(Vlastné) 6x6 Mobile Crane

Založil 14miro14, 31.08.2011, 19:42:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

14miro14

Môj prvý dokončený Lego Technic výtvor :)
Náhon 6x6 ale bez PF prvkov,
všetky tri nápravy zatáčajú pomocou 20 z bavelu vzadu, podpery sa vysúvajú pomocou 12 z bavelu vzadu.

Měch

Mě se to líbí, sám jsem se pokoušel o rameno jeřábu ale nikdy jsem žádné nedokončil, proto máš moji pochvalu. Ale přijde mi, že přední kola jsou hodně daleko od kabiny, v reálu to tak je sice taky, ale určitě ne tak moc.
Jinak dej sem i fotku podvozku ať se podíváme na to zatáčení. Ty kola vzadu jsou jako protizávaží ?? Nějak nevím proč by tam jinak byly. Takové jeřáby nepotřebují rezervu (natož dvě) protože když píchnou (a to chce sakra velký střep ;D) tak si kola samy dofouknou.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Plutoone

Též mi to příjde dobré. Rameno je hodně podobné, jako u setu Mobile crane. Jen tak dál :)

14miro14

Áno rameno som použil z 8053-ojky. A čo sa týka tých pneumatík o niečom takom som nevedel berte to odo mňa ako mladícku nerozvážnosť :D

otaznik

Mně přijde trošku divné, že zatáčí všechna kola. Ale jinak je to pěkné!

peter

Ještě přidat mezinápravový diferenciál a upravit zatočení vnitřní nápravy z té dvojice a bude to fajn.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

14miro14

Prečo upraviť zatáčanie strednej nápravy ??

germik

No, ta prostřední by měla zatáčet míň než ta zadní, jinak by to dělalo neplechu, tou prostřední by to jakoby smýkalo...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

14miro14

Na fotke to možno nieje tak viditeľné, ale tá prostredná náprava zatáča menej. Všimni si pri predných a zadnách kolesách sú na mechanizme zatáčania polbush-e či ako sa tomu nadáva a na tých stredných je pol bush a bush.

Kiko97

Kolega má pravdu, vy ste slepí. Žeriav sa mi páči. To čo sa mi nepáči je ale u skoro všetkých z lega, že stabilizátory sú len pre okrasu.  :)

14miro14

Áno pri menších modeloch je problém s prehýbaním stabilizátorov ale pri niečom väčšom by sa to dalo možno vyriešiť takto.
LDD file:  http://www.sendspace.com/file/ibcap5

Měch

Já stabilizátory použil tu: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=32549.0
Je to sice HeavyDuty verze, ale to velké auto se ani nehlo a dokonce šlo i trochu do vzduchu...
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

14miro14

Áno toto je efektívne riešenie, ale nie podľa môjho vkusu ja mám radšej keď sa to pekne zasúva nie sklápa :-p

Kiko97

Ja si tiež myslím, že na žeriav sa také heavy duty stabilizátory nehodia. Ale ten tvoj nápad miro nebol až taký zlý. Prečo si ho nepoužil, aj keď to by si ešte musel vymyslieť ten systém na konci, lebo ten čo máš teraz veľmi nepodrží.   ;)

14miro14

Ja som niečo podobné použil ale v menšom merítku na tomto malom žeriave by to vyzeralo dosť divne niečo takéto veľké :D a jasné že by to veľa neudržalo chýba tam ešte dosť prvkov samotné podperi a ešte aj nejaké to spevnenie by neuškodilo toto bola len také schematická ukážka. Ale možno to niekedy raz použijem na väčšom modeli :)