>>> VYUŽÍVÁTE BRICKLINK K NÁKUPŮM ? <<<

Založil Colonel32, 02.01.2009, 18:55:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Využíváte Bricklink?

ANO, k prodejům i nákupům.
28 (8.8%)
ANO, pouze k nákupům
188 (59.1%)
NE, protože nemám důvod (nenabízí nic, co potřebuji)
7 (2.2%)
NE, protože nemohu (věk 18- )
30 (9.4%)
NE, protože tomu nerozumím (Je to anglicky)
19 (6%)
NE, protože se bojím / nevěřím tomu.
17 (5.3%)
NE, důvod sám nevím
21 (6.6%)
NE, protože vlastně ani nevím, co to Bricklink je.
8 (2.5%)

Celkem hlasů: 312

Villa Legina

Citace od: MLT kdy 23.04.2014, 23:19:26
Nikde jinde v požadovaném množství a kvalitě nežli na BL dílky nekoupíš.

V tomto prípade. Ale paušálne sa to asi nedá povedať. Už som urobila napr. zopár nákupov v Lego Store do tých smiešnych plastových uzatvárateľných pohárov a dieliky ma vyšli lacnejšie než by vyšli na BL. Keď si dá človek námahu a pohrá sa s tým tak, že to naukladá čo najspratnejšie, sama som sa čudovala koľko dielikov sa tam vojde.
Lenže tam je všeobecne problém v tom, že sortiment v Lego store "pick a brick" býva hrozne, ale hrozne obmedzený. Ale čo bolo, a čo som potrebovala, to som vzala.

Luky1987

Pokud sháníš 180k ks kostek, tak samozřejmě jedině BL.
Průměrná cena za kostku jsou téměř rovné 2Kč (vysledováno po nákupu cca 1mio kostek za poslední roky).
Pokud již PayPal (dále PP) máš, tak ti prodejce při vyúčtování pošle pouze jeho email a částku, platba přes PP je otázka minuty.
Mám přes PP stovky nákupů od desítek prodejců z celé EU, vždy bez problému.
Pokud PP nemáš, zařízení nic nestojí a je to otázka 2 minut.
Jak je napsáno výše, velcí a slušní prodejci mají poplatek za PP v ceně kostek, nic navíc neplatíš.

Takže si na nákup 180k ks kostek připrav 400k Kč  ;D
Časově ti spolkne 100k ks kostek cca 300 až 400 hodin času - můj případ, stavím celkem intenzivně.

Thrawn

Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
Zdravím,
dá se někde jinde než na BL sehnat dílky pro stavbu velké MOC tvorby? Potřebuji cca 800 ks oken 1x2, výšky 2 bricks v barvě Tan, cca 460 oken 1x2, výšky 3 bricks v barvě tan a stejné počty plexi výplní, dále brick modified - brick s jedním nopem po straně v barvě bílé - 276 ks a v červené barvě cca 2000 ks, hromadu basic kostek v barvě červené a bílé plates. Taky potřebuji plates 2x1 s lištou v bílé barvě, cca 1750 ks. Dohromady cca 180.000 kostek. Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!! Stavím na zakázku model zámku v Klášterci nad Ohří. Tyto počty dílků nemají ani všichni čeští prodejci dohromady, platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal. Prostě šílenost. Mohl by někdo poradit? Kladno nenabízí možnost koupě typových dílků ve velkém, na Aukru je vše-směs a dílky jsou vesměs hnusné, špinavé, okousané od capartů nebo domácích mazlíčků. Díky za rady.

Na to, kolik stavíš, docela nemáš přehled. Paypal je klasika, BL taky. Být tebou, tak bych i provedl revizi svých dosavadních nákladů, protože zjistíš, že možná zbytečně moc utrácíš. 20.000,- Kč na zakázku u takového projektu je dost málo, pokud musíš tolik doplácet. Takovou zakázku bych asi nevzal, když bych na ní musel doplácet  ???

Ale to asi nechceš slyšet?  :)

Moje rada: Spoustu věcí můžeš řešit nakoupením used dílů, často vyjdou o dost levněji a stavbu to celkově dost zlevní. U klasických bricků bych se toho vůbec nebál (samozřejmě s ohledem na potřebnou barevnost) a na BL je spousta dobrých prodejců, kde dostaneš i leckteré speciální dílky ve stavu USED a přitom ve velmi dobré kvalitě.

