podpora akcí (výstav soutěží kostek.org) společností Lega

Založil peki, 27.01.2012, 12:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 16.01.2013, 23:25:10
. Uvítal bych z těch středních a malých setů něco na takové akce jako ty v Boskovicích, třeba 1+1. Budeme podobnou akci pořádat v Brně a ve Vyškově a bodlo by to.


To je určitě možné.

Pokud pořádáte akce je potřeba mi  je nahlásit  (s co největším předstihem - ideálně do konce roku)  ;) Může na ně přijít (pokud splní podmínky na každou akci posílám vyplněnou tabulku) další dotace. Více podrobností sdělím začátkem února.  Do konce ledna budu mít jednání s p. Zahradníčkovou z Lego ČŘ a zúčastním se i pracovního wokshopu v Billundu.

Hana129

#121
Peki prosím Tě ještě by se mohlo část kostek nechat a dopřipravit materiál na nějaké  Lego hry, jestli se ještě podaří něco někdy zorganizovat, ať už pro děti nebo pro kostkaře.

Kostky jsou potřebné např. pro mozaiku, jednoruké stavění, stavění nějakého jednoduché stavby z kostek, ale i třídění poslepu (mám to sice nachystané pro naše místní akce, ale kdyby to bylo připravené putovní u Tebe nebylo by to špatné),


Vím, že darovanému koni se na "zuby" nemá sahat  ;D, ale pokusila bych se domluvit a jeden velký set vyměnit za hodně malých setíků, které by se daly dát jako "výhry" v těchto soutěžích. 

Zpestřením na vernisáži by pak mohla být taky akce, kdo si setík poslepu postaví, tak si ho i odnese.


Případně místo setu chtít krabici minifigurek - za odměnu v soutěži by byla minifigurka a ten kdo by ji po hmatu poznal, mohl by si ji i nechat.

Hana129

#122
Co se týká podpory  stavitelské činnosti na fóru, vyhlásila bych nějakou soutěž bez zadání tématu a omezení o tzv. MOC - měsíce, čtvrtletí nebo roku, který byl na kostkách prezentován. Sice mě zatím nenapadá jak by se to hodnotilo, ale snad by se to vymyslet nějak dalo.   Myslím, že něco takového probíhá u poláků, tam by se zkušenosti daly i najít.

peki

Citace od: Hana129 kdy 17.01.2013, 19:18:18
Vím, že darovanému koni se na "zuby" nemá sahat  ;D, ale pokusila bych se domluvit a jeden velký set vyměnit za hodně malých setíků.


To nelze.


Další kostky (asi i zajímavější) budou jako minule lost brick. Tohle je opravdu objednání 20 500 kostek pouze základní, kdy se odebírá po 50 kusech.

Na hry materiál  je a bude  (mám vše z Roztok + je možné doplnit) ;)

peki

Pro rekapitulaci seznam setů z loňské podpory:
==================================
large (3)
9398 Crawlera (Truck trial)
9398 Crawlera (Boskovice 2013)
10217-1: Diagon Alley ( soutěž)

med (4)
10222-1: Winter Village Post Office
9395 technic  (Truck trial)
9446 Destiny's Bounty ( soutěž)
6860 The Batcave Item ( soutěž)

small (3)
7978 Angler Attack ( soutěž)
7978 Angler Attack ( soutěž)
9392 Technic  (Truck trial)


lose briks (různé)


rozděleno do hospod

lose briks technic
1x15 LBG   7,1 kg
1x13 Blue   6,6 kg
8043 mix    11 kg


postupně dělí malý měch na technic akcích (peki má 4 balíčky pro hospody Plzeň,Praha,Brno,Bratislava)

ceny které nechal Jan Beyer při letní zastávce

2 krát  í6005188 Darth Maul (soutěž)
2 krát 5000063 TC-14 (soutěž)

+ Cenu kterou věnoval peki
9509 Star Wars Advent Calendar 2012 (soutěž)


peki

Citace od: peki kdy 16.01.2013, 11:02:13
BRICK 1X1
BRICK 1X2
BRICK 1X3
BRICK 1X4
BRICK 1X6
BRICK 1X8
BRICK 2X2
BRICK 2X3
BRICK 2X4
BRICK 2X6


Tady je seznam barev
Color ID:1    Color(Lego):White
Color ID:5    Color(Lego):Yellow
Color ID:21  Color(Lego):Red
Color ID:23  Color(Lego):Blue
Color ID:24  Color(Lego):Bright Yellow
Color ID:26  Color(Lego):Black
Color ID:28  Color(Lego):Dark Green
Color ID:102 Color(Lego):Medium Blue
Color ID:106 Color(Lego):Bright Orange
Color ID:119 Color(Lego):Bright Yellowish Green
Color ID:140 Color(Lego):Earth Blue
Color ID:154 Color(Lego):Dark Red
Color ID:192 Color(Lego):Reddish Brown
Color ID:194 Color(Lego):Medium Stone
Color ID:199 Color(Lego):Dark Stone Grey
Color ID:221 Color(Lego):Bright Purple
Color ID:222 Color(Lego):Light Purple
Color ID:322 Color(Lego):Medium Azur

Základní barvy a šedá jsou k dipozici ve všech druzích. "Exotičtější " barvy tak ve 2-5.

