(vlastní) Octan Oil refinery

Založil peter, 01.05.2015, 08:57:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bruno

Dnes jsem byl s rodinkou na KodFestu a musím říct, že plošina je fakt bomba!

peter

Chtěl bych zde moc poděkovat Ondrejovi, ? a Engine za ohromnou pomoc při instalaci modelu na výstavě. Zabralo nám to společně přes 4 hodiny, ale s výsledkem jsem spokojen a dle ohlasů okolí také. Bez Vás bych to asi nedal ;)

Ještě jednou moc díky!

Závěrem pár údajů:

Celkový počet kostek, z kterých je model sestaven:    54 151 ks (kde 8 344 ks jsou nestandardní díly a zbytek jsou standardní, tj. plates / bricks / tiles).

Časová náročnost modelu byla celkem: 230 hodin (kde 72 hodin trval samotný design v PC, 12 hodin příprava kostek a 146 hodin pak samotná stavba).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Rádo se stalo, i pro mě dobrá zkušenost. Díky!  :D

martinlx

Je to nádhera, viděl jsem stavbu naživo během přípravy KidsFestu. Včetně interiérů, jsem zvědavý jak budou vidět skrz okna na hotovém modelu. Musím se zajít podívat na celek, když jsme odcházeli tak ještě chyběla přistávací plocha.  Btw pro nezůčastněné - stavbu komplikovali i pořadatelé neustálým zkoušením světel - chvíli blikání, chvíli tma, věřím že ladit při tomhle osvětlení sesazení jednotlivých pater opravdu nebylo lehké.

davroman

Aktuální info - odpoledne plošina zhasla a už se nerozsvítila. Co s tím? Jsem u kolejiště i zítra a pokud dostanu instrukce, mohu se ji pokusit nějak rozsvítit.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peter

Ovládání svícení plošiny je standardně nastaveno na 15ti minutové intervaly zap/vyp. Včera jsem tam byl a plošina svítila skoro celý den. Nějaký dobrák ji totiž stále zapínal na hodinách, aby svítila neustále. Vždy jsem přišel a hodiny vrátil do spínaného režimu. Když jsem se po pár hodinách vrátil, opět byly hodiny přepnuty na stálé svícení. Řešil jsem to s pořadateli, kdo bez svolení hodiny svévolně přepíná, samozřejmě mi řekli, že neví. Dnes proto budu na výstavě opět a znovu toto zkontroluji, zda-li se něco změnilo v hlídání modelů. Opravdu se mi velmi nelíbí, že někdo si svévolně přijde k modelu a něco na něm dělá a nikoho to nevzrušuje >:(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 17.06.2015, 08:05:14
Nějaký dobrák ji totiž stále zapínal na hodinách, aby svítila neustále.
To by mě taky dost naštvalo a na toho dobráka bych si tam asi počkal.

davroman

Dnes od rána opět svítí, že by zhasla jsem si nevšiml. Stejně tak jsem neregistroval, že by se přímo u modelu plošiny někdo motal. Ale nekoukám na ni stále, tak to ber s rezervou...
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Foton

A ta plošina sama není záměrně shora nasvícená? Trochu tam tone ve tmě, což je škoda.
Ale zase ve víc vidět její vlastní svícení.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Citace od: Foton kdy 17.06.2015, 11:50:41
A ta plošina sama není záměrně shora nasvícená? Trochu tam tone ve tmě, což je škoda.
Ale zase ve víc vidět její vlastní svícení.

Evidentně organizátoři tuto plochu zcela opomněli. Na mém modelu alespoň něco svítí, takže to není tak strašné. Bohužel ostatní modely, které v této části jsou umístněné, jsou na tom o dost hůř - Vasykův parník, GBC.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

davroman

Včera večer nad parník umístili jeden boďák, tak se to alespoň trochu zlepšilo.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

Citace od: Davroman kdy 17.06.2015, 12:48:52
Včera večer nad parník umístili jeden boďák, tak se to alespoň trochu zlepšilo.
Světlo je tam od pátku. Pokud nesvítilo tak byl problém jinde. To samé mohlo být i s rafinérií.

Hacislav

Citace od: Davroman kdy 17.06.2015, 11:27:12
Dnes od rána opět svítí, že by zhasla jsem si nevšiml.
Včera během mé návštěvy svítila a dokonce i zhasínala. Provedla mi to mrška přesně ve chvíli, když jsem si rozložil stativ, abych jí nafotil.
Moc pěkná práce se spoustou detailu (přesně jak jsem očekával a jak jsem se na ni těšil), škoda, že je "utopená ve tmě" jak už tady bylo zmíněno. Řekl bych, že až na pár exponátů, byla celá Afol sekce světelně poddimenzovaná (místy až tragicky poddimenzovaná)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

LLLuky

Jaký program používáte pro virtuální navrhování lego modelů?

danyboy

Citace od: LLLuky kdy 21.06.2015, 12:46:32
Jaký program používáte pro virtuální navrhování lego modelů?

