Alternativne navody

Založil Meskalero, 08.02.2007, 20:38:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Meskalero

Na krabiciach a navodoch jednotlivych setov zvyknu byt vyobrazene aj ine zostavy, ktore je mozne z daneho setu zlozit. Existuju k tomu navody alebo ostava vsetko na nasej predstavivosti ?  ???

betakaroten

Jestli je v tom nějaká širší zákonitost, to nevím, ale rozhodně v 80. a 90. letech byly u setů vlaků (souprav s kolejemi) a technic modelů (jednotlivých vozidel, strojů) návody obvykle na dvě varianty. Na krabici většinou byly ještě další, už bez návodů (a někdy dokonce z daného množství dílů nešly postavit, ale to je kuriozita ;D)
Pak jsou samozřejmě obsáhlejší návody u setů, které nemají "hlavní model" - zepředu krabice je zobrazeno víc modelů.

peter

Omlouvám se, že odbočuji, ale tohle mě zaujalo.

Citace od: betakaroten kdy 08.02.2007, 21:15:00
... (a někdy dokonce z daného množství dílů nešly postavit, ale to je kuriozita ;D)

Můžeš uvést příklad? Jelikož mě se vždy povedlo postavit vše co na krabici bylo vyobrazeno 8)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

MildaPajda

Citace od: peter kdy 08.02.2007, 21:58:12
Můžeš uvést příklad? Jelikož mě se vždy povedlo postavit vše co na krabici bylo vyobrazeno 8)

no mozna to bude mimo, ale mam set 733 kde na zadni strane krabice je podivne vozidlo, ktere se mi nikdy nepodarilo dat dokupy...
ale treba to je tim, ze sem to stavel jako malej... a od te doby sem to nemel v ruce... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 08.02.2007, 21:15:00
Na krabici většinou byly ještě další, už bez návodů (a někdy dokonce z daného množství dílů nešly postavit, ale to je kuriozita ;D)


Myslím, že nemáš pravdu, model zobrazený na spodku krabice šel vždy postavit (pokud pominu u Techniku alternativy s použitím doplňkového setu -> např. motoru apod.)

betakaroten

CitaceMůžeš uvést příklad?
Tak třeba 7722 - na obrázku je 6 šedých střech 6x6, ale v setu jsou jen 4. Asi je zapomněli sundat z batteryboxu.

(ještě jsem si toho všiml jinde, ale teď to vůbec nemůžu najít)

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 09.02.2007, 00:18:03
CitaceMůžeš uvést příklad?
Tak třeba 7722 - na obrázku je 6 šedých střech 6x6, ale v setu jsou jen 4. Asi je zapomněli sundat z batteryboxu.

(ještě jsem si toho všiml jinde, ale teď to vůbec nemůžu najít)

A nebylo v MISBu střech více? Jako třeba ve Velux baráčku nebo některých technic setech, kde je také plno dílů navíc?


peter

#7
Citace od: betakaroten kdy 09.02.2007, 00:18:03Tak třeba 7722

No co jsem na to koukal, tak se tu asi opravdu menší chybička stala. Bohužel MISB jsem nikdy v ruce neměl, takže nemohu vyvrátit ani potvrdit Otaznikovu reakci.

Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 10:29:19A nebylo v MISBu střech více?

Ze zkušenosti si ale myslím, že asi ne. Dřív v klasických setech moc dílků nezbývalo. Co se ale týká alternetivního modelu, tak si nemyslím, že by to bylo tak nemožné sestavit. Sice by to nebylo 100% stejné, ale opravdu hodně podobné. Střecha na lokomotivě by byla tvořena šesti šedými slope 33 2x3. Střechu bateriového vagónu by tvořili jen dvě střechy 6x6 (tedy bez středních dvou slope 33 2x3) a střecha překladiště by byla tvořena zbylíma dvěma střechama 6x6 (a ne třema). Model by vypadal více méně stejně, jediné co by zmizelo by byli ty střešní přesahy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Každopádně i kdyby střechy navíc v tom setu nebyly, tak to nic nemění na tom, že LEGO na zadní strany krabic umisťovalo pouze stavby, které šly s daného setu postavit.
Tedy případné chybějící střechy v 7722 jsou spíše pověstná vyjímka potvrzující pravidlo.  8)