A pokud by se to zadavateli nelíbilo a chtěl by pouze new díly, tak ať si to zaplatí...
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Peesko

Citace od: Thrawn kdy 03.05.2014, 17:45:15
Citace od: Peesko kdy 23.04.2014, 18:50:17
Zdravím,
dá se někde jinde než na BL sehnat dílky pro stavbu velké MOC tvorby? Potřebuji cca 800 ks oken 1x2, výšky 2 bricks v barvě Tan, cca 460 oken 1x2, výšky 3 bricks v barvě tan a stejné počty plexi výplní, dále brick modified - brick s jedním nopem po straně v barvě bílé - 276 ks a v červené barvě cca 2000 ks, hromadu basic kostek v barvě červené a bílé plates. Taky potřebuji plates 2x1 s lištou v bílé barvě, cca 1750 ks. Dohromady cca 180.000 kostek. Ceny na BL za okno 1x2, výšky 3 bricks v barvě Tan = 17 Kč v ČR, to je zlodějna!!!! Stavím na zakázku model zámku v Klášterci nad Ohří. Tyto počty dílků nemají ani všichni čeští prodejci dohromady, platby do zahraničí jsou převodem zpoplatněny částkami od 199 do 780 Kč dle státu, kam bych je posílal. Prostě šílenost. Mohl by někdo poradit? Kladno nenabízí možnost koupě typových dílků ve velkém, na Aukru je vše-směs a dílky jsou vesměs hnusné, špinavé, okousané od capartů nebo domácích mazlíčků. Díky za rady.

Na to, kolik stavíš, docela nemáš přehled. Paypal je klasika, BL taky. Být tebou, tak bych i provedl revizi svých dosavadních nákladů, protože zjistíš, že možná zbytečně moc utrácíš. 20.000,- Kč na zakázku u takového projektu je dost málo, pokud musíš tolik doplácet. Takovou zakázku bych asi nevzal, když bych na ní musel doplácet  ???

Ale to asi nechceš slyšet?  :)

Moje rada: Spoustu věcí můžeš řešit nakoupením used dílů, často vyjdou o dost levněji a stavbu to celkově dost zlevní. U klasických bricků bych se toho vůbec nebál (samozřejmě s ohledem na potřebnou barevnost) a na BL je spousta dobrých prodejců, kde dostaneš i leckteré speciální dílky ve stavu USED a přitom ve velmi dobré kvalitě.

A pokud by se to zadavateli nelíbilo a chtěl by pouze new díly, tak ať si to zaplatí...

Ano, dílky used nakupuji na BL i Aukru běžně, kolikrát jsou za velmi dobré peníze v akci a někteří prodejci figurují právě i na Aukru. Dá se s nimi domluvit i přednostní odběr za lepší ceny. Ten Pay Pal,resp. PayU využívám na Aukru pro okamžitou platbu. Spíš mám problém s tím, že bohužel některé dílky v počtech, které pro stavby potřebuji, nejsou dostupné ani v ČR a kolikrát ani po Evropě nebo dál. Lego nenabízí možnost nakoupit hromadu stejných typových dílů na váhu nebo v počtech, které potřebuji, přitom výrobna je nedaleko na Kladně. Je fakt, že za Lego utrácím cca 70% svých příjmů, ale nepřijde mi, že bych za Lego dával vyšší částky od kusu typového dílku, než jsou vedeny na BL. Spíš naopak většina obchodů mi přineslo mnoho Lega za velmi sympatické peníze.

Co se týče té stavby zámku v Klášterci nad Ohří... aktuálně je v jednání jiný - menší model pro stavbu z Lega, nebo jeho část, případně jiné alternativy, aby výstava byla zajímavá. Zde by se daly použít used kostky jakékoliv mimo bílé barvy. Ta used bílá bývá dost hrozná ve většině případů. Ten zámek bych si troufl postavit, ale dotovat to nemíním. Skutečně ta částka na realizaci modelu je velmi nízká a čas, který jsem tomuto tématu věnoval, není malý. Jen návrh a vizualizaci hlavní vstupní fasády jsem po večerech po práci dělal skoro měsíc.... Jen představa, že bych měl pro model skoupit po všech čertech 1126 ks oken v barvě TAN, včetně plexi skel, nebo cca 30.000 šikmých dílků na střechy v tmavě šedé barvě, postupné objednávky, čekání na příchozí zásilky a celková příprava, je časově náročné.

.....Na přípravu modelu fasády Jenštejnského a Salátovského domu jsem měl necelé 4 týdny. Týden jsem podle fotky navrhoval a tvořil virtuální model. Téměř tři týdny jsem postupně objednával a sháněl dílky. Cca 40% navržených dílků nebylo možné sehnat přes české prodejce, tak jsem je nabídl ze svých sbírek a ty, co jsem neměl ani já, jsem vyměnil za různé alternativy, jak to jen šlo. Samotný model jsem seskládal za 3 dny. Je k vidění v prostorách muzea Českého krasu na aktuální výstavě "Svět barevných kostek"....
Peesko

Měch

Jen bych rád pár věcí uvedl na pravou míru:

Citace od: Peesko kdy 04.05.2014, 22:34:50
Ten Pay Pal,resp. PayU využívám na Aukru pro okamžitou platbu.

