>>> VYUŽÍVÁTE BRICKLINK K NÁKUPŮM ? <<<

Založil Colonel32, 02.01.2009, 18:55:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Využíváte Bricklink?

ANO, k prodejům i nákupům.
28 (8.8%)
ANO, pouze k nákupům
188 (59.1%)
NE, protože nemám důvod (nenabízí nic, co potřebuji)
7 (2.2%)
NE, protože nemohu (věk 18- )
30 (9.4%)
NE, protože tomu nerozumím (Je to anglicky)
19 (6%)
NE, protože se bojím / nevěřím tomu.
17 (5.3%)
NE, důvod sám nevím
21 (6.6%)
NE, protože vlastně ani nevím, co to Bricklink je.
8 (2.5%)

Celkem hlasů: 312

Colonel32

EDIT: vzhledem k poznámce TOMKQT změněna otázka na:

Využíváte Bricklink k nákupům?


(bohužel nemohu upravit uvnitř ankety, neboť by ji to vynulovalo)

K vytvoření této ankety mě vedla celkem paradoxní situace, kdy odemě chce někdo koupit díly, ale nechce je brát přez bricklink, protože tomu prý nevěří. Rád bych proto zjistil, jaké jsou vlastně důvody lidí, kteří tento vynález zatím nepoužívají.

linhi

Plukovníku,ač prodávám jen krátce - již mě také mnoho lidí říkalo o dílky z BL nějakou jinou cestou než nákupem do košíku. Nevím co je na tom,registraci zvládne každý,já neumím anglicky ani dobrý den a vždy se nějak dohodnu.BL byl pro mne jako stavaře úplně ideální věc.Mám něco přes 80 nákupů - většinou USA - a musím říct že jsem nikdy neměl žádný problém.

TomKQT

#2
No tak já nehlasoval, protože jsem si nevybral žádnou variantu.
Bricklink využívám opravdu hodně často, ale "jen" jako vynikající databázi setů a dílků (z podobných databází či katalogů mi vyvovuje nejvíce), nikoliv na nákupy a prodeje.
Takže ANO, ale ne k obchodování.

A pokud budeme předpokládat, že otázka byla myšlena v tomto znění:
Využíváte Bricklink pro nákupy či prodeje?

Pak mi nejbližší je varianta třetí, ale bez té závorky:
NE, protože nemám důvod.

Já totiž staré sety nekupuji (nejsem tento typ sběratele) a samostatné dílky rovněž téměř ne (nejsem tento typ stavitele). "Téměř" znamená, že už jsem si nějaké samostatné dílky koupil (Technic) a to přes kostky.malozvlkahostiny.net, protože čeští prodejci (nebo dokonce pocházející z kostky.org) technic téměř nemají, zatímco Honza D. měl zatím vše. A byly to vždy malé nákupy (dokonce jestli se nemýlím všechny zatím pouze v polstrované obálce, ne jako balík), takže jsem o cizině neuvažoval.
Závorka třetí varianty tam nesedí, protože bricklink samozřejmě má skoro všechno, o co bych mohl mít zájem.  ;)

Ale nákupu ze zahraničí přes Bricklink či jinak se nebojím a nebráním. Akorát jsem zatím neměl tu potřebu  ;)
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

Jarmila

Na angličtinu jsem tupec, takže mne prvním nákupem provázel Kanál - dej mu admin věčnou slávu.  :-* Párkrát jsem nakupovala od Kanála a pak jednou jsem vyplenila Levellyn o nějaké úchylné barvy a hrnečky. Ale mne nákup na BL nebaví, tam je cena dána pevně, nemůžu smlouvat nebo se přetahovat s jiným legachtivým maniakem.  ;D A kvůli poštovnýmu z ciziny se raději nasáčkuji k někomu, kdo organizuje nákup ze zahraniči.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Thrawn

Nakupuji a zatím bez problémů. Za sebe mohu říci, že mi to plně vyhovuje.

