Takové normální kolejiště

Založil Bryk, 02.08.2006, 21:00:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bryk

Takové normální kolejiště ze standartních setů

Michal Moučka


Cavelon

Pozerám, že sa nám tu rodí nový 9V vláčikár. To je fajn, lebo 9V train maniakov je tu pomerne málo. Je to o to vzácnejšie, že práve pre túto oblasť nastala ukončením výroby pomerne ťažká doba. Ceny koľajiva išli prudko hore a dostupnosť setov je čím ďalej tým horšia, rýchlo miznú z trhu. :-\

Len tak ďalej, len to nevzdávaj a vytrvaj! Teším sa na Tvoje ďalšie a dúfam, že aj MOC výtvory. :)

Raistlin M

Perfektní. V jednoduchosti je síla. Na tom velkém prostoru to vypadá skvěle a nevadí, že jsou to běžné sety. Zrovna tyhle (snad krom toho moderního nádraží, to nemusím) vypadaj i sami o sobě moc dobře.

otaznik

Citace od: Raistlin M kdy 02.08.2006, 21:29:36
Perfektní. V jednoduchosti je síla. Na tom velkém prostoru to vypadá skvěle a nevadí, že jsou to běžné sety. Zrovna tyhle (snad krom toho moderního nádraží, to nemusím) vypadaj i sami o sobě moc dobře.

To nádraží je úžasný, uvažoval jsem, že si koupím druhý, ale nakonec rozum zvítězil  ;D

Zrovna se stěhuju a při balení LEGA na mě padla deprese, kam to povede dál, zabalil jsem to do 9ti VELKÝCH krabic. Za dva roky se už s LEGEM tímhle tempem nikam nevejdu.  ;)

Bryk

Mě se nejvíce líbí to depo. Je bezvadně konstrukčně vyřešené včetně možnosti z toho jedním tahem udělat jednokolejné depo, samozřejmě dvakrát delší. Bezvadně je provedeno i vnitřní vybavení depa. Prostě nemá chybu. Nádraží mě maličko zklamalo. Je tam hodně skel, ty otočné lítačky mi tam taky moc nesedí a taky se mi zdá příliš moderní, aby u něj mohla v budoucnu zakotvit třeba parní lokomotiva.

Mates

Citace od: Bryk kdy 02.08.2006, 22:49:43
Mě se nejvíce líbí to depo. Je bezvadně konstrukčně vyřešené včetně možnosti z toho jedním tahem udělat jednokolejné depo, samozřejmě dvakrát delší. Bezvadně je provedeno i vnitřní vybavení depa. Prostě nemá chybu. Nádraží mě maličko zklamalo. Je tam hodně skel, ty otočné lítačky mi tam taky moc nesedí a taky se mi zdá příliš moderní, aby u něj mohla v budoucnu zakotvit třeba parní lokomotiva.

Nejlepší je, když máš ty depa dvě, a necháš je za sebou, to je potom radost pohledět... ;)

Cavelon

Citace od: Mates kdy 03.08.2006, 18:08:08
Nejlepší je, když máš ty depa dvě, a necháš je za sebou, to je potom radost pohledět... ;)

Priznaj sa, že Ty ich máš aspoň štyri. >:D ;D

Mates

Citace od: Cavelon kdy 03.08.2006, 18:12:10
Priznaj sa, že Ty ich máš aspoň štyri. >:D ;D
Bohužel... :'( Ale nezlobil bych se... ;D ;)

Micho

Inak na tých detailných záberoch pri depe vidno pekne rozdiel vo farbe koľajníc ... teda OldGray/OldDkGray verzus MdStone/DkStone. Ja som prvykrát videl ako vyzerajú tie koľajnice v novej sivej len pred pár dňami. Fakt nič moc to miešať.

Cavelon

Citace od: Micho kdy 03.08.2006, 22:35:46
Ja som prvykrát videl ako vyzerajú tie koľajnice v novej sivej len pred pár dňami. Fakt nič moc to miešať.

Tak, tak. Bley je humus. :( Keď som si nedávno kúpil Train Engine Shed a našiel som tam zmes gray a bley, tak som sa tak na*ral, že som všetky bley kocky odtiaľ vyšmaril a nakúpil za nich pravú nefalšovanú gray náhradu. 8)

BTW keď už v TLC vedeli, že čoskoro zakončia 9V vlaky, mohli aspoň tie koľajnice dorobiť v gray. ::) Vo vedení TLC nesedí asi žiadny AFOL, čo je pre nás, ale aj pre nich veľká škoda...

Bryk

To máš pravdu, taky mě vytáčí, že mám polovinu kolejí v jedn ébarvě a druhou zase v jiné. Nechápu proč to udělali

hobby

Konečně zase po čase trains-příspěvek. Jsem rád i za to "normální" kolejiště. Rád jsem se podíval a chválím.
To Micho: ¨kdybys neupozornil na rozdíl barev kolejnic, tak jsem si toho nevšimnul. Zatím jsem se s tím nesetkal, tak nemoho posoudit. Ale umím si představit, že bych se s tím velmi rychle smířil, jsem možná moc tolerantní   :).