Tyhle věci jsou naprosto odlišné. I když fungují na stejném principu. PayU je výmysl Aukra, který mírně zjednodušuje platbu za zboží (i když ta dojde podstatně později než bys to posílal z účtu).

PayPal je nástroj pro posílání peněz v několika cizích měnách do celého světa. Za což si strhává poplatek 4% z částky z účtu příjemce platby. V případě potřeby se dají peníze ještě třeba po měsíci stáhnout zpátky (nedodaný balík atd. ) 

Ještě jedna věc: na Kladně se nevyrábí jediný dílek Lega. Všechno se vozí ze světa. Takže kdyby to šlo, platil bys stejně do Dánska a z Dánska by to posílali.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Peesko

Citace od: malý Měch - Lord KRÁGL kdy 05.05.2014, 15:15:43
Jen bych rád pár věcí uvedl na pravou míru:

Citace od: Peesko kdy 04.05.2014, 22:34:50
Ten Pay Pal,resp. PayU využívám na Aukru pro okamžitou platbu.

Tyhle věci jsou naprosto odlišné. I když fungují na stejném principu. PayU je výmysl Aukra, který mírně zjednodušuje platbu za zboží (i když ta dojde podstatně později než bys to posílal z účtu).

PayPal je nástroj pro posílání peněz v několika cizích měnách do celého světa. Za což si strhává poplatek 4% z částky z účtu příjemce platby. V případě potřeby se dají peníze ještě třeba po měsíci stáhnout zpátky (nedodaný balík atd. ) 

Ještě jedna věc: na Kladně se nevyrábí jediný dílek Lega. Všechno se vozí ze světa. Takže kdyby to šlo, platil bys stejně do Dánska a z Dánska by to posílali.

Díky za cenné informace. :-)
Peesko

daffy

BL využívám hlavně při kompletaci setů. Vyhovuje mi provedení inventářů dílů. Jinak kostky kupuji převážně od českých prodejců (na českých eshopech).
Nejraději však dávám přednost možnosti si dané díly sám vnajít - vyhrabat.
Díky bohu již dnes existují obchody, kde si za dostupný peníz člověk může vyhrabat co chce.

Foton

Citace od: daffy kdy 21.07.2015, 09:57:02
Díky bohu již dnes existují obchody, kde si za dostupný peníz člověk může vyhrabat co chce.
A kde takové obchody najdu?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Anatyt


Ondrej

Citace od: daffy kdy 21.07.2015, 09:57:02
Díky bohu již dnes existují obchody, kde si za dostupný peníz člověk může vyhrabat co chce.

Navštívil jsem dva, jeden na národce a druhej v rakovníku, kterej má nově na andělu pobočku. Musím říct že to je doopravdy hrabárna, dají se najít zajímavé díly ale z 90% jsou poškrábaný od přehrabování, takže buď mít štěstí na nově dosypaný zásoby nebo to nemá smysl ani přehrabovat. Za ten čas to snad ani nestojí a je lepší to objednat po dílech na BL. Jedině hledat náhodné díly co by se hodili, ale jít do hrabárny s cílem najít nějaký díl je nesmysl.

danyboy

Citace od: Ondrej kdy 21.07.2015, 13:33:15
Citace od: daffy kdy 21.07.2015, 09:57:02
Díky bohu již dnes existují obchody, kde si za dostupný peníz člověk může vyhrabat co chce.

Navštívil jsem dva, jeden na národce a druhej v rakovníku, kterej má nově na andělu pobočku. Musím říct že to je doopravdy hrabárna, dají se najít zajímavé díly ale z 90% jsou poškrábaný od přehrabování, takže buď mít štěstí na nově dosypaný zásoby nebo to nemá smysl ani přehrabovat. Za ten čas to snad ani nestojí a je lepší to objednat po dílech na BL. Jedině hledat náhodné díly co by se hodili, ale jít do hrabárny s cílem najít nějaký díl je nesmysl.

A není to tím, že pěkné rakovnické díly končí v bl shopu a k hrabání jsou znehodnocení...?   ;)
Něco jako LEGOSTOCK s kiloware na aukru.

Freddy157

Omlouvám se pokud budu otázku opakovat, kdyžtak mě prosím jen naveďte pokud se to tu už řešilo. K věci - chtěl bych udělat objednávku na BL shopu který je v USA, cena objednávky cca 160 dolarů s poštovným. Jak je to s clem, dph a vůbec s řešením těchto věcí? U takovéto částky asi není šance aby to prošlo jen tak, co?

