(Vlastní) Secesní vila

Založil Jonas, 04.04.2006, 07:52:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Asi nejsem sám, koho fascinuje secesní architektura.

V Liberci z tohoto období pochází mnoho krásných vil. Už delší dobu jsem uvažoval o tom, že zkusím některé z nich postavit z Lega. Není to vůbec jednoduché, protože mají velmi členité fasády a zejména střechy.

Zde je první pokus.













Jonas - Můj Brickshelf

Jenčula

Moc se mi to líbí  :o. Máš to včetně interiérů ??
Můj RELAX

muzzo

Vypadá to dobře, jen by to chtělo mít všechna okna v jedné barvě.

rdk

Citace od: Jonas kdy 04.04.2006, 07:52:55
Zde je první pokus.

Já si tohoto vydařeného domku na brickshelfu všiml už před pár dny a čekal sem, jestli to autor "mrskne" i na kostky. ;)

Micho

Citace od: Jonas kdy 04.04.2006, 07:52:55
Asi nejsem sám, koho fascinuje secesní architektura.
...

Okamžite zaujme. Ja by som niektoré veci riešil inak a zrejme by som mal otázky prečo sú napr. tie štíty rôzne ... A preto je dobré, že si tu hodil aj reálne fotá presne v tých istých uhloch pohľadu. Takže tak mi je jasné, že si sa držal originálu ...

Takže výborné prevedenie a super fotodokumentácia.  8) 8) 8)

Tiež by ma zaujímalo, či máš riešený aj interiér.  

Jonas

Citace od: Micho kdy 04.04.2006, 09:16:42
Okamžite zaujme. Ja by som niektoré veci riešil inak a zrejme by som mal otázky prečo sú napr. tie štíty rôzne ... A preto je dobré, že si tu hodil aj reálne fotá presne v tých istých uhloch pohľadu. Takže tak mi je jasné, že si sa držal originálu ...

Ty fotky mi pomáhaly nejen při stavbě, ale nyní mohou sloužit též jako "důkaz",
že tak členitá (pro někoho možná až bizarní) stavba skutečně může (u nás v Čechách) existovat  a že není jen výplodem fantazie.
Na druhé straně mě lehce usvědčují z toho, co jsem kde až příliš zjednodušil, či prostě - poctivě řečeno - stavitelsky nezvládl. Přiznám se také, že mým cílem nebyla úplná věrnost originálu, ale spíše dodržení dispozic a  formy. Proto tam najdete několik různých, více či méně vydařených, pokusů o naznačení oblých tvarů oken, štítů, apod.

Citace od: Micho kdy 04.04.2006, 09:16:42
Tiež by ma zaujímalo, či máš riešený aj interiér.   

Ne. Důvodů je několik:
1) Nevím, jak to uvnitř vypadá.
2) Nejsem "interiérista", což se projevuje zejména tím, že nemám specializované příslušné díly, které interiéry dělají reálnými a krásnými na pohled.
3) Členitost stavby a zejména střechy si často vyžadovala zabudování různých vnitřních podpor. Na rozebíratelnost jsem rezignoval od samého počátku.


Jonas - Můj Brickshelf

otaznik

IMHO je to hodně zajímavý model a doufám, že budeš ve stavení podobných věcí pokračovat - domů není nikdy dost :-)

J_BOB

je to fakt parada....ani neviem , co viac napisat...fakt sa mi to hrozne paci  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

zakm

To je super :o.
Dosť dobrý nápad. Také dobré niečo som už dlho nevidel.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

hobby

Výborná ukázka. Umím si představit tu práci se sháněním potřebných dílků. Liberec byl vždycky bohaté město a řekl bych, že jde o vilu někdejšího německého průmyslníka. Je to tak?

Jonas

Citace od: hobby kdy 05.04.2006, 08:50:28
Liberec byl vždycky bohaté město a řekl bych, že jde o vilu někdejšího německého průmyslníka. Je to tak?

Jde o vilu v rozsáhlé vilové čtvrti, vybudované mezi roky 1900 až 1914. U této vily se nejednalo o nějakou příliš známou osobnost. Byl to ovšem jistě bohatý člověk, a hlavně s vytříbeným vkusem. Je tu řada ještě mnohem větších vil, ale styl této je podle mého názoru nejčistší.

Pro mě osobně byla největší výzvou otázka, jestli se podaří zvládnout tak členitou střechu. Zde budiž vzdána čest Legu, že s jeho sortimentem střešních dílů se to skutečně podařilo.
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

Paráda. Lituji, že nemám prostorovou fantazii:-)

Maci

CitacePro mě osobně byla největší výzvou otázka, jestli se podaří zvládnout tak členitou střechu. Zde budiž vzdána čest Legu, že s jeho sortimentem střešních dílů se to skutečně podařilo.
...zvlášť spotřeba těchto dílů je tam asi velká, já jich mám asi deset a to je na tuhle střechu málo  :'(
... je to nádherná stavba, takový set bych si představovala jako důstojného nástupce setu 4886 Building Bonanza