(vlastní) Terénní truck

Založil 7omy, 14.07.2008, 07:42:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

7omy

Tohle je muj první výtvor z techniku, zatim čekám na buldozer,
takže tam je jenom jeden PF medium motor, který pohání všech 8 kol,
přední nejsou zatáčecí. Na design sem moc nekoukal, v terénu to
vzhledem k motoru jede dobře, stoupavost je asi 30°.

Na designu ještě zapracuju a pak až přijde buldozer to celý přestavim
a pro pohon použiju 2 PF XL motory a přední 4 kola budou zatáčecí.

peter

Citace od: 7omy kdy 14.07.2008, 07:42:58
Tohle je muj první výtvor z techniku, zatim čekám na buldozer,
takže tam je jenom jeden PF medium motor, který pohání všech 8 kol,
přední nejsou zatáčecí. Na design sem moc nekoukal, v terénu to
vzhledem k motoru jede dobře, stoupavost je asi 30°.

Na designu ještě zapracuju a pak až přijde buldozer to celý přestavim
a pro pohon použiju 2 PF XL motory a přední 4 kola budou zatáčecí.

Na první výtvor to vypadá velmi dobře. Co se týká designu, tak jediné co mi moc nesedí je umístění kabiny, která je nějak moc nahoře.

Proč chceš použít dva XL motory? Pokud to už teď jezdí v pohodě na jeden Medium motor, tak nevidím důvod tam dávat XL motor, natož dva. První co bych být tebou udělal, jakmile budeš mít buldozer, tak je zfunkčnit zatáčení a také ho zmotorizovat.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

7omy

#2
Citace od: peter kdy 14.07.2008, 08:43:48
Proč chceš použít dva XL motory? Pokud to už teď jezdí v pohodě na jeden Medium motor, tak nevidím důvod tam dávat XL motor, natož dva. První co bych být tebou udělal, jakmile budeš mít buldozer, tak je zfunkčnit zatáčení a také ho zmotorizovat.

To zatáčení udělam, ale s timhle motorem to jede jentaktak, do kopce moc ne, proto ty dva motory aby to jelo o něco líp. A ta kabina je tak vysoko protože je pod ní motor, ale ten pujde pryč, už sem to teď nechtěl měnit

TomB

#3
jestli to jentaktak utáhne medium motor tak by v pohodě měl stačit jeden xl motor-mám ho doma a je dost silný takže by to neměl být problém.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

7omy

#4
Tak až přijde tak tam zkusim dát nejdřív jeden a pak uvidim

ADMIN: Citace jak LOVOSICE!

TomB

a taky budeš mít menší odběr.
jeden motor rozhodně žere míň než dva. o tom žádná.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

7omy

Tak sem trochu předělal boudu a postavil si 2 tuningový koloběžky  ;D

peter

Hmm, je to lepší, ale furt to je podle mě moc vysoký. Raději bych odstranil ten falešný pístový motor a snížil to, nebo v kabině udělal díru a motor umístil do ní, tak jak to mají některá auta.

Kolobrndy jsou pěkný, ale bohužel také nezatáčí, což je pro mě velké mínus.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

7omy

Ono to ani neni moc vysoký jako spíš úzký, takhle vysoko to musí být kvůli podvozku, jinak by do kabiny narážely kola, ale teď to mam rozebraný a podvozek předělávam, do konce týdne snad přijde buldozer tak pak udělam to zatáčení, s kterym si ale nevim moc rady

Shmade

Zatáčení můžesš vyřešit všelijak, buď použít nějaké originál Lego zavěšení, nebo se pustit do vlastní konstrukce, která má taky mnoho možností, ale pokud chceš ponechat přední nápravy hnané a nějak odpruženě zavěšené a obě zatáčecí, tak ti předem říkám, že nejtěžší bude vybrat si tu nejméně krkolomnou variantu. :)

7omy

to už sem zjistil, právě na tom dělam a vypadá to že sem konečně na dobrý cestě

7omy

Tak jsem zjistil že bez těhle http://www.bricklink.com/PL/2739.jpg nebo podobnejch dílů asi nevymyslim jak udělat odpruženou, zatáčecí a zároveň poháněnou nápravu. Takže zadek necham tak jak to mam teď a předek zůstane neodpruženej, i když je vim že je to blbý řešení, ale nic lepšího mě nenapadá

lordivan

no bez tych dielov to asi nepôjde ale skús spraviť diferenciálne riadenie že dvihneš poslednú a prvú nápravu a jednú stranu buď pribrzdi alebo z nej odober výkon od motora

