Raistlinův Space

Založil Raistlin M, 19.01.2013, 16:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Raistlin M

Nevydržel jsem záplavu vesmírného zbrojení a dal průchod své staré vášni pro Space Police I a space Lego vůbec. Úvodní fotografie tohoto tématu je fotografie mé současné sbírky Space Police.
Message Decoder SP-Striker a Spy-Trak 1 mám i s krabicí, Galactic Peace Keeper a Mission Commander mám pouze s návodem. Galactic Peace Keeper mám kdesi rozložený a nevytříděný, takže ho budu prezentovat až doplním poslední scházející set ... Space Lock-Up Isolation Base. To snad bude tento rok.
Space Police byli moje první (tedy ve skutečnosti až 4., nebo spíš jedno ze 4 prvních) Lego. Na začátku 90-tých let byl můj tatínek v služebně Anglii a musel předčasně odjet, protože začal konflikt v zálivu a kontrakt to byl pro Irák. Měl jsem slíbené Lego, ale když táta přijel, tak říkal, že tam byl krátce a nezbylo než na M:Tron Pulsar Charger. Byl jsem rozumné dítě a s trochou rozpaků to vzal. Za minutu přišel táta znova z pokoje, kde vybaloval kufr a v ruce měl krabičku s Beacon Tracer. To byla už lepší situace a tak jsem si řekl, že mám alespoň dva panáčky a letadélko s autíčkem už se dají k něčemu použít. Pořád jsem ale cítil zklamání a skoro proklínal Sadáma Husejna, že ten Kuvajt napadl. Něco mi ale řeklo, že se mám jít za tátou podívat a potkali jsme se na půl cesty, když měl v ruce Vector Detector a stihl jsem jen vyhrkout, jestli tam přecijen v tom kufru něco ještě nemá. Rovnou jsem se zeptal, jestli to je opravdu vše a táta vytáhl z kufru SP-Striker se slovy, že to je už opravdu konečně všechno. Tak začalo moje Legaření. Od toho okamžiku jsem pořád dokola stavěl nějaké vesmírné stíhačky. Závistivě jsem koukal do katalogu a při nedostatku dílů do malého katalogu Servisu, který byl pro mě tehdy naprosto nedostupný. Internet tehdy nikdo neznal. Prostě začátek 90-tých let. Pravidelně jsem tehdy chodil před DTM koukat na tehdejší novinku u nás ... Mega Core Magnetizer a přemýšlel, kde vzít těch astronomických 2500 korun, abych to monstrum měl. To čekání trvalo vlastně 15 let.  M:Trony budu prezentovat jindy, ikdyž ty už mám kompletní, protože jsem je začal fotit hned po SP I a zjistil, že jsou všechny tak hrozně zaprášené, že to chce rozebrat, očistit a znova složit. Jen Mega Core Magnetizer byl prezentovatelný, ale to není ono. Navíc jich mám několik rozebraných v boxech a neroztříděných. To má čas.
Začínám tedy SP I a budu postupně fotit další své sety. Krom těch, co jsou už rozebrané a rozpuštěné jich mám ještě docela dost ve stavu kompletace, či v pytlíku před lety koupené a nesestavené (a  nerepasované) Bude to snad každé téma, včetně Roboforce.

Replix

Máš v plánu zůstat u SP  nebo pojedeš i SP2? Nebo povídej jaké máš ambice :D Rád se něco víc dozvím.
Zprávy z planety Nitro ze společenství Theurgs alias Blacktronský rozvoj
http://www.blacktron.banda.cz/

Raistlin M

Citace od: Replix kdy 19.01.2013, 18:03:29
Máš v plánu zůstat u SP  nebo pojedeš i SP2? Nebo povídej jaké máš ambice :D Rád se něco víc dozvím.
Rozhodně se budu věnovat SP I přednostně. Vzhledem k tomu, jak ve světě mé fantazie se k sobě SP I a SP II mají a že je to pro mě jeden svět, tak okrajově SP II budu brát také, ale SP I jsou jasné jedničky. Trochu mi čáru přez rozpočet, komplikace mým ambicím, udělalo prodloužení termínu zmrzlé soutěže do půlky února. Už jsem se chtěl vymluvit, ale teď je pořád dost času a účast možná nebude velká, tak mě to láká postavit zmrzlé Castle.
Policistů mám dost a dílků taky, tak bych se chtěl výhledově umístit na space mapu.
O ambicích raději opatrně. Postavit ale nějakou space bázi a loď pro tři kosmonauty je pořád méně náročné a vděčnější, než nějaký propracovaný castle MOC. S mými časovými možnostmi, které se každým dnem mění je to i reálnější.

