(Polovlastný) Kostolík.

Založil Micho, 01.11.2005, 19:19:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Keď som na brishelfe narazil pred nejakým tým týždňom na tento kostolík v CAD-e, tak hneď sa mi zapáčil a stal sa jednou z mojich najobdivovanejších stavieb. Nedalo mi a inšpiroval som sa ním k postaveniu vlastného podobného výtvoru.

Z vlastným výtvorom ešte nie som úplne spokojný, nepodarilo sa mi vyriešiť z dôvodu nedostatkov kociek určité veci a to hlavne:
a, Riešenie štítov striech - strechy sú na originále zasadené medzi štítmi, ktoré vlastne sú pokračovaním stien kostolu.
b, Strechu hlavného chrámu som vytvoril z čierných strešných kociek s nižším uhlom - 25 (33), kým predná časť má strešné kocky 45. Originál má všetky strechy rovnaké v 45 (mimo vežičky).
c, Detaily - v oknách som bol nútený použiť väčšie farebné transparentné kocky ako sú v originále. Predný kríž vsadený v originále v kruhu som bol nútený vyriešiť iným spôsobom.

Na pripomenutie - na tému kostolíkov sme tu už mali debatu - (Vlastní) Malý kostolík.

PS. Mám pocit, že som fotky sfotil príliš zhora ...

Micho

#1
Posledný štvrtý obrázok mi nejak nechcel prejsť, tak ešte raz. A plus obrázok originálu z Cadu.

rdk

S ideologií propagovanou v těchto zařízeních sice nesouhlasím, ale kostelík je to opravdu pěkný. 8)

Cavelon


Micho

#4
Pri vytvorení toho okrúhleho okna na originále bol v prednom vrchnom priečelí použitý zaujímavý dielik, ktorý som doteraz vôbec nepoznal - 30099 - Arch 1 x 5 x 4 Inverted. V svetlo sivej sa bohužiaľ nerobí. V Cade samozrejme nie je problém tomu dať ľubovoľnú farbu.

Edit: V MdStone sa nerobí ale v OldGray áno (čo sú relatívne blízke odtiene, opravené na základe rdk príspevku)

V spojení s klasickým archom 2339 - Arch 1 x 5 x 4 autor vytvoril okrúhly tvar do ktorého šikovne osadil kríž.

hobby

CitaceV svetlo sivej sa bohužiaľ nerobí.
Vyrábí se i ve světle šedivé, protože tyhle (spodní, inverzní) oblouky mám 4 kusy doma. Byly součástí stokorunového balíčku různých namíchaných dílků. Ovšem zajímavých a použitelných kostek tam moc nebylo a pokud tam byly kusy do páru, tak pouze pravé, nebo levé atd.

Micho

Citace od: hobby kdy 01.11.2005, 21:15:28
CitaceV svetlo sivej sa bohužiaľ nerobí.
Vyrábí se i ve světle šedivé, protože tyhle (spodní, inverzní) oblouky mám 4 kusy doma. Byly součástí stokorunového balíčku různých namíchaných dílků. Ovšem zajímavých a použitelných kostek tam moc nebylo a pokud tam byly kusy do páru, tak pouze pravé, nebo levé atd.

Ty kokso, tak ty ich máš. Závidím, asi budem musieť lepšie pozrieť na bricklink a nejaké si pozháňať ....

rdk

V OldGray byly, ale Micho měl na mysli asi MdStone a v té opravdu nejsou.

hobby

Protože nevím, na co bych oblouky použil a ty je potřebuješ, tak ty dva máš u mne. ;)

Micho

Citace od: hobby kdy 01.11.2005, 21:32:00
Protože nevím, na co bych oblouky použil a ty je potřebuješ, tak ty dva máš u mne. ;)

Si super! Vopred dík. 8)

Citace od: rdk kdy 01.11.2005, 21:28:15
V OldGray byly, ale Micho měl na mysli asi MdStone a v té opravdu nejsou.

Teraz som si uvedomil, že som na kostolíku požil zmes MdStone a aj OldGray. Tú oldGray som myslel, že je tmavšia. Rozdiel medzi nimi je teda veľmi jemný a vyzerá to aj trochu tak zaujímavo. Koniec koncov aj väčšinu oblúkov mám z tých balíčkov 3732-1: Castle Expander Pack a sú teda vo farbe OldGray.

Takže som zlé napísal v prvom príspevku, že 30099 - Arch 1 x 5 x 4 Inverted sa v svetlo sivej bohužiaľ nerobil. V MdStone sa nerobí ale v OldGray áno.

otaznik

Musím říci, že kostel vypadá velmi hezky, jen mi kazí dojem střecha, která, když Micho nemá dost dílů na prodloužení předního štítu, by měla zeď přesahovat.

Micho

Citace od: otaznik kdy 02.11.2005, 11:06:08
Musím říci, že kostel vypadá velmi hezky, jen mi kazí dojem střecha, která, když Micho nemá dost dílů na prodloužení předního štítu, by měla zeď přesahovat.

Presne tak, ťaží ma nedostatok slope 3040b - Slope Brick 45 2 x 1 vo farbách či už MdStone alebo OldGray. Treba ich tam zhruba skoro 80 ks. Skúšal som to vyriešiť aj s inou farbou zdvihnutého štítu (napr. červená), ale to už nebolo ono.