7omy

momentálně pracuju na nový verzi toho podvozku, prototyp už funguje, jenom to musim celý trochu přestavět, ale jinak je to už funkční a dokonce ta kabina nebude tak vysoko  :)

lordivan

tu kabínu rozšír a bude fajn a skus sa pozrieť do sekcie Model Team na Ladu Nivu tam je predná náprava ktorá šoferuje peruje a ma náhon a nemá tu súčiastku

7omy

tu už sem viděl a už dřív sem viděl tuhle metodu jak to udělat, ale já se teď chystam koupit toho novýho offroadera a z něj použiju díly na nápravy a i kola

lordivan

ibaže offroader má len 4 kolesa a len 2 zatáčajú a ty máš 8 tak ako to vyriešiš?

7omy

#17
4 kola co má offroader už mam, takže až si ho koupim tak jich budu mít 8  :)

Zatim sem si zkusil postavit tatru, ale kola jsou moc malý takže průchodnost je dost špatná, dneska jí budu přestavovat a postavim z ní jenom tatru 4x4 a doufam že průchodnost bude lepší, pak bych možná zkusil i LTT

video : http://www.youtube.com/v/f-3-RCXp9dM

TomB

Zdá se mi že podvozek se poředně prohýbá, je to tak??
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

7omy

no trochu se prohýbal, ale už se mi to nechtělo předělávat, na tý tatře 4x4 to vyztužim líp  :)

lordivan


7omy

Tak tady je ta Tatra 4x4, kabina je moc těžká takže to moc dobře nejede, ale s tim sem počítal. Až se mi to bude chtít předělat tak sem dam i video.

TomB

Jestli to poháníš 4 motorama, neďelej to tak.
Shmade zjistil že pokud na receiveru napájíš víc než jeden motor, výkon se nezvýší ale právě sníží.(a když tam máš 4 motory (a z toho asi 2 buggy a 2 xl)můžeš si sám spočítat jak to asi jede ::) ::)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

7omy

Motory jsou tam jenom 2 XL, buggy motory ani nemám, zkusil sem každý motor napojit na jeden receiver, ale skoro se to nezlepšilo, je to kvuli té těžké kabině, ale až koupim ten nový offroader tak budu stavět tatru 8x8 a pak jí určitě o hodně odlehčim, i když nevim jestli to ty 2 XL motory utáhnou

TomB

tak jaktože máš na tom slotu pro pohon 4 káble.
Že by světla??
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

7omy

kabelů je tam 5, jsou to světla, dvě vepředu a jedny vzadu

TomB

Acha, toho sem si nevšiml ;)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

peter

#27
Auto nevypadá zle, ale vidím na něm pro mne několik chyb, které mohou vést k velkému snížení výkonu.

Předně velký kámen úrazu bude v těch bevelových soukolích (1/2 bevel 12z na 20z bevel). Zde to bude velmi přeskakovat a ani bych se nedivil, kdyby to za čas ruplo.

Dalším problémem, který bude vozu (motorům) ubírat z výkonu, jsou strašně dlouhé osy pro pohon kol. Pokud dobře vidím, tak se táhnou z jednoho konce auta na druhý. Pohon na ně je uprostřed přes ty 24z kola a bevelová soukolí až na jejich koncích - tohle musí strašně pružit.

Posledním problém, který vidím je v onom napájení. Jak již předznamenal TomB, tak IR přijímač má jisté proudové omezení, které je stavěné pro napojení max. dvou XL motorů. Jestliže tam máš tyto dva motory a k tomu ještě troje páry světel, tak nedí divu, že to moc nejede. Navrhoval bych ty světla dát na extra Bbox - aspoň budou svítit i když auto bude stát ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

ass

Plus ještě fakt, že polonápravy visí na osách pohonu, kde vzniká hodně tření.

Shmade

Citace od: TomB kdy 29.10.2008, 12:06:14
Shmade zjistil že pokud na receiveru napájíš víc než jeden motor, výkon se nezvýší ale právě sníží.

To co jsem psal jsem měl možná upřesnit, konkrétně se to týkalo dvou buggy motorů na jednom recieveru, dva pf xl to na jeden výstup utáhne bez problému, víc jsem nezkoušel, protože jich víc nemám.

Jinak Tatra se mi líbí. Ale ta kabina by možná mohla být míň masivnější, ale takhle to má zas trochu víc modelteamovskej look :)