Jen pro mé potřeby toho mají zatraceně málo  :(
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

niessnet

Za sebe můžu říct, že se Bricklinku nebráním, používám ho k nákupům, ale pouze od českých prodejců (z důvodu lenosti cokoli řešit v angličtině; kvůli výši poštovného či hrozbám cla atd.) a to jen v případě, že nemají vystavenou nabídku jinde (např. tady na Kostkách).
Na Bricklinku mi totiž přijde méně pohodlné nakupovat jeden či dva sety (pořád je jednodušší v e-mailu či na icq napsat stručné ,,Beru MISB 10001 za 500,-", než podstupovat zbytečné klikání (a zdlouhavé načítání stránek) na BL, po kterém se stejně musím do toho mailu přihlásit.
Naopak nakupování dílků mě na Bricklinku baví, protože jsou tam přehledně seřazeny.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Jose

Mno, mě osobně přijde BL na nákup setu poněkud drahé řešení... Ale občas se tam dá najít něco zajímavého za naprosto "nezajímavou" cenu. 8)

Na BL beru díly hlavně a zatím od Kanála. Ještě nemám zprovozněný Paypal účet. Potom si troufnu i za hranice. Sice nevládnu jazykem přímo dokonale, ale to se časem zlepší. ;D

peki

#7
Citace od: Jarmila kdy 02.01.2009, 23:47:01
Na angličtinu jsem tupec, takže mne prvním nákupem provázel Kanál

Určitě je dobré na začátek udělat několik prvních nákupů přes BL u Česko-Slovenských kolegů, kteří pomohou a vysvětlí co a jak. Já jsem začínal takto s Cavelonem. Po čase zjistíte že AN v podstatě nepotřebujete jak říká Linhi.

Citace od: Jarmila kdy 02.01.2009, 23:47:01
Ale mne nákup na BL nebaví, tam je cena dána pevně, nemůžu smlouvat nebo se přetahovat s jiným legachtivým maniakem.  ;D

Naopak, můžeš jako klasický důchodce koukat kde je co levnější, sledovat akční slevy atd  ;D

Citace od: Jarmila kdy 02.01.2009, 23:47:01
A kvůli poštovnýmu z ciziny se raději nasáčkuji k někomu, kdo organizuje nákup ze zahraniči.

Poštovné je drahé jak kde.Většinou beru dílky okolo 15 dolarů (viz obr.), poštovné je pak podle hmotnosti 1- 4 dolary. Beru v podstatě jenom v Anglii, kde je dolar dolarem a ne zhruba jedním Eurem  ??? jak je tomu např. někde v Německu. Anglická královská pošta mi zásilku doručuje do tří dnů  :o

BL je podle mne nepostradatelný pro stavbu MOC, tedy v případě že vám je jasné jaké dílky v jaké barvě a počtu potřebujete. Zejména v případě kdy potřebujete dílky které nejsou zrovna k dostání na každém rohu.

Někdy se dají pořídit i sety za zajímavou cenu (v létě byl např. dolar za 14 Kč)  ;D ;D



stomcova

Já okolo BL obcházím už 3 roky, co o něm vím tady z kostek. Bohužel, prozatím si netroufám a 99% poptávky jsem získala a vyřídila v ČR, na Slovensku a jednou v Polsku.
Nemám taky příznivou banku, která mou první a poslední platbu (pak jsem našla cestu bezpečnostní obálkou) zpoplatnila, jak mě, tak příjemci i když jsem v internetbankingu zatrhla poplatek pouze sobě. Zdržela mi tím vyřízení obchodu o pár dní.
Už jsem se na BL pomocí ochotné osoby i registrovala, ale zatím váhám a váhám.
Batman, forever...

JimB

Mně osobně by se také zamlouvalo několik linhiho dílů a u Colonela mám 15$ gratis (tímto mu za ně děkuji), ale je mi jen 16, takže do registrace bych musel zatáhnout rodiče. Až mi bude 18 budu moci kompletně změnit profil a přihlašovací jméno jednoho z rodičů na své, aniž by se smazala hodnocení? Podle Helpu by to jít mělo, ale chci si to ověřit.
A pak je tu ještě komunikace s prodejcem. Předpokládám, že všechnu bude muset udělat osoba, která prošla registrací a ne já. Nebo je možné se předem domluvit s českým prodejcem třeba po ICQ, mamka se pak přihlásí a objedná díly, které chci, dostane fakturu, zaplatí ji a pak už zase můžu po ICQ já?
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Colonel32