Pepan

Já bych si toho taky nevšiml, až po tom upozornění, když jsem to začal zkoumat, tak mi to přišlo trochu čudné, ale nemyslím, že by to byla zrovna tragédie  ;)
Mi se to celé moc líbí a nezbývá mi než závidět  ;D ;D ;D

Cavelon

Citace od: pepan kdy 04.08.2006, 10:57:45
ale nemyslím, že by to byla zrovna tragédie  ;)

Na fotke ten rozdiel nie je taký zreteľný ako v skutočnosti. :(

Pepan

Citace od: Cavelon kdy 04.08.2006, 11:13:25
Citace od: pepan kdy 04.08.2006, 10:57:45
ale nemyslím, ľe by to byla zrovna tragédie  ;)

Na fotke ten rozdiel nie je taký zreteµný ako v skutočnosti. :(

To máš asi pravdu, já mám všechny koleje stejné barvy, takže to tak nemůžu posoudit, ale na té fotce mi to tak strašné vážně nepřišlo  ;)

Bryk

Asi jde o zvyk, faktem je, že rovinek mám podstatně více v nové šedé a u zatáček je to samozřejmě přesně naopak. Výhybky zase mám všechny ve staré šedé. Trochu jsem to kolejiště přestavěl, takže posílám ještě pár fotek

Micho

Obidve koľajištia sú v pohode. Proste Lego vlaky sú tak nádherné, že sa pomaly nedá na to čo pokaziť. Len mať dostatok rovných koľají a výhybiek ... A keď tam máš na tom koľajišti aj trochu poriadok, tak je to ONO.  8)

Aj pekne veľká a dobre zariadená obývačka.  8)

tazzy

Pěkné, jenom mi tam chybí nějaké oživení, nějakou akci s minifigy, nebo přidat více townu (jsem hračička 8)) Depo vypadá hezky, jenom je to takový střízlík, jak říkal Mates chce to ty depa dvě. A taky už jsem si dříve všiml hezkého obýváku.

Micho

Citace od: tazzy kdy 04.08.2006, 22:10:22
Pěkné, jenom mi tam chybí nějaké oživení, nějakou akci s minifigy, nebo přidat více townu (jsem hračička 8)) Depo vypadá hezky, jenom je to takový střízlík, jak říkal Mates chce to ty depa dvě. A taky už jsem si dříve všiml hezkého obýváku.

Pozri prvé zábery, to prvé koľajište, tam sú dve depa ... !  8)

Raistlin M

Citace od: Micho kdy 05.08.2006, 09:04:06
Citace od: tazzy kdy 04.08.2006, 22:10:22
Pěkné, jenom mi tam chybí nějaké oživení, nějakou akci s minifigy, nebo přidat více townu (jsem hračička 8)) Depo vypadá hezky, jenom je to takový střízlík, jak říkal Mates chce to ty depa dvě. A taky už jsem si dříve všiml hezkého obýváku.

Pozri prvé zábery, to prvé koľajište, tam sú dve depa ... !  8)

To je jedno depo ...ne?

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 05.08.2006, 09:29:51
Citace od: Micho kdy 05.08.2006, 09:04:06
Pozri prvé zábery, to prvé koľajište, tam sú dve depa ... !  8)
To je jedno depo ...ne?

Micho mal asi na mysli 2 stanovištia (na 2 koľaje). Depo ako set je samozrejme iba jedno. ;)

Raistlin M

Citace od: Cavelon kdy 05.08.2006, 10:45:40
Citace od: Raistlin M kdy 05.08.2006, 09:29:51
Citace od: Micho kdy 05.08.2006, 09:04:06
Pozri prvé zábery, to prvé koľajište, tam sú dve depa ... !  8)
To je jedno depo ...ne?

Micho mal asi na mysli 2 stanovištia (na 2 koľaje). Depo ako set je samozrejme iba jedno. ;)
V návaznosti na citaci se jedná o to červené.... ;) Já jsem si to depo musel ještě jednou prohlédnout origoš, jinak by se mi to taky pletlo.

Micho

Ja som sa fakt splietol, že tam má dva sety. Takže sorry, že som Vás domotal ... :)

Koniec koncov aj my ho máme, len je rozobraté na dieliky, ktoré sa využívajú inde ...  ;)

rasik8

KOlik kolejí je u toho vlakového depa 10027 ???
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rasik8

Je to depo 10027 průjezdné?
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Jarmila

Citace od: Legac kdy 16.08.2006, 12:58:37
Je to depo 10027 průjezdné?

Ano, jen nesmíš depo strčit do zatáčky (tj. obloukové koleje před nebo za depem). To se pak vlak netrefí do vrat.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

rasik8

Hele vejde se tam vlak ,když projíždí pod tím drátem(u regulátoru) ???
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

Jarmila

Citace od: Legac kdy 17.08.2006, 22:37:27
Hele vejde se tam vlak ,když projíždí pod tím drátem(u regulátoru) ???

Nerozumím otázce. "Dráty" jsou vedeny po zemi a pod kolejemi.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!