Miketuk

Do hodnoty 22 EUR se neplatí nic, od 22 do 150 EUR platíš DPH 21% a nad 150 EUR ještě 10% clo. Vše vyřizuje tuším ČP, která si ještě účtuje nějaký poplatek.

Zkušenost s tím co projde nad 22 EUR nemám. Asi záleží i na štěstí.

otaznik

Clo je, tuším, 4%. Může to vyřizovat ČP, může to vyřizovat přímo přepravce (např. TNT) nebo si to můžeš oběhat sám.

V poslední době (4 roky) se mi nestalo, že by mi na zásilku nad 22 EUR, nenapařili DPH.

tomako

Jako sance ze by to proslo teoreticky je, zalezi na domluve s prodejcem. Nicmene zrovna zodpovedni americani vetsinou moc nechteji uvadet nižšší cenu nebo oznacit balik jako darek. Takze z usa to vetsinou bez dph atd neklapne. Ale treba z ciny sem clo a dph snad neplatil nikdy.....joo cinani vedej jak na to :))))


Citace od: Freddy157 kdy 16.03.2016, 21:01:38
Omlouvám se pokud budu otázku opakovat, kdyžtak mě prosím jen naveďte pokud se to tu už řešilo. K věci - chtěl bych udělat objednávku na BL shopu který je v USA, cena objednávky cca 160 dolarů s poštovným. Jak je to s clem, dph a vůbec s řešením těchto věcí? U takovéto částky asi není šance aby to prošlo jen tak, co?

Freddy157

Citace od: otaznik kdy 16.03.2016, 22:04:31
V poslední době (4 roky) se mi nestalo, že by mi na zásilku nad 22 EUR, nenapařili DPH.

A jak to bylo označené?

A díky všem. To DPH bych možná zkousl přinejhorším.

otaznik

Citace od: Freddy157 kdy 17.03.2016, 17:04:58
A jak to bylo označené?
Samozřejmě, tak jak mělo, se správnou cenou (a tím pádem i pojištěním).

Gocek

Tak co jak se vám líbí nový design Bricklinku ?

zdenek.f

- vzhled lepší
- přehlednost výrazně nižší

Marty713

Na téhle fotce si ale mohli dát víc záležet. To se dá vyfotit líp i mobilem:


MÍLA

Myslím že to je pořád ta původní fotka co tam byla vždy, akorát se změnilo pozadí a velikost.

Hacislav

Myslím, že do nového kabátu BL zapoměli zašít doostřování obrázků. Veškeré malé/ikonkové obrázky mi příjdou lehce neostré.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Pool

Měl bych dotaz na historii objednávek na BL. Jak dlouho zůstává historie objednávek, maže se po nějakém čase?

Chairudo

Citace od: xPool kdy 22.07.2016, 22:02:32
Měl bych dotaz na historii objednávek na BL. Jak dlouho zůstává historie objednávek, maže se po nějakém čase?

Maže se po 6 měsících.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Díky a ještě bych se zeptal ohledně prodeje na BL. Kolik si účtuje BL poplatek nebo jak to tam chodí, když bych chtěl prodávat?

Chairudo

Citace od: xPool kdy 23.07.2016, 19:52:44
Díky a ještě bych se zeptal ohledně prodeje na BL. Kolik si účtuje BL poplatek nebo jak to tam chodí, když bych chtěl prodávat?

zde  :D
http://www.bricklink.com/help.asp?helpID=38
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Díky, tak to mají slušně nízké poplatky  :o. Když to srovnám s ebay, kde mají 10%, tomu říkám zlodějna.

Frco

Ahojte,

mam spraveny na BL Wanted list. Spravil som pred mesiacom jednu objednavku a teraz by som chcel, aby bol moj Wanted list updatnuty o tuto objednavku.

Teda aby z neho zmizli dieliky, ktore som si uz objednal.

Urcite je to jednoducha vec, par klikov, ale neviem ako sa to robi, prosim o podrobnu radu, kde a ako kliknut  ;D


MiHo

Otevřeš si konkrétní Wanted list a vpravo nahoře ťukneš Apply Order

Frco

To som skusil, ale neukazuje mi to ziadnu objednavku.

Ked si pozriem moje minule objednavky, tam je viditelna, vid screen.
Ked si chcem dat Apply Order vo Wanted liste, tak sa mi tam tato objednavka neukazuje. Pritom urcite obsahuje itemy z mojho wanted listu.

Nejaky napad? Moze to byt cisto len nejaky error BL? Maju vobec nejaky support, ktory taketo veci vie fixnut?