Z technickeho hlediska myslim neni nutne, aby se clovek snazil byt v teto veci 100% korektni. Nebot to je clovek, kteremu podle kostek jeste nebylo 18, ale dokonce ani 15, presto uz ma na BLku nekolik kladnych hodnoceni. Ke me prisla objednavka, ja poslal ucet, on napsal, ze matka zitra posle penize, pozitri skutecne byly penize na ucte a tak jsem o den pozdeji balicek posilal. Jak rikam - kdyz ten clovek je schopny dostat svym zavazkum (coz tedy vetsinou znamena mit k roce rodice, ktery posila penize na ucet/paypalem), tak ja s nim nemam absolutne zadny problem. Pro me je mnohem lepsi kdyz nezletily registraci ma, nez kdyz vice nez zletily fnuka, ze tu registraci nema, ze se mu ji nechtelo delat.

Eddie

Na bricklinku zatím nenakupuji, ale chystám se.Ze zahraničí jsem už, ale objednával (z USA).Absolutně neumím anglicky a zvládnul jsem to.Ceny jsou výborné (poštovné jsem měl do 3 dolarů, žádné clo) a zásilka mi přišla do týdne.Platba pomocí paypalu.
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

Peetrs

Mně osobně od BL i dalších podobně koncipovaných e-shopů odrazuje nutnost registrace a vyplnění hromady osobních údajů. Pro mně osobně je ideální vstoupit do e-shopu, vybrat si zboží, vyplnit adresu pro doručení a odklepnout enter. Již několikrát mně požadavek na registraci a login odradil od nákupu...

Pár obchodů jsem na BL uskutečnil, ale dávám přednost jiným způsobům nákupu lega. To, ovšem dáno i tím, že vyhledávám hlavně sety a samotné dílky nakupuji minimálně.

pryb

#13
Já využívám BL zejména k evidenci chybějících dílů do neúplných setů - pro každý set mám samostatný WantedList. Podle WantedListu pak nakupuji dílky (přímo v BL) a generuji poptávkový příspěvek na Kostky.
Výjimečně pak k "normálním" nákupům.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Valentin Dobrotivý

velmi rád využívám BL k nákupu čehokoliv - setů, katalogů, kostek, které mi chybí k v některých setech...mnohdy je to jediná schůdná cesta, jak se dostat v některým specifickým brickům (třeba s nálepkami).
Výhodu vidím v tom, že je vše přehledně na jenom místě, a dá se tam sehnat to, co se na malém českém trhu objevuje velmi sporadicky nebo vůbec ne...

Zoufalec

I já jsem před týdnem uskutečnil první nákup na BL (THX banana.com) zatím chybějících dílků do mých setů. Jelikož se hodlám dát i na stavitelství, budu nadále pokračovat ve větší míře a to i na zahraničních BL shopech.

Miketuk

Já taky nakupuji na BL, líbí se mi, že u hodně prodejců si můžu vzít velký množství kostek a nemusim to shánět po Aukru apod. Nakupval jsem u skoro všech prodejců v ČR, jednou v Německu a chystám se znova. Všem doporučuji, opravdu to není nic těžkého, stačí základní znalost cizího jazyka.

Hana129

Sama jsem přes BL jen nakupovala a to jen u českých prodejců.
Jelikož se mi tu, ale za poslední rok nahromadilo dosti dílů, které momentálně zas až tak nepotřebuji a vím, že je někteří   zrovna shánějí, uvažuji o tom nabídnout je prostřednictvím BL. Ono není ani tak zdlouhavé vyhledat jestli ty a ty díly pro dotyčného poptávajícího  mám či né, ale zdlouhavé  pak je nějak to ohodnotit a  dohodnout se o ceně, odepsat ze "skladu". Což BL určitě urychlí.  ;). A kdo něco shání ať hledá  ;).
No uvidím jestli se mi to povede ::) anglicky umím yes a no  ;D

grohl

BL využívám jako nákupčí naprosto bez problému. Poměrně dlouho mi trvalo, než jsem se skamarádil se zastaralým vzhledem a místy trošku natvrdlým systémem (hlavně u vyhledávání bývá občas  potíž), ale sám jsem s touto službou velmi spokojen. Bohužel v ČR Technic moc nefrčí, takže jsou to většinou nákupy přes známého v USA. "Naneštěstí" kamarád se do měsíce vrací, takže mám útrum se zaoceánskými objednávkami.

