podpora akcí (výstav soutěží kostek.org) společností Lega

Založil peki, 27.01.2012, 12:19:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Dneska jsem obdržel mail od Jana Beyera:

Hi both, you have sent me information about the Kostky events so now I want to agree possible support with you. I can offer you 2 boxes of approx. 12 kg mixed LEGO bricks each (you need to cover shipping for this box – 35 Euro costs – please let me know if that is ok) and 10 LEGO sets of your choice (to use as prices or for building activity).......

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ahoj (peki,jindro). Poslali jste mi informace o kostky.org akcích na 2012. Chtěl bych vám navrhnout určitý způsob podpory. Mohu nabídnout 2 krabice o váze 12 kg LEGo kostek a  stavebnic (musíte uhradit 35 EUR,prosím potvrďte mi že je to OK) a 10 Lego setů, podle vaší volby (pro použití jako odměny vašich akcí a stavebních aktivit)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po dohodě s Janem půjde o složení setů:
3 big/exclusive
4 medium (80 EUR)
3 small (20 EUR)

Prosím o nominace/typy setů sety budou použity (po další diskusi) jako oddměna pro stavitele (výstavy) a soutěží kostek. To samé bude realizováno s kostama  ;)


V pondělí bych rád odeslal seznam setů, sem s nápady:

big/exclusive
- town hall
-
-
medium (80 EUR)
-
-
-
-
small (20 EUR)
-
-
-





Colonel32

Uniká mi otázka, zda ty mixed bricks jsou něco naprosto random, nebo zda máme nějakou šanci to ovlivnit.

V rámci těch 10 setů může být vícekrát stejná věc, nebo nikoli?

Hardegon

big/exclusive 10223 Kingdoms Joust

medium (80 EUR) 10230 Mini Modulars

Colonel32

Co UCS Imperial Shuttle, UCS Super Star Destroyer?
Nebo 10217 Diagon Alley?

Colonel32

Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 13:06:32
Co UCS Imperial Shuttle, UCS Super Star Destroyer?
Nebo 10217 Diagon Alley?

Respektivě, ten Diagon Alley bych si dokázal představit jako hlavní cenu v SBC I.
S podmínkou, že autor musí vítězné dílo vystavit na minimálně jedné kostkami organizované výstavě. 

Colonel32


peki

Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 12:56:47
Uniká mi otázka, zda ty mixed bricks jsou něco naprosto random, nebo zda máme nějakou šanci to ovlivnit.

Bez možnosti ovlivnění.

Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 12:56:47
V rámci těch 10 setů může být vícekrát stejná věc, nebo nikoli?

Ano může být stejná.

otaznik

Nějaký Technic set pro Truck Trial - něco z novinek.

Měch

#8
Co takhle z Technicu 9396 Helikoptéra (80 eur) nebo 9397 Převoz dřeva ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

vasek

A co z Technicu Unimog 8110, tam je spousta zajímavých dílů.

MeNadruhou

Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 15:11:42
A co z Technicu Unimog 8110, tam je spousta zajímavých dílů.

Nevím, jestli je správný brát (žádat) o nejdražší set...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Cavelon

Citace od: MeNadruhou kdy 27.01.2012, 18:50:17
Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 15:11:42
A co z Technicu Unimog 8110, tam je spousta zajímavých dílů.

Nevím, jestli je správný brát (žádat) o nejdražší set...

Prečo si s tým robíš starosti? Veď ak ho budú v TLC chcieť dať, tak ho dajú a ak nie, tak nedajú.
BTW ako si prišiel na to, že je to najdrahší set?

vasek

Citace od: MeNadruhou kdy 27.01.2012, 18:50:17
Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 15:11:42
A co z Technicu Unimog 8110, tam je spousta zajímavých dílů.

Nevím, jestli je správný brát (žádat) o nejdražší set...