Jak nejlépe využít 20 500 kostek? Zatím nápady:

1) mozaika/mozaiky - např. Logo kostek, státní znaky jiné mozaiky
2) socha - tedy spíše soška
3) materiál do soutěží pro děti na stavění při akcích kostek
4) ceny do soutěží
- pro děti na akcích kostek
- ceny pro kostkaře

Uvítal bych pokud bychom se rychle dokázali dohodnout jak to použít a následně jaké kostky objednat. Objednává se po násobcích 50.










FilipS

Citace1) mozaika/mozaiky - např. Logo kostek, státní znaky jiné mozaiky
Co takle udělat pár QR kodů? Nebo aspoň jeden velký, odkazujízí na Kostky.org.

Thrawn

History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peki

Citace od: FilipS kdy 20.01.2013, 18:03:19
Citace1) mozaika/mozaiky - např. Logo kostek, státní znaky jiné mozaiky
Co takle udělat pár QR kodů? Nebo aspoň jeden velký, odkazujízí na Kostky.org.

No je to originální  ;D  Jak by to bylo velké?

FilipS

No kdyby jeden pixel představovala kostka 2x2, bylo by to přesně 40x40cm velké. Padlo by na to 625 kostek.

peki

Citace od: FilipS kdy 20.01.2013, 19:45:27
No kdyby jeden pixel představovala kostka 2x2, bylo by to přesně 40x40cm velké. Padlo by na to 625 kostek.

To by šlo  ;) Na co ještě kromně odkazu na kostky by se to hodilo?

otaznik

Rád bych postavil ať už znak nebo QR kód nebo cokoli jiného, co je (bude) potřeba.

votrelec

A myslite, ze v QR kode mozu byt aj ine elementy ako stvorce? Trebalo by to vyskusat.

FilipS

#133
Citace od: votrelec kdy 20.01.2013, 20:08:34
A myslite, ze v QR kode mozu byt aj ine elementy ako stvorce? Trebalo by to vyskusat.
Musí to být čtvercové, což není problém, kostky se postaví na baseplate jako tady a ta se může pověsit na stěnu. Díky studům bude i krásně jasné, že je to z lega.

Tady je odkaz na generátor, kdyby někoho, něco napadlo.

votrelec

Nechapem, preco som mal v hlave, ze to musi byt postavene iba vertikalne a nie ako mozaika :)

stambi

Citace od: peki kdy 20.01.2013, 17:57:57
Jak nejlépe využít 20 500 kostek? Zatím nápady:
3) materiál do soutěží pro děti na stavění při akcích kostek
co zatím vždy nejvíc chybí na výstavách a akcích, jsou kostky které dětem necháme na hraní,
takže 20500 kostek bych bral v základních barvách jako
"materiál pro děti na samostatné stavění při akcích kostek"
š.

peki

Citace od: stambi kdy 20.01.2013, 20:36:12

co zatím vždy nejvíc chybí na výstavách a akcích, jsou kostky které dětem necháme na hraní,
takže 20500 kostek bych bral v základních barvách jako
"materiál pro děti na samostatné stavění při akcích kostek"

Děti budou mít k dispozici Lego stolky (tuším že jich bude od Lega na LP) 8 + budou vybaveny stavebním materiálem.

Pokud bude vhodné mít něco takového v mečím pro jednodenní akce jako jsou Boskovice, tak to je také určitě možné.

Raistlin M

Mám takový asi blbý dotaz k tomu dětskému stavění. Zjevně ale s tím už jsou delší zkušenosti pro ucelenější statistický pohled a tak se ptám: Jaká je přibližně ztrátovost v procentech, nebo jakkoli jinak vyjádřená? Jednoduše, kolik si toho děti "odnesou domu"? Nejde mi teď o žádné soudy, spíš mě to vždy zajímalo jako údaj/číslo a nikdo mi na to neodpověděl.

Ví to někdo?

MeNadruhou

#138
Citace od: Raistlin M kdy 21.01.2013, 11:04:31
Mám takový asi blbý dotaz k tomu dětskému stavění. Zjevně ale s tím už jsou delší zkušenosti pro ucelenější statistický pohled a tak se ptám: Jaká je přibližně ztrátovost v procentech, nebo jakkoli jinak vyjádřená? Jednoduše, kolik si toho děti "odnesou domu"? Nejde mi teď o žádné soudy, spíš mě to vždy zajímalo jako údaj/číslo a nikdo mi na to neodpověděl.

Ví to někdo?
za nás ( sebe a sestru) můžu říct, že loni ve vyškově se ztratil 1 dílek ( a možná spare parts) -jeden set 9390 ( je to ten malý unimog)
, druhý set z dětského koutku - 4637 (basic, chyběla jedna bílá mřížka, to byla jediná kostka co dětská ztratily ), to vše při účasti 300 platících, celkově asi 500 lidí.