Marios

Taky prispěju zatím moji jedninou zkušeností s BL. Minulý pátek (9.1.2009) jsem si objednal dva sety (8421 a 8439) přes BL u jednoho němce. Peníze v pátek poslal na účet a zatím stále čekám. U objednávky jsem zaškrtl poličkou Paid, které se změnilo na zelené, ale stále je u objednávky slovo Pending. Psal jsem mu email jak to vypadá, jestli už dorazili peníze, a psal že zatím ne. Přijde mi to trochu dlouhá doba na převod peněz jednoho účtu na druhý, ale snad to dojde. Jedinej problém co mě možná napadá je, že jsem nastavil, že poplatky si platí každý sám, ale myslím, že u něj by žádný poplatek vzniknout neměl, když mu peníze posílám na jeho účet ne? Doufám že dneska (5 dn§ od poslaní) už ty peníze dojdou. Jsem s toho trochu nervozní, bo 350 eček pryč a Lego zatím žádné...
Koupím TECHNIC sety: 8438 a 8455.

5o

A akým spôsobom si mu poslal peniaze? Cez Paypal, alebo na bežný účet? V každom prípade máš potvrdenie o odoslaní platby, tak mu napíš ešte raz či ich dostal. A možno si mohol napísať aký je to predajca, či už s ním niekto obchodoval. 5 dní je síce dosť, ale víkend radšej nepočítaj.
Preto lebo Lego...

Petrjr

Citace od: Marios kdy 14.01.2009, 08:27:50Taky prispěju zatím moji jedninou zkušeností s BL. ....
Zatím tam moc "zkušeností" s BL nevidím. Spíše Tvou nezkušenost jak funguje mezibankovní převod. Případně nezkušenost s podáním nám dostatku informací (Info o způsobu převodu peněz - bankovní převod/paypal/kterditkou/... . A třeba v případě bankovního převodu info zda jde o mezinárodní platbu či zda bylo odesíláno mezi bankami v rámci jednoho státu. A podobně).

P.S.: I jen mezibankovní převod v rámci CZ může trvat tři dny. Pracovní (resp. účetní) dny. A také (třeba v netovém bankovnictví) záleží i kdy platbu podáš a jaké je banka ochotna přijmout datum splatnosti. Za určitých okolností, při pozdně odpoledním příkazu, povolí až datum druhého (pracovního/účetního) dne a od té chvíle se počítají 3 dny. A to i jen v rámci převodu CZ - CZ.

S.t.a.l.k.e.r.

Nechcem vybrat moznost "bojim sa nakupu na BL", pretoze obavy mam skor zo zneuzitia uctu. Moja skusenost pochadza z r. 2006-7, ked som sa pokusal cosi vydrazit na eBay. Podmienkou bolo mat vytvoreny ucet na PayPal, co sa ukazalo ako kamen urazu. Kazdy den som mal schranku plnu e-mailov - odpovedi z eBay na inzeraty o ktorych som nemal ani tusenia, tak som ich postupne reportoval adminom na eBay. Vsetky tieto odpovede do poslednej boli oznacene ako "fraud message". Kedze sa mi nedarilo uspesne cokolvek vydrazit a opakovane som narazal na problem s neochotou posielat na Slovensko, privysoke postovne a pokusy o zneuzitie mojho uctu, stratil som k nakupu na internete v zahranici doveru a zaujem on.
BL by som vyuzil, nenasiel som vsak v obchodoch z blizkeho okolia (SK, CZ, HU) ani sety ani diely z 'wanted listu'.

Colonel32

#23
Ke zneuziti valne vetsiny veci dojde prave proto, ze to ten clovek sam dovoli. Pokud se ale od nakupu prez internet nechas odradit jen kvuli tomu, ze nenajdes zpusob, jak bojovat proti phissingovym mailum, pripisou si internetovi pirati cenejsi frag, nez puvodne doufali.