Thrawn

SP I jsou nádherný rod. Vždycky mi připadali jako taková bezpečnostní služba Futuronů.

Přeju ti úspěch, jelikož tento rod Blacktrony II nijak neohrožuje. ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Colonel32

Budeš dělat nějaké ty akce jaké dělá znouzectnost, že staví existující sety, jen v jiných barvách? Bohužel zrovna Mega Core Magnetizer v barvách SPI nejde, protože není velké tr-red windscreen.

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 19.01.2013, 23:45:09
Budeš dělat nějaké ty akce jaké dělá znouzectnost, že staví existující sety, jen v jiných barvách? Bohužel zrovna Mega Core Magnetizer v barvách SPI nejde, protože není velké tr-red windscreen.
To jsem zvažoval, ale zatím mám v plánu stavět nějaké vlastní nápady. Teď mám už něco rozestavěného. Toho Mega Core Magnetizera je mi líto. Toho můžu postavit v lecjaké podobě (mno Ice Planet by asi potřebovala bílá kola), ale to už asi znouzectnost všechno tuším udělal. Navíc když koukám po dílech ve stylu SP I, tak to je mazec. Levné to není. Ještě, že mám nějaké zásoby. Taky mě limituje to, že nechci rozebírat originální sety.

Raistlin M

Tak jsem se dnes podíval do krabic se zásobami a našel jsem tam dva k mému tématu příbuzné sety.
Solar Snooper a Rebel Hunter. Oba s návody.

První dvě fotky jsou tyto sety a na třetí a čtvrté je vidět, jak v podstatě za letu dochází ke sběru vězňů pomocí vnitřních výstupků na hinge bricích. Zdá se mi to jako dobrý nápad.

Togaran

Paráda!  :D Držím Ti palce, ať se sbírka rozrůstá a hlavně, ať se brzo sám pustíš do MOCů v barvách Space Police :)
Jednička i dvojka patří k mým oblíbeným řadám, tak se těším :)
I informace, že se chceš dostat na space map je příjemná :) Sám tam občas kouknu, jestli se náhodou něco nestalo.

A ještě si dovolím jednu perlu - Mega core magnetizer v barvách SP1 by šel. TrRed panel existuje. Ale bohužel asi ne pro nás, smrtelníky. Byl v konceptech space řady Seatron. Kdo nezná, ať kliká: http://www.doubledumbassonyou.com/wp-content/uploads/2012/10/1343095679903.png
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Raistlin M

Citace od: Togaran kdy 21.01.2013, 14:10:18
Paráda!  :D Držím Ti palce, ať se sbírka rozrůstá a hlavně, ať se brzo sám pustíš do MOCů v barvách Space Police :)
Jednička i dvojka patří k mým oblíbeným řadám, tak se těším :)
I informace, že se chceš dostat na space map je příjemná :) Sám tam občas kouknu, jestli se náhodou něco nestalo.

A ještě si dovolím jednu perlu - Mega core magnetizer v barvách SP1 by šel. TrRed panel existuje. Ale bohužel asi ne pro nás, smrtelníky. Byl v konceptech space řady Seatron. Kdo nezná, ať kliká: http://www.doubledumbassonyou.com/wp-content/uploads/2012/10/1343095679903.png

Byl jsem si vcelku jistý, že někde nějaký musí být, ale tušil jsem, že ne běžně. Dokonce ani na BL není a tam bych případně ten kus, tak  za 500 USD čekal  ;D

MiHo


Colonel32

Už jsem zkoušel tahat všechny nitky, které mě napadly, ale nikdo z nich ten set ani neviděl naživo, natož aby měl přístup k červenému sklu. A druhá věc je, že ten set existovat už ani nemusí, ten prototyp klidně mohl být sešrotován.

blindmelon

Taky by velké kolové vozidlo SP I mohlo prostě vypadat jinak, než kolové vozidlo M-Tronů.  ;)
Hezký den, Blindmelon

Raistlin M

#12
Citace od: blindmelon kdy 21.01.2013, 15:46:37
Taky by velké kolové vozidlo SP I mohlo prostě vypadat jinak, než kolové vozidlo M-Tronů.  ;)
Tady šlo o to, že Colonela zajímalo, zda bych stavěl i předělávky jiných setů, přičemž jako zajímavou předlohu zmínil Mega Core Magnetizer, který dělá znouzectnost.