Asi nezjnámější je LDD

otaznik

Citace od: danyboy kdy 21.06.2015, 12:57:23
Citace od: LLLuky kdy 21.06.2015, 12:46:32
Jaký program používáte pro virtuální navrhování lego modelů?

Asi nezjnámější je LDD
Tohle je dotaz na autora tohoto MOCu, předpokládám, protože pokud by to byl obecný dotaz, musel by být v sekci CAD.

papluh

Plošina je super, dúfam že sa objaví ešte aj na nejakej výstave kde sa bude dať pozrieť bližšie.
V sobotu poobede svietila, ale inak bola dost tmavá.
A mal som pocit, že to má trocha nahnuté ...  ;D

peter

#47
JJ, nahnuté to má, ale to je normální stav a věřím, že ještě nějakou dobu zůstane ve službě - holt kostky nejsou hliník. Ostatně v Pise to je také normální ;) Jinak určitě ji neplánuji hned po KidsFestu rozebrat, ba právě naopak. Rád bych ji ukázal i na jiných výstavách. Takže když bude zájem a připravené místo, tak se jinde také objeví.

Co se týká světel, tak už by mělo být vše v pořádku a model svítí jak má. Bohužel opomenutí nasvícení ze strany pořadatelů však nejsem schopen ovlivnit a tak v době klidu je model v šeru.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Tak konečně jsem našel trochu toho volného času a vytvořil foto-galerii na BS. Zde si tedy můžete prohlédnout konečnou podobu modelu, který byl vystaven na akci KidsFest v Praze a kde jsem též ve zmíněných náročných světelných podmínkách svůj model nafotil.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Foton

Moc se mi líbí/líbily ty stopy ve sněhu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

LLLuky

Citace od: danyboy kdy 21.06.2015, 12:57:23
Citace od: LLLuky kdy 21.06.2015, 12:46:32
Jaký program používáte pro virtuální navrhování lego modelů?

Asi nezjnámější je LDD

Ano LDD Mám, ale seká se mi, proto mě zajímá, jestli je ještě nějaký (lepší)

peter

Bourání v Brně a zároveň instalace v Praze mi poskytli čas i přijatelné prostředí pro natočení několika videí. Níže se proto můžete podívat na výsledný sestřih. Model je tedy nyní k vidění na vystavě v Praze OC Nové Butovice - Kostkoland.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Jo! Tomu říkám prezentace. Paráda, tohle oceňuju, i jako divák. Konečně si můžu vychutnat detaily i ocenit stavbu jako celek. A časosběrný začátek je víc než poučný - konečně je vidět, co to znamená "přivézt a vystavit už hotový model". Jen škoda, že u některých detailů by to chtělo prodloužit záběry, aby si člověk stačil všimnout (některé záběry dovnitř stanice i ten venku na medvěda). Ale i tak - hodně dobrá práce!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Model se mi líbíl už loni v Praze. Tohle video to jen potvrzuje.
Pokud bych byl hnidopich (a někdy jsem):

  • když kamera klesá dolů, utínáš to moc brzy. Počkal bych až bude spodní patro alespoň v půlce obrazovky, nebo klidně dojel až na úroveň hladiny
  • až teď jsem si uvědomil, že je to v polárním prostředí, ale borci na plošině mi přijdou oděni celkem lehce
  • kdybys někdy zase natáčel časosběrné video, dej tam někde ručičkové hodiny, udělá to mnohem lepší představu o tom jak dlouho co trvá
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peter

Díky za reakce, rozhodně mi pomůžou v chuti do další práce.

Citace od: Foton kdy 23.05.2016, 09:08:02
Pokud bych byl hnidopich (a někdy jsem):

  • když kamera klesá dolů, utínáš to moc brzy. Počkal bych až bude spodní patro alespoň v půlce obrazovky, nebo klidně dojel až na úroveň hladiny
  • až teď jsem si uvědomil, že je to v polárním prostředí, ale borci na plošině mi přijdou oděni celkem lehce
  • kdybys někdy zase natáčel časosběrné video, dej tam někde ručičkové hodiny, udělá to mnohem lepší představu o tom jak dlouho co trvá

ad 1) většinou to byl záměr, jednak jsem spodní část ukázal později a také jsem se občas potřeboval vejít do beatů, takže jsem pak hledal zajímavější pasáže a v neposlední řadě se mi moc ucelených záběrů nepovedlo, takže jsem to opět pak utínal opět záměrně

ad 2) jj, souhlasím s teboum a měl jsem s tím stejný problém, bohužel nemam torza s potiskem něčeho teplejšího a zároveň evokujícím dělníka, takže jsem musel vařit z toho co mám :-\

ad 3) díky, určitě tento tip využiji ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

V sobotu som Tvoj model obdivoval v Prahe. Je to super, prepracované do detailov. Takto si predstavujem stavbu na profi úrovni. V tomto si pre mňa vzorom. 8)

peter

Citace od: Jonas kdy 04.05.2015, 15:59:36Ten nápad a návrh se mi moc líbí. Nic podobného tady nikdy nebylo,

Dostal jsem několik podnětů a dotazů, jak byl model vytvořen. Jelikož jsem měl doma ještě několik dat, rozhodl jsem se proto vytvořit ještě jedno video. Video je tedy tentokrát zaměřené na postup vývoje a stavby samotného modelu vč. uvedení několika zajímavých čísel.



A nebojte, už dám s plošinou pokoj ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Martins

#57
Ahoj,
samotný MOC i tvoje prezentace jsou moc hezké, takže klidně pokoj nedávej! Pro někoho (třeba pro mě) to je hodně zajímavé a inspirativní... Ale mám dotaz: Když to postavíš, tak to přesně sedí s tím modelem v počítači nebo prostě něco v reálu upravíš? Pokud upravuješ, měníš to i v počítači?

Na číslech mě překvapily dvě hodnoty:

  • doba přípravy počítačového modelu je strašně krátká! Jenom 72 hodin? Nevěřím! :-)
  • 140 hodin vlastní stavby mi zase přijde docela hodně..., když už víš co děláš.
  • jinak mě ber s rezervou, mám podobné časy u stavby, která je 10x menší...

Díky, model je fakt skvělý, viděl jsem ho až teď v Praze a vychutnal si ho ještě před zasklením. Celou dobu jsou měl pocit, že ho musím podepírat. :-)
Martin

peter

Citace od: Martins kdy 30.05.2016, 14:33:37
Ahoj,
samotný MOC i tvoje prezentace jsou moc hezké, takže klidně pokoj nedávej! Pro někoho (třeba pro mě) to je hodně zajímavé a inspirativní... Ale mám dotaz: Když to postavíš, tak to přesně sedí s tím modelem v počítači nebo prostě něco v reálu upravíš? Pokud upravuješ, měníš to i v počítači?

Na číslech mě překvapily dvě hodnoty:

  • doba přípravy počítačového modelu je strašně krátká! Jenom 72 hodin? Nevěřím! :-)
  • 140 hodin vlastní stavby mi zase přijde docela hodně..., když už víš co děláš.
  • jinak mě ber s rezervou, mám podobné časy u stavby, která je 10x menší...

Zrovna u tohoto modelu si pozorní divák může několika rozdílů všimnout. Tím největším je zde posunutí heliportu o jeden modul dozadějc, než bylo původně plánováno v CADu. První pokusné sestavení sice ukázalo, že by to mělo vydržet, ale jakákoliv i nechtěná zátěž na kraji této velké plochy velmi zaváněla katastrofou a navíc, LEGO není realita a tak i výsledná stabilita byla o dost horší. Z tohoto důvodu jsem se ji proto rozhodl posunout blíže středu. Finální verze je proto velmi pevná a stabilní což mi potvrdil i nechtěnný pád vrchní plexi desky při instalaci, přesně na vnější kraj toho heliportu a modelu se vůbec nic nestalo 8) Jinak později provedené změny už většinou v CADu neaktualizuji, jelikož už nepředpokládám, zejména u takto velkých modelů, že bych je stavěl ještě někdy znovu.

Co se časů týká, tak jsem si to v síle zvyku důsledně psal, takže vše by mělo +/- pár hodin sedět. Co se designu týká, tak v PC to prostě jde mnohem rychleji, jelikož se při jakékoliv upravě nemusím zabývat zbytkem modelu a podobné části mohu duplikovat čímž opět šetřím čas. Realná stavba je už jiná. Každopádně i já byl překvapen a čekal jsem, že to stihnu postavit dřív, ale některé okolnosti, které vyplavou později to protáhly (viz např. výše uvedené úpravy). Další věc, která stavbu protáhla, bylo hledání kostek, jelikož u některých jsem byl na limitu a musel jsem pečlivě zvažovat kam kterou dám.

Celkově jsem si ale jist, že kdybych měl model stavět rovnou bez předchozího designu v PC, bude mi stavba trvat minimálně 2x tak dlouho ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.