Nejde o to že je nejdražší, ale o to že je tam celá řada dílů jinde se nevyskytujících. Jako cena pro Track Trial mi přijde nejlepší.
Ovšem pokud se to bude brát jako podpora výstav tak se obávám že to neprojde, protože jsou tu lidé kteří staví náročné a divácky atraktivní kousky a technic to není ...

Petronel

Citace od: Colonel32 kdy 27.01.2012, 13:06:32
Co UCS Imperial Shuttle, UCS Super Star Destroyer?
Nebo 10217 Diagon Alley?

výborné typy.
A co 10220 - Volkswagen T1 Campingbus?  ;)

Vasyk

Jestli nedostanu nějaký set jako vystavovatel, tak se toho parníku nezbavíte  ;D ;D ;D.

Mates

Citace od: Vasyk kdy 27.01.2012, 20:05:14
Jestli nedostanu nějaký set jako vystavovatel, tak se toho parníku nezbavíte  ;D ;D ;D.
;D ;D ;D

A co set 7189 - Mill Village Raid? ;)

peki

Citace od: MeNadruhou kdy 27.01.2012, 18:50:17
Nevím, jestli je správný brát (žádat) o nejdražší set...

3 sety mají být big/exclusive = mají být největší, nejdražší, nejtěžší , s největším počtem dílků atd. ;D >:D
4 sety do 80 EUR
3 sety do 20 EUR


peki


Měch

Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 19:34:46
Ovšem pokud se to bude brát jako podpora výstav tak se obávám že to neprojde, protože jsou tu lidé kteří staví náročné a divácky atraktivní kousky a technic to není ...

A co výstava v Boskovicích ? Tam nejsou divácky atraktivní kousky ? Neodsuzujte tuhle výstavu jenom proto, že je první svého druhu u nás.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

peki

Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 19:34:46
Jako cena pro Track Trial mi přijde nejlepší.
Ovšem pokud se to bude brát jako podpora výstav tak se obávám že to neprojde, protože jsou tu lidé kteří staví náročné a divácky atraktivní kousky a technic to není ...

Moje představa je že by se min. 3 big sety použít jako odměna do soutěží:
- truck trial (pokud bude)

stavitelské soutěže
- hradaři/piráti,SW,town?

respektive vytvořit nějaký zdroj odměn pro podporu stavitelských a soutěžních aktivit kostek. Poslední 2 soutěže pořádané C32 byli pro mne opravdu myslím překvapením z pohledu účasti, samotných děl ale i věcné a zasvěcené komunikace. Myslím si že právě takové aktivity (vedle aktivit typu výstava) kostky obohacují. Dávají možnost aktivnějšímu zapojení členům kteří z nějakého důvodu na výstavu nemůžou. Nebo vyniknout zajímavým stavebním dílům které se na výstavu "nehodí", protože jsou MOC malé  ;)

peki

Citace od: malý Měch kdy 28.01.2012, 10:22:26
Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 19:34:46
Ovšem pokud se to bude brát jako podpora výstav tak se obávám že to neprojde, protože jsou tu lidé kteří staví náročné a divácky atraktivní kousky a technic to není ...

A co výstava v Boskovicích ? Tam nejsou divácky atraktivní kousky ? Neodsuzujte tuhle výstavu jenom proto, že je první svého druhu u nás.

Diť to nikdo neodsuzuje, právě naopak  ;) Počet vystavovatelů kostek daleko přesahuje číslo 10. Proto by jsem raději směřoval tyto ceny do "volného" soutěžního klání (můj návrh   8)  ).

Věřím že pro vystavovatele/organizátory najdeme nějakou adresnější formu podpory. 

Robbed

nějaké další návrhy:

big:
10188 Death Star


medium:
7985  City of Atlantis
10216  Winter Village Bakery
9493  X-Wing Starfighter

small:
7291  Street Rebel
7978  Angler Attack

případně Star Wars battlepacky

vasek

Citace od: malý Měch kdy 28.01.2012, 10:22:26
Citace od: vasek kdy 27.01.2012, 19:34:46
Ovšem pokud se to bude brát jako podpora výstav tak se obávám že to neprojde, protože jsou tu lidé kteří staví náročné a divácky atraktivní kousky a technic to není ...