Je možné, že si pozháňam tieto veci (a aj iné chýbajúce komponenty) a sa k tomu v budúcnosti vrátim.  ;)

Jindroush

Je to součástkově poměrně náročný, kdybych to chtěl postavit přesně podle podle toho .dat file  ;)

Jsem se na to včera jen tak ze srandy díval, jestli bych to dal dokupy a asi ani nedal... Strašně moc černejch šikmejch 45, asi bych měl problém s těma schodama a vitrážovejma oknama. No a pak konce těch sloupů vpředu, ten díl skoro nikde nebyl a musel by se dokupovat na BL, ale v Evropě se prakticky nevyskytuje...

To je to tvoření v CADu, pak akorát člověk bojuje se šílenejma požadavkama na díly  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 02.11.2005, 12:42:20
...
No a pak konce těch sloupů vpředu, ten díl skoro nikde nebyl a musel by se dokupovat na BL, ale v Evropě se prakticky nevyskytuje...
...

Asi myslíš toto 'Slope Brick 45 1 x 2 Double / Inverted with Hollow Bottom' (3049a). Tých je tam hodne (asi 20 ks) a riešil som ich tiež inak.


Anakin

hej a čím je tam ten kríž na streche spojený? ???

Dansson

Čau Micho, tak todle je jedna z nejlepších věcí od tebe, co jsem kdy viděl, i když jich máš pochopitlně dost ;) Je to fakt moc pěkné a čisté asi jsti to hned přihodil do kolejiště co? Jenom se chci zeptat jak dlouho ti to trvalo a z kterých setů jsi na to vzal kostky?? že by posloužily hrady.... to není zrovna tvoje doména ne?

peter

#16
Citace od: Anakin kdy 07.12.2005, 21:31:02
hej a čím je tam ten kríž na streche spojený? ???

U Micha si jsem jistý, že použil dílek #4733. Ovšem pokud Tě zajímá jak je zhotoven kříž v tom CAD-ovém provedení, tak to si myslím, že je jen narafičeno, protože ve skutečnosti by to takto nešlo.

Ještě doplním, že ke zhotovení kříže v tom kruhovém okně nad hlavním vchodem, je nejspíše využit celkem nový prvek a sice #47905.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Micho

Citace od: peter kdy 08.12.2005, 10:52:15
Citace od: Anakin kdy 07.12.2005, 21:31:02
hej a čím je tam ten kríž na streche spojený? ???
U Micha si jsem jistý, že použil dílek #4733.

Ten veľký čierny áno. Ten sivý som spravil nejak inak, musím sa mrknúť.

Citace od: Dansson kdy 08.12.2005, 10:18:33
Čau Micho, tak todle je jedna z nejlepąích věcí od tebe, co jsem kdy viděl, i kdyľ jich máą pochopitlně dost ;) Je to fakt moc pěkné a čisté asi jsti to hned přihodil do kolejiątě co? Jenom se chci zeptat jak dlouho ti to trvalo a z kterých setů jsi na to vzal kostky?? ľe by poslouľily hrady.... to není zrovna tvoje doména ne?

V koľajišti to ešte nebolo zabudované, ale chystám sa. Kostolík sa ešte bude trochu prebudovavať, keď prídu nejaké objednané dieliky z BL.

Ako dlho to trvalo presne neviem, lebo sa to stavalo postupne po večeroch asi 2 týždne, keď bol čas plus jeden víkendový deň. Asi takých 20 hodín?. Hlavne strechu sme skúšali 2-3  iné varianty (aj v červenej). Hrady nemáme, takže sivá šla z nejakých basic setov. Mnoho postavených setov sa postupne zbúra, hlavne tie pre nás menej zaujímavé a slúžia ako zásobáreň dielikov. Takže určite niečo aj z toho.

Aki

Právě jsem si prohlížel nějaké ty fotečky na Brickshelfu a říkám si, ten kostelík je mi nějaký povědomý..... A ejhle Michova inspirace, tentkrát nikoli v CADě, ale ze starých dobrých kostiček....
No a hned se můžeme podívat zase trochu více do autorovy kuchyně.


Micho

Citace od: Aki kdy 22.02.2006, 13:31:25
Právě jsem si prohlížel nějaké ty fotečky na Brickshelfu a říkám si, ten kostelík je mi nějaký povědomý..... A ejhle Michova inspirace, tentkrát nikoli v CADě, ale ze starých dobrých kostiček....
No a hned se můžeme podívat zase trochu více do autorovy kuchyně.

Tak týmto si ma Aki veľmi potešil, ani nevieš ako.  :D  Ten moja inšpirácia stále stojí a trochu som to prerábal, ale stále mi chýbajú nejaké kocky ....

Vidno, že aj autor mal problém so starou a novou svetlo sivou. Vidno tam tiež rôzne odtiene. Aj ja som to kombinoval. Veľmi sa mi páčia tie farebné okná ... Podľa mňa celý ten výtvor je skvelý.  8)

Colonel32

on je rozdil mezi starou a novou sedou mozna jeste mene markantni nez rozdil mezi starou sedou a zazloutlou starou sedou...

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 22.02.2006, 19:49:08
on je rozdil mezi starou a novou sedou mozna jeste mene markantni nez rozdil mezi starou sedou a zazloutlou starou sedou...

To je tiež možné ...

Micho

Rok prebehol, niekedy na jeseň minulého roku som kostolík prestaval a už som myslel, že ho teraz v januáry zruším. Na požiadavku Akiho som to nafotil po úpravách, teraz sa to viac priblížilo k originálu.  ;)

Micho

...