(vlastné) 350 001-4 Gorila

Založil Kito, 20.01.2012, 19:11:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kito

Ahoj!
Už dávnejšie som postavil prototyp jednej z najrýchlejších lokomotív našich železníc - Gorilu (350 001-4 ZSSK).
Snažil som sa o čo najvernejšiu kópiu. ;)
PS: Podvozkami som sa inšpiroval od pekiho.

Kito

Pridávam ešte odkaz na skutočnú lokomotívu:
350 001-4

AdamKo

Citace od: Kito kdy 20.01.2012, 19:11:27Už dávnejšie som postavil prototyp jednej z najrýchlejších lokomotív našich železníc - Gorilu (350 001-4 ZSSK).
Snažil som sa o čo najvernejšiu kópiu. ;)
PS: Podvozkami som sa inšpiroval od pekiho.
Za chvíli bude Kryse s tou max. rychlostí šlapat na paty škodovácký výkvět 381 s push-pullem (ale to je na diskusi asi jinam ;D )

Jasně že je to Gorila!  :) Ale nebál bych se dotáhnout pár věcí, které celkový dojem docela snižují.
Promiň, že musím být za zlýho policajta :
-střešní nástavba na straně oken – ty žaluzie bych viděl vyšší a zkosené (ne nízké rovné);
-stejně jako ten náběh mezi podvozky nemusel být zubatý;
-z fotek jde poznat, že dvojice velkých žaluzií v bočnici je v podélném směru dělená jen na 2 díly (i u 371 nebo 263), ty 3 se tam nějak bijí;
- a co ta spodní  světla  – nepatří náhodou jinam?! >:D

Zaujal mě pluh. Ale z fotek tak nějak nevyčtu víc. Jak jej máš prosím tě vyřešený?

Kito

Dnes som si našiel čas na úpravu nedostatkov.
- Pri montáži žalúzií som omylom nalepil o 1 stĺpček viac.
- Nábeh medzi podvozkami som vyriešil so slopes inverted.
- Žalúzie na strane okien sú už skosené a vyššie.
- Spodné svetlá som na jednej strane posunul nižšie, ale veľmi sa mi to nepáči. :-\ Prikladám fotografie z oboch strán. Poraďte mi, prosím, ak Vás napadne nejaké lepšie riešenie.

Pluh je robený nálepkami.

Na hornom obrázku sú svetlá v pôvodnej výške a na druhom sú posunuté nižšie:

Jonas

Pěkný model. A dobře rozpoznatelný. Věřím, že také dobře jezdí, když má dva motory.
Jonas - Můj Brickshelf

kryst.off

Ty světla mě taky praštily do očí na první pohled (jak už podotkl AdamKo). Jinak se mi líbí trakční výzbroj na střeše - jednoduchá a přitom jasná - a vtipná samolepka u čelních skel opticky působí jako opravdové zkosení. Pěkný a výstižný model. Hezčí by byl samozřejmě polomáčený nebo alespoň modrý se žlutým proužkem, ale to už je taky na jinou debatu  :D 
kryst.off

AdamKo

Ty úpravy tomu pomohly. Dobrá práce! :)


Citace od: kryst.off kdy 23.01.2012, 19:18:29...vtipná samolepka u čelních skel opticky působí jako opravdové zkosení...
já nosím už delší sobu to čelní sklo v hlavě - řeším to trochu jinak, ale taky bych si vypomohl tapetou ;D
Když se bude dařit, třeba se pustím do vývoje a postavím banánka bez čokolády když fén tu už je.
Citace od: kryst.off kdy 23.01.2012, 19:18:29...Hezčí by byl samozřejmě polomáčený nebo alespoň modrý se žlutým proužkem, ale to už je taky na jinou debatu...
Polomáčený Hugo - to je srdeční záležitost :)

Colonel32


AdamKo

#8
Citace od: Colonel32 kdy 25.01.2012, 01:23:48
"Hugo" je přece tahle Zlonická BN60:

http://zmzlonice.draha.net/20090425_2.jpg

:D Jé to jsem nevěděl. (Nátěr Huga ze Zlonic na mě teda působí nějak moc pohřební náladou, ale to je už dost mimo mísu.)
Já do dneška znal teda jen tento Hugo fén:  http://www.zeleznicny.net/modules/xcgal/albums/userpics2/1261995446.jpg


kryst.off

Jojo, Hugo je Hugo a je jen jeden. K dokonalosti mu ale chybí trochu světlejší odstín a žlutý proužek na čele :) A teď musím zamáčknout slzu, protože jsem si vzpomněl jak tyhle mašinky tahaly rychlíky z Brna na Prahu přes Žďár a já se na ně jezdil na kole koukat  ;D http://www.prototypy.cz/rady/350/obr/350004k.jpg
kryst.off

Cavelon

Citace od: kryst.off kdy 25.01.2012, 20:40:06
K dokonalosti mu ale chybí trochu světlejší odstín a žlutý proužek na čele :)

Náter je už OK, viď napr. tu: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003332-Hugo-ozil-v-polomacanom-natere/
a nijaký žltý pruh pôvodne nemal. Ten dostal až v roku 1983.

kryst.off

Citace od: Cavelon kdy 25.01.2012, 20:55:02
a nijaký žltý pruh pôvodne nemal. Ten dostal až v roku 1983.

Aha, to jsem nevěděl. Vzhledem k tomu, že mi byl rok, pamatuju si ho už s ním  ;)
kryst.off