Pepan

Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 12:16:53
Každopádně i kdyby střechy navíc v tom setu nebyly, tak to nic nemění na tom, že LEGO na zadní strany krabic umisťovalo pouze stavby, které šly s daného setu postavit.
Tedy případné chybějící střechy v 7722 jsou spíše pověstná vyjímka potvrzující pravidlo.  8)

Souhlasím  :) Já jsem jako malý kluk ty alternativní stavby obvykle zkoušel stavět a myslím, že se mi nestalo, že by nějaké dílky chyběly  :)

Samík

Já si také většinou zkusím postavit nějaký alternativní model a taktéž se mi ještě nestalo, aby mi chyběly nějaké kostky..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

MildaPajda

alternativní model je něco jinýho... obrázky na krabicích jsou spíš pro inspiraci...
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

fuli

Třeba v7140 jsou v návodu třípohledové fotky alternativních modelů
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

otaznik

Citace od: MildaPajda kdy 09.02.2007, 13:26:17
alternativní model je něco jinýho... obrázky na krabicích jsou spíš pro inspiraci...
Pro inspiraci, která jde z daného setu postavit.  ;)

Dejv

Citace od: MildaPajda kdy 09.02.2007, 13:26:17
alternativní model je něco jinýho... obrázky na krabicích jsou spíš pro inspiraci...

Taky bych řek.. myslim si, že ty modely vzadu na krabici ani přesně postavit nejdou.. alternativní model je podle mě typickej pro technic - tam bývá 2 a více návodů. Nebo Idea Books - v nich je to taky rozkreslený

Pepan

Alternativní model - je na něj přiložený návod
To co je na zadní straně - inspirace, co ještě jde postavit z daného setu, ale bez návodu

Správně?  :)

betakaroten

Citace od: peter kdy 09.02.2007, 11:03:00
Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 10:29:19A nebylo v MISBu střech více?
Ze zkušenosti si ale myslím, že asi ne. Dřív v klasických setech moc dílků nezbývalo. Co se ale týká alternetivního modelu, tak si nemyslím, že by to bylo tak nemožné sestavit. Sice by to nebylo 100% stejné, ale opravdu hodně podobné. Střecha na lokomotivě by byla tvořena šesti šedými slope 33 2x3. Střechu bateriového vagónu by tvořili jen dvě střechy 6x6 (tedy bez středních dvou slope 33 2x3) a střecha překladiště by byla tvořena zbylíma dvěma střechama 6x6 (a ne třema). Model by vypadal více méně stejně, jediné co by zmizelo by byli ty střešní přesahy.
V MISB nebyly střechy navíc. Akorát bych to neřešil tak složitě, prostě by zůstal bateriový vagón s placatou střechou (jako ve starých setech "krabicoidních" vlaků) a zbytek by tudíž šel postavit, jak to má být.

otaznik

Citace od: sparkz kdy 09.02.2007, 15:14:56

Taky bych řek.. myslim si, že ty modely vzadu na krabici ani přesně postavit nejdou.

Jdou postavit, viz výše.

Dejv

Citace od: otaznik kdy 09.02.2007, 21:18:28
Citace od: sparkz kdy 09.02.2007, 15:14:56

Taky bych řek.. myslim si, že ty modely vzadu na krabici ani přesně postavit nejdou.

Jdou postavit, viz výše.

Neřekl jsem, že nejdou postavit, ale že nejdou postavit přesně, páč dovnitř neni vidět ( tedy já tam aspoň nevidim  ;D )

otaznik

Citace od: sparkz kdy 09.02.2007, 21:26:39
Neřekl jsem, že nejdou postavit, ale že nejdou postavit přesně, páč dovnitř neni vidět ( tedy já tam aspoň nevidim  ;D )

Jdou postavit přesně tak, jak je vidíš, to znamená, že lze udělat fotku, na které bude vypadat postavený model stejně jako ten na krabici.
To už je ale zbytečný slovíčkaření.

mato

exoforce alternativne modely (aspon viac obrazkov) je mozno najst na strankach exo-force.com
mozno aj ine sa niekde najdu

marekspi

Ahojte nevie niekto nahodou mi pomôct kde najdem navod na lego model team 5580,5590 jedna sa o modely čo su na krabici a niesu v návode (alternativne modely)dakujem.

otaznik

Citace od: marekspi kdy 30.09.2012, 20:59:00
Ahojte nevie niekto nahodou mi pomôct kde najdem navod na lego model team 5580,5590 jedna sa o modely čo su na krabici a niesu v návode (alternativne modely)dakujem.
Stačí se zeptat na jednom místě!  >:(