jsem dobře hledal, na kostkách jsem ji nenašel). Stay tuned.



Na tvoju recenziu sa teším. Tento set sa mi zo začiatku nejako nepáčil, lež s odstupom času, vidím, ako strašne som sa mýlil. A tiež som si ho, aj keď trocha neskor, zaobstaral (už je hádam na ceste).  >:(

frantoka


Mr. Cube

#13
Tak jsem to konečně dal dohromady: Medieval Market Village 10193

+ nové přírůstky

Armor Shop 6041 (ne úplně kompletní)
Castle Guard 6035

P4tr1cius

Rozhodne krok správnym smerom. Niektoré veľké sety sú naozaj krásne, a MARKET určite patrí medzi nich.

Colonel32

V tom se asi neshodneme. Já bych za cenější přírůstek považoval spíše legendární Armor Shop.

P4tr1cius

Citace od: Colonel32 kdy 01.11.2011, 13:39:19
V tom se asi neshodneme. Já bych za cenější přírůstek považoval spíše legendární Armor Shop.

Preto je život taký krásny.
Jedná skupina obdivuje 100 rokov staré LEGO s jedným figom a troma kockami k nemu, druhá je zase hotová zo súčasných obrovských setov a tretej sa nepáči ani jedno ani druhé.
A všetky tri skupiny ľudí sú v poho. Tak to má byť.

matt251

Vždy keď vidim market tak mi teču slinky, aj ked sám vlastním 2kusy a spolu mlynom tvoria peknu zivu dedinku.

Ten armor shop ti ale veľmi zavidím. Ten mne do zbierky chýba :-) Asi si tiež pomaly nafotim svoju malú castle zbierku.

Len tak ďalej, nech sa tvoja zbierka rýchlo rozrastá.

SpCasPi000

Marketov tak mať aspoň 10...
Inak to bude pálka kupovať potom tie diely postupne na BL!

RalinCavira

Škoda, že k těm 6041 a 6035 nemáš krabičky... Osobně nepovažuju set za kompletní bez krabice, i když chápu, že pro někoho je pak set až moc drahý...
Nejsem cvok, jsem AFOL :)

SpCasPi000

Ralin, ty si iná trieda, ja som tiež rád že mám mnohé setíky aj bez ''krabic'', lebo biedna ponuka a peniaze nepustia a niekedy je ten rozdiel v cene niekoľkonasobný.

Colonel32

Také se bez krabic většinou obejdu. I když u nových setů je rozkládám a zakonzervovávám, při nákupu starých to neřeším. Možná až někdy nebudu vědět co s penězi, tak si koupím 6086 v MISBu a pod stromečkem si ji otevřu a postavím, ale v dohledné době to nehrozí.

SpCasPi000

Ja som rozmýšľal úplne logicky = keď kúpim MISB a rozbalím ho, stratí brutálne na hodnote, keď ho nerozbalím tak si set nikdy nepostavím.
Tak som sa rozhodol kupovať sety v NEW, LIKE NEW, alebo EXCELLENT stave, tie už rozbalil niekto za mňa, no stále sú v perfektnom stave a výhoda je že za neporovnateľne nižšiu cenu.
A či majú box až extrémne tak neriešim, hlavne aby dieliky boli zachovalé a nepoškodené.
Ak sa niekedy dostanem k niečomu lepšiemu, tak to čo už mám môžem dať na predaj, isto sa niekto poteší a mne sa aspoň cca. vrátia náklady za prvotný nekompletný nezdar.

phoenicis

Krásne setíky :)

BTW:

Citace od: SpCasPi000 kdy 01.11.2011, 22:09:49
Ja som rozmýšľal úplne logicky = keď kúpim MISB a rozbalím ho, stratí brutálne na hodnote, keď ho nerozbalím tak si set nikdy nepostavím.
Tak som sa rozhodol kupovať sety v NEW, LIKE NEW, alebo EXCELLENT stave, tie už rozbalil niekto za mňa, no stále sú v perfektnom stave a výhoda je že za neporovnateľne nižšiu cenu.

Vďaka za super nápad ;)

Mr. Cube

Saruman začal s budováním armády...

1x The Orc Forge
2x Uruk-Hai Army
1x Uruk-Hai with ballista
+ 4x Uruk-Hai minifig

Mr. Cube

Nový přírůstek: Dol Guldur Ambush 79011

Recenze setu v Recenzích :)

Mr. Cube

Tak konečně jsem se dočkal a mám polybag s Elrondem (speciální poděkování uživateli Justin). Ale má nějaký malý pláštík - asi nepral na 40° a trochu to přehnal.  ;D


Izmael10

TLC spravilo chybu s plášťami, namiesto normálnych dala menšie. Napíš im a do 2 týždňov máš plášť doma.  ;)

danyboy

Citace od: Mr. Cube kdy 21.01.2014, 18:57:38
Tak konečně jsem se dočkal a mám polybag s Elrondem (speciální poděkování uživateli Justin). Ale má nějaký malý pláštík - asi nepral na 40° a trochu to přehnal.  ;D



Gratuluji!  :)
Tak ses konečně dočkal.  ;)

Mr. Cube

Nové přírůstky