Thrawn

Jakou myslíte, že by mělo šanci, požádat TLC o výrobu takového dílu? Technologicky by to pro ně nemusel být zae takový problém a když se to dobře odůvodní, tak by mohli projevit trochu dobroty srdce pro věrného AFOLa, ne? Zvlášť, když by jich bylo víc.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peter

Citace od: Thrawn kdy 21.01.2013, 18:45:27Jakou myslíte, že by mělo šanci, požádat TLC o výrobu takového dílu?

;D - nulovou
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Citace od: Thrawn kdy 21.01.2013, 18:45:27
Jakou myslíte, že by mělo šanci, požádat TLC o výrobu takového dílu? Technologicky by to pro ně nemusel být zae takový problém a když se to dobře odůvodní, tak by mohli projevit trochu dobroty srdce pro věrného AFOLa, ne? Zvlášť, když by jich bylo víc.

Si sa zbláznil? ;D ;D To by bol precedens jak hovado! To by potom hociaky AFOL klub mohol požiadať o ľubovolný dielik. Cenu tej jednej formy nezaplatia ani všetci AFOLY na svete!

Raistlin M

Já se obávám, že v současné době ten díl vůbec nevyrábějí v žádné barvě. Museli by někde  nejprve mít tu formu. Tedy vezměme náklady na krátkodobé vyřazení celé linky, změnu programu, výměna formy. Pak  zkušební provoz. Potom tedy vyplivnout těch pár tisíc kousků a pak to zase vrátit. Vezmi si, že už teď musej pracovat efektivně, tedy ty kapacity, by někde chyběly. Nemůžou na to najmout brigádníky. Nebo by je museli proškolit. Pak by jim ale museli dát nový prostor a někde vyštrachat vyřazenou linku? Vše na velmi krátkou dobu.
A to vše kvůli pár tisícům dílů. A cena by byla astronomická. A pořád je tam spousta kdyby.

Mě by se to moc líbilo, ale nevěřím tomu, že by to touto cestou šlo. Chtělo by to nějaké nové téma, nějaké asijské barevné, kde by byly obrovské průhledné paláce různých barev s ohromnými panely. Nebo něco podobně uhozeného, co by bylo komerčně úspěšné.

Nezná někdo ze zdejších pubošů a fandů asijských komiksů takové téma? Mohli by jsme udělat petici.  ;D


MiHo


Anatyt

No to asi neplati pre LEGO formy. ;D

Thrawn

Neudělalo kdysi TLC po nějaký AFOL klub nějakého speciálního minifiga? Já vím, že to nelze srovnávat, ale možná by se jim to vyplatilo, kdyby byl požadavek napříč komunitou.

Jestli mají formu, tak už to takovej problém není. Věřím tomu, že na prototypy mají nějakou speciální malosériovou linku, kam by to mohli hodit.

No ale co. Už když jsem to napsal, tak jsem tomu nevěřil.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Thrawn

Citace od: miho kdy 21.01.2013, 19:12:08
Citace od: Anatyt kdy 21.01.2013, 18:57:48
Cenu tej jednej formy nezaplatia ani všetci AFOLY na svete!

http://www.fasset.cz/cena-vstrikovaci-formy/default.htm

Tak hlavně ta forma už je, a to je celkem zásadní. Zbytek už je na ochotě.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Raistlin M

Citace od: miho kdy 21.01.2013, 19:12:08
Citace od: Anatyt kdy 21.01.2013, 18:57:48
Cenu tej jednej formy nezaplatia ani všetci AFOLY na svete!

http://www.fasset.cz/cena-vstrikovaci-formy/default.htm

Pokud by se jednalo o formu s požadovanou Lego přesností, tak to odhaduju tak od milionu vejš. Pokud ji totiž nemají, tak to nikdo nevysmahne jen tak, ale musely by opět, i přez možnosti počítačové simulace, proběhnout i zkoušky. Tedy určitý vývoj. Možná je ale trend už úplně jinde a já sto let za opicema.
Musíme tedy vycházet z faktu, že ji někde ještě mají.