EDIT: a na vernizáži v roztokách, tam stál jeden malý MOC u pilíře mimo vitrínku, děti si s ním hráli, afolové si s ním hráli, nikdo nevěděl čí je, až ke konci se někdo přihlásil, a nestěžoval si že by něco chybělo, jen si nevzpomínám čí to dílko bylo...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Citace od: Raistlin M kdy 21.01.2013, 11:04:31
Mám takový asi blbý dotaz k tomu dětskému stavění.

Není to tak strašné, jde spíše o to že se to dlouhodobým používáním ohraje. Proto se "materiál"  na velkých akcích obnovuje a je dodáván přímo s Lego stolky na kterých si děti hrají. Čili pro delší výstavu je toto vyřešeno a jde to od Lega přímo k provozovateli.

Tyhle kostky, to je "novinka" nad rámec toho co doposud fungovalo.


Colonel32

V rámci stavby lego věže mizely přímo raketovým tempem figurky, ztratilo se jich 50-100 ks a pak se přestaly ztrácet prostě proto, že došly. Drzost některých šla tak daleko, že sami rodiče tvrdili, že když si to dítě postavilo, tak snad má právo si to také odnést, a když byli odkázáni na stánek, kde bylo možné je legálně koupit, tak zvedli nosánek, že je to drahé.

MeNadruhou

Citace od: Colonel32 kdy 21.01.2013, 13:36:32
V rámci stavby lego věže mizely přímo raketovým tempem figurky, ztratilo se jich 50-100 ks a pak se přestaly ztrácet prostě proto, že došly. Drzost některých šla tak daleko, že sami rodiče tvrdili, že když si to dítě postavilo, tak snad má právo si to také odnést, a když byli odkázáni na stánek, kde bylo možné je legálně koupit, tak zvedli nosánek, že je to drahé.
Bude to zřejmě velice induviduální, podle typu akce, podle organizace... ne že bych měl něco proti měštákům, ale řekl bych, že městská mládež je daleko oprsklejší a drzejší, i ti rodičové jsou více vyčůraní...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Prosím vraťme se k diskusi co s tím matrošem. Část na stavbu QR kódy/logo kostek.   Něco by se mohlo dát na hraní (na menší akce). U velkých akcí je materiál na hraní řešen jako společně s Lego stolky.

Micho

Citace od: stambi kdy 20.01.2013, 20:36:12
Citace od: peki kdy 20.01.2013, 17:57:57
Jak nejlépe využít 20 500 kostek? Zatím nápady:
3) materiál do soutěží pro děti na stavění při akcích kostek
co zatím vždy nejvíc chybí na výstavách a akcích, jsou kostky které dětem necháme na hraní,
takže 20500 kostek bych bral v základních barvách jako
"materiál pro děti na samostatné stavění při akcích kostek"
š.

Takéto využitie základných kociek sa mi javí ako najefektívnejšie a najlepšie. Plne podporujem.   :D

MeNadruhou

#144
Ok, co takhle vymyslet Lego sochu, navrhnout ji v nějakém softu, a pak ji společně na vernisáži postavit? a pokud by se takováto akce opakovala (20500 kostek), tak postupně ji rozvíjet,

EDIT: případně sochu, trerá bude "držet " návštěvní knihu, a tu pak třeba věnovat Legu
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 21.01.2013, 17:24:51
EDIT: případně sochu, trerá bude "držet " návštěvní knihu, a tu pak třeba věnovat Legu

Vůbec nemám představu kolik to spotřebuje materiálu. Návštěvní kniha (patří muzeu) je vždy na stolku. Hlavně je potřeba se v nějakém rozumném čase domluvit a kostky objednat aby to tu bylo co nejdřív. 

germik

Co teda udělat třeba tu sochu nebo tak něco, ale tak aby každý návštěvník co přijde, dostal jednu kostku aby ji na sochu umístil? Dobře by se tím sledovala návštěvnost ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Raistlin M

Citace od: germik kdy 21.01.2013, 21:31:32
Co teda udělat třeba tu sochu nebo tak něco, ale tak aby každý návštěvník co přijde, dostal jednu kostku aby ji na sochu umístil? Dobře by se tím sledovala návštěvnost ;)
To vznikne buď bedna kitu, nebo něco sprostýho. ;D
Na návštěvnících bych to asi nenechával.

peki

Citace od: germik kdy 21.01.2013, 21:31:32
Co teda udělat třeba tu sochu nebo tak něco, ale tak aby každý návštěvník co přijde, dostal jednu kostku aby ji na sochu umístil? Dobře by se tím sledovala návštěvnost ;)

To je obtížně realizovatelné. Letos bych šel do jednodušších staveb. Nezapomeňte že se musí udělat i odhad počtu kostek.   

germik

Určitě jsem nemyslel to nějak nechávat na návštěvnících - nemusí stavět žádného Davida, stačí třeba věž či tak, samozřejmě podle plánku... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik