(vl.) Trochu větší kolejiště

Založil hobby, 20.12.2006, 22:00:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Jako již tradičně každé Vánoce, tak i letos premiera nové sestavy. Po rozebrání sem dám plánek, případně videosekvenci.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

hobby

Ještě jsem chtěl pokračovat:

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

hobby

do třetice:

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Vasyk

Hobby nezklamal jako vždy, jdu hledat čelist   :o :o ;D. Opravdu VELKOlepé!!

Shi-So

Trochu vetsi :o ;D ;D ;D???
Kde jsou vlaky vidim ,ale kde pak bydlite vy?Ja tohle postavit u nas doma tak bydlime na dvore ;D
Jinak je to totalni mazec :D
Muzes sem napsat aspon odhadovane rozmery??

niessnet

Citace od: Shi-So kdy 20.12.2006, 22:52:56
Muzes sem napsat aspon odhadovane rozmery??
Jestli se nepletu, tak by se tohle kolejiště mělo rozkládat na speciálně upraveným, rozevíratelným stole. Už dřív o tom tady byla někde řeč.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Shi-So

Citace od: niessnet kdy 21.12.2006, 00:02:39
Citace od: Shi-So kdy 20.12.2006, 22:52:56
Muzes sem napsat aspon odhadovane rozmery??
Jestli se nepletu, tak by se tohle kolejiště mělo rozkládat na speciálně upraveným, rozevíratelným stole. Už dřív o tom tady byla někde řeč.

Aaaaa mas pravdu ,nejak jsem si to nespojil..... :-[
Ale to kolejiste pusobi tak obrim dojmem ,ze me to hned netrklo.... ;D

Micho

Citace od: niessnet kdy 21.12.2006, 00:02:39
Citace od: Shi-So kdy 20.12.2006, 22:52:56
Muzes sem napsat aspon odhadovane rozmery??
Jestli se nepletu, tak by se tohle kolejiště mělo rozkládat na speciálně upraveným, rozevíratelným stole. Už dřív o tom tady byla někde řeč.

Ajajáj, tak to by bol riadny megastôl. To je iné kafé. Nejaký ten rôčik dozadu nám to hobby aj osobne vysvetlil a potom sa to hodilo aj na fórum - kombinace lega, plechu, modelařiny8)

***Banana.com

Citace od: Vasyk kdy 20.12.2006, 22:16:12
Hobby nezklamal jako vždy, jdu hledat čelist   :o :o ;D. Opravdu VELKOlepé!!

S tou čelistí jsme dva  :o :o. Jsem rád, že Jihočech, tedy krajan ,je schopný stvořit něco takového  ;D

niessnet

Citace od: Shi-So kdy 21.12.2006, 00:11:05
Citace od: niessnet kdy 21.12.2006, 00:02:39
Citace od: Shi-So kdy 20.12.2006, 22:52:56
Muzes sem napsat aspon odhadovane rozmery??
Jestli se nepletu, tak by se tohle kolejiště mělo rozkládat na speciálně upraveným, rozevíratelným stole. Už dřív o tom tady byla někde řeč.

Aaaaa mas pravdu ,nejak jsem si to nespojil..... :-[
Ale to kolejiste pusobi tak obrim dojmem ,ze me to hned netrklo.... ;D
Mě stačí vidět, že to je od hobbyho a automaticky si vybavím ten stůl. Něco takovýho bych přesně potřeboval. Akorát že nemám místo ani na ten stůl, natož na to aby se rozevíral.

Ohledně tohohle kolejiště - je krásný a přesně jak psal Shi-So, vypadá rozlehle. Akorát mi tam trošku chybí příslušníci policie, hasičů nebo záchranky. Trochu nějaké akce.  >:D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Micho

Citace od: banana.com kdy 21.12.2006, 00:18:25
Citace od: Vasyk kdy 20.12.2006, 22:16:12
Hobby nezklamal jako vždy, jdu hledat čelist   :o :o ;D. Opravdu VELKOlepé!!

S tou čelistí jsme dva  :o :o. Jsem rád, že Jihočech, tedy krajan ,je schopný stvořit něco takového  ;D

A to si neviem predstaviť to všetko rozbalovať, skladať.  ???  Tú strednú časť si viem predstaviť - to hranie.   8) A zase si neviem predstaviť to zloženie a celkový úklid.   ???

Inak hobbyho veľkolepá klasika! Závidím a obdivujem mu tie dokonalé riešenia a priestor v ktorom to realizuje!  8) 8) 8)

Jarmila

#11
Tak to já, pánové, jdu hledat v jízdních řádech, v kolik mi jede vlak.  ;D ;D ;D Protože nehodlám porušit každoroční vánoční tradici a jedu na návštěvu.  ;D ;D ;D

Slintejte si nad obrázky, já tam budu slintat in natura. A ještě mi uvaří kafíčko a dostanu k tomu na ochutnání vánoční cukroví.  ;D Heč.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

myth

Keď som bol malý, mal som podobné sny - mať veľké koľajisko, k nemu mesto, nejaký ten hrad a tak.... S tým, čo vidím na fotkách by som sa bol ochotný okamžite začať hrať ;D.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Citace od: Jarmila kdy 21.12.2006, 07:55:31
A ještě mi uvaří kafíčko a dostanu k tomu na ochutnání vánoční cukroví.  ;D Heč.  ;D ;D ;D

Tak to Ti trochu závidím, škoda, že to nie je bližšie. :-\
Ináč tá káva bude určite super, lebo hobby ju varí perfektnú, tak ako perfektne stavia koľajiská. 8)

hobby

Děkuji za pochvalné glosy. Pár údajů: vše je postaveno na rozebíratelném podiu rozměru 15 m2. Je ze tří dřevěných panelů zhruba 2 x 2,5 m, které jsem si před lety vyrobil. Panely volně spočívají na ocelových podstavcích a normálně mám vše uloženo ve vedlejším kumbálku. Takže trains-stůl a  plechové vlaky jsou samostatné věci. Kolejiště jsem stavěl 3 dny, i s vyklizením nábytku v místnosti. Šlo by to rychleji, kdybych nemusel přitom věci vymýšlet a domýšlet, nebo kdyby k tomu byl klid, což není >:(. Zpět to půjde rychleji.
Ještě 2 celkové fotky:

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Shi-So

Kolik je tam vlastne okruhu?
Nevidim moc vyhybek ,tak odhaduji ,ze jsou to rafinovane poskladane samostatne okruhy :D (no ono to u Lega stejne ani moc jinak delat nejde)

expertik

- I kostelík tam...
- To už ale k tomu nepatří...
- Já vím, nejsu blbé...
:-)))

Akože teraz vážne, ja Lego vlaky neriešim, ale keď sa dokončia detaily, tráva, stromky atď tak začnem slintať aj ja...je to na jedného človeka pekne monumentálne. Dole klobúk.

hobby

#17
Citace od: Shi-So kdy 21.12.2006, 10:23:30
Kolik je tam vlastne okruhu?
Je to 5 samostatných, nepropojených okruhů (viz 5x trafo). Protože jsou (kromě jednoho malého) poměrně dlouhé, mohou na nich jezdit po 2 - 3 soupravách (dokud se nespojí), tedy celkem 10 - 14 souprav a je to vcelku hezký mumraj. Kolejí je tam několik set, výhybek 14. Udělám plán tratě podle skutečnosti.  

Šejmus

Citace od: hobby kdy 20.12.2006, 22:00:22
Jako již tradičně každé Vánoce, tak i letos premiera nové sestavy. Po rozebrání sem dám plánek, případně videosekvenci.
je to skvělý, je vidět že se snažíš řekněme "z toho mála" co máš postavit to nejlepší a taky se ti to povedlo, není to žádná extrarealistická stavba jako frank. nádr. ale zase jsi v tom neutopil tisíce možná desetitisíce- jinak pěkný
btw. jak dlouho to vydrží než bude potřeba zase volný prostor v domě?
Fool of a Took!

hobby

Citace od: sejmus kdy 21.12.2006, 11:16:07
... ale zase jsi v tom neutopil tisíce možná desetitisíce...
Kéž bys měl pravdu! ;D
Bourám to se stromečkem, někdy na tři krále

Ondra


Mates

Citace od: hobby kdy 21.12.2006, 13:18:33
Citace od: sejmus kdy 21.12.2006, 11:16:07
... ale zase jsi v tom neutopil tisíce možná desetitisíce...
Kéž bys měl pravdu! ;D
Bourám to se stromečkem, někdy na tři krále
Musím souhlasit s Hobbym, bude to více, než deseti tisíce...  ;) ;D Vím o čem mluvím. >:D

Hobby, musím uznat, že je to velmi velmi pěkné. Osobně se ještě těším moc na rozložení kolejiště, pokud to nakreslíš v Track Designeru, tak hezky uvidíme, jak to vypadá. Možná chytnu nějakou tu inspiraci a dám se přes svátky do stavby mého malého městečka (...i s mojí malou nemocnici...) ;) ;D

Bryk

Je to fakt krása. Hobby každá návštěva nad tímhle musí učůrávat, i kdyby do té doby nevěděla, co je lego. Jinak by mě zajímalo, zda to máš vyprojektované tak, že skutečně od hrany desky vždy dosáhneš na výhybky, aby jsi je mohl přehodit.

Šejmus

#23
Citace od: Mates kdy 21.12.2006, 13:36:54
Citace od: hobby kdy 21.12.2006, 13:18:33
Citace od: sejmus kdy 21.12.2006, 11:16:07
... ale zase jsi v tom neutopil tisíce možná desetitisíce...
Kéž bys měl pravdu! ;D
Bourám to se stromečkem, někdy na tři krále
Musím souhlasit s Hobbym, bude to více, než deseti tisíce...  ;) ;D Vím o čem mluvím. >:D

Hobby, musím uznat, že je to velmi velmi pěkné. Osobně se ještě těším moc na rozložení kolejiště, pokud to nakreslíš v Track Designeru, tak hezky uvidíme, jak to vypadá. Možná chytnu nějakou tu inspiraci a dám se přes svátky do stavby mého malého městečka (...i s mojí malou nemocnici...) ;) ;D

heh tak já jsem v legu utopil tak 5 000...no jo vlastně k sakru... a to nemám skoro nic... fííha takže tedajenom tipuju kolik utratil stavbař již zmíněného fran. nádr.- to už by možná stačilo na ojeté auto co? ;D
















tak jsem si to přepočítal a ono to bude 10 000 eeh... lego je pěkně drahá záležtost
Fool of a Took!

Mates

Citace od: sejmus kdy 21.12.2006, 16:51:19
heh tak já jsem v legu utopil tak 5 000...no jo vlastně k sakru... a to nemám skoro nic... fííha takže tedajenom tipuju kolik utratil stavbař již zmíněného fran. nádr.- to už by možná stačilo na ojeté auto co? ;D
Možná by nemuselo být ani tak moc ojeté... záleží na typu auta... >:D :D ;D

Jonas

Hobby,

je to fantastické kolejiště! Tím, že jsou náspy a části krajiny provedené klasicky modelářsky, to působí mnohem realističtěji, než kdyby to bylo pure-Lego. 

Řekl bych, že od minule přibyly nějaké nové budovy ve městě, něco co bych tipoval na školu a rohový obchoďák.  Nebo se mýlím?
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Dík za uznání. Protože sám stavíš výborné MOCy, tak mě to těší. Ten obchoďák je nový, ta škola (původně ministerstvo ;D, ale Tvůj nápad je lepší) je jen trochu předělaná, už asi potřetí.

Citace od: Bryk kdy 21.12.2006, 13:45:41
... Jinak by mě zajímalo, zda to máš vyprojektované tak, že skutečně od hrany desky vždy dosáhneš na výhybky, aby jsi je mohl přehodit.
Ano, dosáhnu. Ale moc to nepraktikuji a pokud nemusím, tak to nechám nastavené bez změn.

***Banana.com

#27
Citace od: sejmus kdy 21.12.2006, 11:16:07
[ale zase jsi v tom neutopil tisíce možná desetitisíce-

To asi ne, to vypadá spíš na 100000,- a více  ;D ;). Myslím, že vůbec nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že v tom je nová Fabia  ;D

Hansel

Jedno z nejhezčích LEGO kolejišť, co jsem viděl. Tohle by se nádherně vyjímalo ve Svitavách (kdyby na to byl prostor a existoval způsob, jak to převézt).
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

Citace od: Jonas kdy 21.12.2006, 21:08:54
Hobby,

je to fantastické kolejiště! Tím, že jsou náspy a části krajiny provedené klasicky modelářsky, to působí mnohem realističtěji, než kdyby to bylo pure-Lego. 

To je opravdu věc názoru. Právě ty nelegové věci mi na tomto kolejišti vadí.

Nicméně musím ocenit vůli a dovednost, se kterou je celé kolejiště připravené, to je úžasné. Navíc i nalezení takhle velkého prostoru v domácích podmínkách a o Vánocích, to je také něco, co mně se dosud nepodařilo.  ;)