Thrawn

Citace od: Raistlin M kdy 21.01.2013, 19:25:29

Musíme tedy vycházet z faktu, že ji někde ještě mají.



JJ, jinak by to bylo neuskutečnitelné. Takto je pravděpodobnost úspěchu vypočítána na 0,0001%  ;D
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

SpCasPi000

Tie staré priesvitné veľké panely boli nádherné, ale aj Windscreeny
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2507
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2418a
škoda že ich doteraz nepoužívajú v Space (nemuseli zbytočne platiť výrobu nových foriem), tie nové zaoblené sa mi až tak nepáčia, vôbec mi to Space nepripomína, ale skôr City. Celkovo sa mi v Space téme pozdáva hranatosť, vyzerá to viac príťažlivé a také drsnejšie, chápete však?  ;D

Colonel32

Pošlete na CUUSOO ten samotný díl.

Matošo

Citace od: Raistlin M kdy 21.01.2013, 19:01:47
Mě by se to moc líbilo, ale nevěřím tomu, že by to touto cestou šlo. Chtělo by to nějaké nové téma, nějaké asijské barevné, kde by byly obrovské průhledné paláce různých barev s ohromnými panely. Nebo něco podobně uhozeného, co by bylo komerčně úspěšné.

Nezná někdo ze zdejších pubošů a fandů asijských komiksů takové téma? Mohli by jsme udělat petici.  ;D

Ninjago ?

Raistlin M

Citace od: Matošo kdy 22.01.2013, 09:39:03
Citace od: Raistlin M kdy 21.01.2013, 19:01:47
Mě by se to moc líbilo, ale nevěřím tomu, že by to touto cestou šlo. Chtělo by to nějaké nové téma, nějaké asijské barevné, kde by byly obrovské průhledné paláce různých barev s ohromnými panely. Nebo něco podobně uhozeného, co by bylo komerčně úspěšné.

Nezná někdo ze zdejších pubošů a fandů asijských komiksů takové téma? Mohli by jsme udělat petici.  ;D

Ninjago ?

Za tím je nějaký reálný komiks, či svět, kde by se dalo vytěžit něco z těch panelů? Já myslel, že je to výmysl TLC.

Systematik

Citace od: Raistlin M kdy 19.01.2013, 16:06:27
...Galactic Peace Keeper ... pouze s návodem...
Krabice na AUKRU za 399,- ::)

Citace od: Raistlin M kdy 22.01.2013, 09:42:24
... Já myslel, že je to výmysl TLC.
Podle Brickpedie to tak je.

Raistlin M

Citace od: Systematik kdy 22.01.2013, 10:56:49
Citace od: Raistlin M kdy 19.01.2013, 16:06:27
...Galactic Peace Keeper ... pouze s návodem...
Krabice na AUKRU za 399,- ::)

Za 400 korun si jí může vystavit a tancovat kolem ní. Celý set koupím na BL za 400 i s krabicí a nechám si ho poslat a poštovné se ziskem nahradí prodej toho setu. Je to na mě moc drahé.  :)

Thrawn

CitaceDobry den, Jane,


dekujeme Vam za Vas email.

Zpravy od vernych fanousku LEGa nas vzdycky potesi. Je mi ovsem lito, ze stavebnice, kterou zminujete je uz opravdu stara (jeji prodej zkoncil v roce 1992) a dilky na ni jiz skladem nedrzime. Predevsim tedy ty dilky, ktere jsou specificke prave pro tuto stavebnici.

Vyrobit dilek zvlast na zakazku by bylo extremne drahe a bohuzel to ani nedelame. Abych Vam vice pomohla, poslu Vam jeste dalsi Fan stranky od fanousku lega, kteri by mohli vedet vice informaci. Minimalne vam tim mozna poskytnu dalsi zdroje informaci.
Zde jsou nejslepsi Fan stranky:

www.bricklink.com
www.peeron.com
www.brickstructures.com
www.lugnet.com
www.worldbrick.com
www.rebrick.lego.com
www.lego.cuusoo.com
a take
Ebay.com
a Amazon.com

Je mi lito, ze jsem vam nemohla pomoci primo. Snad vam odkazy pomohou.

V pripade dalsich dotazu nas prosim opet kontaktujte.

S pozdravem ,


Tereza
LEGO Service

Bla bla  :(, ale potěšila ryhlost odpovědi.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.