A co výstava v Boskovicích ? Tam nejsou divácky atraktivní kousky ? Neodsuzujte tuhle výstavu jenom proto, že je první svého druhu u nás.
Já tuhle výstavu neodsuzuji, právě naopak. Mrzelo mě že je to pro mě až na druhý konec republiky a nemohl jsem se zúčastnit. Je skvělé že se uskutečnila a účast diváků byla masová, soutěže jsou pro "pár fajnšmekrů", ale tohle bylo pro veřejnost.
Já to bral tak že v ostatních stavbách jde hlavně o design a nápad, ovšem v techniku jde v první řadě o funkčnost a pak až o design (tedy tak to vidím já) a při pouhé statické ukázce se neukáže model v celé své kráse.
Pro mě je jedničkou pro technikáře Unimog, ale své by měl říci otazník jako pořadatel.

P4tr1cius

#23
Síce tu nemám čo kecať, ale sedliacky rozum káže, aby v kategórii BIG/EXCLUSIVES boli sety najväčšie a najdrahšie z najväčších/najdrahších. Aby odmena (ktorú vlastne predstavujú) bola čo najväčšia. A o to väčšia radosť aj konečného "prijímateľa". Zvlášť, keď je to venovanie od TLC.

Môj návrh:
10214 TOWER BRIDGE - 219,99 EUR
10221 UCS SUPER STAR DESTROYER - 399,99 EUR (ten, už múdro navrhol C32)
10188 UCS DEARH STAR - 419,99 EUR (tú, už múdro navrhol Robbed)

Nič väčšie a drahšie som už nenašiel.  ;D A myslím, že každý z týchto setov urobí veľkú, naozaj veľkú radosť každému. Či?  ;D

Je tam síce ešte 10212 UCS IMPERIAL SHUTTLE - 259,99 EUR, ale tri sety z troch, a všetko SW, by asi nebolo dobré. Nie každý zo SW odpadáva.

peki

Citace od: P4tr1cius kdy 28.01.2012, 11:43:01
... myslím, že každý z týchto setov urobí veľkú, naozaj veľkú radosť každému. Či?  ;D

Vidíš , zrovna ani jeden s těchto setů mne vůbec neoslovuje  ;D .  Co je na nich (kromě ceny) zvláštního ?

peki

Citace od: vasek kdy 28.01.2012, 10:54:41
.... Pro mě je jedničkou pro technikáře Unimog, ale své by měl říci otazník jako pořadatel.

Požádal jsem organizátory :

čtvrtý ročník LEGO Technic Truck Trial!

o návrh cen pro vítěze :

1) big/excluzive
2) do 80 EUR
3) do 20 EUR

Colonel32

Do kategorie pod 20 eur jsem musel dlouho hledat neco zajimaveho, ale pak jsem kapnul na:

7978 Angler Attack

Mtron

Jsem pro hvězdu smrti, nádherný a nedosažitelný set :-) Jsem rád, že tu je ta možnost. Případně se budu podílet na zaplacení požadované sumy.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

P4tr1cius

Citace od: peki kdy 28.01.2012, 13:12:59
Vidíš , zrovna ani jeden s těchto setů mne vůbec neoslovuje  ;D .  Co je na nich (kromě ceny) zvláštního ?

Si robíš srandu?

Žeby ich veľkosť, žeby ich excluzivita, žeby ich nedostupnosť (z pohľadu ceny), obrovské množstvo brickov, neskutočné dlhé a zaujímavé stavanie,... . Samozrejme chápem, že nie každý je fanúšik SW, ale aj keby nebol a teoreticky by dostal DEATH STAR, môže ju predať a kupiť si trebárs 3 modulárne domy. Ale vysvetľujem tu niečo čo všetci vedia.

Colonel32

Vidím hodně příspěvků co by se mělo vzít, ale jen velmi málo takových, kdo a za co by to měl dostat.