otaznik

Citace od: Marios kdy 14.01.2009, 08:27:50
Taky prispěju zatím moji jedninou zkušeností s BL. Minulý pátek (9.1.2009) jsem si objednal dva sety (8421 a 8439) přes BL u jednoho němce. Peníze v pátek poslal na účet a zatím stále čekám. U objednávky jsem zaškrtl poličkou Paid, které se změnilo na zelené, ale stále je u objednávky slovo Pending. Psal jsem mu email jak to vypadá, jestli už dorazili peníze, a psal že zatím ne. Přijde mi to trochu dlouhá doba na převod peněz jednoho účtu na druhý, ale snad to dojde. Jedinej problém co mě možná napadá je, že jsem nastavil, že poplatky si platí každý sám, ale myslím, že u něj by žádný poplatek vzniknout neměl, když mu peníze posílám na jeho účet ne? Doufám že dneska (5 dn§ od poslaní) už ty peníze dojdou. Jsem s toho trochu nervozní, bo 350 eček pryč a Lego zatím žádné...
Převod peněz do cizího státu - 5 dní v pohodě, někdy i déle
Poplatky platí obě strany, to ti asi nepoděkuje.
Pokud jsi to posílal ze svého českého bankovního účtu, kolik tě prosím stál převod?

S.t.a.l.k.e.r.

CitacePokud se ale od nakupu prez internet nechas odradit jen kvuli tomu, ze nenajdes zpusob, jak bojovat proti phissingovym mailum, pripisou si internetovi pirati cenejsi frag, nez puvodne doufali.
Myslim, ze by sme sa dalo polemizovat ci bolo ucelom podvodnych emailov pokusit sa ziskat pristup k heslam a osobnym datam a cislu platobnej karty, alebo poskodit eBay. Nakup cez internet samozrejme vyuzivam, v ramci SR, avsak volim istotu a platim cez internet banking alebo volim platbu na dobierku ci platbu v hotovosti pri prevzati tovaru. V konecnom dosledku asi strelili podvodnici gol sami sebe...

Colonel32

Tak jako podvodne maily, tvarici se, ze jsou od ebaye a paypalu chodi i lidem, kteri paypal nebo eBay ucet nemaji, stejne tak chodily phissingove maily od Ceske Sporitelny i lidem, kteri u sporitelny zadny ucet nemaji.

Hardegon

BL využívám jen v malé míře a jen u českých prodejců. ještě jsem nezjistil jak je to s poplatky a poštovným ze zahraničí. (třeba Polsko či Německo)  :-[ Snad se mi časem podaří nakupovat i mezinárodně...

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 14.01.2009, 16:52:12
Citace od: Marios kdy 14.01.2009, 08:27:50
Taky prispěju zatím moji jedninou zkušeností s BL. Minulý pátek (9.1.2009) jsem si objednal dva sety (8421 a 8439) přes BL u jednoho němce. Peníze v pátek poslal na účet a zatím stále čekám. U objednávky jsem zaškrtl poličkou Paid, které se změnilo na zelené, ale stále je u objednávky slovo Pending. Psal jsem mu email jak to vypadá, jestli už dorazili peníze, a psal že zatím ne. Přijde mi to trochu dlouhá doba na převod peněz jednoho účtu na druhý, ale snad to dojde. Jedinej problém co mě možná napadá je, že jsem nastavil, že poplatky si platí každý sám, ale myslím, že u něj by žádný poplatek vzniknout neměl, když mu peníze posílám na jeho účet ne? Doufám že dneska (5 dn§ od poslaní) už ty peníze dojdou. Jsem s toho trochu nervozní, bo 350 eček pryč a Lego zatím žádné...
Převod peněz do cizího státu - 5 dní v pohodě, někdy i déle
Poplatky platí obě strany, to ti asi nepoděkuje.
Pokud jsi to posílal ze svého českého bankovního účtu, kolik tě prosím stál převod?

Prevod pres GE do nemecka :
poplatek za prevod GE 200,-
poplatek za Nemeckou banku 90,- (ja zaskrtnul, ze platim vsechno)
zaskrtnuti potvrzeni o provedeni platby mailem 300,- (to vam jen prijde mail ,ze to odeslali a kdyz jsem si sel do banky stezovat, ze takovou "kurvarnu" nemyslej vazne, tak me ujistili ,ze ano, ze to je prece v ceniku, coz je pravda ovsem takova levarna me fakt nenapadla a samezrejme vedet, ze to maji takhle vy.... tak to nikdy nezaskrtnu)
=uz si hledam novou banku >:D

Colonel32

rozumim tomu tak, ze jsi platil 590 kc za jedinej prevod?