naše novoroční kolejiště se zvedacím mostem

Založil Radek Hejret, 07.01.2009, 08:02:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Radek Hejret

Díky dlouhým prázdninám jsme měli s klukama vloni (jé, to už je vloni!) více času na hraní i na stavbu a tak jsme Legem totálně zaplnili jejich pokoj. Už začínáme pociťovat nedostatek místa :(

Nepoužili jsme zdaleka všechny sety, co jsou k dipozici, vybrali jsme si tentokrát trochu námořní téma (díky krásným novinkám záchranářů) a tak jsme té vodě museli přizpůsobit i trať. Byl to celkem oříšek zprovoznit most tak, aby do kolejí šel proud, ale nakonec jsme vše vyřešili 4 sadami propojovacích kabelů k LEGO ovladačům rychlosti. Výsledek posuďte sami, my z toho máme z kraje nového roku velikou radost  :D

hobby

Docela zajímavé. Ta novinka se zvedacím mostem se mi líbí 8).

peki

Citace od: Radek Hejret kdy 07.01.2009, 08:02:30
Výsledek posuďte sami, my z toho máme z kraje nového roku velikou radost  :D

Je vidět že jste si pohráli, z dílka máte radost a to je to hlavní. Jen tak dál  ;)

mirek

Moc pěkná práce.Věřím, že jste si s mostem "vyhráli". Nejen mašinky, ale také pěkná flotila námořních lodí a záchranářů. Opravdu je na co koukat.
Poprosím o detailní foto napojení kolejí na mostě. Tento problém jsem řešil u posuvné plošiny, a tak jsem zvědavý na vaše řešení. Dík.

grohl

Ten most mě uchvátil. Opravdu skvělý nápad. Navíc se ti přes něj prohání Metroliner a pod ním plují samé krásné lodě.

Radek Hejret

Citace od: mirek kdy 07.01.2009, 09:19:14
Moc pěkná práce.Věřím, že jste si s mostem "vyhráli". Nejen mašinky, ale také pěkná flotila námořních lodí a záchranářů. Opravdu je na co koukat.
Poprosím o detailní foto napojení kolejí na mostě. Tento problém jsem řešil u posuvné plošiny, a tak jsem zvědavý na vaše řešení. Dík.

Posílám fotečky, snad to z toho bude patrné. Z kolejí sbírám proud do připojovacího kabelu s kostkou a přes ni opět do připojovacího kabelu přes svorky do přerušených kolejí. To samé z druhé strany. Jen se nesmí kolejový okruh přerušit jinde, pak to samozřejmě od místa přerušení k mostu nejede.

mirek

Super, máš to řešeno stejně jako já. Ono se asi ani nedá dojít k jinému řešení.

Vylepšení: Pokud by byl most trvalejšího charakteru a ponechán na další zabudování do okruhu,
                 asi bych se pokusil el.vedení (třeba i nelegové) zamaskovat pod kolejnice.

Pepan

Velmi pěkné kolejiště, pokochal jsem se, dobrá práce  ;)